Lokalizace Flattr

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
Úkoly nyní postupně převádíme do nového specializovaného systému Úkoly. Nové úkoly prosím dávejte přímo tam. Diskuse k úkolům je tam také možná, pouze musíte být přihlášeni. Jakmile dojde k odladění nového systému a převedení veškerých úkolů, bude toto fórum uzavřeno, archivováno a zrušeno.
Děkujeme za pochopení.

Zajímavé články k překladu se objevují na fóru tady.
Uživatelský avatar
Filip.Krska
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 2881
Registrován: 03 črc 2009, 13:10
Profese: Ing-principál produktových zážitků FLOSS
Bydliště: Třebíč, Kubišova 1169/3
Dal poděkování: 22584 poděkování
Dostal poděkování: 3334 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Lokalizace Flattr

Příspěvek od Filip.Krska »

Kdyz uz se tu resi lokalizace Jamenda, tak Flattr by taky zaslouzil, zatim je prelozeno 36%, ja tam pred par mesici neco pricmrndnul, ale casu moc nemam.

Davova prekladatelska sila je tady:

http://crowdin.net/project/flattr/cs
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Krska za příspěvky (celkem 2):
Devilkin, Patrik.Dolezal
Evangelista Festivalu svobodných filmů

Jabber status: Obrázek :: Git :: libre.fm :: ♡ Copyheart
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Lokalizace Flattr

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Ja mam na tom crowdinu i ucet, ale potreboval bych asistenta, kterej by me praskal bicem za zady, abych makal na ten vykon, co by byl potreba, abych se k tomu dostal :)

Vzhledem k tomu, ze zbyva jen 612 frazi, tak je to prace na jeden den, coz je pohoda ... snad uz brzy na to budou priznive podminky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvek:
Filip.Krska
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
jilm
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 74
Registrován: 23 dub 2009, 09:54
Profese: Korporátní krysa
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokalizace Flattr

Příspěvek od jilm »

Přidal jsem svou trošku, už toho opravdu nechybí moc., v tuto chvíli 169 frází. Ale bude potřeba to celé projít. Když už jsme tři, zvládli bychom to do konce měsíce? :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi jilm za příspěvky (celkem 5):
Filip.Krska, Devilkin, Lukas.Findeis, Roman.Kucera, Jakub.Michalek
Spoluzakladatel https://proeuro.cz
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Lokalizace Flattr

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Od ctvrtka 5. 1. do pondeli 16. 1. budu mit chvilku klidu mezi zkouskama, tak zkusim dobouchat jiny veci, ktery slibuju uz mesice, a kdyz zbude cas, tak se muzu mrknout i na tohle. Problem je, ze narozdil od prekladu "Sustainable Models for Creativity" pro nas lokalizace Flattru je naprosto podruznou zalezitosti. Jediny stesti je, ze aspon tu svobodnou kulturu uz nekdo do cestiny davno prelozil, jinak bych se kazdej den tloukl do hlavy jeste za to.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvek:
Filip.Krska
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Lokalizace Flattr

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Udelal jsem 20 frazi a pro dnesek mam dost. Ponekud me prekvapilo, jaky hnusy na me zbyly. Zkusim s tim jeste pohnout, jakmile zase najdu cas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Ferjencik, Filip.Krska, Devilkin
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
jilm
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 74
Registrován: 23 dub 2009, 09:54
Profese: Korporátní krysa
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokalizace Flattr

Příspěvek od jilm »

Tak a je prelozeno! Takze jako dalsi krok bychom meli sjednotit pojmoslovi v glosari, provest korekturu a hlasovani. To by mohla byt zabavnejsi cast. :-) Za sebe budu mit cas tak za 10 dni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi jilm za příspěvky (celkem 6):
Mikulas.Ferjencik, Filip.Krska, Michaela.Vodova, Devilkin, Tomas.Vymazal, Vaclav.Malek
Spoluzakladatel https://proeuro.cz
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Lokalizace Flattr

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Nejpozdeji 9.2. mi konci zkouskovy a od te chvile do zacatku dalsiho semestru budu Piratum dedikovat maximum casu, takze pocitam, ze v te dobe budu mit na pripadne hlasovani taky cas. Predtim nejsem schopen rict, jak na tom budu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvek:
Filip.Krska
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
jilm
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 74
Registrován: 23 dub 2009, 09:54
Profese: Korporátní krysa
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokalizace Flattr

Příspěvek od jilm »

Zpatky k veci. Ty preklady tam uz dva mesice visi neuzitecne, coz je trochu skoda. :-) K finalnimu dokonceni Flattr vyzaduje nejakou individualni osobu, ktera si to vezme na zodpovednost a preklady poschvaluje.

Zkontaktoval jsem Flattr a pridali me jako "Flattr ambasadora", budu proto moct schvalovat preklady. V tuhle chvili nam opet chybi 75 novych frazi, ale to by nemel byt problem prelozit behem par hodin prace. Jde tedy o to, projit vsechny zaslane preklady a dohodnout se na sjednoceni pojmoslovi. Flattr bohuzel neumi ukazat preklad v kontextu, takze opravy uletu asi pujdou az ex post. O to dulezitejsi ted je prelozit to aspon slusne.

Nevim, jak bychom v tehle veci ted meli postupovat. Nepovazuju se za nejlepsiho z prekladatelu, kteri na Flattru pracovali, takze pokud byste meli nekdo zajem zasadit se o sjednoceni a projiti vseho, budu jen rad. Krome toho bych chtel otevrit cesky Twitter ucet venujici se zpravam o Flattru a bylo by dobre vybudovat jakousi ceskou komunitu lidi a) siricich slovo, b) znalych systemu, schopnych poradit, c) udrzujicich preklady v poradku. Napada me k tomu zalozit FB skupinu, pro komunikaci 5-50 lidi se mi zda optimalni. Flattr ma samozrejme vlastni forum, ale vzhledem k jeho rozsireni v Cesku prozatim neverim, ze by tam lide opravdu pravidelne chodili. Souhlasite? Pridali byste se?

Povazuji Flattr za vubec nejlepsi napad, ktery kdo v tehle oblasti mel. Kdyby mu par lidi venovalo malou cast sveho volneho casu, ma urcite sanci se v Cesku rozsirit o rad vice nez dnes. To tema je pomerne piratske, takze zapojit se je dobra volba pro kazdeho Pirata, ktery ma chut a cas. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi jilm za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Tomas.Vymazal, Adam.Zabransky
Spoluzakladatel https://proeuro.cz
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Lokalizace Flattr

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Podporuji tvoji aktivitu a kdyz mi do neceho doslova namocis cumak, tak jsem schopen i drobne pomoct, ale predem rikam, ze moje priorita do pulky dubna je konference PPI a pak me bude jeste dlouho zamestnavat skola, takze rozhodne nebudu tahounem tehle iniciativy. Nemam facebook, takze se do skupiny take urcite nepridam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 2):
Josef.Ulehla, Filip.Krska
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
trinitrofenol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1339 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokalizace Flattr

Příspěvek od trinitrofenol »

Jsem schopen leccos přeložit (byť nějaké ty termity z TOS či posílání peněz nebudou jednoduché). Ideální forma je pro mě pad, když mám chvilku čas, tak něco přeložím.

Jinak bychom měli promyslet, jak to zpopularizovat (až to bude přeložené). Sám jsem o tomhle serveru před měsícem nevěděl a IMHO je to škoda. Dneska jsem psal několika českým i zahraničním autorům na facebooku a snažím se, uvrtat je do toho. Ale nedělám si iluze, že Trent čte každý vzkaz NIN... Ale v českém rybníčku by to mělo fungovat. Plus aktivovat nějaké novináře, WIFT, Koubský. Dočekal? Ať se to trochu tlačí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvek:
Filip.Krska
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Zamčeno

Zpět na „Překlady“