Michal Konvička

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 3

Zamčeno
Michal Konvicka
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Michal Konvička

Příspěvek od Michal Konvicka »

Rodilý v Praze , věk 54, ženatý, dvě děti. Občanským povoláním jsem dovozcem a prodejcem francouzských vín. Hovořím plynně francouzsky, konverzačně anglicky a italsky. Od roku 2002 se zabývám komunální politikou Prahy 3, kdy jsem na vlastní kůži poznal, jak nefunkční a netransparentní byla radnice Prahy 3. Jsem spoluzakladatelem občanského internetového časopisu Kauza3.cz, který jsme založili v dobách tuhé vlády ODS na Žižkově. Dožadovali jsme se transparentnosti hospodaření radnice, otevřenosti a vstřícnosti k občanům. A právě pirátský důraz na transparentnost mě oslovil a vedl k zájmu o členství. Mohu nabídnou detailní znalost politického provozu Prahy 3, znalost všech podstatných kauz a témat.
Pár článků, které jsem na komunální téma P-3 napsal:
https://www.kauza3.cz/kauza-radnice/sve ... hurdy.html
https://www.kauza3.cz/archiv/kauza-priv ... u-nic.html
https://www.kauza3.cz/kauzy/kauza-akrop ... i-ja-.html
https://www.kauza3.cz/archiv/kauza-priv ... fondu.html

1. Program a stanovy jsem přečetl, program jsem znal již z podzimu a plně se s ním ztotožňuji. Osobně se mne, jako provozovatele e-shopu vina-z-francie.cz dotýká buzerace EET, nemluvě o měsíčním hlášení DPH, přestože jsem čtvrtletní plátce. Jako pravidelného sportovního cyklistu mne oslovuje bod "Cyklista na silnici jako partner" ne jako obtěžující hmyz.

2.
a) ano, cítím se jako Evropan
b) jsem nekuřák ale s legalizací konopí nemám problém, alkohol považuji za nebezpečnější drogu.
c) podporuji manželství stejnopohlavních párů, mám jeden takový pár v rodině

3. bez odpovědi

4. Piráty sleduji delší čas, sledoval jsem jejich práci již na Magistrátu hl. m. Prahy, do práce s místní sdružením P-3 jsem se zapojil na začátku dubna 2018

5. Ano, byl jsem v letech 2002-6 členem Evropských demokratů Jana Kasla. Opustil jsem ji v době, kdy se ED spojilo SNK Josef aZielence a ten začal používat mocenské praktiky, se kterými jsem se neztotožnil.

6. Impulsem byla sympatie s programem a snaha pomoci Pirátů k dobrému výsledku v komunálních volbách P-3. Od statutu člena očekávám rovnoprávné postavení s možností volit, ovlivňovat chod strany a prosazovat svoje vize v rámci pirátského programu.

7. Zatím být platný na městské úrovni, ostatní ukáže čas. Nabídnout mohu více než 15 letou podrobnou znalost komunálního prostředí a velkých kauz P-3

8. Ano, chci kandidovat do zastupitelstva MČ P-3

Barbora.Hruzova
Zástupce vedoucího odboru
Profese: knihovnice, spisovatelka
Dal poděkování: 1548 poděkování
Dostal poděkování: 660 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Michal Konvička

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Ahoj,byla jsem na včerejším grilování a ráda bych se ještě na něco zeptala. Připadáš mi jako člověk velice bojovný až agresivní a zřejmě i hodně konfliktní. Mám pocit, že vždycky chceš být vedoucím manažerem a nechce se ti poslouchat druhé. Nebudeš mít problém se zapojením do týmové spolupráce, pokud budeš jen řadovým členem? Z tvého vyprávění taky mám dojem, že jsi vlastně nikdy nepřišel s nějakým nápadem něco vytvořit, pouze jsi ničil to, co jsi nepovažoval za dobré. Máš tedy taky nějaký pozitivní projekt, který bys chtěl prosadit jako zastupitel?

Michal Konvicka

Ahoj Barboro,
začnu s odpovědí ohledně nějakého pozitivní projektu. Jako zastupitel bych se rád věnoval radničním financím, které podrobně sleduji, vyhodnocuji a kritizuji již 10 let viz tato tabulka https://drive.google.com/open?id=1OJ4Cr ... aqDQjpHtnb. S tím souvisí i transparentní rozhodovací procesy na radnici včetně zadávání zakázek do půl mio korun (milá to praxe současného starosty A.Bellu). Nedílnou součástí bude "otevření a zprůhlednění" dvou akciovek ve vlastnictví MČ P-3. Výše zmíněné bude vyžadovat "úmornou" práci, kterou nemůže jednotlivec realizovat sám, bude to týmová práce. Po členech týmu obvykle požadujeme obdobné nasazení. Považuji to za jednu z priorit Pirátů na radnici. Nyní k tvému názoru "člověka bojovného". Pokud chceš dosahovat výsledků, je nevyhnutelné se nebát občas jít do konfliktu. Preferuji však dohodu a spolupráci, tento přístup však musí sdílet obě strany. Naprosto souhlasím s pirátským principem z knihy Swarmwise od Ricka Falvinga, dovolím si citovat: "Jednou z nejhorších věcí, které se mohou hejnu stát, je vznik kultury kibiců, kde jsou iniciativní a riskující jedinci trestáni". Na místo slova tebou zmíněného "agresivní" bych se spíše přikláněl ke slovu "důsledný". Pokud tedy máme předvolební harmonogram, který jsem připravil a jako volební manažer dbám na to, aby byl naplňován, musím v některých případech vystupovat "důsledně". Jsem navyklý, že věci posunuji dál s hmatatelným výsledkem. Pokud "hejno" dospěje k závěru, že jsem "jen" agresivní a nikolivěk "důsledný", jistě mě odvolají a nahradí někým jiným. A já to budu respektovat. V minulosti jsem na poli komunální politiky přišel(spoluzaložil) s projektem nezávislého internetového časopisu Kauza3.cz a za články zde uveřejněné strávil desítky hodin v soudní síni. To byl "dobrý" nápad a úspěšný. A úplně na závěr si dovolím ocitovat ještě dva pro mne důležité pirátské principy z výše zmíněné knihy "Vědomosti a zkušenosti mají přednost před úvahami a pocity, a tvrdá data mají přednost před vědomostmi." a "Klíčovým nástrojem řízení projektů je harmonogram." Pokud bude potřeba něco doplnit, dej mi Barboro prosím vědět.

Frantisek.Pudil
Člen KS Praha
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

:oops:

Michal Konvicka

Ahoj Františku,
nevím, jak mám na takto krátký dotaz odpovědět. Můžeš ho prosím trochu rozepsat? :-)

Frantisek.Pudil
Člen KS Praha
Profese: OSVČ Potápěč fotograf
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Pudil »

No to bych mohl, ale neudělám to. Jen jsem měl potřebu vyjádřit svoje osobní pocity z vašeho textu.
přeji báječný den.
F. Pudil

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Praha 3“