Představení zájemců ..do krajských voleb

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Představení zájemců ..do krajských voleb

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Ahoj,

zde nechť se představí zájemci o kandidaturu do krajských voleb na Vysočině.

Zájemci:
Michaela Vodová
Filip Krška
Jan Widerlechner
Jiří Jozífek
Jiří Týma
Vladimír Prokeš
Rostislav František
Roman Kříž
Roman Žák
Denisa Hladovcová
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 4):
Rosta.Frantisek, Jan.Widerlechner, Kukyna.Hergotova, Vladimir.Prokes
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení zájemců ..do krajských voleb

Příspěvek od Michaela.Vodova »

https://www.pirati.cz/lide/michaela_vodova

Narodila jsem se 21.05.1979 v Praze. Vyrůstala jsem v Karlových Varech. Nyní žiji na Vysočině, kam jsem se provdala.

Po maturitě na střední zdravotnické škole v Karlových Varech jsem se rozhodla, že povolání zdravotní sestry není přesně ta práce, ve které bych se chtěla realizovat a vystudovala jsem obor Pedagogika volného času na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Pracovní zkušenosti sociálního pracovníka mě přivedly až k práci v týmu terénní domácí hospicové péče a k dalšímu studiu, tentokrát obor "Sociální a charitativní práce".

Krátce po vstupu do České pirátské strany jsem byla zvolena členkou Republikového výboru. V rámci Pirátů se také angažuji v Personálním odboru a jako volební manažerka a místopředsedkyně Kraje Vysočina.

Mým životním krédem je otevřenost, porozumění a potřeba svobody.

Programové cíle:
1. Maximální snaha o transparentnost kraje.
2. Aktivní prosazování práv a zájmů občanů.
Uživatelský avatar
Jan.Widerlechner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 431
Registrován: 26 říj 2009, 12:46
Profese: Finanční poradce
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 376 poděkování
Dostal poděkování: 478 poděkování

Re: Představení zájemců ..do krajských voleb

Příspěvek od Jan.Widerlechner »

V nacházejících krajských primárních volbách pirátů se budu ucházet o Vaši důvěru. Dovolte mi tedy, abych se představil. Několik základních faktů o mě se můžete dozvědět zde: https://www.pirati.cz/lide/jan_widerlechner

Kandidovat za piráty v krajských volbách jsem se rozhodl proto, že Piráty dlouhodobě podporuji a souhlasím s názory a hodnotami, které hlásí. V případě zvolení si jako primární cíl kladu dobré representování Pirátů. Mnoho našich cílů není možné realizovat na krajské úrovni přímo, pozornost spojená s případným úspěchem nám ale umožní snadno otevřít diskusi i na tato témata. Kraje mají taktéž svou roli v zákonodárném procesu, mohou předkládat návrhy zákonů poslanecké sněmovně. Této pravomoci bych chtěl využít k prosazování programových cílů pirátské strany a upozorňování na ně.

V rámci samosprávy Kraje chci hledat možnosti využití nových technologií ve prospěch občanů, umožnit jim účast na rozhodování, zpřístupnit maximum informací v přehledné a srozumitelné formě a nastavit fungovaní kraje tak, aby tyto zásady byly samozřejmostí. Než se podaří takového stavu dosáhnout, chci využít své pozice k monitorování činnosti kraje. Najdu-li informace, které budou před občany skrývány, mám v úmyslu takové informace zveřejnit.

Hodlám též hojně komunikovat s ostatními členy Pirátů, příznivci a v neposlední řadě také občany, diskutovat názory, problémy a jejich řešení.

V neposlední řadě je mým záměrem sbírat znalosti a zkušenosti, předávat je dalším pirátům a usnadnit nám tak další práci.
Homo mensura
Rosta.Frantisek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8
Registrován: 19 čer 2012, 20:23
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Představení zájemců ..do krajských voleb

Příspěvek od Rosta.Frantisek »

Dobrý den, protože bych rád kandidoval za Vaší politickou stranu, dovolte, abych se představil: jmenuji se Rostislav FRANTIŠEK, bydlím v Jihlavě. Jsem vyučen jako truhlář a posledních 22let jsem pracoval jako obchodní zástupce. V současné době jsem nezaměstnaný. Narodil jsem se v Jihlavě 13.10.1956.

Protože se dlouhodobě zajímám o politické dění a jeho vývoj mě začíná hlavně v poslední době velmi znepokojovat, uvítal jsem vznik Holešovské výzvy. Přihlásil jsem se k jejím názorům i postojům a stal se jejím členem. Při našich schůzkách jsme byli osloveni Pirátskou stranou. Jelikož s Piráty sympatizuji, rozhodl jsem se stát jejich příznivcem a posléze přijmout nabídku kandidovat v krajských volbách.

Program: chci se soustředit na tyto cíle - posílit transparentnost a etické jednání ve státní správě, tím znemožnit korupční jednání,dále chci prosadit postižitelnost státních úředníků.Za nezanedbatelné považuji i zrušení doživotní imunitu poslanců.

Nechci žít ve státě, kde slušnost je považována za slabost...
Naposledy upravil(a) Rosta.Frantisek dne 07 črc 2012, 18:29, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rosta.Frantisek za příspěvky (celkem 7):
Michaela.Vodova, Monika.Hajdova, Roman.Kucera, Jan.Widerlechner, Filip.Krska, Jiri.Jozifek, Vladimir.Prokes
Uživatelský avatar
Roman.Kriz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 19 čer 2012, 20:37
Profese: kuchař
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: Představení zájemců ..do krajských voleb

Příspěvek od Roman.Kriz »

Ahoj příznivci Pirátů.
Jmenuji se Roman Kříž a řadím se mezi velmi znepokojené občany se současným stavem politické kultury,v naší krásné zemi.
Na úvod mého příspěvku pár informací o mé osobě:
Je mi 45 let,celý svůj velmi pestrý život pracuji v oboru gastronomie - pohostinství,v kterém jsem se v mládí i vyučil jako kuchař-číšník.V současné době jsem zaměstnán jako kuchař-instruktor na SOU obor kuchař,kde mám velmi blízko k mladé generaci.
Jsem také aktivní muzikant a dlouhá léta hraji na bicí v regionální kapele VIGO- http://www.vigo.estranky.cz/
Několik posledních let sleduji dění na politické scéně a ne jen té české.Dospěl jsem k názoru,že pokud nedojde k zásadním změnám v chápání demokracie ze strany politických špiček,jednotlivých států bude velmi zle.
I v naší zemi si zatím máme možnost rozhodovat o našich životech a budoucnosti našich dětí.Jen asi nemůžeme čekat,že za nás vše udělá nějaký politik,o kterém v podstatě nic nevíme.Dle mého názoru by měl každý člověk začít především sám u sebe.Zkrátka odhodit lhostejnost,strach a začít především u voleb dělat ta správná rozhodnutí.
Proto jsem se zapojil do iniciativy Holešovská Výzva a jako její aktivista zorganizoval několik shromáždění občanů a podepisování petic zde v Jihlavě.I díky této iniciativě jsem poznal několik super lidí z našeho města a kraje.Mezi ně patří i současní zástupci Pirátů Vysočina.
K rozhodnutí kandidovat za Piráty mě tak trochu dotlačili přátelé z Jihlavské HV http://www.facebook.com/JihlavaHolesovskaVyzvaKC ,
ale především to byl PROGRAM Pirátské strany.
Mé cíle jsou:
Především transparentnost a to všude,kde jde o veřejné finance a veřejná rozhodnutí.
Dohlédnout na odchod politiků a úředníků,se sklony ke korupci,nepoctivosti a rozkrádání.
Přílohy
moje foto
moje foto
DSC03892[1].jpg (157.3 KiB) Zobrazeno 5789 x
Uživatelský avatar
Jiri.Jozifek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 121
Registrován: 19 čer 2012, 20:30
Profese: Řidič
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 106 poděkování

Re: Představení zájemců ..do krajských voleb

Příspěvek od Jiri.Jozifek »

Zdravím všechny členy Pirátské strany a jejich příznivce .
Jmenuji se Jiří Jozífek , je mi 52 let a pracuji v Jihlavě jako řidič , kde také i bydlím. Situace v této republice je natolik špatná , že jsem neváhal ani okamžik , když mi byla nabídnuta možnost podílet se na změnách a proto bych chtěl za Piráty kandidovat v krajských volbách . Jsem otcem pěti dětí a a chtěl bych aby NAŠE děti i vnoučata odcházeli do důchodů v důstojném věku a ne ve věku ,jaký jim připravila naše kompletně zkorumpovaná vláda , která všechny důchodové prostředky promrhala a zašantročila na předražených projektech , na prohraných arbitrážích a zcela jistě na účtech našich zákonodárců. Proto bych chtěl hlavně pracovat v sociální sféře a věřím že poctivou prací a s poctivými lidmi kolem sebe dokážeme vrátit této republice klid a důstojné žití pro další generace.Je to běh na dlouhou trať , ale vůle a touha lidí po změně , je pro mě a pro nás všechny velkou výzvou a dostatečnou motivací.
Přílohy
2012-07-08 13.42.36_změna velikosti_změna velikosti.jpg
2012-07-08 13.42.36_změna velikosti_změna velikosti.jpg (16.54 KiB) Zobrazeno 5765 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Jozifek za příspěvky (celkem 8):
Michaela.Vodova, Monika.Hajdova, Filip.Krska, Jan.Widerlechner, Roman.Kriz, Roman.Kucera, Rosta.Frantisek, Vladimir.Prokes
Uživatelský avatar
Filip.Krska
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 2881
Registrován: 03 črc 2009, 13:10
Profese: Ing-principál produktových zážitků FLOSS
Bydliště: Třebíč, Kubišova 1169/3
Dal poděkování: 22584 poděkování
Dostal poděkování: 3334 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení zájemců ..do krajských voleb

Příspěvek od Filip.Krska »

Ahoy voliči z Vysočiny,

o mě napoví Copy and Paste z mého profilu https://www.pirati.cz/lide/filip_krska :
Filip Krška je předsedou rozhodčí komise, členem zahraničního odboru, a místopředsedou krajského sdružení Vysočina.

„K životu potřebuji (a věřím, že nejsem sám) prostor a svobodu se vyjádřit, být inspirován a inspirovat, mít možnost chovat se přirozeně, bez obav, že naprosto bezelstnou běžnou činností porušuji zákony a mohu být kdykoli perzekuován. Zákony musí respektovat realitu a nikoli ji znásilňovat ve prospěch zajištění kontinuity přežitých monopolů nebo zajištění nových tunelových komplexů“

Filip studoval na Gymnáziu Kpt. Jaroše v Brně, za které se účastnil dvou mezinárodních matematických olympiád a získal jednu bronzovou medaili. Na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy vystudoval obor výpočtová matematika.

Pracuje v IT a telekomunikačních firmách, prosazuje svobodný software, pomáhá lokalizovat darcovský systém Flattr či překládat titulky svobodného seriálu YFIAS.

Věnuje se rodině se dva dětmi, amatérsky mimojiné hře na kytaru, volejbalu, plachetnicím, pohybu v přírodě, tantře.

E-mail/Jabber: filip.krska@pirati.cz
Do krajských voleb jdu s mottem: "Lidská práva, životní prostředí, fair play mají přednost před krátkodobým ziskem."

V případě zvolení budu mimojiné prosazovat svobodný software v krajské správě. Důvody jsou nejen ekonomické, ale zejména bezpečnostní a lidskoprávní (viz např.: http://www.piratskenoviny.cz/?c_id=33491).
Evangelista Festivalu svobodných filmů

Jabber status: Obrázek :: Git :: libre.fm :: ♡ Copyheart
Uživatelský avatar
Jiri.Tyma
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 55
Registrován: 19 čer 2012, 20:43
Profese: úředník
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování

Re: Představení zájemců ..do krajských voleb

Příspěvek od Jiri.Tyma »

Vážení přátelé,
děkuji za možnost ucházet se o místo na kandidátce České pirátské strany v nadcházejících krajských volbách.

Jmenuji se Jiří Týma.
Je mi 45 let.
Mám střední všeobecné vzdělání (gymnázium).
Bydlím v Jihlavě.
Jsem zaměstnancem statutárního města Jihlavy a pracuji jako referent majetkového odboru Magistrátu města Jihlavy.

Od letošního jara se aktivně účastním politického dění jako člen jihlavského koordinačního centra Holešovské výzvy.
Protože za Holešovskou výzvu, která pokračuje ve své činnosti jako občanská iniciativa, nemám možnost kandidovat, uvítal jsem nabídku účastnit se krajských primárních voleb České pirátské strany jako případný kandidát-nečlen.

Chci podle svých možností přispět ke změně politické kultury v České republice, a to na všech úrovních státní správy a samosprávy.
Současný přístup vládních i regionálních politiků, vyjádřený jejich arogancí a přehlížením potřeb běžných občanů, považuji za neúnosný a chci maximálně usilovat o to, aby Česká republika byla do budoucna skutečným demokratickým a právním státem bez korupce, klientelismu a mafiánských praktik a aby v jejím čele stáli lidé, kteří budou ze všech sil pracovat ve prospěch celého národa a nebudou zneužívat dosaženého postavení.
Uživatelský avatar
Roman.Zak
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 74
Registrován: 04 črc 2012, 22:33
Profese: pvč
Bydliště: Lesní 753, Nové Město na Moravě
Dal poděkování: 133 poděkování
Dostal poděkování: 93 poděkování

Re: Představení zájemců ..do krajských voleb

Příspěvek od Roman.Zak »

Roman Žák.Narodil jsem se v Novém Městě na Moravě 29.10.1977, kde jsem vyrůstal a nyní žiji. Jsem ženatý a mám malou dcerku Rozárku.
Po maturitě jsem rok pracoval (většinou brigádně) a poté jsem studoval teologickou fakultu v Českých Budějovicích obor učitel náboženství pro střední školy.
Pracovní zkušenosti: organizace STAN - instruktor volnočasových aktivit, později zástupce ředitele. Poslední dva roky DDM Nové Město na Moravě - pedagog volného času.
Mým životním heslem je:carpe diem.
Nechci už nadále nečinně sedět a nadávat na politickou situaci, ale aktivně se podílet na příběhu našich životů. Proto jsem se rozhodl kandidovat za Piráty, jež jsou nejblíž mému stylu života a mým politickým názorům.
Mým hlavním politickým cílem je vnést odbornost do vládnoucí struktury a přiblížit politiku všem lidem bez rozdílů vzdělání (schopnost porozumět)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Zak za příspěvky (celkem 8):
Monika.Hajdova, Rosta.Frantisek, Filip.Krska, Michaela.Vodova, Jiri.Jozifek, cenzura, Jan.Widerlechner, Vladimir.Prokes
Uživatelský avatar
Vladimir.Prokes
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8
Registrován: 05 črc 2012, 23:31
Profese: Mechanik opravář
Bydliště: Jihlava, Masarykovo nám.97/1, Čajkovského 9
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení zájemců ..do krajských voleb

Příspěvek od Vladimir.Prokes »

Dobrý den, Vážení přátelé,

Dlouhodobě zajímám o politické dění a jeho vývoj v několika iniciativách tímto
děkuji za možnost ucházet se o místo na kandidátce České pirátské strany v krajských volbách.
protože bych rád kandidoval za Vaší politickou stranu, dovolte, abych se představil:
Vladimír Prokeš
Vladimír Prokeš
295747_112599965516994_13475140_n.jpg (46.47 KiB) Zobrazeno 5673 x
Jmenuji se Vladimír PROKEŠ, narodil jsem se 12.7.1967 v Jihlavě.
Jsem vyučen mechanik a důlní zámečník ale posledních 19let jsem pracoval jako přední dělník v závodě Kronospan.

V současné době jsem uvítal jako nezaměstnaný možnost dále se vzdělávat především v ekonomice a vztazích,
dobrou volbou byl ekonomický kurz EBC*L a soukromá studie chování na sociálních sítích,
kde jsem se aktivně zapojil do několika iniciativ.

Důvod hlubšího studia a poznání především ekonomických souvislostí, je dán především mojí snahou o změny
v ekonomické a sociální oblasti. Především dluhová problematika sociální vyloučení a nízká zaměstnanost jsou oblasti dlouhodobě v tomto státě zanedbávané.
Sociální vyloučení, nezaměstnanost a zadluženost není dána pouze osobním selháním jednotlivce ale zejména špatně nastaveným smlouvám a nízké finanční gramotnosti. Vznikla nám zde dluhová past ze které prozatím není úniku, tuto situaci je nutné změnit.
Kraj jako takový by mohl výrazně pomoci jak v oblasti podpory vzdělání tak i podporou zaměstnanosti.

Samozřejmostí by měla být podpora kraje a města, jak v oblasti propagace místních firem, tak a to zejména
podporou místních sdružení pro výchovu a trávení volného času naší mládeže.

Transparentní politika a otevřenost musí být samozřejmostí a nikoliv pouze zbožným přáním jak je tomu dosud.
Veřejně je potřeba řešit veškeré zásadní otázky a to v rámci města i kraje. Musíme zajistit větší informovanost a zapojení veřejnosti do důležitých změn, které mají širší dopad, zejména dopravní obslužnost a tím lepší možnost dopravy do zaměstnání i vzdálenějších míst musí být prioritou před ziskem či dočasnou úsporou.

Přihlásil jsem se k sympatizantům Pirátské strany díky její otevřenosti, názorům i postojům, které sdílím. Jelikož s Piráty dlouhodobě spolupracuji a sympatizuji, rozhodl jsem se využít jejich nabídku kandidovat v krajských volbách pod jejich kandidátkou.

Program: chci se soustředit na tyto cíle - posílit otevřenost,transparentnost i slušné jednání ve státní správě, znemožnit korupci při jakékoliv zakázce či jednání, posílit informovanost a dohled nad správou města i kraje. Za nezanedbatelné považuji i zvýšení podpory vzdělanosti a zaměstnanosti.

Chci žít ve státě který se o své občany a děti stará, slušnost by měla být základní normou a ochota pomáhat je samozřejmost...

Děkuji Vám za případně projevenou podporu
Vladimír Prokeš :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vladimir.Prokes za příspěvky (celkem 3):
Jan.Widerlechner, Monika.Hajdova, Michaela.Vodova
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“