Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012- Volná diskuse

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Marcel.Kolaja
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Dal poděkování: 7218 poděkování
Dostal poděkování: 6624 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012- Volná disku

Příspěvek od Marcel.Kolaja » 13 zář 2012, 16:34

Jiri Kaderavek sen píše:
Marcel Kolaja píše:
Devilkin píše:Stejně nechápu, proč se prostě nevyhlásí nová volba 4. místopředsedy přes net.
Nelze vyhlašovat volbu na pozici, která je obsazena.
Zatím jsem zde nepsal ale už je mi tvoje role trochu trapná. Je zřejmé, že většině členů se způsob tvého zvolení nelíbí. Nebylo by opravdu morálnější odstoupit a kandidovat v následné volbě, kterou by CF určitě schválilo. Buď bys vyhrál a měl bys plný nezpochybnitelný mandát a nebo ne. Pokud by k nové volbě došlo, máš moji podporu. A nakonec si tě živě dovedu představit třeba jako vedoucího MO a pod. Vždyť ten strach o tuto funkci není dobrý.
Kafemlejnek? Jak jsem již psal zde:

viewtopic.php?f=489&t=13112&start=70#p159207

Existuje několik způsobů, jak moji volbu rozporovat, případně zjistit, zda se většině členů nelíbí. Tobě je to možná zřejmé, ale mně to tedy z výkřiků několika jedinců na fóru zřejmé není. Zřejmé mi je pouze, že existují jedinci, kteří by radši volbu opakovali (skupina A), a že existují jedinci, kteří by volbu opakovat nechtěli (skupina B). Ať bych se rozhodl jakkoli, konal bych proti vůli druhé skupiny. Jelikož považuji proběhlou volbu za korektní, a jelikož má skupina A k dispozici hned několik demokratických nástrojů, které se rozhodla nevyužít, rozhodl jsem se vyhovět skupině B.

Máme-li se bavit o tom, co je komu trapné, tak se divím, že není spíše skupině A trapné místo použití demokratických nástrojů, které jim byly nabídnuty, vyvádět na fóru a roztáčet kafemlejnek. Jediný demokratický nástroj využil Ivan, který už se na to vyvádění na fóru nemohl dívat. Skupina A však dodnes kromě vykřikování neudělala nic. Takhle si demokracii nepředstavuji ani v Pirátské straně, ani v Česku, ani kdekoli jinde. Strach o funkci nemám. Já ji k životu nepotřebuji.
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25711 poděkování
Dostal poděkování: 18644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 13 zář 2012, 17:41

Chce někdo, abych podal podnět ("vyhlásil anketku") o opakování volby 4. místopředsedy či odvolání 4. místopředsedy?
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9131 poděkování
Dostal poděkování: 9145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 13 zář 2012, 18:14

Vojtech Pikal píše:Chce někdo, abych podal podnět ("vyhlásil anketku") o opakování volby 4. místopředsedy či odvolání 4. místopředsedy?
Domníval jsem se, že se celou věcí zabývá KK. Je to tak? Pokud ano, pak asi bych počkal na rozhodnutí a na jeho základě podnikal další kroky - nebo mi zas něco uniklo?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Jiri.Kaderavek

Devilkin
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 1320 poděkování
Dostal poděkování: 752 poděkování

Příspěvek od Devilkin » 13 zář 2012, 19:01

Marcel Kolaja píše:
Devilkin píše:Stejně nechápu, proč se prostě nevyhlásí nová volba 4. místopředsedy přes net.
To je sice pěkné, ale já to myslel tak, že bych na tvém místě prostě rezignoval a vyhlásil novou volbu. Důvod? Už by to dávno bylo vyřešené, zmizely by veškeré pochybnosti a skupina A by dala pokoj. BTW - já kdybych byl členem bych tě volil také ;-). Mně jde jen o rychlé řešení sporu. Přece i tebe musí rozčilovat, že bude tvou pozici někdo v každém druhém vlákně zpochybňovat. Mě by to nebavilo :).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Devilkin za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, Petr.Vileta

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25711 poděkování
Dostal poděkování: 18644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 13 zář 2012, 19:26

Martin Shanil píše:
Vojtech Pikal píše:Chce někdo, abych podal podnět ("vyhlásil anketku") o opakování volby 4. místopředsedy či odvolání 4. místopředsedy?
Domníval jsem se, že se celou věcí zabývá KK. Je to tak? Pokud ano, pak asi bych počkal na rozhodnutí a na jeho základě podnikal další kroky - nebo mi zas něco uniklo?
Ano, zabývá.
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Marcel.Kolaja
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Dal poděkování: 7218 poděkování
Dostal poděkování: 6624 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel.Kolaja » 13 zář 2012, 19:30

Devilkin píše:
Marcel Kolaja píše:
To je sice pěkné, ale já to myslel tak, že bych na tvém místě prostě rezignoval a vyhlásil novou volbu. Důvod? Už by to dávno bylo vyřešené, zmizely by veškeré pochybnosti a skupina A by dala pokoj.
Skupina A by pokoj dala. Ale zase by nadávala část skupiny B, takže z tohoto ohledu je to úplně jedno. Navíc já nevidím důvod plýtvat časem lidí ze skupiny B. Proč by se kvůli pár křiklounům, kteří nejsou schopni použít demokratické prostředky, měli znova zabývat volbou? A nakonec vyřešeno by nebylo nic. Takhle KK/RK rozhodne a až nastane příště podobná situace, bude jasno.
Devilkin píše:Přece i tebe musí rozčilovat, že bude tvou pozici někdo v každém druhém vlákně zpochybňovat.
Ne že bych to oceňoval, ale skákat kvůli tomu z okna kvůli tomu taky nebudu. Jako představitel strany musíš počítat s tím, že na tebe budou útočit. Zevnitř nebo zvenku. Tohle je pouze čajíček proti tomu, co si tu vyslechnou jiní, kteří jsou tak za svou aktivitu často oceněni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvek:
Ondrej.Profant
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu

Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2526 poděkování
Dostal poděkování: 3029 poděkování

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen » 13 zář 2012, 21:41

Nevím proč se rozčiluješ. Asi mě těžko můžeš přidávat k nějakým křiklounům, když jsem se k tomuto problému přihlásil poprvé. Jen prostě vidím, že probíhá straně jedné diskuze a na straně druhé to je u KK. Záhadně se nemohou najít záznamy ani zápisy a tak někomu nahrává nepořádek. A já nenapadám tu či onu stranu. A pokud je volební kongres, tak se má první den volit hned od rána a ne to šudlit a před volbu dávat vystoupení, která celou volbu narušují a oddalují tak, že se nestihne. Sledoval jsem to na netu a pokud bych byl přítomen, určitě by to bylo jen na jeden den, to znamená, že by mi bylo znemožněno volit. Jsou totiž piráti, kteří mají rodiny a jiné povinnosti a tak je dvoudenní zasedání pro ně nevýhodné. Toť vše. Rád si počkám na vyjádření KK. Čím bude dříve, tím lépe pro stranu.

Jakube.
A ty se do mne nestrefuj se 113 členy. Raději mi napiš kolik lidí a koho v neděli volilo a kolik mělo zelené a modré lístky. Paragrafy se dají kroutit podle toho jak potřebuješ ale odpovědnost je jen jedna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek.sen za příspěvky (celkem 3):
Ivan Sirko, Petr.Vileta, Daniel Hradsky
člen České pirátské strany
tel: +420775335227

Ivan Sirko
Profese: Putující filosof
Dal poděkování: 10026 poděkování
Dostal poděkování: 2508 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 13 zář 2012, 22:18

Ano, já by to chtěl, a vysvětlím proč:
1. Když jsem setkal poprvé s Pirátskou stranou, bylo mne potěšením potkat partu lidí, které jsou moderní, nadšence vizí o lepší svět, o potřebě změnit svět k lepšímu apod.
2. Teď vidím (částečně) bandu zlobných, natvrdlých mladých lidi, které místo toho aby vyřešili nějaký, teď konkretní problém, buši jeden do jednoho, jako nepřátele, a tím mizí iluze ze Piráti jsou rodina. Což mne nesměrné štve.
3. Martine nic tobě ne uniklo. Problém z hlediska předpisu řeší KK a je to Ok! Ale férovost neřeší nikdo a proto aby skončit s nekonečnými spekulacemi a dat odpověď Jakubu, stačí jen položit CF otázku: Libí, nelibí poslední volba 4. místopředsedy?, tím se bude jasná situace v teto otázce a bude podnět pro předsednictvo o naladě posádky na lodi (aspoň budou vědět kolík křiklounů skutečné je, a je potřeba jich nadal ignorovat nebo s nimi spolupracovat)

Děkují!
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Jiri.Kaderavek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2430 poděkování
Dostal poděkování: 6751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 13 zář 2012, 22:25

2. Teď vidím (částečně) bandu zlobných, natvrdlých mladých lidi, které místo toho aby vyřešili nějaký, teď konkretní problém, buši jeden do jednoho, jako nepřátele, a tím mizí iluze ze Piráti jsou rodina. Což mne nesměrné štve.
Welcome to real world :) Zoom out!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvek:
Ivan Sirko
Zakladatel České pirátské strany

Adam.Skorepa
Asistent poslance
Profese: živnostník
Dal poděkování: 850 poděkování
Dostal poděkování: 6788 poděkování

Příspěvek od Adam.Skorepa » 13 zář 2012, 22:29

Pffft. Navrhuji z této blbosti vytěžit, co se dá, když už se to tak přetřásá:
Odvolat 4. místopředsedu - přes CF vyhlásit nové hlasování, tentokrát zde na fóru - vydat tiskovou zprávu o tom, jací jsou Piráti borci, protože to, kvůli čemu členové velkých stran pletichaří a čekají vždy na nějaký kongres, kde všechny nitky vyplynou na povrch, zvládnou Piráti vyřešit pomocí pár flejmů na netu a opakovaním hlasování, aniž by to ohrozilo chod strany. Ukážeme tím náš program a naše chápání demokratických principů v praxi. A koneckonců člen předsednictva musí být schopen obhájit svou funkci kdykoliv, tím prokazuje svou kompetenci (a zároveň tím umlčí kritiky nebo žvanily).

Věnovat této hlouposti více času a energie mi připadá zbytečné a hlavně demoralizující. Ať už od skupiny A, B nebo Z.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 4):
Ivan Sirko, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Jiri.Kaderavek.sen
Author Sensei Tyrant Pervert

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“