MF P3 2019/8 Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty (rozprava)

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 3

Pavel.Kralicek
Člen KS Praha
Profese: podnikatel
Dal poděkování: 65 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Re: MF P3 2019/8 Dovolba radního MČ Praha 3 nominovaného Piráty (rozprava)

Příspěvek od Pavel.Kralicek »

Margita.Brychtova píše: 29 kvě 2019, 15:31 ad 1) doplnit obhajobu Františka Doseděla na obě gesce, což tedy znamená, aby bylo dodáno zde v rozpravě, na jakých projektech v rámci dotací a strategického plánu se podílel a s jakým výsledkem a vize pro naší MČ- kandidátská řeč ohledně expertnosti
2) prezentovat náš program s tím, jak na něm pracujeme ve stylu https://snemovna.pirati.cz/#vykaz
3) pravidla týmové spolupráce https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A ... CcQjMMtdx0
Super, díky za doplnění! A revokovat jednací řád znamená zrušit ho? Ten jak dělal František pro MSko?
Jan.Bartko
Člen KS Praha
Profese: radní městské části
Dal poděkování: 230 poděkování
Dostal poděkování: 252 poděkování

Příspěvek od Jan.Bartko »

ad Karel:
v 1/ máš smichanou neuvolněnou a uvolněnou variantu

Za mě nevidím důvod proč řešit vše najednou právě proto, aby rozhodnutí nebyla přijímána pod tlakem času. František může být klidně jako náhrada za Aničku zvolen, a případné velké kroky potřebují větší diskusi s větším časem, protože pořád tvrdím, že valná většina podnětů se nezakládá na prokazatelných faktech, ale dojmologii.
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Martin.Karel.Svetlik
Profese: učitel, koordinátor
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Příspěvek od Martin.Karel.Svetlik »

Jan.Bartko píše: 29 kvě 2019, 16:43 ad Karel:
v 1/ máš smichanou neuvolněnou a uvolněnou variantu

Za mě nevidím důvod proč řešit vše najednou právě proto, aby rozhodnutí nebyla přijímána pod tlakem času. František může být klidně jako náhrada za Aničku zvolen, a případné velké kroky potřebují větší diskusi s větším časem, protože pořád tvrdím, že valná většina podnětů se nezakládá na prokazatelných faktech, ale dojmologii.
Díky za upozornění, opraveno.

Myslím, že obecně platí, že menší četnost změn eliminuje tlaky opozice, které to vždy bude obnášet. Pro lidi je to také srozumitelnější než více malých změn.
Šlo mi ale především o to, abychom se otevřeli i koncepčnějším a dlouhodobějším úvahám a nelepili jen rychlé záplaty s tím, že později se uvidí. Domnívám se, že ke každé výměně tyto úvahy patří.
Margita.Brychtova
Člen KS Praha
Profese: Administrativní pracovník
Dal poděkování: 96 poděkování
Dostal poděkování: 75 poděkování

Příspěvek od Margita.Brychtova »

Na základě rezignace uvolněného radního viewtopic.php?f=1128&t=47334 prodlužuji dovolbu radního na neuvolněnou pozici do úterý 4.6.2019. Děkuji.
Frantisek.Dosedel
Krajská rozhodčí komise
Profese: advokátní koncipient
Dal poděkování: 905 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Byl jsem nominován ZK na místo neuvolněného radního namísto Anny Kratochvílové a vzhledem k tomu, že kandidátskou řeč jsem zatím poskytl jen ZK a MS ústně, dovolím si ji ve stručnosti uvést i sem.

Po dohodě s Janou Belcovou a Štěpánem Štréblem si dovolím se nadále ucházet jen o gesci dotační politiky.

První zkušenosti s dlouhodobým plánováním a dotacemi mám ze svého bývalého členství v ČSOP - jednalo se hlavně o teoretickou přípravu/orientaci v plánech a strategiích v oblasti ochrany životního prostředí, plnění plánů dotací, podávání žádostí a podobně. V roce 2018 jsem vystudoval právnickou fakultu Univerzity Karlovy, obor právo a právní věda. V letech 2012-2018 jsem pracoval jako právní asistent v advokátní kanceláři. Zde jsem se už prakticky setkal s územním řízením, územním plánováním, stanovováním strategických plánů rozvoje korporací, přihláškami do dotačních programů, stížnostmi na dotace, kontrolami plnění dotačních plánů a podobně.

Dotační politiku vidím jako nástroj, kterým samospráva podporuje projekty, které jsou pro společnost přínosem, v rozpočtu není dostatek prostředků na jejich celou realizaci a zároveň občané mají zájem na jejich provádění. Podporu samosprávy mají především dostávat projekty potřebné, se širším zásahem a s vyšším společenským přesahem. Finanční podporu samosprávy by naopak neměly dostávat projekty, které jsou komerčně zaměřené a ziskové.

Vzhledem k tomu, že do schvalování jde nová dotační politika, v případě že projde zastupitelstvem, bude úkolem nejbližších dvou let vyhodnotit její dopad, a až poté případně přijmout změny, a to v souladu s dotační politikou hl. m. Prahy a strategickým plánem MČP3 a hl. m. Prahy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Dosedel za příspěvky (celkem 3):
Jana.Belecova, Jan.Bartko, Martin.Karel.Svetlik
Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 3“