Resignace na post 1. místopředsedy

Moderátoři: Ondrej.Kolek, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni, PMS Jablonec nad Nisou

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Resignace na post 1. místopředsedy

Příspěvek od anonym39320 »

Zdravím všechny,

po delším zvažování jsem došel k závěru, že už se nebudu moct dál podílet na práci mediálního týmu v Jablonci. Velice mě to mrzí, ale zjistil jsem, že můj styl a způsob práce se neshoduje s tím převažujícím v Jablonci.

Moje práce pro Piráty ve Sněmovně je dost časově náročná a vyžaduje tak, abych věci pro Jablonec dělal průběžně ve volných chvílích, a nikoli nárazově jednou týdně. Na počátku jsme se dohodli, že se budou používat určité komunikační kanály (fórum, e-mail a sdílené dokumenty na Gdrive), ale jak jsem zjistil, tak se od tohoto upustilo - na e-maily mi nikdo z Jablonce nikdy nereaguje a odpověď mi buď volá po telefonu, píše na FB nebo Telegramu, či ignoruje úplně; diskuse z fóra se přesunula ještě více do mnoha skupin na FB a kontinuální práce (např. program, mediální výstupy atp.) se neděje participativně přes sdílené dokumenty, aby se mohl každý zapojit, ale jen na osobních schůzkách. Respektuji, že to takto všem v Jablonci vyhovuje, nicméně pro mě to znamená, že se do práce nemohu reálně nijak zapojit.

Bylo mi např. řečeno, že ze strany programového týmu je tu návrh na strategii kampaně, a byl jsem vyzván, abych se chopil její realizace. Když jsem ale opakovaně žádal, aby mi byla tato strategie zaslána v nějaké písemné formě (v e-mailu, sdíleném dokumentu), tak se tak nikdy nestalo. Místo toho mi Honza Polák nabídl, že mi to vysvětlí po telefonu, případně můžu přijít na jednání programového týmu.

Program dlouhou dobu nebyl v žádném sdíleném dokumentu rovněž k disposici, až nakonec byl na něho dán odkaz do FB skupiny, aniž by byl rovněž rozeslán e-mailem, takže na něho člověk narazil spíše omylem. Komentáře, které jsem v dokumentu vložil, byly sice uznány za legitimní, ale odpověď mi bude prý poskytnuta na osobní schůzce. Argument, že se toto na dálku (participativně v dokumentu) řešit nedá, odmítám - jestliže je možno spolupracovat na tvorbě společného programu pirátských stran napříč Evropou do voleb do EP, tak to jde i na místní úrovni.

Nedovedu si představit, že se všechna výše uvedená práce plnohodnotně z mé strany může odvést na osobní schůzce. Jestliže jde o něco tak komplexního, jako je program nebo strategie kampaně, potřebuji mít možnost si to přečíst, popřemýšlet nad tím, dohledat další informace a pak na to dát nějakou svou informovanou/kvalifikovanou reakci.

Bohužel jsem rovněž zjistil, že se práce pro mě, resp. z mého pohledu a podle mého názoru, stává až příliš uzavřenou. Opakovaně jsem prosil, aby byl program v průběhu jeho tvorby k disposici ostatním Pirátům ve sdíleném dokumentu (či jinou obdobnou formou) k nahlédnutí a komentování, aby se širší množství lidí, případně odborníků ze strany, mohlo vyjádřit a dát svůj příspěvek k diskusi, nicméně to se nestalo. Diskuse nad kandidátkou byla přesunuta do uzavřené skupiny na FB, místo toho, aby byla vedena veřejně zde na fóru, jak je zvykem, a to se zdůvodněním, že by se v diskusi mohly objevit negativní názory - ty ale podle mě jsou součástí otevřené diskuse. Bylo dohodnuto, že veškeré info bude předáváno všem e-mailem, aby se ke každému dostalo (případně zprávou zde na fóru), nicméně to se žel neděje - odkaz na program nebyl členům zaslán, o hlasování o lídrovi kandidátky nebylo zasláno upozornění atp. Nebudu snad ani zmiňovat, že zápisy z jednání místního fóra nebo jednotlivých týmů se nezveřejňují zde na fóru z důvodu GDPR, což jsem opakovaně upozorňoval, je nesmysl.

Jak jsem řekl výše, chápu a respektuji, že tento způsob práce většině vyhovuje, nicméně pro mě je žel tento způsob nedostupný a neefektivní. Vím, že je v Jablonci mnoho lidí, kteří do toho dávají obrovské množství energie a sil, čehož si vážím, nicméně já se touto formou na práci v Jablonci podílet nemohu a tudíž považuji za korektní přenechat funkci místopředsedy a vedoucího mediálního týmu jiným.

Pokud by se našla otázka, s kterou bych mohl poradit, tak jsem samozřejmě k disposici.

Díky za pochopení,
L.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym39320 za příspěvky (celkem 2):
Jan.Lehky, Filip.Mastnik
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Ida.Chuchlikova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 331
Registrován: 10 lis 2016, 18:15
Profese: Architektka se slabostí k územním plánům
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Re: Resignace na post 1. místopředsedy

Příspěvek od Ida.Chuchlikova »

Lukas.Lev.Cervinka píše: 10 čer 2018, 11:17 Zdravím všechny,

po delším zvažování jsem došel k závěru, že už se nebudu moct dál podílet na práci mediálního týmu v Jablonci. Velice mě to mrzí, ale zjistil jsem, že můj styl a způsob práce se neshoduje s tím převažujícím v Jablonci.

Moje práce pro Piráty ve Sněmovně je dost časově náročná a vyžaduje tak, abych věci pro Jablonec dělal průběžně ve volných chvílích, a nikoli nárazově jednou týdně. Na počátku jsme se dohodli, že se budou používat určité komunikační kanály (fórum, e-mail a sdílené dokumenty na Gdrive), ale jak jsem zjistil, tak se od tohoto upustilo - na e-maily mi nikdo z Jablonce nikdy nereaguje a odpověď mi buď volá po telefonu, píše na FB nebo Telegramu, či ignoruje úplně; diskuse z fóra se přesunula ještě více do mnoha skupin na FB a kontinuální práce (např. program, mediální výstupy atp.) se neděje participativně přes sdílené dokumenty, aby se mohl každý zapojit, ale jen na osobních schůzkách. Respektuji, že to takto všem v Jablonci vyhovuje, nicméně pro mě to znamená, že se do práce nemohu reálně nijak zapojit.

Bylo mi např. řečeno, že ze strany programového týmu je tu návrh na strategii kampaně, a byl jsem vyzván, abych se chopil její realizace. Když jsem ale opakovaně žádal, aby mi byla tato strategie zaslána v nějaké písemné formě (v e-mailu, sdíleném dokumentu), tak se tak nikdy nestalo. Místo toho mi Honza Polák nabídl, že mi to vysvětlí po telefonu, případně můžu přijít na jednání programového týmu.

Program dlouhou dobu nebyl v žádném sdíleném dokumentu rovněž k disposici, až nakonec byl na něho dán odkaz do FB skupiny, aniž by byl rovněž rozeslán e-mailem, takže na něho člověk narazil spíše omylem. Komentáře, které jsem v dokumentu vložil, byly sice uznány za legitimní, ale odpověď mi bude prý poskytnuta na osobní schůzce. Argument, že se toto na dálku (participativně v dokumentu) řešit nedá, odmítám - jestliže je možno spolupracovat na tvorbě společného programu pirátských stran napříč Evropou do voleb do EP, tak to jde i na místní úrovni.

Nedovedu si představit, že se všechna výše uvedená práce plnohodnotně z mé strany může odvést na osobní schůzce. Jestliže jde o něco tak komplexního, jako je program nebo strategie kampaně, potřebuji mít možnost si to přečíst, popřemýšlet nad tím, dohledat další informace a pak na to dát nějakou svou informovanou/kvalifikovanou reakci.

Bohužel jsem rovněž zjistil, že se práce pro mě, resp. z mého pohledu a podle mého názoru, stává až příliš uzavřenou. Opakovaně jsem prosil, aby byl program v průběhu jeho tvorby k disposici ostatním Pirátům ve sdíleném dokumentu (či jinou obdobnou formou) k nahlédnutí a komentování, aby se širší množství lidí, případně odborníků ze strany, mohlo vyjádřit a dát svůj příspěvek k diskusi, nicméně to se nestalo. Diskuse nad kandidátkou byla přesunuta do uzavřené skupiny na FB, místo toho, aby byla vedena veřejně zde na fóru, jak je zvykem, a to se zdůvodněním, že by se v diskusi mohly objevit negativní názory - ty ale podle mě jsou součástí otevřené diskuse. Bylo dohodnuto, že veškeré info bude předáváno všem e-mailem, aby se ke každému dostalo (případně zprávou zde na fóru), nicméně to se žel neděje - odkaz na program nebyl členům zaslán, o hlasování o lídrovi kandidátky nebylo zasláno upozornění atp. Nebudu snad ani zmiňovat, že zápisy z jednání místního fóra nebo jednotlivých týmů se nezveřejňují zde na fóru z důvodu GDPR, což jsem opakovaně upozorňoval, je nesmysl.

Jak jsem řekl výše, chápu a respektuji, že tento způsob práce většině vyhovuje, nicméně pro mě je žel tento způsob nedostupný a neefektivní. Vím, že je v Jablonci mnoho lidí, kteří do toho dávají obrovské množství energie a sil, čehož si vážím, nicméně já se touto formou na práci v Jablonci podílet nemohu a tudíž považuji za korektní přenechat funkci místopředsedy a vedoucího mediálního týmu jiným.

Pokud by se našla otázka, s kterou bych mohl poradit, tak jsem samozřejmě k disposici.

Díky za pochopení,
L.
Ahoj Lukáši,tvoje rozhodnutí mě osobně mrzí.
Není pravda, že bys nedostal ani jednu zpětnou reakci, jen to holt, vzhledem k tomu, že pro nikoho z nás jabloneckých není politika zaměstnáním, ale náplní ve volném čase, po práci, trvá. Programové teze byly ze strany garanta na společném google disku k dispozici od jejich vzniku. Program se tvoří, stejně jako měly mediální výstupy. lidí je málo a tak to probíhá značně pomaleji, než v Praze a i než by si člověk sám přál. Od tvé účasti v předsednictvu jsem si já osobně slibovala, že pohlídáš transparenci a zásady reprezentující pirátskou politiku a rozjedou se právě tiskové výstupy. Osobně si nemyslím, že by podstata nevyužívání fora pramenila ve snaze něco skrývat, jen je pro řadu lidí operativnější a jednoduší komunikovat přes jiné platformy, případně se potkat osobně. Ze všech schůzek jsou zápisy. Jako členka programového týmu jsem tě prosila, abychom našli společný termín pro rozebrání základních tezí, které jsou na disku k dispozici a prošli si možné mediální výstupy. Nahodili jsme i základní harmonogram. Je před námi mnoho práce, tak budu osobně ráda, když se do ní i přes svou rezignaci zapojíš.

Osobně v tuto chvíli nevidím nikoho, kdo by byl vhodný pro vedení mediálního týmu a budu ráda, když se o tuto starost někdo sám přihlásí.
email: ida.chuchlikova@pirati.cz
tel: +420 776747881
Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Resignace na post 1. místopředsedy

Příspěvek od anonym39320 »

Ida.Chuchlikova píše: 11 čer 2018, 22:28
Ahoj Lukáši,tvoje rozhodnutí mě osobně mrzí.
Není pravda, že bys nedostal ani jednu zpětnou reakci, jen to holt, vzhledem k tomu, že pro nikoho z nás jabloneckých není politika zaměstnáním, ale náplní ve volném čase, po práci, trvá. Programové teze byly ze strany garanta na společném google disku k dispozici od jejich vzniku. Program se tvoří, stejně jako měly mediální výstupy. lidí je málo a tak to probíhá značně pomaleji, než v Praze a i než by si člověk sám přál. Od tvé účasti v předsednictvu jsem si já osobně slibovala, že pohlídáš transparenci a zásady reprezentující pirátskou politiku a rozjedou se právě tiskové výstupy. Osobně si nemyslím, že by podstata nevyužívání fora pramenila ve snaze něco skrývat, jen je pro řadu lidí operativnější a jednoduší komunikovat přes jiné platformy, případně se potkat osobně. Ze všech schůzek jsou zápisy. Jako členka programového týmu jsem tě prosila, abychom našli společný termín pro rozebrání základních tezí, které jsou na disku k dispozici a prošli si možné mediální výstupy. Nahodili jsme i základní harmonogram. Je před námi mnoho práce, tak budu osobně ráda, když se do ní i přes svou rezignaci zapojíš.

Osobně v tuto chvíli nevidím nikoho, kdo by byl vhodný pro vedení mediálního týmu a budu ráda, když se o tuto starost někdo sám přihlásí.
Víš Ido, že jsem Ti to, co jsem napsal výše, již několikrát při různých příležitostech zmiňoval a není to nic, co by se objevilo z ničeho nic. Dlouho jsem o tom přemýšlel, ale jinou cestu jsem pro sebe neviděl.

Je pravda, že moje práce politika je, ale nikoli ta jablonecká, takže v tomto ohledu jsem na tom jako všichni ostatní - také jsem vše dělal ve svém volném čase, večer po práci nebo o víkendu. Argument, že práce v Jablonci nemůže jít tak rychle jako v Praze neberu. Promiň, ale ne. Třeba na mediální výstupy jsem tlačit od okamžiku, kdy jsme začali uvažovat o MS, to víš sama dobře, ale přesto se mi za těch několik měsíců podařilo prosadit jen 2 tiskové zprávy. Přičemž ta druhá, o zvolení nového předsednictva, vyšla jen proto, že jsi o tom omylem dala vědět sama na FB, jinak by nevyšla - Honza Polák byl proti, aby se vydávala jakákoli tiskovka před oficiálním představením programu a s touto souhlasil jen proto, že už to info (na Tvém FB) bylo venku. A já prostě neměl energii, čas ani chuť neustále bojovat, aby se něco vydalo. Ani když jsem to podložil čísly (návštěvností FB stránky, ohlasem atp.), tak to nepomohlo. Nechápej to prosím tak, že je to vina všech a já jsem bez viny, vůbec ne - byl jsem to já, kdo byl, jako vedoucí mediálního týmu, za to zodpovědný a kdo to měl dokázat prosadit a to nedokázal. A i z toho důvodu jsem z toho vyvodil svou odpovědnost.

Jak jsem napsal předtím, pokud bych mohl poradit/pomoci s konkrétními věcmi - jako byla např. nájemní smlouva pro PIXEL atp. - tak rád samozřejmě pomůžu, stačí mi dát vědět.
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Resignace na post 1. místopředsedy

Příspěvek od anonym39320 »

Vzhledem k tomu, že diskuse jabloneckých Pirátů byla přesunuta (ať už o práci nebo o kandidátce) z fóra na tajnou skupinu na FB, kde je cca jen 10 osob, rád bych zde reagoval veřejně na výtku, které se mi dostalo od Jana Poláka ke své práci:
Jan Polák:
Kritika od Lukáše, který rezignuje pár týdnů po tom co se stal mediálním vedoucím a místopředsedou, s mediálními výstupy programu nepomohl (až na jednu TZ), je spíš oponentem, než spolupracovníkem, je bez známky pokory a dobré vůle - dobrá vůle je postoj Pirátů zakotvený ve stanovách a tady je neustále pošlapávána.
Od okamžiku, kdy jsem v lednu k Pirátům přišel jsem tlačil na změny a aktivně se o ně zasazoval. Mimo jiné je výsledkem mé aktivity i vytvoření Místního sdružení nebo vypsání výběrového řízení na posici volebního manažera pro Liberecký kraj. O obou se diskutovalo dlouhou dobu, v prvním případě několik let, v druhém cca rok, a mně se podařilo s tím pohnout a dotáhnout to do konce. Pravdou ale je, že jsem to po půl roce vzdal, přiznávám. Řeknu i otevřeně, že to bylo především kvůli změnám, které nastaly po příchodu Honzy Poláka. Na jednu stranu se práce značně rozhýbala (i v souvislosti s tím, že všem došlo, že volby se blíží a je třeba s tím pohnout), na druhou stranu se značně omezila transparentnost celého procesu rozhodování a většina diskusí probíhá buď v tajných FB skupinách a na fórum se již dá jen výsledek nebo bilaterálně přes telefon a to nemluvím ani o tom, že ani t nejdůležitější diskuse o hodnotovém zaměření, o tom, jak chceme politiku dělat, se neodehrávají transparentně na fóru, ale v uzavřené FB skupině, kde se porcuje medvěd, řeší se, které funkce budeme chtít za naši účast v Radě a za naši podporu.

K programu jsem dával konkrétní připomínky, dotazy a podněty. Navrhl jsem, co konkrétně chybí či co a jak by se mělo změnit. Důkazem je třeba i to, že v reakci na tyto mé připomínky Jarda Šída doplnil celou jednu část programu, která tam předtím nebyla.

Pokud jde o mediální výstupy, tak od okamžiku, kdy jsem dostal práva k FB stránce Pirátů, tak její sledovanost vylétla o několik set procent. A ano, od okamžiku, kdy jsem se stal vedoucím mediálního týmu byla jen 1 tiskovka, důvodem je ale to, že veškeré mediální výstupy byly blokovány Honzou Polákem, jakožto předsedou. I onu jednu tiskovku o zvolení předsednictva zveřejňovat nechtěl a souhlasil až tehdy, když Ida sama hodila fotku o zvolení na svůj FB. Pak trval na tom, že další tiskovky nebudou až do doby, kdy budeme mít hotový program, protože když budeme vydávat tiskové zprávy, tak by se nás na program mohli lidé ptát. Tak jsem alespoň na FB stránku házel jiný obsah, který souvisí s celostátní tématikou nebo činností Pirátů v Železném Brodu atp.

Pokud jsem bez známky pokory a dobré vůle, tak bych rád věděl, proč jsi mě, Honzo, do telefonu před cca týdnem přemlouval, abych se ucházel o kandidaturu na čele kandidátky, což jsem odmítl, jelikož jsem jasně Pirátům v Jbc řekl a slíbil, že kandidovat nebudu.

Dobrá vůle z mé strany možná chybí proto, že komunikace s Tebou byla od zvolení téměř nemožná - vše jsi vždy chtěl řešit výhradně po telefonu a v okamžiku jakéhokoli názorového rozporu jsi mi řekl, že "až budu starší a budu mít více životních zkušeností, tak porozumím tomu, jak to myslíš" a že "časem pochopím, jak to na komunální úrovni chodí, že Jablonec je specifické město". Ona dobrá vůle při takových odezvách celkem rychle vyprchává.
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Ida.Chuchlikova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 331
Registrován: 10 lis 2016, 18:15
Profese: Architektka se slabostí k územním plánům
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Re: Resignace na post 1. místopředsedy

Příspěvek od Ida.Chuchlikova »

Osobně vnímám za důležité, co Lukáš píše ke způsobu komunikace. Jana Poláka v roli předsedy MS stále prodporuji, vážím si času, který do Pirátů vkládá, ale byla bych ráda, abychom si zvykli na způsob práce, který nenabourá podstatu strany.
Lukas.Lev.Cervinka píše: 14 čer 2018, 17:12 Na jednu stranu se práce značně rozhýbala (i v souvislosti s tím, že všem došlo, že volby se blíží a je třeba s tím pohnout), na druhou stranu se značně omezila transparentnost celého procesu rozhodování a většina diskusí probíhá buď v tajných FB skupinách a na fórum se již dá jen výsledek nebo bilaterálně přes telefon a to nemluvím ani o tom, že ani t nejdůležitější diskuse o hodnotovém zaměření, o tom, jak chceme politiku dělat, se neodehrávají transparentně na fóru, ale v uzavřené FB skupině,
Ráda bych požádala Jan Polák
Jan.Polak píše: 14 kvě 2018, 14:55 Nevím, jak ho jinak než takto označit.
Aby diskuse, které mají dopad na politická rozhodnutí MS Jablonec, byly přesunuty zpátky na forum. Před časem jsem všem členům rozeslala s totožnou prosbou zprávu (bez odezvy).
Osobně jsem do Pirátů vstupovala kvůli jejich transparenci a schopnosti vézt diskusi o podstatných věcech otevřeně. Nadále jako členka ráda pomohu, ale v tajných skupinách, kde se probírají podstatná politická témata, nikoliv pouze organizační nezbytnosti, nebudu. A vše, co v nich bude domluveno, je pro mě osobně nedostupné a netransparentní. Pokud k přesunu na forum nedojde, zvážím své místo na kandidátce. Rozumím, že pro řadu kandidátů nečlenů není komunikace na fóru samozřejmostí a považují ji z různých důvodů za přítěž. Ale jako členka strany považuji za zásadní, aby se debaty vedly otevřeně. Osobně tedy budu reagovat zde, případně na schůzkách MS, či programových týmů (doufám, že se o jejich termínech, aniž bych byla členka tajné skupiny dozvím)

Zdravím.
email: ida.chuchlikova@pirati.cz
tel: +420 776747881
Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Resignace na post 1. místopředsedy

Příspěvek od anonym39320 »

Ida.Chuchlikova píše: 15 čer 2018, 14:38 Osobně vnímám za důležité, co Lukáš píše ke způsobu komunikace. Jana Poláka v roli předsedy MS stále prodporuji, vážím si času, který do Pirátů vkládá, ale byla bych ráda, abychom si zvykli na způsob práce, který nenabourá podstatu strany.
Lukas.Lev.Cervinka píše: 14 čer 2018, 17:12 Na jednu stranu se práce značně rozhýbala (i v souvislosti s tím, že všem došlo, že volby se blíží a je třeba s tím pohnout), na druhou stranu se značně omezila transparentnost celého procesu rozhodování a většina diskusí probíhá buď v tajných FB skupinách a na fórum se již dá jen výsledek nebo bilaterálně přes telefon a to nemluvím ani o tom, že ani t nejdůležitější diskuse o hodnotovém zaměření, o tom, jak chceme politiku dělat, se neodehrávají transparentně na fóru, ale v uzavřené FB skupině,
Ráda bych požádala Jan Polák
Jan.Polak píše: 14 kvě 2018, 14:55 Nevím, jak ho jinak než takto označit.
Aby diskuse, které mají dopad na politická rozhodnutí MS Jablonec, byly přesunuty zpátky na forum. Před časem jsem všem členům rozeslala s totožnou prosbou zprávu (bez odezvy).
Osobně jsem do Pirátů vstupovala kvůli jejich transparenci a schopnosti vézt diskusi o podstatných věcech otevřeně. Nadále jako členka ráda pomohu, ale v tajných skupinách, kde se probírají podstatná politická témata, nikoliv pouze organizační nezbytnosti, nebudu. A vše, co v nich bude domluveno, je pro mě osobně nedostupné a netransparentní. Pokud k přesunu na forum nedojde, zvážím své místo na kandidátce. Rozumím, že pro řadu kandidátů nečlenů není komunikace na fóru samozřejmostí a považují ji z různých důvodů za přítěž. Ale jako členka strany považuji za zásadní, aby se debaty vedly otevřeně. Osobně tedy budu reagovat zde, případně na schůzkách MS, či programových týmů (doufám, že se o jejich termínech, aniž bych byla členka tajné skupiny dozvím)

Zdravím.
Díky moc za to, co píšeš. Jsem rád, že nejsem jediný, kdo s tím nesouhlasí, resp. kdo se nebojí to sem otevřeně napsat.

Bohužel ani osobní setkání nejsou zrovna dvakrát transparentní záležitost, když uvážím, že se konají jednou týdně schůzky všech a zhruba stejně často schůzka programového týmu a z ani jednoho tu není na fóru ani jeden zápis, takže nikdo mimo přítomných neví, co se tam probíralo, k čemu se došlo a co kdo prosazoval. Vzhledem k tomu, že oba dva druhy schůzek vede Honza Polák a jako předseda a jako vedoucí programového týmu je za to zodpovědný, tak jsem jej na to opakovaně upozorňoval, ale vždy jsem dostal odpověď, že to zdržuje, že se zápisy nemají poskytovat veřejnosti a že to nelze zveřejňovat, protože by nás to poškodilo. Bohužel vím o 6 lidech, kteří se do Pirátů v Jablonci chtěli připojit, ale vzhledem k tomu, že jsou to vysokoškoláci, kteří studují v Praze a Brně a schůzovat ve středu večer je pro ně nemožné a jakýkoli jiný způsob spolupráce s jabloneckými není možný, tak se rozhodli se zapojit jinde - někteří do pirátských buněk v jiných městech a další do projektů zcela mimo Pirátskou stranu. Je škoda, že právě Piráti v Jablonci nedokážou nabídnout mladým lidem možnost zapojení (pokud vím, tak jsem byl v Jablonci nejmladší a to je mi 26 let), ale pokud předseda místního sdružení označil online komunikaci za nouzovku, tak se pak není moc co divit.
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Jan.Polak
Místní předsednictvo
Příspěvky: 240
Registrován: 20 bře 2018, 18:27
Profese: strategie a transformační leadership
Dal poděkování: 417 poděkování
Dostal poděkování: 245 poděkování

Re: Resignace na post 1. místopředsedy

Příspěvek od Jan.Polak »

Ahoj Lukáši a Ido,

první co chci uvést je, že si Vás obou vážím.

S některými Vašimi pohledy nesouhlasím a u Lukáše je pro mě velmi těžko přijatelný způsob jeho komunikace. Proto máme s Lukášem zatím k mojí lítosti výrazné spory. Byl bych ale rád, kdybychom je dokázali urovnat a našli jsme společnou řeč, protože pokud se lépe spolupracovat naučíme, bude to velkým přínosem a skvělým příkladem.

Nechci si v tady vysvětlovat co jak bylo atd, nemyslím si, že by to bylo jakkoliv přínosné pro naše cíle.

Chci tvořit program, pomáhat sjednotit stanoviska a vize a získat takový výsledek ve volbách, abychom mohli reálně měnit věci v Jablonci k lepšímu.

Nebudu komentovat ani věci, které jsou výše uvedeny a já je považuji za nedorozumění, omyl, nebo třeba nepřesnost, která mění vyznění situace oproti tomu, jak jí vnímám já.

Pokud máme spolupracovat, je třeba si vyjít vstříc. Když má kdokoliv potřebu vidět se osobně (v tomto případě já), nebo alespoň některé věci probrat po telefonu a využít normální lidskou řeč a narazí na nepochopení a odmítnutí varianty mluvit spolu, nepovažuji to za dobrou vůli. Pokorou chápu to, že předpokládám, že ne vždy mám pravdu a snažím se pochopit pohled druhé strany, případně ochotu přijmou pro mě nové věci a učit se. Snažme se chápat lidské hledisko, děláme s lidmi a pro lidi.

Reagovat veřejně na výtky je možná důležité z hlediska pocitu osobního zadostiučinění (ale možná taky ne...?), ale také nás to neposouvá blíže k cíli.

K věci:
Podstatou strany dle mého není to, aby každá myšlenka nebo podnět byla na fóru.

Dle mého sem patří například rozprava k navržené kandidátce, hlasování o kandidátce, rozprava ke konkrétním tématům a hlasování o zaujmutí postojů.

jeden (možná blbý) příklad za všechny:
"Pokud se nezeptáme kandidátů na to, zda oni sami souhlasí se zařazením na kandidátku, může se nám stát, že s nimi budeme počítat a oni třeba ani na fórum nejdou (což je škoda, ale může to tak být) a pak je schválíme i bez jejich vědomí? Probrali jsme s Annou její umístění na kandidátce? Pokud ne a přitom jsme jí navrhli, je to správné jednání?

Je třeba najít shodu. Tu jsme zatím v rámci MS nouzově našli v tom, že tyto věci si vyříkáme na dotyčné FB skupině. V rámci lidí, kterých se to týká. Je to základní slušnost, mít souhlas lidí, o kterých někde píšeme veřejně.

Pokud někdo s dohodou nesouhlasí a na vlasntí pěst se rozhodne konat proti této dohodě, narušuje důvěru v další dohody. My potřebujeme důvěru budovat. Začít je třeba, jako ve všem, u sebe. V tomto případě v rámci MS. Teprve pokud bude důvěra mezi námi v MS, je možné ji přenést i vně MS.

Chápu Vaši poctivost a snahu o to, být transparentní a jsem rád, že jste takoví. Já vidím hranice trochu jinde, ale jinak to vidím stejně.

Když se podívám na to, co chceme dosáhnout, tak nevidím přínos v tom omezit veškerou komunikaci na fórum. Budu rád, když přínos vysvětlíte všem, kdo to vidí jinak a není třeba to dělat tady na fóru, můžeme si to vysvětlit osobně, v diskuzi a základě toho udělat závěr.

Nejvíc pomůžeme Jablonci tím, že transparentní bude jednání a hlasování na radnici. K tomu je třeba se dostat. Pokud tam nebudeme, ani to neovlivníme a všechny ideály zůstanou nenaplněny. Těžko předpokládat, že najdeme pochopení u staré garnitury a bude stačit návrh na změny z opozice, nebo na základě občanské výzvy. Abychom se dostali k možnosti toto ovlivnit, je třeba se na radnici (a do Rady) dostat. A k tomu vede cesta přes úspěch ve volbách a dohodu i s jinými stranami. Cesta k dohodě povede s největší pravděpodobností přes nějaké ústupky. Jaké jsme ochotni udělat a kde nejsme ochotni ustupovat, to si musíme vyjasnit mezi sebou a zase bych považoval za omyl, toto řešit na fóru, abychom to servírovali konkurenci. I tak jsme v nevýhodě. Jsme nováčci a jdeme proti lidem, pro které je lež, osobní prospěch a korupce běžnou věcí. Pokud nám dají voliči hlas, dělají to proto, abychom prosadili určité věci. Ne proto, abychom řekli, že se "s nikým nelze dohodnout". Prosím neberte mě za slovo, vím, že jste to neřekli. Uvádím to s předpokladem, že se chceme chápat. Tzn. potřebujeme najít tu správnou cestu a bude třeba i určité taktiky a tu předem vyzradit, by se rovnalo tomu, ji nemít.

To, co Lukáš nazývá "porcováním medvěda", nebo honbou za posty:
Máme to už v dokumentech na Googlu, viz Ida: "V podzimních volbách představí kandidáty, kteří budou usilovat o Vaši důvěru i konkrétní pozice ve správě města, vzhledem ke své profesní a odborné zkušenosti."
Takže to už byla zbytečná diskuze.

Pojďme věci, se kterýma máme problém, řešit společně a lidsky. I tak to bude fuška. Pokud se budeme navzájem napadat, bude to o mnoho těžší...

K tomu je třeba přijmout i to, že ne všechno bude dle našeho přání. Na druhou stranu, pokud potom uspějeme, bude to náš společný úspěch a důvod k radosti!

V rámci osobní diskuze jsem otevřen korekci svých postojů, pokud mi dojde, že se mýlím, nebo bude-li to postoj většiny.

Pokud toto neberete v potaz, nejste ochotni chápat můj postoj a nebudete ochotni o něm diskutovat osobně, abychom tyto věci vyjasnili nejdříve v rámci MS, hlasujte proti mému setrvání ve funkci předsedy. Lukáš zatím hlasoval ANO, ale má čas to ještě změnit.

Tento předlouhý text můžete brát jako výraz mojí dobré vůle a vstřícný krok vůči Vám. Dělám to proto, že se chci shodnout. Napsat to, mi zabralo tolik času, že jsme to za stejnou dobu mohli mít probrané ve všech 11 lidech i s garanty (s nadsázkou).

Pro mě je zásadní lidský přístup a dohoda. Laskavost, dobrá vůle, poctivost a přátelskost.

Honza Polák
Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Resignace na post 1. místopředsedy

Příspěvek od anonym39320 »

Díky za reakci, Honzo,

v žádném případě netvrdím, a pokud to tak vyznělo, tak se omlouvám se desinterpretaci, že by se vše mělo probírat zde na fóru. Proto jsme si na počátku dohodli jako komunikační kanály vedle fóra i e-mail a pro participativní tvorbu dokumentů (program, mediální výstupy atp.) Google disk.

Píšeš:
Dle mého sem patří například rozprava k navržené kandidátce, hlasování o kandidátce, rozprava ke konkrétním tématům a hlasování o zaujmutí postojů.
A v tom s Tebou zcela souhlasím. Problém, alespoň za mě, nevím, jak to má Ida, je ten, že se domnívám, že se právě mnohé rozpravy ke konkrétním tématům či dokonce ke kandidátce konají na tom FB a sem se hodí již jen výsledek, tj. obhajoba různého pořadí kandidátů, zapojení toho či onoho nezávislého kandidáta se propírá na FB a zde se neobjeví ani obecná rovina takové diskuse - vlastně tu je jen kandidátská řeč, nominace a hlasování. Litera předpisů je zachována, ale jejich podstata podle mě právě ne.

Dále zmiňuješ, že:
Nejvíc pomůžeme Jablonci tím, že transparentní bude jednání a hlasování na radnici.
Tomu se také nedá nic vytknout, až na to, že základem pirátského přístupu je, že začínáme u sebe. Slibujeme, že my budeme dělat politiku na radnici transparentně, protože ji tak děláme i ve straně. I na radnici i ve straně jsou hranice toho, co lze zveřejňovat případně kdy, ale nikdy to nesmí dojít do okamžiku, kdy se řekne, že zveřejnit to "je možná pirátské, ale není to praktické". A takový názor v té FB diskusi zazněl a já jej respektuji, jen bych rád, aby právě diskuse ohledně toho, kde je ta hranice transparentnosti, proběhla zde na fóru, aby každý věděl (z Pirátů, příznivců, voličů i nevoličů), kde tu hranici máme.

Problém, který také trochu vidím je vlastně vyjádřen v těchto Tvých slovech:
V rámci osobní diskuze jsem otevřen korekci svých postojů, pokud mi dojde, že se mýlím, nebo bude-li to postoj většiny.

Pokud toto neberete v potaz, nejste ochotni chápat můj postoj a nebudete ochotni o něm diskutovat osobně, abychom tyto věci vyjasnili nejdříve v rámci MS, hlasujte proti mému setrvání ve funkci předsedy. Lukáš zatím hlasoval ANO, ale má čas to ještě změnit.

Tento předlouhý text můžete brát jako výraz mojí dobré vůle a vstřícný krok vůči Vám. Dělám to proto, že se chci shodnout. Napsat to, mi zabralo tolik času, že jsme to za stejnou dobu mohli mít probrané ve všech 11 lidech i s garanty (s nadsázkou).
Jádrem veškeré práce a komunikace je pro Tebe osobní setkávání. To odráží i Tvá slova, že "online komunikace je nouzovka". Obrovsky negativním dopadem je, že máš dojem, že se vše řeší osobně (tj. všichni členové a garanti o tom vědí a mohou se zapojit) a tudíž je to transparentní. Pro veřejnost nebo Piráty odjinud je to ale zcela neprůhledné. Druhým problémem je, že ten, kdo se nezúčastní osobně, tak je vlastně de facto vyvržen do posice externího pozorovatele bez možnosti zapojení se, což u Pirátů vidím jako problém. Většina Pirátů jsou lidé, kteří jsou na spolupráci na dálku uvyklí, hlásí se k nám mladí lidé, v Jablonci to znamená třeba vysokoškolské studenty, kteří jsou přes týden v Praze, Brně, Hradci atp. a na schůzování uprostřed týdne prostě nemají čas. Stejně tak jim pak přijde neuvěřitelné, že spolupráce na dálku je vlastně nemožná a člověk se nemůže zapojit do práce ani rozhodování naplno, jelikož vše se řeší na osobních setkáních... vím, že tento způsob lidem v Jbc vyhovuje, ale zároveň to z Jablonce dělá uzavřenou skupinku, která se nemá šanci rozrůst. Jak chceme přilákat mladé a úspěšné lidi, kteří většinou studují mimo Jablonec nebo mimo Jablonec velice často i pracují? A že to jde vidím nejen v jiných městech, ale vidím to teď nově např. na přípravě evropského programu, na kterém se podílejí pirátské strany z celé EU a probíhá výlučně na dálku a jde to.

Opět, neříkám, že máme přistoupit k druhému extrému, a nikdy se nepotkat. Ale pokud se tedy setkání konají každý týden na několik hodin, tak to znamená, že to chce dvojnásob úsilí, aby ti, kteří se osobně prostě do Jablonce nedostanou, nebyli ponecháni mimo. Jednoduše řečeno, opustit dojem, že spolupráce na dálku je nějak podřadná a že člověk, který spolupracuje s Piráty na dálku, tak do toho nedává tolik a jeho práce není tak hodnotná. Protože jinak v Jablonci bude stále těch samých 11 členů, resp. možná někteří přejdou jinam či to vzdají, protože to není úplně slast se neustále muset obhajovat, že člověk chce pomáhat ve svém volném čase na dálku.

V každém případě ještě jednou děkuji za reakci a za, doufejme, otevření této diskuse zde na fóru.
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Resignace na post 1. místopředsedy

Příspěvek od anonym39320 »

Diskusi asi navrhuje sloučit do vlákna Směřování jabloneckých pirátů, kde dal Honza totožnou zprávu a já na ni hodil stejnou odpověď jako sem, jelikož to tam tématicky více zapadá.
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Resignace na post 1. místopředsedy

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Diky Lukasi za to, cim jsi stihnul prispet.
Jiste jsou mezi lidmi rozdily a prosazeni vlastniho pohledu je mnohdy tezke. Nekdy to dokonce nejde a musi se hledat konsenzualni reseni nebo aspon kompromis.
Nicmene to neshledavam duvodnym pro odchod z pozice mistopredsedy tak kratce po tom, cos ziskal silnou duveru clenu MS.

Pokud se tyka komunikace, plati domluva vetsiny. I na celostatni urovni fungoval a funguje na FB Parlamentni tym. Na druhou stranu program by mel byt tvoren formou sdileneho dokumentu.
Musim se ohradit vuci te zasluhovosti a otazce pricin a nasledku. O MS Jablonec se skutecne hovorilo v min. letech mnohokrat, ale jeho skutecna potrebnost vyvstala az letos.
Cela zalezitost tohoto nahleho rozhodnuti na me trochu pusobi dojmem neochoty se domluvit a jako utek pred slozitou situaci v regionech - opravdu to tu mame jine a z hlediska lidskych zdroju tezsi nez v Praze. Take plati, ze piratskou praci v kraji odvadime az na KoDo a asistenty poslance vsichni zdarma a na ukor volneho casu ci dokonce nasich rodin. Proto me vzdy bude mrzet, kdyz svobodny clovek bez deti na nas nema cas. Proto me mrzi kazdy, kdo to vzda...

V kazdem pripade aktivita Lukase Cervinky, mj. i v oblasti zakladani MS ci podkladu pro VR byla prinosem a bude schazet.

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Jablonec nad Nisou“