Dvanáctero - bod 8

Moderátoři: Odbor - administrativni, Odbor - medialni, Financni tym, Odbor - zahranicni, Garanti

Odpovědět
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Dal poděkování: 4490 poděkování
Dostal poděkování: 3797 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvanáctero - bod 8

Příspěvek od Lukas.Findeis » 02 srp 2012, 13:38

Skalenka píše:Vypada to, ze jste vsichni zdravotnictvim naprosto nedotceni. To je pekne a preju vam to. Nazor na rostlinky vam neberu, ale spouste lidi jsou uplne k nicemu. Ocenila bych, kdyby se nekde rozproudila trochu podstatnejsi debata tykajici se opravdu zdravotnictvi. I pirat starne a pak by se mohl sakra hodne divit, s cim se setka. Nebo se pokusi rozmnozit, coz neni v nasich podminkach vubec zadna sranda, zvlaste ma li samostatne uvazujici mozek.
Co vy na to?
To je přesně o tom co sem psal za začátku předchozí stránky. Bylinky sou při alternativním léčení spíš na druhý koleji. Především vhodná strava a pročištění organizmu dokážou nastartovat masivní vyplavování dalších sajrajtů, samouzdravovací mechanizmy, zlepší zdravotní stav a člověk pak ostatním nládne před očima. Už sem toho byl párkrát svědkem. Čím starší člověk, tím je to viditelnější. Když si ale v sobě člověk celej život střádá bordel, tak je to běh na dlouhou trať a výbornýho zdraví může dosáhnout třeba až za pár let soustavný snahy o zlepšení, což vyžaduje naprostý přehodnocení priorit a změnu životního stylu. Chemie z lékáren není koncepčním řešením problému. Tohle by mělo být ono opravdový zdravotnictví. S léky tohodle člověk nikdy nedosáhne.
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
findeis.lukas@praha12.cz ☠ 773 569 014

Michaela.Vodova
Krajské předsednictvo
Profese: osvč
Dal poděkování: 3970 poděkování
Dostal poděkování: 5070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 02 srp 2012, 13:41

Skalenka píše:Ocenila bych, kdyby se nekde rozproudila trochu podstatnejsi debata tykajici se opravdu zdravotnictvi.
Komponenta zdravotnictvi - verejna konzultace. Zde se můžete vyřádit. ;)
Koordinátorka KS Vysočina, předsedkyně KS Vysočina.
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz
wiki kraje, web kraje můj profil, web JiPiCe
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat
PROVOZNÍ DOBA KoKS VYS: Po-Pá 8-16
Dovolená 22. 7. - 11. 8. 2019

Skalenka
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: dozivotni matka
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Příspěvek od Skalenka » 02 srp 2012, 13:53

Michaelo, dekuji, prozkoumam. ;)

Lukasi, mas pravdu, ale obcas holt clovek skonci v nemocnici a pak zira, nebo neco potrebuje od pojistovny a nestaci se divit. Mame syna ve stavu uplna zavislost, tak ve mne toto tema vyvolava ponekud dramaticke reakce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Skalenka za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Vodova, Vit Zapletal

Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Dal poděkování: 1353 poděkování
Dostal poděkování: 1259 poděkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek » 02 srp 2012, 14:15

Ondrej Profant píše:Vidíš, pochopils to problem je, že jsou byliny kriminalizovany. Ale i ty ktere nejsou jsou potlacovany, namisto toho nam doktoři vnucuji chemii, která je ve velkém množství pripadu prokazatelně skodlivejsi nez problem.
Jen doplňuji, co nemá čárový kód, nesmí existovat (propojení s kontrolou bankovní sféry).
Čímpak se asi léčili lidé, než vznikla A.M.A.http://www.ama-assn.org/ a spolu s finančníky, jenž v ní správně viděli obrovský zdroj příjmů, tak utnula velmi slibný vývoj homeopatické medicíny v U.S.A. ? No, správně, bylinkami. Pokud si někdo myslí, že jsou slabé a vlastně neškodné (nepomáhající), nebudu mu to vyvracet.
Farmaceutický průmysl si vzal lidské tělo jako trh, dnes světový. Lhostejno s čím člověk kráčí k mainstreamovému doktorovi, jednoznačně bude mít jeho indikace chemikáliemi vedlejší účinky. (Vždyť za ty bezcenné - tím myslím se zanedbatelnými výrobními náklady- jedy pojede každý rok na dovolenou; pokud je bude poslušně předepisovat). A vedlejší účinky se budou jen řetězit, až dojde na řadu průmysl rakovinový, což je byznys největší.
........................................................................................................
Ministerstvo zdravotnictví navrhuji přejmenovat na Ministerstvo nemocnictví. Zdraví je nežádoucí, žádoucí jsou přeci nemoci. Čím víc, tím líp !
I proto je a ještě dlouho bude konopí stále ilegální, homeopatické léky vždy za hotové a nikoli na předpis.

Pep
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 02 srp 2012, 14:26

Skalenka píše:Lukasi, mas pravdu, ale obcas holt clovek skonci v nemocnici a pak zira, nebo neco potrebuje od pojistovny a nestaci se divit. Mame syna ve stavu uplna zavislost, tak ve mne toto tema vyvolava ponekud dramaticke reakce.
Závislýho na zdravotní péči? Tak to nechápu, proč to u tebe vyvolává dramatický reakce, protože na něj by to co prosazujem nemělo žádnej negativní dopad. Tam kde je zdravotní péče nutná nehodláme nic měnit, když nepočítám umravnění pojišťoven, který je řešený v pracovní verzi komponenty.

https://www.pirati.cz/rp/program/zdravi
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12

Skalenka
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: dozivotni matka
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Příspěvek od Skalenka » 02 srp 2012, 15:24

Lukas Findeis píše:
Skalenka píše:Lukasi, mas pravdu, ale obcas holt clovek skonci v nemocnici a pak zira, nebo neco potrebuje od pojistovny a nestaci se divit. Mame syna ve stavu uplna zavislost, tak ve mne toto tema vyvolava ponekud dramaticke reakce.
Závislýho na zdravotní péči? Tak to nechápu, proč to u tebe vyvolává dramatický reakce, protože na něj by to co prosazujem nemělo žádnej negativní dopad. Tam kde je zdravotní péče nutná nehodláme nic měnit, když nepočítám umravnění pojišťoven, který je řešený v pracovní verzi komponenty.

https://www.pirati.cz/rp/program/zdravi
Uplnou zavislosti se mysli, ze je odkazany na totalni peci jine osoby, takze jeho stav ho dozivotne bude nutit byt ve zdravotnim systemu. Ja nemyslim, ze by ho Pirati ohrozovali. Bylo by pekne, kdyby mu a jinym takovym pomahali. Ono to ted neni nic snadneho vypreparovat ze systemu odpovidajici, v jeho pripade uz nejde o lecbu, peci.
Osobne povazuju za svoji povinnost byt zdrava a nemyslim si, ze je to neco obtizneho, pokud se clovek nechova uplne pitome. Je ale spousta lidi, kteri maji opravdu velkej problem, at je to tezka chronicka nemoc nebo nejake limitujici postizeni, ti se v systemu casto citi jako doprosujici se chudaci. Clovek to zjisti, az se mu to stane. Pripada mi ,ze vetsina to nevi, protoze ji to ani nenapadne. Myslim, ze v podstate je naprosta vetsina lidi zdrava nebo skoro zdrava, ale jen choulostiva a rozmazlena.

Daniel Hradsky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: veterinární lékař
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 469 poděkování

Příspěvek od Daniel Hradsky » 02 srp 2012, 15:39

Ty věci musí být vyvážené, Není to buď anebo. Zkuste zi zajet s Lékaři bez hranic nebo sami někam do Afriky atd. a podívejte se na nemoci, které jsme už dávno zapomněli, že existují, a fronty těch chudáků, co se léčí bylinkami, nekouří a nepijou a stojí tam s hrůznými znetvořeninami nebo bez některé končetiny frontu na antibiotika. Nechovejte se jako fanatici.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel Hradsky za příspěvek:
krejci
Kouřím a piju. Jsem tlustej. Mám velký auto. JÁ ale do VAŠEHO života nekecám.
Nejsem pirát, jsem korzár. :twisted:
I černá ovce zůstává ovcí, jen bečí v jiné ohrádce.....

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 02 srp 2012, 15:57

Skalenka píše:Uplnou zavislosti se mysli, ze je odkazany na totalni peci jine osoby, takze jeho stav ho dozivotne bude nutit byt ve zdravotnim systemu. Ja nemyslim, ze by ho Pirati ohrozovali. Bylo by pekne, kdyby mu a jinym takovym pomahali. Ono to ted neni nic snadneho vypreparovat ze systemu odpovidajici, v jeho pripade uz nejde o lecbu, peci.
Tak navrhni text, kterej by se dal přidat do komponenty.
Skalenka píše:Je ale spousta lidi, kteri maji opravdu velkej problem, at je to tezka chronicka nemoc nebo nejake limitujici postizeni, ti se v systemu casto citi jako doprosujici se chudaci. (...) Myslim, ze v podstate je naprosta vetsina lidi zdrava nebo skoro zdrava, ale jen choulostiva a rozmazlena.
Doktoři si myslí, že se chronický nemoci nedal léčit. Bulshit. Stačí jen vědět, chtít, konat a vytrvat. S postiženími to je v tomhle systému problém.

Tvou víru v dobrý zdraví lidí nesdílím, ale je fakt, že je společnost rozmazlená a lidi svý problémy zveličujou. Zdravej člověk nebejvá nemocnej. Vůbec. Čím častějc je nemocnej, tím hůř na tom je a tím horší problémy ho nejspíš čekaj v budoucnosti. Někteří mladí si myslí, že sou v pořádku, když nejsou nemocní, ale jejich mladý a odolný tělo často dost šílenej nápor nevydrží ani do třiceti nebo čtyřiceti a problémy se začnou projevovat občasnými nemocemi i u jedinců s dobrým imunitním systémem. A s věkem se zdravotní stav už bude jen zhoršovat.

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9523 poděkování
Dostal poděkování: 17122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 02 srp 2012, 15:59

Dane, neboj. Švára se vrátil před měsícem z Mogadiša, kde byl na tříměsíční šichtě. OFFTOPICSjezdil takle už celý svět, včetně Afghánistánu a Súdánu) Je Lékař bez hranic (MSF). Jsou to zatraceně odvážní chlapíci a na farmacojtické patenty mají názor totožný s námi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Michaela.Vodova, Daniel Hradsky
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13226 poděkování
Dostal poděkování: 7208 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 02 srp 2012, 17:32

Dane, ale náš program není tak radikální, že by chtěl omezovat klinickou medicínu, či použití léků. Nepopíráme obrovské úspěchy medicíny (koneckonců jsme technokrati!).

Pouze chceme, aby byla lepší informovanost jak u pacientů, tak u doktorů o komplexní péči o zdraví (což se tvého oboru jaksi netýká - a možná se k tobě i běžný lékař chová lépe). A mimo jiné zde vidíme velkou bariéru v kriminalizaci přírodních látek (a nejde jen o šalvěj, jak jsem již říkal). Prostě chceme méně bariér a více informací.

Navíc známe trend, protože naše zdravotnictví se dosti ubírá západní cestou - k doktorům se chodí s blbostmi, čím dál tím větší roli hrají doplatky a nedotované léky, žaloby...

Mé zkušenosti jsou, že když se lékaře zeptám, co mám dělat, aby se něco neopakovalo, tak mi řekne, že tomu nejde zabránit. Přitom jsem později našel spoustu alternativních způsobů, jak omezovat věci na které jsem náchylný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Findeis, Marcel.Kolaja
profant.eu, poslanec

Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“