Rozbor INDECT - spěchá

Moderátoři: asistent strany, Vedouci organu, Odbor - personalni

Pravidla fóra
Úkoly nyní postupně převádíme do nového specializovaného systému Úkoly. Nové úkoly prosím dávejte přímo tam. Diskuse k úkolům je tam také možná, pouze musíte být přihlášeni. Jakmile dojde k odladění nového systému a převedení veškerých úkolů, bude toto fórum uzavřeno, archivováno a zrušeno.
Děkujeme za pochopení.
Odpovědět
Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: datový inženýr/vědec
Dal poděkování: 8348 poděkování
Dostal poděkování: 4833 poděkování

Re: Rozbor INDECT - spěchá

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 23 črc 2012, 21:24

Návštěvník píše:
Frantisek Navrkal píše: Já ničemu slepě nevěřím, naopak tady na kolenou prosím o dobré zdroje... Ty sis ty mý příspěvky ani snad nečetl...
Ono je tak trošku problém, že ty zdroje nejsou kompletní, tudíž se mohou jevit daleko optimističtěji, než ve skutečnosti.
Já je nijak neobhajuju. A souhlasím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Vaclav Malek
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Dal poděkování: 4533 poděkování
Dostal poděkování: 3857 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Findeis » 23 črc 2012, 21:29

Frantisek Navrkal píše:Já ničemu slepě nevěřím, naopak tady na kolenou prosím o dobré zdroje... Ty sis ty mý příspěvky ani snad nečetl...
Dobré zdroje nejsou veřejné. Jak už sem psal, tak kvůli informacím zevnitř, který na projekt vrhaly špatný světlo, byla zřízena komise, která takovým únikům předchází.

No dobře, tak jim nedůvěřuješ, ale argumentuješ jimi a já ti napsal proč to je špatně. Kdybysme měli protestovat jen proti tomu, o čem máme kompletní informace, tak už tu dávno máme spousta zákonů a dohod omezujících svobodu. Ty zpochybňuješ legitimitu protestů proti zákonům a dohodám, u kterých je podezření na to, že můžou být zneužity, když občané nemají dostatek informací, aby to mohli vyhodnotit? Má to být právě naopak. Je potřeba tlačit na zveřejnění informací a zabránění schválení všeho, kde tohle riziko hrozí.
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
findeis.lukas@praha12.cz ☠ 773 569 014
běžecký trenér

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13314 poděkování
Dostal poděkování: 7275 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 23 črc 2012, 21:45

Stále čekám na odpověď na můj poslední příspěvek.
profant.eu, poslanec

Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 23 črc 2012, 21:55

Lukas Findeis píše:
Frantisek Navrkal píše:Já ničemu slepě nevěřím, naopak tady na kolenou prosím o dobré zdroje... Ty sis ty mý příspěvky ani snad nečetl...
Dobré zdroje nejsou veřejné. Jak už sem psal, tak kvůli informacím zevnitř, který na projekt vrhaly špatný světlo, byla zřízena komise, která takovým únikům předchází.

No dobře, tak jim nedůvěřuješ, ale argumentuješ jimi a já ti napsal proč to je špatně. Kdybysme měli protestovat jen proti tomu, o čem máme kompletní informace, tak už tu dávno máme spousta zákonů a dohod omezujících svobodu. Ty zpochybňuješ legitimitu protestů proti zákonům a dohodám, u kterých je podezření na to, že můžou být zneužity, když občané nemají dostatek informací, aby to mohli vyhodnotit? Má to být právě naopak. Je potřeba tlačit na zveřejnění informací a zabránění schválení všeho, kde tohle riziko hrozí.
Souhlasím, ale ať tady lidi nehalekají, že to bude jak 1984 a Minority Report atd.

Pokud protestujem, kvůli tomu, že máme nedostatek informací a není ochota je nám dát od INDECTu, tak se vším souhlasím. Ale na mě tak tato diskuze nepůsobí. Na mě to působí, že tady lidi protestují ohledně konkrétních věcí jako by vše už bylo předem vymyšlené a dané a nemají to podložené(aspoň co zatím vím), což je špatně.

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13314 poděkování
Dostal poděkování: 7275 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 23 črc 2012, 22:24

Frantisek Navrkal píše:Pokud protestujem, kvůli tomu, že máme nedostatek informací a není ochota je nám dát od INDECTu, tak se vším souhlasím. Ale na mě tak tato diskuze nepůsobí. Na mě to působí, že tady lidi protestují ohledně konkrétních věcí jako by vše už bylo předem vymyšlené a dané a nemají to podložené(aspoň co zatím vím), což je špatně.
  1. Opět opakuji, že jsem ti to snad jasně podložil (co je na projektu špatně).
  2. Rozhodně by si neměl establishment zvykat, že občané se budou doprošovat informací. Pokud k projektu nejsou informace a ještě se dotýká takto kritické oblasti, tak je to špatně. Stejně jako je to špatně u ACTA a CETA.
profant.eu, poslanec

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9560 poděkování
Dostal poděkování: 17201 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 23 črc 2012, 22:43

Františku prostá otázka:
Ten systém neukládá data ani o jediné osobě, která si něco takového nepřeje a není důvodně podezřelá z trestného činu? Jsi si jistý, že nikoliv? Je to tam v té dokumentaci DOKÁZÁNO?
POkud na všechny tři otázky můžeš garantovat, že ANO. Pak není nutné se INDECTem znepokojovat. Ale dokud mi to nikdo nedokáže, budu proti němu vystupovat všemi prostředky i kraji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Daniel Hradsky
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 23 črc 2012, 22:51

Ondrej Profant píše:
Frantisek Navrkal píše:Pokud protestujem, kvůli tomu, že máme nedostatek informací a není ochota je nám dát od INDECTu, tak se vším souhlasím. Ale na mě tak tato diskuze nepůsobí. Na mě to působí, že tady lidi protestují ohledně konkrétních věcí jako by vše už bylo předem vymyšlené a dané a nemají to podložené(aspoň co zatím vím), což je špatně.
  1. Opět opakuji, že jsem ti to snad jasně podložil (co je na projektu špatně).
  2. Rozhodně by si neměl establishment zvykat, že občané se budou doprošovat informací. Pokud k projektu nejsou informace a ještě se dotýká takto kritické oblasti, tak je to špatně. Stejně jako je to špatně u ACTA a CETA.
Aspoň v případě nespolupráce můžeme jasně vykázat absolutní neochotu rozumě komunikovat.

Na ostatní dotazy odpovím až zejtra. Zatím si můžeš (jestli umíš anglicky) přečíst jejich vlastní návrhy(strana 20-30). Z toho pak zejtra si budu nejvíc vycházet...

Frantisek.Navrkal
Poslanec Parlamentu ČR

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 23 črc 2012, 22:55

Roman Kucera píše:Františku prostá otázka:
Ten systém neukládá data ani o jediné osobě, která si něco takového nepřeje a není důvodně podezřelá z trestného činu? Jsi si jistý, že nikoliv? Je to tam v té dokumentaci DOKÁZÁNO?
POkud na všechny tři otázky můžeš garantovat, že ANO. Pak není nutné se INDECTem znepokojovat. Ale dokud mi to nikdo nedokáže, budu proti němu vystupovat všemi prostředky i kraji.
Souhlasím. Já neříkám, že protesty jsou špatné, jen možná máme nesprávné ospravedlnění protestů(spekulace ohledně plošného sledování, přirovnávání k Minority Report a 1984 a podobné zhůvěřilosti) - hrozí diskreditace. Je tu nedostatek informací - to je jedna z chyb INDECTu. Teď stačí dokázat, to že se nechtějí napravit... (Já už jsem jim e-mail poslal, čekám na odpověď nebo její absenci)

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22477 poděkování
Dostal poděkování: 19154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 23 črc 2012, 23:00

Zdenek Stepanek píše:Že je to špatně, ačkoliv jsme zatím ve stádiu návrhu technologie je nabílední. Je to asi jako vražda ve stádiu pokusu...
To jsi fakt skvele vystihl, bez ironie. :)
+100
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22477 poděkování
Dostal poděkování: 19154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 23 črc 2012, 23:44

Frantisek Navrkal píše:Tak si mě vylučte - asi jsem se nepřidal do politické strany, ale do nějaké sekty a nemůžu řict nic v rozporu s jejími dogmaty. Jediné, co jsem chtěl, byla rozumná diskuze...
Franto, nikdo ti nevyhrožuje, ale je fakt, že každé společenství má nějaké základní ideje, přes které "nejede vlak". Když vstoupíš ke Svobodným, musíš být jednoznačně pro vystoupení z EU, jinak jsi ve špatné straně. U Pirátů je zase soukromí důležitější, než veřejný pořádek nebo hrozba teroristického útoku. Já raději risknu, že si do letadla se mnou sedne Al-Kejda, než aby mě před odletem šacovali a sebrali mi litrovou limonádu. Jestli ty to máš obráceně, tak jsi asi fakt ve špatné straně ;)
Frantisek Navrkal píše:Letadýlka jen tak rozhodně nebudou už kvůli technickým problémům a kvůli tomu, že to nepovolí letecká kontrola.
Letadýlka budou, dokonce už jsou. Tohle je samozřejmě jen hračka pro veřejnost http://www.quadrocopter.cz/catalog/prod ... ion-motory a má krátkou dobu letu, ale existují už podobné hračky, které pokusně používají policejní jednotky ke kontrole demonstrací. Například v Moskvě a Varšavě. Jejda, to je náhoda, zase ti pořádkumilovní Poláci, co spustili INDECT ;)
http://www.novinky.cz/koktejl/253433-v- ... sondu.html
S leteckým provozem není problém, protože tyhle věci, včetně wifi kamery, váží 5-8 kg a létají do 50 m nad terénem, kdežto letecký provoz smí myslím nejníže do 150 m.
Frantisek Navrkal píše:Pokud nemám věřit oficiálním zdrojům INDECTu, které mám používat? Odkud s jistotou víte, jak má vše probíhat a být implementováno?
Poslechni si oficiálního Kalouska nebo Nečase na tiskové konferenci a pak mi řekni, kolik mu toho věříš. Nebo si přečti nějaké oficiální zdroje z 50. let (jedno zda Západ či Východ) a pak si přečti nějaký současný dokument, vytvořený na základě odtajněných archivů. Nestačíš se divit, kolik lží v oficiálních zdrojích bylo, je a bude.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Lukas.Findeis
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Odpovědět

Zpět na „Rešerše“