Úkol: Brožura prezentující Piráty

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
Úkoly nyní postupně převádíme do nového specializovaného systému Úkoly. Nové úkoly prosím dávejte přímo tam. Diskuse k úkolům je tam také možná, pouze musíte být přihlášeni. Jakmile dojde k odladění nového systému a převedení veškerých úkolů, bude toto fórum uzavřeno, archivováno a zrušeno.
Děkujeme za pochopení.
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Úkol: Brožura prezentující Piráty

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Vyhlašuji úkol pro grafika/typografa:

Potřebuji připravit základní brožuru, která nás bude prezentovat. Bude určena především členům a zájemcům (je možné, že ji dostane každý člen povinně :D ).
Půjde o neformální seznámení s Piráty, hlavně plné ilustrací. Provedení gman compliant.

Text a obsah zatím zde:
http://piratenpad.de/brozura
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 2):
Keram, Filip.Krska

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
trinitrofenol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1339 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkol: Brožura prezentující Piráty

Příspěvek od trinitrofenol »

Dopadlo tohle nějak?

Dneska mě v pět ráno vzbudil soused s rovným kšiltem, co vždycky přijede s rádiem na plný koule. Vstal jsem, šel jsem mu to "vytknout" a pak už jsem neusnul. Nicméně mě napadla takováhle brožurka a šel jsem se podívat, jestli něco takového už neexistuje. Prošel jsem si pad a zdá se mi tam toho zbytečně moc, respektive můj nápad směřoval trochu jinam - spíš k nabírání aktivních lidí, ať už jako regp nebo členů. Abych to nezapomněl, udělal jsem si poznámky, které se pokusím rozvinout.

Bylo by dobré zprovoznit obsah na doméně piratstvi.cz - což samo o sobě je docela velký úkol.

Brožurku, možná spíš letáček, bych si představoval zhruba takto:
Kdo jsme?
Česká odnož pirátského hnutí vznikla, podobně jako jinde ve světě, jako reakce na nové problémy informační společnosti, které dosavadní politické strany opomíjely. Piráti kladou důraz zejména na občanské svobody, transparentní státní správu, sdílení informací, efektivní využití technologií a ochranu soukromí. Ve volbách do sněmovny parlamentu ČR v roce 2010 získali Piráti 42 323 hlasů.

Jak pracujeme?
Jako malá strana bez zastoupení v zákonodárné moci děláme vše, co nám zákony dovolují, abychom zvrátili špatná rozhodnutí našich volených zástupců a upozornili na závažné problémy, kterým je věnována malá pozornost. Naše činnost je ryze dobrovolnická - naši členové a příznivci dávají do chodu strany mnoho energie a práce zadarmo, ve svém volném čase. I proto dokázali (nejen čeští) Piráti zastavit smlouvu ACTA, upozornit na neprůhledné zakázky DPP dávno předtím, než se o věc začala zajímat média, vyvolat celospolečenskou debatu o kopírovacím monopolu v 21. století a zřídit si, jako jediná politická strana zcela transparentní účet. [whatever, tady si nejsem jistý, jaké úspěchy prezentovat jakými formulacemi]

"Pirátem se člověk nestává, Pirátem se rodí."
Abychom mohli ještě lépe bojovat za naše ideály, potřebujeme každou ruku, hák a dřevěnou nohu. Pokud máte pocit, že v naší zemi je něco špatně a volení stále stejných stran to těžko vyřeší, zkuste se zamyslet, zda-li nám nechcete pomoci. Nemusíte být hned členem, stačí stát se registrovaným příznivcem na našem fóru - hlavním pracovním nástroji naší strany. Uvítáme jak pomoc všeho druhu, tak čerstvé názory v debatě o programu. Piráti bojují za otevřený stát, proti šmírování a korupci všeho druhu. Máte to v sobě? Možná už Piráti jste. Zapojte se.
více na http://www.piratstvi.cz (eventuelně pirati.cz)
+ nějaká grafika okolo, na druhou stranu třeba Dvanáctero, distribuce během předvolební kampaně a kdykoli po ní (v modifikované verzi se senátorem Michálkem ;))
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkol: Brožura prezentující Piráty

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Hodně obsahuje brožura co dělají plzeňáci. viewtopic.php?f=488&t=12656&hilit=bro%C5%BEura#p153023 - čekáme na zdroje

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
trinitrofenol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1339 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkol: Brožura prezentující Piráty

Příspěvek od trinitrofenol »

Mikulas Ferjencik píše:Hodně obsahuje brožura co dělají plzeňáci. viewtopic.php?f=488&t=12656&hilit=bro%C5%BEura#p153023 - čekáme na zdroje
Ta je pěkná, ale příliš robustní. Měl jsem na mysli něco malého (stačila by A5), jak přilákat lidi na fórum. Malý letáček s logem, bez nějakého volebního programu, bleskové představení, nijak podrobné. Jsme tady, děláme to z přesvědčení a zadarmo a máme o vás zájem. (Koneckonců i ten můj text by asi se dal ještě zkrátit.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvek:
anonym2064
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkol: Brožura prezentující Piráty

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Ten letáček poptávám už měsíc, sem s ním :-)

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Adam.Soukal
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 4059
Registrován: 05 črc 2009, 12:49
Profese: právník
Dal poděkování: 1940 poděkování
Dostal poděkování: 2699 poděkování

Re: Úkol: Brožura prezentující Piráty

Příspěvek od Adam.Soukal »

Jedna ze stran je přesně to o čem mluvíš. Je to +- nachystáno i na rozdělení po stránkách.

Robustní to je, protože to chceme mít na akce pro lidi, kteří budou mít opravdu zájem. Tohle není na rozdávání na počkání :)
Uživatelský avatar
trinitrofenol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1339 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úkol: Brožura prezentující Piráty

Příspěvek od trinitrofenol »

Adam Soukal píše:Jedna ze stran je přesně to o čem mluvíš. Je to +- nachystáno i na rozdělení po stránkách.

Robustní to je, protože to chceme mít na akce pro lidi, kteří budou mít opravdu zájem. Tohle není na rozdávání na počkání :)
Tak sorry, já tu vaši chápal spíš jako průvodce k volbám. Tu náborovou část jsem napoprvé nezaregistroval, moje chyba. Každopádně si myslím, že něco ve smyslu mého textu výše na A5 černobíle by se klidně mohlo rozdávat na potkání komukoliv, kdo si to vezme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvek:
Adam.Soukal
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Odpovědět

Zpět na „Grafika“