Resignace na post 1. místopředsedy

Moderátoři: Ondrej.Kolek, Odbor LbK - administrativni, PKS Liberecký kraj, KoKS Liberecký kraj, PMS Jablonec nad Nisou

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Resignace na post 1. místopředsedy

Příspěvek od anonym39320 »

Ondrej.Kolek píše: 20 čer 2018, 10:21 Diky Lukasi za to, cim jsi stihnul prispet.
Jiste jsou mezi lidmi rozdily a prosazeni vlastniho pohledu je mnohdy tezke. Nekdy to dokonce nejde a musi se hledat konsenzualni reseni nebo aspon kompromis.
Nicmene to neshledavam duvodnym pro odchod z pozice mistopredsedy tak kratce po tom, cos ziskal silnou duveru clenu MS.

Pokud se tyka komunikace, plati domluva vetsiny. I na celostatni urovni fungoval a funguje na FB Parlamentni tym. Na druhou stranu program by mel byt tvoren formou sdileneho dokumentu.
Musim se ohradit vuci te zasluhovosti a otazce pricin a nasledku. O MS Jablonec se skutecne hovorilo v min. letech mnohokrat, ale jeho skutecna potrebnost vyvstala az letos.
Cela zalezitost tohoto nahleho rozhodnuti na me trochu pusobi dojmem neochoty se domluvit a jako utek pred slozitou situaci v regionech - opravdu to tu mame jine a z hlediska lidskych zdroju tezsi nez v Praze. Take plati, ze piratskou praci v kraji odvadime az na KoDo a asistenty poslance vsichni zdarma a na ukor volneho casu ci dokonce nasich rodin. Proto me vzdy bude mrzet, kdyz svobodny clovek bez deti na nas nema cas. Proto me mrzi kazdy, kdo to vzda...

V kazdem pripade aktivita Lukase Cervinky, mj. i v oblasti zakladani MS ci podkladu pro VR byla prinosem a bude schazet.
Díky, Ondro, za reakci. Cením si ji.

Cápu Tvou námitku ohledně (ne)důvodnosti resignace. U mě je to (žel) tak, že když něco dělám, chci to dělat naplno a když se svou vlastní prací nejsem spokojen a nevidím možnost zlepšení, tak to raději přenechám někomu jinému.

Samozřejmě vím, že ta situace je jiná v Praze a mimo Prahu, a také vím, že to všichni (až na výjimky) děláme jako "volnočasovou aktivitu" a zdarma. Přiznám se, že ani práci, ani volnočasové aktivity nebo dobrovolnictví na úkor rodiny nedělám, to je má osobní zásada a proto jsem vždy chápal, když někdo napsal, že něco nestihl, protože se věnoval rodině atp. Rodina by měla mít vždy přednost, to je pro mě bez diskuse. Bohužel představa, že člověk, který nemá děti a je svobodný (ač si nejsem jist, že nesezdanost vypovídá o absenci rodiny, ale budiž) má nějak více času není tak zcela vždy pravdivá. Vedle práce ve Sněmovně mám ještě další práci pro Otevřenou společnost a spolupodílím se na přípravě společného programu pirátských stran do voleb do EP. K tomu ještě studium pár cizích jazyků a odborná právnická činnost (momentálně práce na publikaci). Takže volného času vskutku pomálu. I proto prostě nejsem schopen se podílet na projektech, které neumožňují časově efektivní zapojení, ale vyžadují nějaké časté osobní schůzky a práci v přesně stanovený čas v týdnu. Neříkám, že je to a priori špatně, ale že já potřebuji flexibilitu a efektivitu (tj. moci udělat práci na projektu, když právě mám v rámci týdne čas - tu v tramvaji nebo v pauze mezi pracemi, tu večer nebo naopak brzy ráno atp.).
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym39320 za příspěvek:
Ondrej.Kolek
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Resignace na post 1. místopředsedy

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Lukáši, každopádně se můžu tajně těšit, že snad jednou najdeš cestu zpátky do Jablonce :-)

Víte parto, za tu dobu, co jsem předseda, jsem musel tolikrát nechat svoje ego ležet a tolikrát žehlit vzájemné ostny mezi členy včetně mě samotného, že už mě lecos nechá chladným.
Co mě ale vždy zamrzí je, když se naše velké úsilí drolí kvůli odchodům pracovitých Pirátů nebo příznivců.
Jedině tím, že nás bude přibývat a že se naučíme překonávat své vlastní rozdíly, můžeme bojovat s nepřízní vnější.
Cesta k cíli nás nesmí štěpit, ale spojovat...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kolek za příspěvky (celkem 3):
Ida.Chuchlikova, anonym39320, Jana.Schlegelova

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Jablonec nad Nisou“