Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012- Volná diskuse

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012- Volná disku

Příspěvek od Vaclav Malek » 02 zář 2012, 16:30

Děr je mnoho.. ale kecáním se nezalepí.

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 7662
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 13216 poděkování
Dostal poděkování: 7206 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012- Volná disku

Příspěvek od Ondrej.Profant » 02 zář 2012, 16:38

Ondrej Kallasch píše:Počkej Martine, ale tak to je potom díra v jednacím řádu, protože nikde se tam nehovoří o tom kolik musí být přítomno lidí na jednání. Pouze se tam hledí na odevzdaný počet hlasů, což je asi tak trochu blbě... :(
IMHO je tohle naschvál. Kdo se neúčastní nemá zájem.

Samozřejmě to chce přechod na liquid democracy, která toto řeší. Ale to chce čas a zdroje (na přípravu zázemí od předpisů po technické záležitosti) a to je teď jaksi absurdní představa.
profant.eu, poslanec

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 3444
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 6945 poděkování
Dostal poděkování: 5645 poděkování

Re: Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012- Volná disku

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 02 zář 2012, 16:43

nemluvila bych hned o nezájmu.. někteří z nás zasedání pochopili opravdu spíš jako společenskou akci.. (protože sice probíhala volba předsednictva, ale to přece u Pirátů tolik neznamená, ne?! být předseda..) Místo tekuté demokracie (což při 200 lidech je zatím opravdu mimo) by zatím stačila slušnost.. protože dost lidí bylo opravdu v neděli odpo už v dopravních prostředcích směrem domů a nemohli být ani online (i kdyby taková možnost vůbec byla.. ne, nejsi na sjezdu, tak si vyliž..).. ale to je furt dokola.. lalala

edit. A ohledně děr, kterých je mnoho... Lepením se nevyřeší.. To známe ze stávajících sbírek zákonů.. Čím víc lepíš, tím víc možností pro obejití zákona vytváříš.. A pak už se v tom nevyzná nikdo.
Naposledy upravil(a) Dominika.Michailidu dne 02 zář 2012, 16:47, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 2):
Monika.Hajdova, Ivan Sirko
77S 2I 3I 3I

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 27091
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: živnostník, programátor
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 22029 poděkování
Dostal poděkování: 18928 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012- Volná disku

Příspěvek od Petr.Vileta » 02 zář 2012, 16:44

Marcel Kolaja píše:Tímto prohlašuji, že odstupovat nehodlám. Dle mého názoru proběhla volba korektně. Odstoupením bych plivl do tváře všem, kteří mě volili, ve prospěch několika málo křiklounů, ...
Marceli, já tě volil a volil bych tě znovu, ale přesto patřím k těm křiklounům. Možná bylo všechno podle předpisů, ale možná jsou ty předpisy nedomyšlené, možná to někdo trochu přiohnul, možná někdo vsadil na snížení elektrorátu nebo na otrávenost ze zdlouhavé volby. Rozhodně mi to nepřipadá morálně poctivé. Jde mi o to, že když máme přes 200 členů a na CF bylo minimálně 80 "zelených kartiček" (viz volba předsedy), tak získat mandát pouhými 26 hlasy není moc přesvědčivé. Navíc jsi nad protikandidátem zvítězil o pouhý jeden hlas v situaci, kdy mohly volit i "modré kartičky".

V odpovědích kandidátů na otázky členů jsi uvedl "Dřív jsem býval dost namyšlený, ale dnes už nemám žádnou chybu.". No ... možná bys měl ještě trochu trénovat ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Daniel Hradsky, Ivan Sirko
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 11538
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 4985 poděkování
Dostal poděkování: 17426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012- Volná disku

Příspěvek od Jakub.Michalek » 02 zář 2012, 17:20

Byl v tom trochu zmatek, nebyli jsme připraveni na odročování volby a večer si neuvědomili, že to znamená změnu oprávněných voličů. Omlouváme se. Chcete volbu opakovat?
Doplňující volba nemohla být odročena, neboť vůbec nebyla na pořadu jednání. Máš pravdu v tom, že je dost možné, že si v sobotu nikdo neuvědomil, že v doplňující volbě bude hlasovat jiný okruh volitelů, protože sobotní a nedělní zasedání řídil jiný člověk. Není však pravda, že bychom na takovou situaci nebyli připraveni, protože noví členové měli zvláštní druh kartiček; seznam hlasujících pro oznámená hlasování byl navíc předem vyhlášen na internetovém fóru. Proti způsobu provedení volby bylo možné podat námitku, nicméně se tak nestalo. Lze tedy jen zkoumat, zda došlo k porušení předpisů, které by mělo na výsledek volby vliv. Jsem přesvědčen, že ani námitka, ani stížnost (kterou musel podat předseda, protože ti, kdo protestují nevyužívají demokratické prostředky jako je kontrolní komise) by k žádné změně nevedla. Nakonec není možné mimo stanovený postup nechat opakovat volby, protože by to bylo zneužitím pravomoci předsedajícího. Podle stejného argumentu by se krajské volby měly nechat opakovat kvůli tomu, že někteří lidé měli pochybnosti o tom, zda mohou hlasovat voliči s voličským průkazem. Ani Václav Klaun nemá pravomoc nechat opakovat volby kvůli tomu, že je jistá skupina nevěděla, kdo kdy hlasuje.

Já nemám problém přiznat chybu, ale taková chyba musí existovat. Nejsem nijak osobně zainteresován na výsledku volby. Jsem ten poslední, kdo by nově přijatým členům upíral jejich právo založené stanovami hlasovat (za to bych pravděpodobně sám musel být stíhán před kontrolní komisí, a po právu). V tomhle případě chybu udělali ti, kdo se na zasedání vykašlali, případně si ho zkrátili z různých důvodů jen na jeden den, ačkoliv o něm byli předem informováni a ačkoliv podle stanov se zasedání zúčastnit měli. Je směšné se snažit odpovědnost za takovou osobní volbu přenášet na někoho jiného.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Příspěvky: 12956
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17645 poděkování

Re: Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012- Volná disku

Příspěvek od Martin.Kucera » 02 zář 2012, 17:51

Martin Broz píše:Buď si budeme ohýbat řády podle potřeb a schvalovat monokratická rozhodnutí napříč 17ti hlasy z celkového počtu přes 200, nebo si budeme dál hrát na demokracii a pak ji budeme dodržovat nikoliv podle paragrafů, ale podle smyslu.
To se ti ale muze klidne stat i pri hlasovani elektronickem tady na foru, ze se ho zucastni treba jen ctvrtina clenu a z nich jen mirna nadpolovicni vetsina rozhodne o vysledku.
Martin Broz píše:V tom případě byly všechny body na pořad jednání zařazeny jako nové a v sobotu mohly hlasovat i modré kartičky.
Nemohly, protoze "zmeny stanov" a "volba predsednictva" byly oznamenym hlasovanim, tedy nemohli hlasovat ti, kdoz se stali cleny az po tomto oznameni.
Daniel Hradsky píše:Dle mého se mělo buď:
a) před sobotním hlasováním o odročení říct, že posunem volby budou oprávněni volit i modré kartičky a hlasováním o přesunutí by se to potvrdilo.
nebo
b) přerušenou volbu v neděli ráno dokončit se sobotními pravidly (pouze zelení) a pak zahájit nové jednání a připustit i modré.
Jak uz to zaznelo, bod "volba predsednictva" skoncil tim, ze se nepodarilo zvolit 4. mistopredsedu. Tim padem vznikla akutni potreba vyhlasit doplnujici volbu (do ktere se mohla prihlasit klidne uplne jina sestava kandidatu). V sobotu vecer bylo rozhodnuto, ze tu doplnujici volbu nebudeme provadet hned (casove duvody), ale ze se rozhodneme v nedeli, co s ni (tj. vsichni pritomni vedeli, ze v nedeli ta doplnujici volba muze probehnout).
Ano, mozna bylo na miste jeste v sobotu rict, ze pokud ta voba v nedeli probehne, budou moci hlasovat i modre karticky. Ale opravdu by nekdo zeleny specialne jen na zaklade teto vedomosti v nedeli prisel (a protoze to nevedel, tak neprisel)? Pokud nekdo takovy je, nechtejte vedet, co si o jeho pristupu k zasedani CF myslim.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Ondrej.Kallasch
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

rvh
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 725
Registrován: 09 kvě 2010, 19:20
Profese: zdravotnictví
Dal poděkování: 474 poděkování
Dostal poděkování: 520 poděkování

Re: Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012- Volná disku

Příspěvek od rvh » 02 zář 2012, 18:21

Me v souvislosti s timto tematem napadla jedna vec - co kdybychom paralelne s hlasovanim na sjezdu umoznili hlasovani opravnenym volicum na internetu? Anketa/volby by probihaly ve stejny cas, i casovy limit na webu by byl shodny s casem volby v sale. Mam totiz za to, ze mnoho lidi sledovalo z domu stream a tak by teoreticky mohli byt informovani tak jako ucastnici v sale.
Tito uživatelé poděkovali autorovi rvh za příspěvek:
Ondrej.Kallasch

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 27091
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: živnostník, programátor
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 22029 poděkování
Dostal poděkování: 18928 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012- Volná disku

Příspěvek od Petr.Vileta » 03 zář 2012, 02:53

Radim Gal píše:Me v souvislosti s timto tematem napadla jedna vec - co kdybychom paralelne s hlasovanim na sjezdu umoznili hlasovani opravnenym volicum na internetu? Anketa/volby by probihaly ve stejny cas, i casovy limit na webu by byl shodny s casem volby v sale. Mam totiz za to, ze mnoho lidi sledovalo z domu stream a tak by teoreticky mohli byt informovani tak jako ucastnici v sale.
Takhle by to neslo, protoze by nekdo v sale mohl hlasovat ze sveho notebooku a potom jeste jit vhodit listek.

Ale slo by, aby vsichni hlasovali elektronicky, i ti v sale. Pokud nekdo prijede bez HW, tak pro nej by tam bylo nekolik "volebnich terminalu", kde by se prihlasil do fora, odhlasoval a odhlasil se. Pokud by se takovych terminalu instalovalo rekneme 5, tak by to pravdepodobne slo rychleji, nez vydavani listku a hlasovani do jedine urny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, Monika.Hajdova
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Republikový výbor
Příspěvky: 14971
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9519 poděkování
Dostal poděkování: 17122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012- Volná disku

Příspěvek od Roman.Kucera » 03 zář 2012, 08:46

A když v sále vypadne internet, jako zatím VŽDY, zvolíme si za přecedu třeba kontejner na plast :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

rvh
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 725
Registrován: 09 kvě 2010, 19:20
Profese: zdravotnictví
Dal poděkování: 474 poděkování
Dostal poděkování: 520 poděkování

Re: Rozřešení volby 4. místopředsedy na CF 2012- Volná disku

Příspěvek od rvh » 03 zář 2012, 14:25

Petr Vileta píše:Takhle by to neslo, protoze by nekdo v sale mohl hlasovat ze sveho notebooku a potom jeste jit vhodit listek.

Ale slo by, aby vsichni hlasovali elektronicky, i ti v sale. Pokud nekdo prijede bez HW, tak pro nej by tam bylo nekolik "volebnich terminalu", kde by se prihlasil do fora, odhlasoval a odhlasil se. Pokud by se takovych terminalu instalovalo rekneme 5, tak by to pravdepodobne slo rychleji, nez vydavani listku a hlasovani do jedine urny.
nebo by to chtelo vymyslet nejake zabezpecovaci zarizeni, aby neprobehlo dvojite hlasovani :)

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Daniel.Galuszka a 0 hostů