Nominace Denisy Pevné na čelo (od 4. místa) na kandidátce do komunálních voleb do ZMČP3 - 2022

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 3

Odpovědět

Nominuji Denisu Pevnou na čelo (od 4. místa) kandidátky do komunálních voleb do ZMČP3 - 2022

ANO

10
67%

NE

1
7%

ZDRŽUJI SE

4
27%
 
Celkem hlasujících: 15 - Celkem hlasů: 15

Uživatelský avatar
Nikol.Marhounova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 205
Registrován: 17 lis 2017, 13:20
Profese: Sociální pracovnice, psychoterapeutka
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 353 poděkování
Dostal poděkování: 128 poděkování

Nominace Denisy Pevné na čelo (od 4. místa) na kandidátce do komunálních voleb do ZMČP3 - 2022

Příspěvek od Nikol.Marhounova »

Vážené místní fórum,

dovoluji si tímto nominovat @denisaisa na čelo naší kandidátky pro komunální volby do ZMČP3 v roce 2022.

Deniso, Tebe prosím o souhlas s nominací a nominační řeč.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Nikol.Marhounova za příspěvek:
Michal.Gill
Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 812
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1353 poděkování
Dostal poděkování: 1106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Denisy Pevné na čelo (od 4. místa) na kandidátce do komunálních voleb do ZMČP3 - 2022

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Bo jsme pořád nevyřešili práva na vkládání příspěvků, dovoluji si vložit Denisou zaslanou nominační řeč:

Ahoj Pirátky a Piráti,
děkuji Nikol za nominaci, přijímám ji a přikládám „řeč“.
Kdo jsem?
Jmenuji se Denisa a od roku 2014 žiji v Praze na Žižkově. Dříve jsem bydlela v jiných částech Prahy, kterou mám jako město a místo k životu hrozně ráda a chtěla bych tu žít i nadále. O činnosti Pirátů jsem se začala zajímat asi před 8 lety, kdy jsem se také zaregistrovala na fórum. Studovala jsem Chemii na PřF UK, a poté Humanitní studia na FHS. Magistra momentálně dokončuji na University of London z oboru Politologie, Filozofie a Ekonomie. Pracovala jsem rok a půl jako asistentka Pirátských radních na Praze 3 a poté rok na Magistrátu jako asistentka předsedy Výboru pro IT a Smart City, kde se agenda více či méně točila kolem inovací pro Prahu.
Čemu bych se chtěla věnovat? Jaká témata jsou mi blízká?
Během práce na MHMP mě začalo velmi zajímat téma inovací a Smart City. Ať už se jedná o zapojení sdílených kol do Pražské MHD, podporu start-upů s inovačním potenciálem, efektivní svoz odpadu nebo výuka cizích jazyků rodilými mluvčími na školách. Jelikož jsem sama část studia (kromě magisterského studia i dva půlroční pobyty v rámci programu Erasmus v Belgii a ve Slovinsku) absolvovala v zahraničí, silně pociťuji, jak potřebná kvalitní výuka nejen cizích jazyků, ale i například počítačové gramotnosti a kritického myšlení dnes je. Mojí asi největší zálibou je cestování, a je mi proto blízká i agenda zahraničních vztahů.
V čem by moje práce mohla být přínosná a unikátní?
Myslím, že mým největším přínosem by mohla být znalost prostředí „velké Prahy“ a inovačních projektů, které vznikají na úrovni magistrátu, ale v praxi jsou pak realizovány v městských částech. Obecně se domnívám, že komunikace a koordinace projektů, které z Magistrátu „propadávají“ na Městskou část, velmi vázne, přestože dobře fungující spolupráce v této oblasti je podle mého názoru pro rozvoj Městské části nezbytná. Stejný handicap vnímám i ve spolupráci s městskými společnostmi, jako je OICT, TSK, PII a dalšími, které jsou často vnímány spíše jako nepřítel než partner při realizaci projektů. Ze své dřívější práce na MČ znám ale i druhou stránku – tedy specifické prostředí Prahy 3 a administrativní obstrukce spojené s běžnou agendou. Myslím tedy, že díky osobní zkušenosti na obou stranách bych mohla aktivně přispět ke komunikaci a koordinaci MČ s Magistrátem (nejen v oblasti inovačních a Smart city projektů), na což bych se chtěla zaměřit především.
Dalším mým přínosem by mohla být pomoc při celkové modernizaci úřadu, jeho chodu a formy práce zaměstnanců. Sama jsem během zimy 2021 odjela na 3 měsíce do zahraničí a pracovala zcela distančně, aniž by to můj pracovní výkon jakkoliv ovlivnilo. Takováto forma práce je v prostředí úřadu samozřejmě spíše utopie než realita následujících let, přestože v komerční sféře již nyní není výjimkou. Ráda bych nicméně k posunu do 20. let 21. století aktivně přispěla. Proč dodnes existují „píchačky“ a osmihodinová pracovní doba jako pozůstatek třísměnného továrního provozu mi opravdu nedává smysl. Myslím, že koronavirová pandemie nás naučila, že mnoho prací lze vykonávat odkudkoliv, online, v čase, který danému člověku vyhovuje.
Moc děkuji za pozornost a ráda zareaguji na případné dotazy.
Denisa Pevná

Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Dosedel za příspěvky (celkem 3):
Nikol.Marhounova, Iveta.Pospisilova, Jiri.Svrcek

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 3“