CF 7/2012 Volba předsednictva

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27813 poděkování
Dostal poděkování: 21104 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 7/2012 Volba předsednictva

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 12 črc 2012, 19:46

Děkuji Jakubovi za velmi kvalitní kandidátskou řeč.
Tímto bych chtěl upozornit, (nebo spíše vyhlásit), že do konce (nejméně) týdne ještě běží "ochranná lhůta" pro kandidující jakožto zpravodaje, aby se mohli plně představit.
Takže se prosím zdržte poznámek, zvláště s tématem příliš nesouvisejících.

Zároveň bych chtěl požádat ty, co kandidaturu již ohlásili, aby případně přednesli plnohodnotnou kandidátskou řeč. Tak se jim jistě bude lépe získávat nominace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Gabriela Antosova, Michal Krause
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Robert Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Obchodní ředitel
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1593 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert Adamek » 12 črc 2012, 21:47

Vážení přátelé,
jsem v Pirátské straně od jejího začátku, tehdy se ještě psával celý název Česká pirátská strana a zkratka byla ČPS. Od té doby už vřekách uplynulo hodně vody a od hektických začátků, kdy nikdo pořádně nevěděl co a jak a při práci na krajích se spoléhal na kolegy/přátele a své vlastní svědomí, jsme se posunuli směrem k plnohodnotné politické straně. Vlastně se stalo to, co všichni až tak úplně nechtěli, stali jsme se všichni politiky. Za mého působení v republikovém předsednictvu jsme postupovali podobně, tedy více než podle předpisů, které v zásadě pořádně ani nebyly, tak podle svědomí.

Kandiduji opakovaně proto, že mám pocit, že jsme se stali až příliš politickými a rád bych posunul současný stav zase trochu směrem od suché politiky k původní pirátské podstatě.
Sleduji nové lidi, kteří k nám přicházejí a často vidím zklamání, často poslouchám, že takhle si to nepředstavovali. Je to zvláštní, protože já k Pirátům vstupoval v podstatě z hecu, bral jsem to jako zábavu a valnou část času to i zábava byla. Jen teď už to moc zábavné není. Je asi správné, když jsme politickou stranou, abychom byli politiky, a nebo není? Tohle těžko říct. Co ale vím, že se nasekala spousta chyb které přetrvávají dodnes, že jsou některé předpisy minimálně postavené na hlavu a že to nikoho nijak zvlášť netíží, nebo jsou to jen jednotlivci, kteří proti určitým věcem vystupují.

Spousta z vás je má za "klauny", já je spíše považuji za lidi, kteří se snaží vidět dál do budoucnosti, než je tomu běžné. Pozice v RP je především mediální záležitostí, ač je RP mocí výkonnou, tak toho až tak tolik nevykonává, ovšem špatně vybraní kandidáti dokáží stranu vrátit třeba o rok zpět, nebo z ní vytvořit stranu nevolitelnou. V našem kraji sleduji, že přicházíme o primární voličskou základnu, přicházíme o ni kupodivu proto, že rozšiřujeme program. Kdysi jsem si myslel, že mít co nejširší program je velké plus, nyní si už tak jistý nejsem. Snažím se tedy o program, který je nám vlastní a má hlavu i patu, tedy ne způsobem "nasypeme tam co nás napadne, oni si lidé vyberou".
Považuji navíc za rozumné, aby se nám předsednictvo rozložilo po republice, je to pro kraje lehce motivující, ovšem není to nutné, protože zjišťuji, že nám ubývají piráti tělem a duší a přibývají politici a je mi úplně jedno, z kterého kraje ten či onen člověk je,
důležité je, aby si udržel určitý nadhled.

Lehce shrnu své působení u Pirátů abych se představil i novým lidem. Možná si pamatuji i všechny funkce :-D Takže úplně na začátku jsem byl zvolen předsedou Moravskoslezského kraje, tedy současně členem RV, současně s tím jsem působil v komisi o které jsme později zjistili že vlastně neexistuje, cosi s názvem Ideokomise, zabývala se kontrolou mediálních výstupů. Později jsem byl zvolen jako 4.místopředseda Pirátů, tedy vlastně ČPS. Jak postupně lidé odpadali, stoupal jsem s číslíčky nahoru, tedy 3,2 a poté 1. místopředseda strany. Z rohoto postu jsem v den voleb do PS PČR odstoupil, jelikož jsem prohlásil, že pokud nebudeme mít 3% odstupuji. Na základě toho (zřejmě) muselo být svoláno CF v Brně, protože odstoupila nadpoloviční část orgánu. Po celou dobu jsem byl místopředsedou moravskoslezského kraje, myslím že první, nyní jsem třetím, ale tyhle čísla nejsou podstatná :-D
Zároveň jsem aktuálně členem rozhodčí komise strany, komise pro oblastní politiku (kde moc nepracuji) a dlužím za členský příspěvek :-)

No a vize? To je jednoduché, pokračovat v dobré práci, méně politikařit, více se bavit. Přestat se zabývat hloupostma, začít řešit podstatné věci, nemyslet lokálně, myslet globálně.

Pro některé z vás je moje řeč asi šok, tak pro vás: Shlédnul jsem svého času projek Ricka Falkvinga ( http://piratsky.cz/video/nCbRX1YEqrs/pp ... kvinge-hq/ )
který ve mě zanechal pocit, že to je ta cesta, jak pokračovat. Od té doby jsem se začal hodně měnit a nahlížet na politiku úplně odlišně, kraje nejsou nepřátelé, lidé nejsou nepřátelé, většina je tu proto, aby prosazovali podobné, nebo stejné myšlenky, jen přístup se liší a názory na přístup jsou jiné. Pokud se nad nimi člověk zamyslí, zjistí, že ten druhý to nemyslí jinak, jen jde jinou cestou a donutilo mě to zamyslet se, jestli je ta má cesta opravdu tou správnou. Dopomohly mi k tomu taky v široké míře demonstrace proti ACTA, kde jsem viděl, že jsme schopni spolupracovat a prosazujeme jednotný cíl, navíc úspěch na tomto kolbišti mě opravdu nakopnul a v neposlední řadě, když vidíte, kolik lidí za námi stojí, tedy chce bránit své svobody, je to opravdu dojemné a člověku to naleje novou krev do žil.

Věřím, že kandidáti dostanou na CF možnost, aby se vyjádřili alespoň 5 minutami přímo u "řečnického stolku", vypisování
na föórum nemůže nahradit osobní kontakt, navíc každý má obrovský čas na přípravu projevu. Já to nepřipravoval, prostě to píšu, jako bych to říkal.

Takže...Juhůůů, nezapomeňte se bavit ;-)

Jo a nezapomeňte, VOLTE Quimby... TEDY VOLTE ADÁMKA :-D (teda nejdřív mě nominujte) :-D

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10684 poděkování
Dostal poděkování: 17269 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 15 črc 2012, 11:54

Ahoj Piráti,

před třemi lety jsme se sešli na ustavujícím fóru Pirátské strany v Průhonicích u Prahy. Bylo nás 30, nevěděli jsme, co chceme a náš mediální start rozhodně nebyl ostrý. Od té doby se z nás stala politická strana, se kterou se musí počítat, víme, co chceme a jsme schopni Pirátské myšlenky důstojně prezentovat. Za dva roky nás potom čeká supervolební rok, ve kterém bychom měli prorazit do vysoké politiky. Mnohem důležitější ovšem je ukázat, že politická strana může i ve vysoké politice fungovat otevřeně, bez pokoutného financování a na demokratických principech, kdy má poslední slovo vždy členská základna. Stejně jako Pirátská strana i já jsem se poslední 3 roky především učil, zažíval jsem úspěchy i neúspěchy a nyní bych chtěl požádat o důvěru, abych mohl zúročit nabyté zkušenosti i v období, kdy směrem k parlamentním vodám nepochybně vyplujeme.

Většina z vás mě zřejmě zná, ale kvůli přílivu nových členů za poslední půlrok se krátce představím. Můj stručný životopis najdete zde: http://www.pirati.cz/lide/mikulas_ferjencik . V Pirátské straně jsem od úplného začátku. Nejprve jsem dával dohromady Pirátskou buňku v Pardubickém kraji, potom jsem se věnoval práci v zahraničním odboru, a v únoru 2010 jsem se stal místopředsedou. Na tomto postu setrvávám až do současnosti. Na podzim 2011 jsem převzal i vedení Mediálního odboru Pirátů. Jsem poměrně flegmatický, hodně věcí dokážu přejít, nemám rád konflikty a snažím se především hledat konsenzus a shodu. Na druhou stranu, když mě někdo pořádně naštve, tak umím být i zlý, naposledy na Ondřeje Lišku. Vždycky se ovšem snažím, abych se nemusel zpětně stydět a omlouvat.

Dospěl jsem k tomu, že vést zároveň mediální odbor i být místopředsedou je dlouhodobě neudržitelné, proto jsem se rozhodoval, který post opustím. Nakonec jsem se rozhodl, že vás požádám o důvěru k dalšímu spoluvedení strany v rámci předsednictva a mediální odbor předám dál. Hlavní důvod pro toto rozhodnutí je, že chci aktivně ovlivňovat, kam budou Piráti směřovat, což považuji za úkol předsednictva, a mediální odbor k tomu má pouze poskytovat servis.

Jakou bych tedy chtěl Pirátskou stranu?

1) Demokratickou a přístupnou novým lidem i myšlenkám

Vnímám Pirátskou stranu jako pokus ukázat starým strukturám, že demokracie je možná, že soutěž myšlenek není znakem slabosti, ale nutnou podmínkou fungování politické strany a že otevřené financování umožní soupeřit s organizacemi financovanými pokoutně. Pokud se tohle podaří udržet budu Pirátskou stranu považovat za smysluplnou a to i v případě, že bude prosazovat program, se kterým nebudu zcela ztotožněný.

2) Otevřenou světu

Chci abychom dokázali účinně spolupracovat s Pirátskými stranami v celém světě, podporuji evropskou integraci, stejně jako demokratizaci a ztransparentnění Evropské unie a vidím právě globálnost Pirátského hnutí jako jednu z jeho největších výhod. Proto nechci, abychom sklouzli k agresivní rétorice vůči EU (ke které mám spoustu výhrad), ale měli bychom se soustředit na to měnit to špatné a podporovat to dobré. Nakonec to byla EU kdo zastavil ACTA, ČR ani nestáhla svůj podpis z dohody.

3) Obrněnou vůči populismu

Moc fandím německým Pirátům, ale jedna věc mě u nich trochu straší. V rámci získávání popularity jsou velmi umírnění v otázkách kopírování a téměř rezignovali na celkovou změnu pohledu na problematiku. Nechci, aby naše komunikace kopírovacích problémů spoléhala na špatné jméno OSY a abychom se vyhýbali našim klíčovým tématům jen proto, že by nás to mohlo stát hlasy. Svobodné šíření informací, ochranu soukromí a přímou demokracii musíme hájit, i když se nám to ve volbách nevyplatí, jinak naše existence ztratí smysl. Nikdy nesmíme zapomenout na to, že cílem je prosadit náš program a vítězství ve volbách je jen jedna z cest.

Co bych chtěl od fungování předsednictva?

1) Pohodovou komunikaci jako dosud, kdy se sice občas pohádáme, ale neparalyzují nás osobní spory.
2) Pravidelné mumble konference jednou za 14 dní
3) Lepší rozdělení úkolů - na začátku působení bychom si měli sednout a rozdělit si práci, to se může následně vyvíjet na mumble schůzkách
4) Obnovit svodky
5) Publikovat, reprezentovat a vysvětlovat - články, videa, panely, média - to vše je náš úkol, myslím, že osobně to docela plním
6) Jít příkladem - aktivní předsednictvo přináší aktivní stranu a naopak
7) Hasit průsery - teď je například aktuální resuscitace Královéhradeckého kraje
8) Bavit se - Pirátování musí to být legrace, jinak nás vyhoření nemine

Pokud se ptáte proč jsem některé z těchto kroků nezavedl dosud, tak především protože kombinace vedení MO a působení v RP je vážně vražedná a navíc mám občas pocit, že jedeme permanentně v módu hašení průserů. Třeba to tak nebude vždy :-)

V předsednickém týmu bych rád opět uvítal Ivana Bartoše jako předsedu a Jakuba Michálka.

Prosím tedy krajská sdružení o nominaci.

Vítr do plachet!

Mikuláš

edit: spellcheck
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4102 poděkování
Dostal poděkování: 15470 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 18 črc 2012, 10:26

Ahoj Piráti,

Na kapitánském můstku stojím už nějaký pátek. Pamatuji, jak jsme před třemi lety s velikým elánem začínali (Tenkrát jsem kapitánem ještě nebyl). Pamatuji si ovšem i momenty, kdy Piráti ustrnuli z důvodů pocitů marnosti, že to tak nějak nejede dle našich představ. Viděl jsem velké zklamání, když nebyly naplněny naše ambiciózní touhy v super-volebním roce, ale i obrovskou euforii při boji proti smlouvě ACTA. A my všichni jsme tyto momenty prožívali společně. V tomto ohledu proto není veliký rozdíl mezi plavčíkem, pirátskou smečkou, kormidelníkem či kapitánem.

Nejdůležitější ovšem bylo, je a bude, že si jako strana zachováváme, co je nám vlastní. To co nás od stran starého typu, mezi ně ovšem řadím i strany vzniklé relativně nově, odlišuje. Pirátské hnutí je ve své době jedinečné a je pro ni skutečným řešením. To je třeba si neustále uvědomovat. Tam kde upadají všichni ostatní do pravo-levého řešení důsledků problémů a operují slovy jako ekonomická efektivnost, prosperita nebo konkurenceschopnost, tam my konstantně a správně hovoříme o řešení příčin, o skutečné transparentnosti, o pravé demokracii, člověku, jeho svobodě a právech. Piráti nikdy nebyli ekonomický projekt, či snadný výtah k pozicím, které umožňují podíl na moci, přerozdělování peněz či ovlivňování. Piráti nikdy nebyli jednoduchá cesta ve smyslu zaběhnutého systému.

Nedívám se proto zpět, abych ve své řeči hodnotil naše chyby. Na předchozí období nahlížím s dobrým pocitem z toho, že se stále držíme na správné cestě, kterou jsme si vytyčili ve stanovách, pirátském dvanácteru, pirátské identitě i v demokratickém minimu. Nemá smysl vyzdvihovat naše úspěchy či neúspěchy, ale je důležité získané znalosti použít znovu v dalších bitvách, zlepšovat se a růst. Přiznejme si však na rovinu, že je tento prostor pro zlepšení ještě hodně veliký.

Čekají nás v nejbližší době krajské volby. Stavíme kandidátky, ladíme programy, komunikujeme mezi sebou opět více než kdy jindy. Zaučujeme nováčky. V tom všem je třeba vytrvat a řadu věcí zlepšit. My všichni jsme totiž neustále v kampani za společenskou změnu. Někdy více někdy méně.

Každým úspěchem logicky nálada posádky roste, s neúspěchem klesá. Přesto jsme se nikdy v momentě prohry, a to nemluvím o kritice, která se na mou hlavu snáší často, nedostali do momentu přímé vzpoury či rozkladu. Proč to tak je? Protože republikové předsednictvo není a nemělo by být nějakou skupinou vyvolených, kteří direktivně smýkají posádkou od čerta k ďáblu, ale jsou to lidé, kteří sice drží směr, ale komunikují a respektují názory členů, pracují s nasazením. Být předsedou či místopředsedou totiž není privilegium. Je to svěřená důvěra a především služba.

To je věc, která se do budoucna nesmí změnit. Působení dobrého týmu ve vedení Pirátů musí být zárukou skutečné reprezentace našich na společném konsenzu založených ideálů a myšlenek a řešení. Musí být hrází proti populismu, vnějším útokům a vlivům, kterým se v houstnoucí atmosféře české politiky nelze vyhnout. Vámi zvolení lidé musí umět sdělovat okolnímu světu, co jsou Piráti zač a co je jejich cílem. Věřím, že jsem v jisté míře tohoto zárukou i já na pozici předsedy, kterou hodlám na základě této kandidátské řeči obhajovat.

Nenabízím Pirátům nic víc než svou angažovanost, osobní přístup, svůj volný čas a zkušenosti, které jsem v předchozích předsednických obdobích načerpal.

Tímto bych chtěl požádat krajská sdružení o mou nominaci na volbu předsedy České pirátské strany.

Za případné udělení důvěry Vám díky.

Uvědomuji si, že bez dobrého týmu lidí, se kterými se plavíme na moři české politiky, nelze dosáhnout ničeho.

Budoucnost Pirátů je vždy v rukou nás všech.

Ivan
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 18 črc 2012, 15:01

Děkuji za další kandidátské řeči.
Začal jsem kandidáty shromažďovat na konci prvního příspěvku.
Stále nemáme dost kandidátů, nicméně čas uběhl, otvírám tedy diskuzi i pro ostatní, je prostor na dotazy na kandidáty.

Stále je možno ohlašovat kandidaturu a přijít se svou řečí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Marcel.Kolaja

Filip.Krska
Člen KS Vysočina
Profese: Starší inženýr údržby svobodného SW
Dal poděkování: 22319 poděkování
Dostal poděkování: 3152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Krska » 18 črc 2012, 15:55

Robert uz ma nominaci stastne za sebou.

viewtopic.php?f=416&t=12440
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Krska za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Vodova, Robert Adamek, Jiri Vontroba, Marcel.Kolaja
Evangelista Festivalu svobodných filmů

Jabber status: Obrázek :: Git :: libre.fm :: ♡ Copyheart

Michaela.Vodova
Koordinátor krajského sdružení
Profese: osvč
Dal poděkování: 4185 poděkování
Dostal poděkování: 5380 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaela.Vodova » 18 črc 2012, 15:58

Předkládám usnesení krajského fóra KS Vysočiny o nominaci Roberta Adámka
Kraj Vysočina schválil nominaci Roberta Adámka:

3 hlasy pro
0 se zdrželo

5 oprávněných hlasujících
OFFTOPICdoufám, že to je takhle v pořádku :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 6):
Filip.Krska, Jan Widerlechner, Robert Adamek, Petr.Zidek, Jiri Vontroba, Marcel.Kolaja
Michaela Vodová,
Koordinátorka KS Vysočina
tel. 6O2 276 233, michaela.vodova(a)pirati.cz, můj profil

KS Vysočina: wiki kraje, web kraje , web JiPiCe
nejrychlejší způsob jak mne kontaktovat je zavolat, dále sleduji email a Zulip
pracovní doba: 10-14 (+nonstop na telefonu a naplánované aktivity v kalendáři Vysočiny 17-21+víkendy)

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 18 črc 2012, 16:15

Perfektné, děkuji. Robert Adámek je tímto prvním nominovaným kandidátem. Gratuluji.

A ano, je to v pořádku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Vodova, Filip.Krska, Marcel.Kolaja

Vitezslav Praks
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: IT analytik
Dal poděkování: 1356 poděkování
Dostal poděkování: 1851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vitezslav Praks » 18 črc 2012, 20:31

Ahoj Piráti,
chtěl bych vyjádřit podporu předřečníkům a přihlásit se rovněž ke kandidatuře na místopředsedu strany. Na stejnou pozici bych dále chtěl navrhnout Lenku Matouškovou.
Domnívám se, že by bylo pro stranu prospěšné, aby jedním z místopředsedů byla žena a aby to byla Lenka Matoušková. Je ředitelkou školy, spolu s Jankem Wagnerem a Ondrou Profantem ji považuji za experta na oblast školství. Nejen základního: má velmi široký přehled o politice MŠMT, je přesně ten typ odborníků, které potřebujeme: Nemá-li být náš komplexní program jen na papíře, považuji za důležité, aby naše jednotlivá silná témata byla zastoupena i lidmi ve vedení strany. Skutečný program jsou podle mne lidé.

Ze stejného důvodu nominuji na pozici místopředsedy i sebe sama. Pirátská strana podle mého názoru směřuje správně. Od úspěchu nás dělí jen - spousta práce, kterou je třeba vykonat. Chtěl bych doplnit stávající tým a Pirátům věnovat svou energii, čas a práci, abychom tohoto úspěchu, ke kterému máme našlápnuto, již brzy dosáhli.

Program vně strany
Můj program je reprezentován kampaněmi, které jsem spolu s vámi realizoval:
  • Demonstrace proti vypnutí internetu v knihovnách.
  • Demonstrace proti záměru zničit gotické sklepy ve Spálené ulici v Praze.
  • Demonstrace proti bourání domu v zoně UNESCO na Václavském náměstí.
  • Demonstrace proti neřešenému problému ostravských lagun.
  • Demonstrace proti selekčním testům exministra Dobeše
  • Demonstrace proti tzv. reformě financování regionálních škol exministra Dobeše.

S výjimkou ostravských lagun byly všechny výše uvedené akce mediálně velmi úspěšné a skončily i věcně úspěchem. - Dosáhli jsme cíle, který jsme si předsevzali.
(Přičemž: Ostravské laguny nepovažuji za neúspěch, ještě jsme neskončili, jednalo se jen o přípravné první kolo. I zde uspějeme, bude to jen trvat déle a bude to znamenat více práce).

Mé názory asi vesměs znáte z fora, připojuji však ještě i svůj blog: http://vitezslavpraks.blog.idnes.cz/

Proč
Stranu vnímám jako nástroj změny celé společnosti. A takto hodnotím i její úspěšnost. Nejde mi jen o technická procenta. Především mi jde o reálný vliv. Sdělená pravda, podložená dobrou přípravou, podepřená kvalitní prací s médii má velkou sílu. Svou kandidaturou chci posílit slyšitelnost programu (viz výše). Zároveň chci i pozitivním způsobem pootočit stranu ještě více k věcným otázkám a kauzám, jež hýbou současnou českou společností.

Program dovnitř strany.
Primárně jsem orientován ven ze strany, na nepiráty. Přesto bych chtěl několik věcí změnit i uvnitř strany:
Posílit spolupráci mezi kraji. Kromě komisí, které máme, bych chtěl, aby vznikaly pracovní skupiny napříč kraji. Nikoliv jako teoretizující diskutérské kroužky, ale vždy zaměřené ven ze strany, vždy se snahou ve společnosti něco změnit a vždy s nějakým hmatatelným výstupem. Tiskovou zprávou nebo článkem minimálně. Chtěl bych, aby tyto práce probíhaly napříč kraji. Aby tyto pracovní skupiny byly tvořeny i odborníky, nepiráty. Abychom produkovali zajímavé a kvalitní výstupy. Aby lidé z krajů nebyli na svá témata sami, aby se vždy mohli obrátit na ostatní kolegy a spolu s nimi konkrétní kauzu úspěšně dotáhnout. V současné době máme členy a RegP. Chci k tomu doplnit i množinu "spolupracující osoby". Míněno na konkrétních kauzách. Na výše uvedených kampaních jsem si to vyzkoušel. Funguje to. Jsou to konkrétní lidé, kteří nikdy nevstoupí do žádné strany, ani se s ní nechtějí spojovat. Ale podpoří nás v konkrétní akci, pomůžou nám v konkrétní situaci. Předají nám informace, poradí apod. To je "volná energie", kterou bych mohli začít ještě více využívat.
Vítězslav Praks
Zastupitel v obci Průhonice (Středočeský kraj)
Mobile: 00420606577286
Land Line: 00420311234526
Id datové schránky: 9t5ftud
http://www.knihovnapruhonice.cz/
ACTA, CETA, Data Retention, INDECT. Neustále přituhuje. Reálně nám hrozí nastolení kyberfašismu.

Vojtech.Pikal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 18 črc 2012, 20:39

Děkuji za další kandidaturu, Lenka Matoušková se případně musí k nominaci přihlásit sama, máme zásadu dobrovolnosti.

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“