Miroslav Raška (zájem o členství)

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj, PMS Ostravsko

Odpovědět
Miroslav.Raska
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1
Registrován: 02 lis 2021, 08:50
Dostal poděkování: 4 poděkování

Miroslav Raška (zájem o členství)

Příspěvek od Miroslav.Raska »

Abych se formálně uvedl, tak se jmenuji Miroslav Raška. Narodil jsem se v Ostravě před nějakými 33 lety. V Ově žiju prakticky celý život (kromě třech let, kdy jsem bydlel jako student v Brně). Vystudoval jsem chemickou průmyslovku v Ostravě, chemickou technologii na VUT v Brně, chemické inženýrství na VŠB v Ostravě a podnikovou ekonomiku na SLU v Karviné. Pracuji jako procesní inženýr v BorsodChemu MCHZ, kde mám na starost oddělení technických plynů (výroba vodíku, skladování a distribuci amoniaku, tlakový vzduch, dusík). K tomu dělám interního auditora pro ISO 9001, 14001, 45001 a 50001. Jsem rozvedený (ale příští rok se zase ožením), mám s partnerkou malého chlapečka a za dva měsíce se mi má narodit dcerka. Celý život sportuji, ale kvůli nedostatku času se dneska aktivně věnuji už jenom brazilskému jiu jitsu, lezení, vysokohorské turistice a cestování. Občas ještě fotím, ale na to mi už fakt moc času nezbývá. Jsem nadšený fanoušek architektury, ekologie a pořádku, takže uklízím bordel na dětských hřištích, na turistických stezkách a občas i na dovolené (kdo má podobný koníček, tak doporučuji Vietnam). Podporuji spolek na ochranu zvířat - OBRAZ, občas hnutí DUHA, občas ostravskou nebo dvorskou zoo, s kolegy chodíme několikrát do roka místo práce fyzicky makat na akce od ADRY. V brzké době by mi měl Macura dát zlatou plaketu za darování krve :-) a jsem registrovaný dárce kostní dřeně. No a abych na sebe řekl nějaké špinavosti, tak před prvním prezidentským obdobím jsem byl celkem fanoušek Zemana (mě kdysi ten jeho humor fakt bavil), takže jsem v té době (okolo 2012-2013) byl v SPOZ. Nikam jsem nekandidoval a jakmile jsem zjistil, co to tam je za hominidy, tak jsem zase rychle vystoupil :-). U Zemana proběhla záhy metamorfóza a já už ho dlouhé roky nemůžu ani cítit. Můj otec (má stejné jméno) je bývalý svazák, člen národní rady a poslanec za všechno možné (je to na Wikipedii). On nejspíše ve mně vzbudil zájem o politiku, kvůli rodinným sporům se už ale nestýkáme. Názorově jsem takový středový liberál, ortodoxní ateista a straight ally. V kalkulačkách mi největší shoda vyjde vždycky s Piráty (potom se tam ještě v závěsu ukazují Zelení). Jsem bezbřehým zastáncem EU. To Vám snad pro nějakou základní představu bude stačit, ne?

edit: Občas trochu trollím na facebooku a mám rád černý humor, tak si neberte všechny moje příspěvky k srdci...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Raska za příspěvky (celkem 4):
Hana.Pavlickova, Michal.Najvarek, MarianB, Gabriela.Maceckova
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Ostravsko“