[Dotaz z veřejnosti] Máte zájem vyhrát příští volby?

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového předsednictva. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
mibla
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 34
Registrován: 17 říj 2011, 09:51
Profese: inv.důchodce, daňový exekutor
Bydliště: Kamenná 17, Polná
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: [Dotaz z veřejnosti] Máte zájem vyhrát příští volby?

Příspěvek od mibla »

Ještě jedna malá poznámka,
v dokumentech se praví: "parlament volí vládu atp."
Mirek
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8033
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2795 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dotaz z veřejnosti] Máte zájem vyhrát příští volby?

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Čtu tenhle thread už asi potřetí a prostě mi nedává smysl. Někdo cituje sám sebe, diskutuje sám se sebou :o Buď jsem tedy vážně netvrdlý nebo prostě smysl bez kontextu nedává. Pokud mám vzít něčí myšlenky vážně, tak je musí umět nějak srozumitelně podat, to je totiž také zčásti i důkaz toho, že je mentální obraz záměru předkladatele kompletní a souvislý.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvek:
Jakub.Michalek
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5611 poděkování

Re: [Dotaz z veřejnosti] Máte zájem vyhrát příští volby?

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Jiri Kaderavek píše:Čtu tenhle thread už asi potřetí a prostě mi nedává smysl. Někdo cituje sám sebe, diskutuje sám se sebou :o Buď jsem tedy vážně netvrdlý nebo prostě smysl bez kontextu nedává. Pokud mám vzít něčí myšlenky vážně, tak je musí umět nějak srozumitelně podat, to je totiž také zčásti i důkaz toho, že je mentální obraz záměru předkladatele kompletní a souvislý.
Sem si dovolil, pane precedo, z vlastni zahradky:
mibla píše:Bylo by možná zajímavé se podívat na můj profilový argument, také na to, co už jsem zde napsal. Mám sice v soukromých zprávách některé názory, ale nemám souhlas od toho, kdo mi je poslal je publikovat-
Možná nebude od věci zveřejnit i výše uvedené. Přinejhorším se tak pirátem nestanu, ale v každém případě dám velmi dobrý podnět k zamyšlení
Oddělení mocí
V současném systému se volí na celostátní úrovni pouze parlament. Protože parlament jmenuje vládu a prezidenta,
Prosazujeme přímou volbu vysokých státních úředníků a manažerů na vysokých pozicích (prezidenta republiky, hejtmanů, starostů, ředitele ČT, ČRo, NKÚ, ÚOHS, nejvyššího státního zástupce apod.). Kandidáti musí předem prokázat odbornou způsobilost, kterou určí zákon.
(přímá volba ředitele ČT,ČRo,NKÚ,ÚOHS a dalších nelze volit přímou volbou.
Přímá demokracie je americký systém. Nelze část tohoto systému vyjmout a podstatnou část ponechat.
Co jinak očekává každý volič ať je 18 letý nebo 60 letý? Snad mě nikdo nebude říkat, že dnešním mladým nezáleží na tom kdy a za jakých podmínek budou mít nárok na důchod a podobě.
Podle všeho, co jsem zatím zde prostudoval, je v Čps většina lidí (zaměstnanců a možná i bez práce). Mají příbuzné, kteří nejsou politici a velkopodnikatelé. To je právě ten potencionál pro volby. A dobré myšlenky se šíří jako lavina.
Pomáhal jsem v kampaních několika politikům a nejvíce mě zaujala následující věc:
Babička či student si posteskl při osobním rozhovoru, že to či ono je špatné. Politik vždy odpoví:
"Máte pravdu a proto mě volte".
Lukas Findeis píše:
Prosazujeme přímou volbu vysokých státních úředníků a manažerů na vysokých pozicích (prezidenta republiky, hejtmanů, starostů, ředitele ČT, ČRo, NKÚ, ÚOHS, nejvyššího státního zástupce apod.). Kandidáti musí předem prokázat odbornou způsobilost, kterou určí zákon.
mibla píše:(přímá volba ředitele ČT,ČRo,NKÚ,ÚOHS a dalších nelze volit přímou volbou.
Proč? My vymysleli způsob jak by to šlo.
mibla píše:Přímá demokracie je americký systém. Nelze část tohoto systému vyjmout a podstatnou část ponechat.
V USA se přímou volbou volí tuším jen prezident. Přímá demokracie je především ve Švýcarsku.
mibla píše:Co jinak očekává každý volič ať je 18 letý nebo 60 letý? Snad mě nikdo nebude říkat, že dnešním mladým nezáleží na tom kdy a za jakých podmínek budou mít nárok na důchod a podobě.
O tomhle nic nevíme a nebudem lidem slibovat nic o čem nic nevíme a co zatím nemůžeme ovlivnit.
mibla píše:Podle všeho, co jsem zatím zde prostudoval, je v Čps většina lidí (zaměstnanců a možná i bez práce). Mají příbuzné, kteří nejsou politici a velkopodnikatelé. To je právě ten potencionál pro volby.
(ČPS už neexistuje, změnili sme si zkratku na Piráti.) Nechápu. V čem konkrétně je ten potenciál?
mibla píše:Pomáhal jsem v kampaních několika politikům
Jakým? Proč?
mibla píše:a nejvíce mě zaujala následující věc:
Babička či student si posteskl při osobním rozhovoru, že to či ono je špatné. Politik vždy odpoví:
"Máte pravdu a proto mě volte".
To je přesně ten typ populizmu, ze kterýho se mi chce zvracet. Tudy opravdu cesta nevede. Když budem voličům lhát, že vyřešíme všechny jejich problémy, tak nám přestanou věřit. V kombinaci s neexistencí milionů na účtu k manipulaci ovčanů kampaněmi to je vražedná kombinace.
mibla píše: V USA jsou v přímých volbách voleni nejen prezidenti (ti si určují i svou vládu), ale i starostové (ti si taktéž vybírají svou administrativu sami), ale i šerifové (metropolitní policie).
Pravděpodobně tedy nevíte o korupci mezi podnikateli a politickými stranami, ani o tom, že volit politické reprezentace stávající je v podstatě nejít k volbám vůbec.
Za zkratku se omlouvám, a potencionál je v zatím svobodném internetu (sociálních sítích), ve kterém lze svobodně diskutovat, svolávat se a vyzývat k tomu, že by žádný hlas neměl zaniknout. A právě prostřednictvím internetu se navzájem informovat a posílat vzkazy k účasti ke změně a úklidu Augiášova chléva, který je po 22 letech nutné uklidit.
Na to nemusí být mnoho finančních prostředků, a jak jsem četl v diskusi, kdyby každý věnoval 128 Kč, nemusel by se nikdo obávat... Možná můj profil napoví víc. Rozhodně nejsem starej, zapšklej člověk. Vadí mi například neexistence sociálního bydlení pro začínající rodiny i pro staré lidi.
V kampaních jsem pomáhal jen některým poslancům a senátorům, jen z přesvědčení a ve svém volnu.
A otázka populismu, ze kterého se Vám chce zvracet? Bohudík i toto by se dalo úspěšně změnit. Jen se člověk nesmí bát svého stínu a myslím, že ani piráti ne. Změna v politické kultuře je výzvou a jednotlivec ani skupina lidí se nesmí bát. Podstatné je být opravdu "čistý" a nebát se osobní odpovědnosti, neschovávat se za odpovědnost politickou.
Miroslav Blažek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvek:
Filip.Krska
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
mibla
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 34
Registrován: 17 říj 2011, 09:51
Profese: inv.důchodce, daňový exekutor
Bydliště: Kamenná 17, Polná
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: [Dotaz z veřejnosti] Máte zájem vyhrát příští volby?

Příspěvek od mibla »

Byl jsem celkem důrazně upozorněn na změnu názvu z Čps na piráti.cz, ale nikde o tom není zmínka, stanovy, programové cíle....viz Česká pirátská strana, možná zas chyba v přepisu.
Asi jsem trochu hloupej.
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5611 poděkování

Re: [Dotaz z veřejnosti] Máte zájem vyhrát příští volby?

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

mibla píše:Byl jsem celkem důrazně upozorněn na změnu názvu z Čps na piráti.cz, ale nikde o tom není zmínka, stanovy, programové cíle....viz Česká pirátská strana, možná zas chyba v přepisu.
Asi jsem trochu hloupej.
Z toho si nic nedelej. Kazdemu trva, nez se v Piratopedii nauci hledat (alespon me to trvalo): http://www.ceskapiratskastrana.cz/wiki/ ... na_zkratky
Naposledy upravil(a) Tomas.Vymazal dne 25 říj 2011, 17:50, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14678
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12043 poděkování
Dostal poděkování: 20502 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dotaz z veřejnosti] Máte zájem vyhrát příští volby?

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

mibla píše:Byl jsem celkem důrazně upozorněn na změnu názvu z Čps na piráti.cz, ale nikde o tom není zmínka, stanovy, programové cíle....viz Česká pirátská strana, možná zas chyba v přepisu.
Asi jsem trochu hloupej.
Stanovy České pirátské strany
Základní ustanovení
Čl. 1 Úvodní ustanovení
(1) Název politické strany je Česká pirátská strana.
(2) Zkratka je Piráti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Vymazal, Keram, Ondrej.Kallasch

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dotaz z veřejnosti] Máte zájem vyhrát příští volby?

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Důrazným upozorněním je myšlena ta stručná informativní věta v závorce? :) V naší soukomý konverzaci není nic co by nebylo možný zveřejnit. Jen by bylo lepší požádat o souhlas se zveřejněním. Někomu by zveřejnění bez jeho souhlasu mohlo už z principu vadit, když s tím nepočítá.

Ale k věci:
Miroslav poukazuje na nesmyslnost/nerealizovatelnost přímý volby vysokejch úředníků, ale konstatování nepodložil žádnými argumenty. Mohl by mu sem někdo napsat jak přesně si to představujeme? Tohle zrovna není moje parketa.
Miroslav Blažek píše:V kampaních jsem pomáhal jen některým poslancům a senátorům, jen z přesvědčení a ve svém volnu.
To je v pořádku. My tě za to lynčovat nebudem :) V situaci, kdy je většině lidí dění kolem nich naprosto lhostejný, je to chvályhodnej přístup, ať už šlo o kohokoliv a po volbách udělal cokoliv. Osobně by mě ale zajímalo komu a z jakých důvodů jsi pomáhal s kampaní, protože by to mohlo vrhnout trošku světla na otázku, která tu zazněla:
Roman Kučera píše:Já však považuji za důlěžité, jestli sis vybral Piráty na základě sdílení stejného přesvědčení. Jestli sis prostudoval náš program a zejména jeho ohnisko, pak ti asi nemusím nic vysvětlovat.
Jsi duší Pirát? Rozepiš se trochu.
Na Romanovu otázku se ale samozřejmě dá odpovědět i přímo. Jestli ti jde o důchody, tak s nimi v současný situaci bez potřebnýho vlivu nic neuděláme, nemáme na tohle téma odborníky a tudíž nemá smysl se touhle otázkou zabývat. I bez ní máme práce až nad hlavu a taky to děláme z vlastního přesvědčení zadarmo ve volném čase.

Když jsi pomáhal jiným politikům a očividně se teď zajímáš o Piráty, tak bych se chtěl zeptat, jestli jsi uvažoval i o pomoci Pirátům, nebo si o nás jen zjišťuješ informace. Podle prvního příspěvku jsi zřejmě chtěl vědět, jestli to s politikou myslíme vážně a odpověď je rozhodně kladná. Nejsme recesisti ani banda bláznů :) Teď už jen stačí zjistit, jestli se ztotožňuješ s naším pohledem na tu kopu hnoje :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Filip.Krska

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34827
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31738 poděkování
Dostal poděkování: 25781 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dotaz z veřejnosti] Máte zájem vyhrát příští volby?

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas Findeis píše:Nejsme recesisti ani banda bláznů :)
Mno, ja bych si nebyl tak jistej :? Kdo se zdravym rozumem by sel dobrovolne do politiky a jeste pod nazvem Pirati? :twisted:

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

mibla
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 34
Registrován: 17 říj 2011, 09:51
Profese: inv.důchodce, daňový exekutor
Bydliště: Kamenná 17, Polná
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: [Dotaz z veřejnosti] Máte zájem vyhrát příští volby?

Příspěvek od mibla »

Potom jsem u Vás správně. Názory mě přesvědčily a jsem rád, že jsem objevil poměrně početnou skupinu lidí, která by ten chlév chtěla uklidit. A vzhledem k tomu že mám dost volnýho času, tak rád pomohu se vším co budu umět.
Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi mibla za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Rezek, Jaroslav.Kucera, Petr.Vileta, Jakub.Michalek
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14678
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12043 poděkování
Dostal poděkování: 20502 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Dotaz z veřejnosti] Máte zájem vyhrát příští volby?

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Vítej, vlákno zamykám.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového předsednictva“