MF P2 2018/2 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 2 (rozprava)

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 2

Aneta.Heidlova
Člen KS Praha
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 108 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování
Kontaktovat uživatele:

MF P2 2018/2 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 2 (rozprava)

Příspěvek od Aneta.Heidlova » 31 kvě 2018, 23:20

Vážené fórum MS Prahy 2,

tímto zahajuji rozpravu primární volby na Pirátskou kandidátu do zastupitelstva na MČ Praha 2. Jednání bude probíhat na základně volebního řádu a jednacího řádu CF.

Po dohodě s PMS bude volba probíhat následujícím způsobem:
1) lídr (1. místo)
2) čelo (2. a 6. místo)
3) zbytek kandidátky (7. - 35. místo)
(Lídra a čelo je nutné volit v primárkách, zbytek kandidátky lze případně i doplnit jednorázově usnesením MS na návrh PMS)

Pokud není námitek bude pro jednoduchost rozprava společná rozprava na všechny pozice.
Uveďte prosím u své kandidatury na jaké pozice se hlásíte!

Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury poběží do 5. 6. 2018.

Kandidát/ka by ve své kandidátské řeči měl/a uvést, jak chce funkci vykonávat a jaké pro ní má předpoklady.
Kandidát/ka musí mít nejpozději v den zahájení volby aktuální prezentaci na pirátském webu (lze se do volby přihlásit rovnou a profil doplnit časem). Návod na zřízení profilu najdete zde.

První kolo volby lídra bude zahájeno 6. 6. 2018. a bude trvat minimálně 48 hodin. Následovat bude případné druhé kolo volby lídra, 1. kolo volby čela, případné 2. kolo volby čela atp. Mezi volbami budou pak už relativně krátké rozestupy.

UPDATE - Ke 2. 7. 2018 je zvolen lídr a 2. - 6. místo. Prodlužuji tedy od teď rozpravu do neděle 8. 7. 2018. Hlásit se můžete na zbytek kandidátky, tedy na 7. - 35. místo. Ti, co neuspěli v minulé volbě se automaticky posouvají na nižší místa, pokud není námitek a stále chtějí kandidovat.

Kandidáti na lídra (1. místo):
Kandidáti na čelo (2. - 6.místo):
Kandidáti na zbytek (7. - 35. místo):
Tito uživatelé poděkovali autorovi Aneta.Heidlova za příspěvek:
Jaroslav.Nemec

Jaroslav.Nemec
Asistent poslance
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 2742 poděkování
Dostal poděkování: 1940 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P2 2018/2 Primárky do zastupitelstva MČ Prahy 2 (rozprava)

Příspěvek od Jaroslav.Nemec » 03 čer 2018, 21:49

Tímto dávám na vědomí kandidaturu na lídra pirátské kandidátky pro komunální volby 2018 v městském obvodě Praha 2. Před tím, než popíšu svou motivaci stát se lídrem, dovolte malou exkurzi do historie.

Již jako dítě jsem organizoval klubové hnutí, založil ostravskou pobočku SPJF, psal do časopisů, vydával vlastní klubový časopis, jsem nositelem 6. stupně Březové lístku. Během studia malby jsem byl u vzniku Baráku, domu plném mladých umělců (http://jarnemec.com/barak/) S komunální politikou jsem spojený poprvé hned v následujících letech, kdy jsem byl referent městského úřadu ve Štramberku. Probíhala tehdy reforma státní správy, zrušení okresů, vznik krajů a obce měly novou přenesenou působnost. Absolvoval jsem jakožto jediný pracovník městského informačního centra mnoho školení a měl tak možnost získat pohled do státní správy, to jsem v budoucnu mnohokrát využil. Průběžně jsem začal komentovat politické dění mého rodného města, zejména veřejný prostor, architekturu a kulturu, založil jsem občanské sdružení, které se po letech přerodilo v Kabinet architektury, dnes spolek, který již deset let pořádá architektonické výstavy a vydává publikace o architektuře a je jediným členem ICAM (Mezinárodní konfederace architektonických muzeí) v ČR (http://kabinetarchitektury.cz/). To vše jsme organizačně a logisticky zvládli ve dvou lidech. Zároveň jsem se věnoval i mnoha dalším občanským aktivitách, ale také své práci, grafice a sazbě publikací, trochu méně již malbě.

Když jsem si 19. 4. 2009 přečetl na ABClinuxu výzvu k založení České pirátské strany, napsal jsem Jiřímu Kadeřávkovi mail, kde jsem popsal kdo jsem, co dělám, že chci pomoci, dostal jsem v poledne 24. 4. 2009 odpověď: “Jsi lídr KPV Ostrava”. Začal jsem tedy koordinovat místní příznivce a pomohl založit KS MSK. V té době jsem byl zároveň v petičním výboru za Černou kostku (více viz http://cernakostka.cz/). Jako lídr jsem za Piráty kandidoval poprvé v roce 2010 na ostravský magistrát, léta to byla politicky jalová, zkušenost však obrovská. Později jsem se soustředil spíše na podporu spolustraníků (Ondřeje Polanského a Lukáše Černohorského / např. viz http://ostravica-textilia.cz/), z kterých se generovali zdatní politici, aspoň takto jsem je vnímal. Dnes jsou za Piráty poslanci.

Můj přesun z Ostravy do Prahy je shodou náhod datován do pirátské kampaně pro volby do evropského parlamentu v roce 2014, kde jsem ve volebním týmu pracoval jako grafik (http://jarnemec.com/volby-do-evropskeho ... ka-strana/). V Praze jsme s rodinou bydleli nejdříve v Holešovicích, od ledna 2016 bydlíme v pronájmu ve čtvrti Vyšehrad v Praze 2. U Pirátu jsem odpočátku, ne vždy jako spokojený straník, nicméně vždy jako Pirát, vnitrostranická politika nebyla nikdy mým prvotním zájmem, vždy mě zajímal komunál, kraj a celostátní politika. V letech 2010–2014 jsem byl člen Komise rady města Ostravy – Komise muzejní, letopisecká, názvoslovná a heraldická, kde jsem získal zkušenosti v práci městské samosprávy. V současné době pracuji jako asistent pirátské poslankyně Lenky Kozlové. Mým prioritním zájmem je archikultura, oblast snoubící architekturu, kulturu, památkovou péči a veřejný prostor celkově, tedy vše, co nás obklopuje a ovlivňuje ve vnímání města, či jen místa ve kterém žijeme.

Když jsem v lednu letošního roku na Pirateconu ke komunálkám zvedl ruku, z těch kdo je z Prahy 2, myslel jsem, že budu nějaký šestý v pořadí, ale byl jsem v tu chvíli jediný a stal se tak koordinátorem pro Prahu 2. Trochu mi to připomnělo ten mail z roku 2009. Měl jsem za úkol dát dohromady místní členy a příznivce. V počátku jsem z této výzvy měl spíše obavu, jako první úkol, který jsem začal řešit již ten samý den, bylo ověřit možnost koaliční spolupráce se Zelenými, bez jasné členské podpory, seznamu kdo na Praze 2 je Pirát, registrovaný příznivec a kdo chce být či naopak nebýt aktivní. Kdo je kdo. Postupně jsem se začal se všemi scházet, poznávat se. Dnes máme MS, mnoho aktivních lidí a myslím si, aspoň takto to vnímám, že skvělou partu budoucích nejen komunálních politiků. To je za půl roku společné usilovné práce a komunikace dobrý výsledek.

Považuji tedy za svou povinnost požádat o vaší podporu mé kandidatury na lídra pirátské kandidátky pro komunální volby 2018 v městském obvodě Praha 2. Tímto vás všechny, členy i příznivce žádám o vaši podporu.

V první dvanáctce bych si přál Roberta Veverku, Magdalenu Valdmanovou, Lydii Bartošovou, Martina Altschmieda, Roberta Rameše, Lukáše Funka, Moniku Arkai, Míru Kodadu, Dina Arnautoviče, Radka Zykana a Jana Horáka. Tímto jím vyjadřuji svou plnou podporu, ať skončíme navzájem na jakémkoliv místě kandidátky.

Volbám vstříc! Společně pošleme ODS v Praze 2 do zaslouženého odpočinku (opozice)!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Nemec za příspěvky (celkem 4):
Adam.Zabransky, Lydie.Bartosova, Robert.Rames, Magdalena.Valdmanova
předseda zastupitelského klubu Piráti Praha 2 / výtvarník, kurátor architektonických výstav
https://praha2.pirati.cz/lide/jaroslav-nemec/ / http://jarnemec.cz

Magdalena.Valdmanova
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování

Příspěvek od Magdalena.Valdmanova » 04 čer 2018, 21:23

Ahoj,

před rokem nás vyhnali z komunitní zahrady Smetánka, bylo to skvělé místo, kde si moji synové psali se spolužáky úkoly, já se tam chodila každý den projít, abych zalila naše rajčata, potkávala jsem se tam se sousedy, poslouchala příběhy důchodců atd.

Po smutném odchodu a trochu nešťastnému boji za záchranu jsem si uvědomila, že problém není zrušená zahrada, ale celé vedení Prahy 2. To mě nakoplo začít zjišťovat, jestli je na dvojce pirátská buňka.

Do háje...je rok 2018…máme tu už dávno mít:
- plno komunitních prostorů
- otevřenou a transparentní radnici,
- participativní rozpočet
- alternativní školy
- dětské skupiny
- podporu domácí hospicové péče
- skutečnou kulturu, ne jen nějaký Dermacol lady dny v Grébovce
- Housing first
Zkrátka řešit problémy, které opravdu existují*.

Taky trochu stárnu a už vím, že je lepší začít něco dělat, ne jen demonstrovat a rozčilovat se. Proto se ucházím o 2.-6. pozici na kandidátce. Zajímá mě především sociální politika a otevřená radnice.

Děkuji Jardovi za podporu. Je pro mě skvělým lídrem už pár měsíců.

Magdalena

* Problémy, které neexistují jsou například:
-potřeba wifi v křoví
-nutnost dostat každý den zprávu, že je koš zase plný
Tito uživatelé poděkovali autorovi Magdalena.Valdmanova za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Nemec, Lydie.Bartosova

Magdalena.Valdmanova
Krajské předsednictvo
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování

Příspěvek od Magdalena.Valdmanova » 04 čer 2018, 21:28

Ještě bych ráda vyzvala Martina Altschmieda, Lukáše Funka a Radka Zykana, aby také kandidovali na čelo. Volbě zdar !
Tito uživatelé poděkovali autorovi Magdalena.Valdmanova za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Nemec, Martin.Altschmied

Robert.Rames
Člen KS Praha
Profese: IT, právník
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 66 poděkování

Příspěvek od Robert.Rames » 04 čer 2018, 23:05

Ahoy všem!
Ucházím se o zvolení do čela místní kandidátky v Praze 2. Domnívám se, že je na čase, aby Piráti vystřídali dlouholetého hegemona radnice v této městské části: ODS. I Praha 2 potřebuje otevřenou radnici, inventuru dosavadního nakládání s obecním majetkem a potřebuje zvelebovat tuto městkou část, aby se nevylidňovala, jako se to bohužel děje Praze 1, aby naopak obyvatelé - rezidenti přibývali a jejich děti nemusely hledat bydlení daleko odsud. Pro toto úsilí budeme sice potřebovat úzkou spolupráci s Magistrátem i Poslaneckou sněmovnou, ale věřím, že se tato velká změna zdaří a lidem se tu bude žít lépe.
Děkuji za podporu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Rames za příspěvky (celkem 3):
Jaroslav.Nemec, Lydie.Bartosova, Magdalena.Valdmanova

Lydie.Bartosova
Republikový výbor
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 797 poděkování
Dostal poděkování: 1054 poděkování

Příspěvek od Lydie.Bartosova » 05 čer 2018, 13:27

Ahoj všem,

kandiduji do čela kandidátky na Praze 2, neb to je místo, kde žiju, ztrácím soukromí a pravidelně si rozbíjím kolena, když zkouším jezdit like the boss (Amálka má, 12 let). Můj děda Žižkovák si tu namlouval babičku, ta bydlela v Římské, tak i sentiment mám bokem. Jsem se stranou spjatá členstvím a osudem 6 let, zajímá mě především vnitrostranické fungování, strana jako demokratický experiment, obecně téma dosahování svobody de facto. Studijně i pracovně se věnuju knihovnictví a informační vědě, konkrétně a právě teď sociálním inovacím a designovému myšlení, což mi dost pravděpodobně i zůstane. Jsem v útlumu, protože zkouškové, ale od července budu v sedle. Pro městskou část bych si přála přívětivou radnici, kde hlasy místních mohou zaznít bez boje, naopak jsou vítány. Chtěla bych, aby se vrátil život do ulic, společného veřejného prostoru a aby rodiče měli možnost pracovat i s malými dětmi a nemuseli je později rozvážet do škol na okrajích města, protože městská část brání vzniku progresivních škol. Díky Jardovi za nadšení a vytrvalost, z mé malé víry by MS vyrostlo mnohem později (minimálně). Těším se na předvolební procházky vespolek!
Lyd.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lydie.Bartosova za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Nemec, Magdalena.Valdmanova

Dino.Arnautovic
Místní předsednictvo
Profese: student práva
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování

Příspěvek od Dino.Arnautovic » 05 čer 2018, 14:47

Ahoj všem,
kandiduji do čela kandidátky na Praze 2. Ke kandidatuře mě motivuje blízký vztah k této městské části, kde žiju celý život. Je mi 24 let a studuji na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a jsem člen Pirátské strany od srpna minulého roku. Během studia jsem v rámci praxe pracoval ve dvou advokátních kancelářích v Praze. Práci v advokátní kanceláři jsem začátkem května 2018 nahradil pozicí asistenta ve strategickém týmu a výpomocí v administrativním odboru v Pirátské straně.
Jako cíl svého působení vidím především otevření radnice, řešení bytové krize a vytvoření silného pirátského týmu.
  • Pro otevřenou radnici budu prosazovat mimo přístup všech dat veřejnosti a rozklikávacího rozpočtu až na úroveň faktur i veřejný kalendář zastupitelů, členů rady a starosty po vzoru našich pirátských poslanců. Chci aby občané měli absolutní přehled o tom, co se na úřadu bude dít.
  • Při řešení bytové krize se budu podílet na vytvoření inventury obecních bytů a jejich procentuální obsazenosti. Stejně tak budu usilovat o naplnění pirátského programu pro magistrát ve věci privazitace, tedy privatizovat pouze tam, kde je to stát již slíbil a tam, kde to má očividné opodstatnění.
  • Pro vytvoření silné vnitřní komunity a týmu pirátů či přiznivců, který bude připravený vyhrát komunální volby a prosazovat co nejlépe naše pirátské cíle se věnuji jak teď před volbami a budu v tom pokračovat i po volbách. V této části připravy se již věnuji zapojení vedení odborů do naší místní buňky a proškolení našich pirátů a přiznivců. Po nabrání "know-how" se budu co nejvíce snažit o vytvoření soběstačně fungujícího týmu, který bude připravený a více než kompetentní k vystřídání nynějšího vedení v zastupitelstvu Městské části Prahy 2, a to tak aby jsme jejich práci odváděli rychleji a lépe než doposavaď oni
Jako kandidát nabízím mimo svůj času a usilí i znalost právního řádu ČR. Zkušenosti, které jsem nabral v právní praxi. Díky mé nynější práci vhled do vnitřního fungování Pirátské strany. Organizační schopnosti a vždy pozitivní přístup.

Děkuji Jardovi za jeho práci, zapálení a snahu a děkuji vám za vaší podporu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dino.Arnautovic za příspěvky (celkem 3):

Miroslav.Kodada
Člen KS Praha
Profese: Manager
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miroslav.Kodada » 05 čer 2018, 17:39

Zdravím,
Přihlašuji se na 2. - 6. místo na kandidátce pro komunální volby do zastupitelstva MČ Prahy 2.
Na Praze 2 jsem se narodil, střídavě jsem bydlel v několika dalších městských částech Prahy, ale posledních deset let žiju právě na dvojce. Tuto městskou část mám velice rád a myslím, že je tu spousta prostoru a možností na zlepšení.
Kandiduji, protože se o politiku dlouhodobě zajímám a myslím, že pro mě nastal pravý čas aktivně se zapojit. Vystudoval sem Veřejnou zprávu a Mezinároní vztahy, proto mám jasnou představu o tom, jak by ideálně radnice měla fungovat. Mým cílem je, aby se Praha 2 změnila, více se otevřela lidem, byla více transparentní. Chci aby bylo jastné kam mizí všech 585 576,00 tisíc z městského rozpočtu, dosáhnout toho, aby byl co nejvíce vyrovnaný a ne ho dorovnávat z prodeje majetku a úspor z minulých let.
Na Praze 2 je potřeba změna a jsem moc rád za celý tým lidí, kteří se chystají kandidovat za Pirátskou stranu Pevněně doufám, že společnou snahou se nám podaří dosáhnou co nejlepšího výsledku, změny k lepšímu a uděláme pořádnou inventuru po 25 letech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Kodada za příspěvky (celkem 3):

Martin.Altschmied
Člen KS Praha
Profese: Business analytik
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Příspěvek od Martin.Altschmied » 05 čer 2018, 21:57

Ahoj,
rád bych se v prvních primárkách našeho sdružení ucházel o čelo kandidátky do příštích komunálních voleb.

Co mě k tomu vede?
V obecné rovině to je politický marast, který můžeme sledovat dnes a denně v různých sdělovacích prostředcích. Namátkou pár věčně se omílajících témat: korupce, klientelismus, plýtvání veřejnými zdroji, neefektivita veřejné správy, arogance volených představitelů, neschopnost se rozumně domluvit, a dalo by se pokračovat. Na to už se jako občan nemohu dále nečinně dívat, a proto jsem se rozhodl aktivně se do veřejného dění zapojit.

Proč zrovna v Praze 2?
Je to jedna z nekrásnějších čtvrtí Prahy, plná historických památek, klidných míst k žití, ale i ulic plných bavících se lidí a pulsujících večerním životem. Tento ráz bych si přál co nejlépe vybalancovat:
  • Historicky cenné objekty je třeba chránit a opravovat, ne bourat a stavět místo nich nevzhledné administrativní budovy nebo obchodní a jiná centra.
  • Zklidněním dopravy, rozvojem občanské vybavenosti a komunitních míst podpořme kvalitní život rezidentů, nechceme mít z Prahy 2 vylidněný tranzitní uzel.
  • Ve spolupráci s místními podnikateli musíme vytvářet podmínky k rozumnému využití Prahy 2 jako volnočasové oblasti turistů a ostatních obyvatel Prahy, ne jenom rozdávat pokuty za rušení nočního klidu.
Jaké k tomu mám předpoklady?
Jsem absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze a univerzity v Lyonu. Mám za sebou šestnáct let praxe na různých pozicích v IT jak v malých firmách, tak v korporacích. Jsem aktivním voličem strany a o její dění se zajímám již od roku 2012. Pro vznikající MS Praha 2 jsem od začátku pomáhal vydefinovat základní obrysy programu v oblasti dopravy, bezpečnosti a životního prostředí. Praha 2 je mimo jiné také čtvrť, ke které mám od dětství pevný vztah díky mým prarodičům. Sám zde se svou rodinou žiji již více než deset let.

V neposlední řadě bych ještě rád vyzdvihnul náš skvěle postavený tým lidí v čele s Jaroslavem, který je pro mě leader na svém místě.

Předem děkuji za vyjádřenou podporu v nadcházejících primárkách.

Hezký den
MArtin
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Altschmied za příspěvky (celkem 3):
Lydie.Bartosova, Jaroslav.Nemec, Magdalena.Valdmanova

Robert Veverka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: vydavatel
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 9 poděkování

Příspěvek od Robert Veverka » 05 čer 2018, 23:33

Ahoj všem,

na kandidátce na dvojku si přeji být dvojka. Původně jsem pokukoval po jedničce, ale namísto souboje o pozice jsem se rozhodl plně podporovat Jardu jako lídra.

Důvody, proč chci kandidovat, shrnu do několika bodů, které bych rád v pozici radního naplnil:
  • transparentní a otevřená radnice s participativním rozpočtem, dostatečná informovanost občanů ohledně plánovaných oprav nebo výstavby
  • audit bytového a nebytového fondu a rozběhlé privatizace, uvolnění nevyužitých bytových i nebytových prostorů pro dočasné aktivity, zajištění odpovídajícího bydlení prioritně pro občany dvojky
  • čisté a bezpečné ulice, myšleno nejen jako boj s kriminalitou, ale i s psími výkaly a nedostatečným nakládáním s odpady, dvojku bez bariér pro kočárky s dětmi i pro hendikepované
  • více sportovišť a míst k aktivnímu odpočinku a vzdělávání
  • podpora kultury a ochrana památek, opravy namísto bourání
  • více zeleně, podpora komunitních zahrad
  • revitalizace parků a náměstí (Karlovo), zajištění veřejných toalet
  • ochrana sociálně slabých či vyloučených (nezletilí, senioři, nemocní)
Na dvojce bydlím více než dvacet let, mám tu vydavatelství i sídlo občanského sdružení Legalizace.cz. V současné době jsem na radnici dvojky členem bezpečnostní komise. Kandiduji jako nezávislý. Je mi přes čtyřicet, mám ženu a dceru a nehodláme se nikam stěhovat.

Děkuji za Vaši podporu a důvěru.
Robert
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert Veverka za příspěvky (celkem 3):
Lydie.Bartosova, Jaroslav.Nemec, Magdalena.Valdmanova

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 2“