cross-point

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Michal Krause
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Jednatel společností
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 350 poděkování
Kontaktovat uživatele:

cross-point

Příspěvek od Michal Krause » 31 srp 2012, 08:42

Tak se ke mě dostala zajímavá informace. Firma Cross Point, která zajišťuje prodej jízdenek na MHD, celkem slušně začala zametat se svými zaměstnanci.
cca před 1/2 rokem udělala takovou ,,supr,, věc. Rozdělili výplaty na 2 části.
1/ Fiksní položku a ta chodí přímo na účet zaměstnance a je zapsána ve výplatní pásce
2/ pohyblivou položku a ta se zaměstnancům dostane na účet až po týdnu, přes ING konto které si museli založit, jinak by o tuto položku přišli. Tato položka není zapsána ve výplatní pásce!

Včera se ke mě dostala další informace. Pohyblivou složku vč. stravenek firma cross point svým zaměstnancům nadobro sebrala.
Dle mého názoru, cross point musí jít s cenou dolu, jelikož kolem DPP se poslední dobou moc čuchá a nebylo by žádoucí, aby se ven dostalo kolik vlastně DPP platí za distribuci jízdenek.

Já si myslím, že asi není moc v pořádku, aby zaměstnance zaměstnavatel tlačil k zakládání nějakého účtu. Nevím jestli je to po právnické stránce nějak napadnutelné, ale každopádně je to prasárna.

Ještě jedna taková perlička. Po Praze je několik kukaní s předprodejem jízdného, kde si zaměstnanci nemohou ani v klidu odskočit na wc, nebo v zimě je tam šílená kosa, jelikož z důvodu úspor se dálkově vypne topení :!:

Možná by nebylo špatné toto vytáhnou po zpracování a zjištění dalších informací ven
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal Krause za příspěvky (celkem 4):
Martin Broz, Roman.Kucera, Marek.Necada, Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Na forum nechodím, pokud někdo něco potřebuje, jsem na telefonu

Telefon: 00420 774 612 054
Telefon: 00420 606 076 666
jabber: michal.krause@pirati.cz

Fortiter in re, suaviter in modo - Tvrdě za cílem, jemně ve způsobech

Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
Dal poděkování: 2160 poděkování
Dostal poděkování: 1292 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: cross-point

Příspěvek od Ondrej.dj-bobr.Ulehla » 31 srp 2012, 12:10

Napadá mě k tomu drobný komentář - existují firmy i státní instituce, které odmítají vyplácet mzdu jinak, než na účet, a je to nedílnou součástí smlouvy (se slovy - když se ti to nelíbí, můžeš jít jinam)

btw, pro půl roku nezaměstnaného člověka s obstaveným účtem docela veselá situace. (díky Bohu, že se díky přímluvě mnoha lidí, kteří mě vlastně tehdy ani skoro neznali, povedlo vyjednat výjimku na výplatu v hotovosti)

To rozdělení mzdy na fixní a pohyblivou na dva účty už fakt docela smrdí - připomíná mi to klasický případ práce u soukromníka "ofiko děláš za minimální mzdu, zbytek dostaneš bokem". Kdo by takovouhle věc mohl prošetřit? (Inspekce práce pod MPSV?)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.dj-bobr.Ulehla za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Michal Krause, Keram
Od celopirátského názoru se lokálně pomalu začínám odchylovat (nebo on od mé maličkosti?), ale okolo strany se motám dál kvůli lidem (mám je rád) a na českém politickém trhu jsou Piráti pořád nejmenší zlo :D
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“