Rozprava o povolební strategii

Moderátoři: Ondrej.Kolek, Odbor LbK - administrativni, PKS Liberecký kraj, KoKS Liberecký kraj, PMS Jablonec nad Nisou

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

  • V anketách mohou hlasovat i Registrovaní příznivci. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Dodržujte pravidla slušné komunikace.

  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Jan.Lehky
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 26 čer 2013, 09:48
Profese: Eko poradenství
Bydliště: Jablonec nad Nisou, 46601
Dal poděkování: 164 poděkování
Dostal poděkování: 128 poděkování

Re: Rozprava o povolební strategii

Příspěvek od Jan.Lehky »

Jan.Polak píše: 01 říj 2018, 11:50 Ahoj,

máme každý den spoustu práce s kampaní, včetně obou dní o víkendu a zapojit se více do diskuze nebylo v mých silách. Věřím, že se dokážeme vzájemně chápat. Někteří diskutující členové dokázali věnovat na spolupráci v přípravě programu a volební kampaně za poslední 3měsíce objem práce v řádu několika hodin a někteří dokonce nemohli věnovat ani to... Chápu a respektuji, že každý je v jiné situaci a považuji za správné, když stejný respekt dokážeme projevit všichni.

Co se týče povolební strategie, největší rozpory vnímám v názoru na proces rozhodování a odpovědnosti.

Pokusím se Vám představit vlastní pohled na věc:

Politika, především ta komunální, je o domluvě. K domluvě je třeba vzájemná důvěra. Nás zatím naši potenciální partneři neznají. Důvěru tedy musíme budovat. Nevybudujeme jí tím, že půjdeme na jednání bez mandátu při jednání se rozhodovat. Jedině s mandátem rozhodovat při jednání, můžeme nést za jednání zodpovědnost a jedině tak budeme skutečnými partnery, ke kterým lze mít důvěru a respekt. Toto je dle mého názoru zodpovědná politika.

Možnost zapojit se a přímo se účastnit rozhodování o politice města je stejná pro všechny. Rozhodování nicméně musí být vázané na odpovědnost. I proto se všechny návrhy shodují v tom, že chceme prosadit jmenovité hlasování v orgánech na radnici. Žijeme v zastupitelské demokracii a toto uspořádání respektujeme. Odpovědnost musí být jednoznačná a orgán, jako je místní sdružení, přímou odpovědnost nenese. Nese ji předsednictvo MS, které je volené a zodpovídá se MS. Při jednání za město mají odpovědnost zastupitelé. Ti získají mandát od voličů a jsou zodpovědní voličům.

V rámci našeho MS jsme již prošli několika demokratickými procesy určení odpovědnosti. Byly jím volba předsednictva, hlasování o důvěře v předsedu, volba lídra kandidátky a volba čela kandidátky. V těchto volbách se každý, kdo zodpovědnost chtěl, mohl účastnit a byl k tomu vybízen. Přetlak nebyl, naopak byl spíš problém sehnat kandidáty, kteří by byli ochotni odpovědnost převzít.

Je dobrou zprávou, že se nyní ozvali i další členové, kteří se chtějí více podílet na společné práci a rozhodování. Bude třeba obsadit výbory, komise, dozorčí rady a bude na to potřeba mnohem více našich členů, než se zatím zapojilo. Proto Vás vyzývám, nezůstaňte u rozpravy a hlasování a zapojte se aktivně do spolupráce. Tak se skutečně můžeme všichni zapojit do práce na lepším Jablonci, můžeme mít informace z první ruky a sbírat zkušenosti, které dnes nemáme. Z teorie se tak posuneme do praxe a na vlastním příkladu ukážeme, co pro nás znamená občanská společnost. To, kým jsme, z nás dělají činy. Náš skutečný zájem o Lepší Jablonec můžeme nejlépe vyjádřit vlastní participací, po které voláme a máme ji v programu. To bude nejlepší reklama na celou Pirátskou stranu!
Honzo trochu Tě vyvedu z omylu,předsednictvo je výkonný orgán strany, je to prodloužená ruka partaje a vykonává pouze a jedině to, na čem se partaj usnese, ať se ti to líbí, nebo ne. Znovu opakuji, že v první řadě jsou kandidáti odpovědní straně která jim jako první dala důvěru dávno před volbami. U pirátů rozhoduje celá strana závazným hlasováním, nikoliv předsednictvo, předsednictvo je výkonný orgán. Tohle můžeš s naprosto klidným svědomím říci všem partnerům při vyjednávání, kteří na Tebe budou tlačit. Je možné že to u ostatních partají funguje jinak, ale u nás to funguje takhle.
Hladká řeč a vtíravé chování jsou zřídka částí dobra.
Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprava o povolební strategii

Příspěvek od anonym39320 »

Jan.Polak píše: 01 říj 2018, 11:50 Ahoj,

máme každý den spoustu práce s kampaní, včetně obou dní o víkendu a zapojit se více do diskuze nebylo v mých silách. Věřím, že se dokážeme vzájemně chápat. Někteří diskutující členové dokázali věnovat na spolupráci v přípravě programu a volební kampaně za poslední 3měsíce objem práce v řádu několika hodin a někteří dokonce nemohli věnovat ani to... Chápu a respektuji, že každý je v jiné situaci a považuji za správné, když stejný respekt dokážeme projevit všichni.

Co se týče povolební strategie, největší rozpory vnímám v názoru na proces rozhodování a odpovědnosti.

Pokusím se Vám představit vlastní pohled na věc:

Politika, především ta komunální, je o domluvě. K domluvě je třeba vzájemná důvěra. Nás zatím naši potenciální partneři neznají. Důvěru tedy musíme budovat. Nevybudujeme jí tím, že půjdeme na jednání bez mandátu při jednání se rozhodovat. Jedině s mandátem rozhodovat při jednání, můžeme nést za jednání zodpovědnost a jedině tak budeme skutečnými partnery, ke kterým lze mít důvěru a respekt. Toto je dle mého názoru zodpovědná politika.

Možnost zapojit se a přímo se účastnit rozhodování o politice města je stejná pro všechny. Rozhodování nicméně musí být vázané na odpovědnost. I proto se všechny návrhy shodují v tom, že chceme prosadit jmenovité hlasování v orgánech na radnici. Žijeme v zastupitelské demokracii a toto uspořádání respektujeme. Odpovědnost musí být jednoznačná a orgán, jako je místní sdružení, přímou odpovědnost nenese. Nese ji předsednictvo MS, které je volené a zodpovídá se MS. Při jednání za město mají odpovědnost zastupitelé. Ti získají mandát od voličů a jsou zodpovědní voličům.

V rámci našeho MS jsme již prošli několika demokratickými procesy určení odpovědnosti. Byly jím volba předsednictva, hlasování o důvěře v předsedu, volba lídra kandidátky a volba čela kandidátky. V těchto volbách se každý, kdo zodpovědnost chtěl, mohl účastnit a byl k tomu vybízen. Přetlak nebyl, naopak byl spíš problém sehnat kandidáty, kteří by byli ochotni odpovědnost převzít.

Je dobrou zprávou, že se nyní ozvali i další členové, kteří se chtějí více podílet na společné práci a rozhodování. Bude třeba obsadit výbory, komise, dozorčí rady a bude na to potřeba mnohem více našich členů, než se zatím zapojilo. Proto Vás vyzývám, nezůstaňte u rozpravy a hlasování a zapojte se aktivně do spolupráce. Tak se skutečně můžeme všichni zapojit do práce na lepším Jablonci, můžeme mít informace z první ruky a sbírat zkušenosti, které dnes nemáme. Z teorie se tak posuneme do praxe a na vlastním příkladu ukážeme, co pro nás znamená občanská společnost. To, kým jsme, z nás dělají činy. Náš skutečný zájem o Lepší Jablonec můžeme nejlépe vyjádřit vlastní participací, po které voláme a máme ji v programu. To bude nejlepší reklama na celou Pirátskou stranu!
Myslím, Honzo, že zde je elementární nesoulad, kterému čelíme. Nemůžu se vlastně ztotožnit ani s jedním z těch dvou argumentů, který jsi předložil.

Nutnost moci rozhodnout přímo na místě je naprosto lichá a vůbec to takto nefunguje. Naopak je naprosto běžné, že se na místě dojedná dohoda, která vychází z předem daného mandátu a ta dohoda podléhá schválení širším orgánem. Děje se tak běžně - v ČR i zahraničí, na centrální i komunální úrovni. Vezmi si třeba referendum ČSSD o zapojení do vlády. Vezmi si schválení koalice CDU/CSU a SPD v Německu stranickými orgány. Vezmi si schvalování radničních koalic v ČR u Pirátů. Pokud jiné strany nebudou schopny akceptovat tyto naše demokratické principy, tak nemá smysl s nimi jít do koalice, jelikož by nakonec oni nakazovali nám kdo a jak má v naší straně rozhodovat.

Předsednictvo má důvěru MS, to ale nesouvisí s tím, že o směřování Pirátů v dalších 4 letech mají rozhodnout členové a nikoli 3 lidé, jejichž mandát navíc končí po volebním vyjednávání.
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Ida.Chuchlikova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 331
Registrován: 10 lis 2016, 18:15
Profese: Architektka se slabostí k územním plánům
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Re: Rozprava o povolební strategii

Příspěvek od Ida.Chuchlikova »

Jan.Lehky píše: 01 říj 2018, 11:13
Ida.Chuchlikova píše: 01 říj 2018, 08:58
Jan.Lehky píše: 30 zář 2018, 19:56

NEčlenové mají možnost ovlivňovat a manipulovat členy (nemyslím to pejorativně, koneckonců už to dlouhodobě dělají). Já jsem hlava otevřená a nebraním se žádným návrhům z řad kandidujících nestraníků, jen mě o své pravdě musí přesvědčit. Nikdy v minulosti nebylo jednoznačně dáno, že po volbách to bude tak a tak, s tím do toho všichni šli, byli s tím srozumněni, podepsali prohlášení kandidáta, a když jsem na schůzi řečnil o úvodu do Pirátství a o těchto, tehdá budoucích rozporech, nikdo neprotestoval. Už po loňských volbách jsem vyjádřil obavy o tom, aby stranickou politiku určovali i nestraníci, aby nedošlo k takříkajíc divoké privatizaci Pirátů. A teď se dočkám toho, že v původním návrhu v prvním postu tohoto vlákna (ani nevím návrh koho všeho to je, a chci to vědět!), jsme byli nejen já, ale i 2/3 ostatních členů MS absolutně vyloučeni z povolebního rozhodovacího procesu. Sám za sebe říkám, že nebudu oplácet stejnou kartou.... Zatím.

Doporučuji docházet na setkání MS, na představení programu, jednotlivé přednášky, které organizujeme, procházky, setkání , je toho víc než dost a většinou tam jsou nečlenové vyjma čela. Nejvíc mě mrzí, že tímto způsobem místo přesvědčení aktivních lidí, kteří nám fandí a zvažovali, že se k nám připojí, je pasivní přístup valné řady členů akorád odradil.

Začínám souhlasit s Honzou Polákem, který dává přednost osobnímu setkání a práci, před psaním od monitoru, zároveň jsem si díky dohledávání ostatních povolebních strategii prošla ostatní místní sdružení a porovnala jejich aktivitu na fóru. Prosím tedy ty, kterým záleží na tom, abychom přesvědčili aktivní lidi, kteří nám fandí, aby dali přednost fyzické přítomnosti oproti monitoru, kde není možné probrat vše. Detaily z vyjednávání těžko najdeš v zápise, ty ti poví ti, kteří je na setkání MS řeknou všem, kteří dorazí.

Je mnoho práce, když chcete, můžeme se o ní podělit. Přístup, když členové čekají co bude a pak kritizují to, co vzniká je nesmírně demotivující. Návrh povolební strategie mohl připravit kdokoliv z nás i ty Jendo. Nikdo to neudělal. Honza připravil návrh a vznikly protinávrhy, za mě v pořádku. Vyhrožovat způsobem "nebudu oplácet stejnou kartou" je za hranou. Doporučuji oplácet alespoň poloviční kartou práce, kterou dělá Honza. Klidně mu můžete dělat i sekretářku a přepisovat vše, co potřebujete, aby bylo na fóru.

Dnes přednáška v PIXELU (možná v knihkupectví, kde bude tepleji)
https://www.facebook.com/events/2051893398196489/

Těším se, že dorazí základna v hojném počtu.
Zdravím.
Ano, tohle povídání slýchávám často a už se mi přejedlo. Zřejmě jsem se nevyjádřil dost jasně. Rýpu zde pouze a jedině do části původního návrhu, která říká, že o povolebním vyjednávání a uspořádání by rozhodovali pouze a výhradně budoucí zastupitelé a místní předsednictvo (což se navzájem překrývá!!!). Toto jde zcela a úplně proti všem demokratickým principům které piráti prosazují. Vidím to takhle: Chceme otevřenou, vstřícnou a tranparentní radnici a začneme tím, že z povolebního rozhodovacího procesu šmahem vyloučíme 8 z 11 členů MS. Fakt tě to ani trošičku malinko netrkne? Prostě pirátský prachy jsou fajn, ale piráti samotní už moc ne, takže si to rozhodnem po svým a mezi svými? A s tímhle rámcem přemýšlení chcete měnit zavedené poměry na radnici? Sním či bdím? Jsem stále ještě u Pirátů? Zeptám se zcela jasně, odpověd je buď ano, nebo ne a nechci číst nic o tom, že chudáci nestraníci. Přijde ti správné, aby z nejdůležitějšího rozhodnutí tohoto roku - o povolebním uspořádání - bylo jednou větou šmahem odstaveno 80% členské základny? Ano, nebo ne?
Zkus si v klidu precist muj protinavrh. Kdyz ho predkladam delam to proto, ze s navrhem Honzy nesouhlasim. Necht rozhodne hlasovaní. O koaliční smlouvě by nemelo rozhodovat pouze predsednictvo. Kdychy souhlasila s tím, ze ma, nepodavala bych protinavrh. S Honzou souhlasim v tom smyslu, ze bychom meli radu veci probrat osobně, neb forum je pro me osobne znacne demotivujici v tom, ze vesmes vede k nepochopeni a vyhroceni.
email: ida.chuchlikova@pirati.cz
tel: +420 776747881
Uživatelský avatar
Ida.Chuchlikova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 331
Registrován: 10 lis 2016, 18:15
Profese: Architektka se slabostí k územním plánům
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Re: Rozprava o povolební strategii

Příspěvek od Ida.Chuchlikova »

Lukas.Lev.Cervinka píše: 01 říj 2018, 10:33
Ida.Chuchlikova píše: 01 říj 2018, 08:58 Doporučuji docházet na setkání MS, na představení programu, jednotlivé přednášky, které organizujeme, procházky, setkání , je toho víc než dost a většinou tam jsou nečlenové vyjma čela. Nejvíc mě mrzí, že tímto způsobem místo přesvědčení aktivních lidí, kteří nám fandí a zvažovali, že se k nám připojí, je pasivní přístup valné řady členů akorád odradil.

Začínám souhlasit s Honzou Polákem, který dává přednost osobnímu setkání a práci, před psaním od monitoru, zároveň jsem si díky dohledávání ostatních povolebních strategii prošla ostatní místní sdružení a porovnala jejich aktivitu na fóru. Prosím tedy ty, kterým záleží na tom, abychom přesvědčili aktivní lidi, kteří nám fandí, aby dali přednost fyzické přítomnosti oproti monitoru, kde není možné probrat vše. Detaily z vyjednávání těžko najdeš v zápise, ty ti poví ti, kteří je na setkání MS řeknou všem, kteří dorazí.

Je mnoho práce, když chcete, můžeme se o ní podělit. Přístup, když členové čekají co bude a pak kritizují to, co vzniká je nesmírně demotivující. Návrh povolební strategie mohl připravit kdokoliv z nás i ty Jendo. Nikdo to neudělal. Honza připravil návrh a vznikly protinávrhy, za mě v pořádku. Vyhrožovat způsobem "nebudu oplácet stejnou kartou" je za hranou. Doporučuji oplácet alespoň poloviční kartou práce, kterou dělá Honza. Klidně mu můžete dělat i sekretářku a přepisovat vše, co potřebujete, aby bylo na fóru.

Dnes přednáška v PIXELU (možná v knihkupectví, kde bude tepleji)
https://www.facebook.com/events/2051893398196489/

Těším se, že dorazí základna v hojném počtu.
Zdravím.
Trochu mě překvapuje, a mrzí, co píšeš. Omezit možnost vyjádřit se a hlasovat o něčem tak důležitém, jako je povolební pokračování strany, jen a pouze na osobní přítomnost a vyloučit ty, kteří se dostavit nemohou, mi přijde úplně mimo. Vlastně vůbec nechápu, co se na Severu děje:
  • Piráti všude prosazují digitalizaci, jen v Jablonci všichni prosazují, jak je nemožné se zapojit jinak než fyzicky = OK, akceptoval jsem a stáhl se a neangažoval;
  • Piráti všude prosazují distanční hlasování, ideálně hlasování přes net (ve volbách, v referendech) a jdou příkladem ve straně, v Jablonci se místo toho jde druhým směrem, k hlasování na osobních schůzkách = ve spojení s předchozím to znamená, že rozhodování ve straně se omezí na úzkou skupinku osob;
  • kádrují se ti, kteří nejsou dostatečně aktivní (ačkoli je k tomu mnohdy přímo naženeme) a postupně se omezuje jejich možnost ovlivňovat politiku strany a místo toho se prosazuje, aby směřování strany určovali nestraníci, kteří budou ochotni v pravý okamžik fyzicky přijít.
Věřím, že za tím není žádný zlý úmysl (koneckonců cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly), ale je to strašně špatně. A, prosím, než někdo použije standardní odpověď na jakoukoli moji kritiku "v Praze to tak možná jde, ale Jablonec je specifické místo ve specifické situaci", toto nemá co dělat s Jabloncem a jeho, domněle, specifickou charakteristikou. Je to o způsobu politiky, jaký chceme dělat.

Mohl bys mi Lukasi ukazat priklady MS, které dle tvych predstav pracuje na foru, jak by sis predstavoval? Plne vitam digitalizaci a rada se poucim z lepsich prikladu jinfe.
email: ida.chuchlikova@pirati.cz
tel: +420 776747881
Jan.Lehky
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 26 čer 2013, 09:48
Profese: Eko poradenství
Bydliště: Jablonec nad Nisou, 46601
Dal poděkování: 164 poděkování
Dostal poděkování: 128 poděkování

Re: Rozprava o povolební strategii

Příspěvek od Jan.Lehky »

Ida.Chuchlikova píše: 01 říj 2018, 14:05 Zkus si v klidu precist muj protinavrh. Kdyz ho predkladam delam to proto, ze s navrhem Honzy nesouhlasim. Necht rozhodne hlasovaní. O koaliční smlouvě by nemelo rozhodovat pouze predsednictvo. Kdychy souhlasila s tím, ze ma, nepodavala bych protinavrh. S Honzou souhlasim v tom smyslu, ze bychom meli radu veci probrat osobně, neb forum je pro me osobne znacne demotivujici v tom, ze vesmes vede k nepochopeni a vyhroceni.
Strávil jsem nad těmi návrhy celé nedělní dopol. Celé odpol na Tajvaně jsem obsluhoval plackovačku, přimotal jsem se pouze pár utržkům konverzací ohledně tohoto tématu, když jsem si šel dát cígáro, z původního návrhu není zřejmé kdo ho předkládal, tudíž jsem mylně nabyl dojmu že to bylo tvé dílo, obzlášť když jsi to tu v některých kontextech obhajovala. Tudíž díky ti za ten tvůj návrh. Jenom drobnost, není kompromisní, pirátská demokracie vychází odspodu, tak to má být, tudíž to není kompromis.
Hladká řeč a vtíravé chování jsou zřídka částí dobra.
Pavel_Grunfeld
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 15
Registrován: 09 kvě 2018, 16:35
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: Rozprava o povolební strategii

Příspěvek od Pavel_Grunfeld »

Rozpočet: Tam byl problém, že předsednictvo, spolu s Pavlem Grünfeldem, který si vzal na starosti organizaci kampaně, nedodali finanční plán kampaně a ignorovali výzvy Helči, aby tak učinili.

Míša Tejmlová: Od lidí od Míši mi bylo řečeno, že ze strany Honzy Poláka byla ta komunikace dost komplikovaná - buď dostávali info dost pozdě nebo jim, jako v případě akce na Tajvanu, bylo zapovězeno se zúčastnit, jelikož Míša kandiduje do komunálu proti Pirátům a několikrát jim bylo předhozeno, že za peníze od Pirátů financují kampaň proti nim. Ač věřím, že to bylo mnohdy spíše vyhrocením dané situace a věc není tak horká, jak by se zdálo, ale mrzí mě to, protože získat lidi do Senátu, s kterými tam bude možno spolupracovat není právě jednoduché.

V každém případě moc díky za úsilí, které do toho vkládáš. Vždy, když došlo na jakoukoli diskusi s Tebou, tak jsem z ní měl opravdu dobrý pocit a snad se někdy do Jablonce dostanu. :-)
[/quote]

Ahoj, takže si taky dovolím vstoupit do diskuze a reagovat na něco kde jsem jmenován. Pakliže Lukáši nevíš jak je věc organizovaná tak tu nepiš nepravdy. Já kampaň neorganizuju a ani neplánuju, nabízel jsem se a celou dobu se snažím ty věci tlačit a posouvat, ale jsem 1 z týmu 5-7 lidí co to dělají. Předložil jsem plán ve chvíli kdy to nikdo neřešil a podílel se na organizaci a přípravě věcí, ale nikdy to nebyla moje odpovědnost. Narozdíl od řady jiných jsem veškeré věci, které jsem si vzal na starost, vždy 100% splnil a to většinou od A do Z. Mimo své vlastní dobrovolné aktivity jsem do toho vložil i nemalé vlastní prostředky a aktuálně v kampani mám asi tak 25 tisíc. Naprostá většina věcí vždy stojí a stála tak, že buď si to daný člověk do A do Z udělá nebo to nebude. Většina z těch co tady má tolik rozumů (Lukáš, Jenda, Petr) nepřiložil ruku k dílu ani minimálně.... Takže bohužel u většiny to pirátství vnímám jen jako takové pózerství, ale když přijde tvrdé na tvrdé a je potřeba něco předvést tak pak přijdou jen a pouze kecy kde je každý na všechno expert nebo proč to nejde, protože to je nejjednodušší, nic to nestojí, je to rychle venku, jen to tak prostě vypadne...no, ale mě to pak trochu smrdí.

Tímto považujte moji další účast na fóru za uzavřenou.

Šťastnou plavbu
Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprava o povolební strategii

Příspěvek od anonym39320 »

Pavel_Grunfeld píše: 01 říj 2018, 16:45
Tímto považujte moji další účast na fóru za uzavřenou.
Asi nemá smysl moc tedy reagovat na věci, co jsi napsal. Jen poznamenám, že vůbec nechápu, jakou roli tu hraje kolik si do kampaně vložil peněz. A snad jen také, že kandidát do zastupitelstva za Piráty a výrok, že svou účast na pirátském fóru považuje za uzavřenou, je poněkud nešťastná kombinace.
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprava o povolební strategii

Příspěvek od anonym39320 »

Ida.Chuchlikova píše: 01 říj 2018, 14:17 Mohl bys mi Lukasi ukazat priklady MS, které dle tvych predstav pracuje na foru, jak by sis predstavoval? Plne vitam digitalizaci a rada se poucim z lepsich prikladu jinfe.
Ono by naprosto stačilo, kdyby se o důležitých věcech vedla diskuse zde na fóru - jako třeba teď o Povolební strategii - do které by se zapojili lidé, kteří něco předkládají straně. A ne do budoucna takovou diskusi omezovat na osobní schůzky.

Já rozumím, že mnoho činností je třeba udělat osobně / fyzicky - účast na akcích, rozdávání novin, procházky apod. a že lidé, kteří se rozhodnou kandidovat, by si čas na to udělat mohli - všimni si, prosím, že já jsem od samého počátku v Jbc řekl, že kandidovat nebudu a že svou pomoc fyzicky nabídnout nemohu. Mohli jste na úvodní schůzce, na kterou jsem byl pozván a na které se rozhodovalo o mém členství, říct, že to pro jablonecké Piráty není přípustné, že chtějí jen členy, kteří jsou osobně v Jbc k disposici. Nic takového nikdo ale neřekl. Dokonce s tím neměl nikdo problém ani když jsem kandidoval na místopředsedu a vedoucího mediálního týmu a zvolili jste si mě. Pak s tím začali problémy, že to přeci nejde, aby někdo, kdo je moc času v Praze měl takovéto funkce - to jsem považoval za svým způsobem legitimní, akceptoval jsem to a resignoval.

Přesto mi ale, prosím, odpusť mé zklamání, když se najednou jako člen dostávám na druhou kolej a slyším, že rozhodovat mají jen ti, kteří jsou dost aktivní na to, aby přišli na osobní setkání.
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Uživatelský avatar
Ida.Chuchlikova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 331
Registrován: 10 lis 2016, 18:15
Profese: Architektka se slabostí k územním plánům
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Re: Rozprava o povolební strategii

Příspěvek od Ida.Chuchlikova »

Jan.Lehky píše: 01 říj 2018, 15:43
Ida.Chuchlikova píše: 01 říj 2018, 14:05 Zkus si v klidu precist muj protinavrh. Kdyz ho predkladam delam to proto, ze s navrhem Honzy nesouhlasim. Necht rozhodne hlasovaní. O koaliční smlouvě by nemelo rozhodovat pouze predsednictvo. Kdychy souhlasila s tím, ze ma, nepodavala bych protinavrh. S Honzou souhlasim v tom smyslu, ze bychom meli radu veci probrat osobně, neb forum je pro me osobne znacne demotivujici v tom, ze vesmes vede k nepochopeni a vyhroceni.
Strávil jsem nad těmi návrhy celé nedělní dopol. Celé odpol na Tajvaně jsem obsluhoval plackovačku, přimotal jsem se pouze pár utržkům konverzací ohledně tohoto tématu, když jsem si šel dát cígáro, z původního návrhu není zřejmé kdo ho předkládal, tudíž jsem mylně nabyl dojmu že to bylo tvé dílo, obzlášť když jsi to tu v některých kontextech obhajovala. Tudíž díky ti za ten tvůj návrh. Jenom drobnost, není kompromisní, pirátská demokracie vychází odspodu, tak to má být, tudíž to není kompromis.
Návrh předsednictva jsem nikdy neobhajovala a strávila jsem dost času přesvědčováním, že není vhodný.
Podstata mého návrhu spočívá v tom, že na osobní schůzce mohou být garanti a ti, kteří byli účastni všech schůzek, případně budou součástí vyjednávacího týmu a budou moci komplexně seznámit ty, kteří budou hlasovat a jaksi na plnou informovanost nemají čas z různých dovodů. Přenést veškerou komunikaci na forum není reálné. Považuji za podstatné, aby se dotyční, ať to bude kdokoliv rozhodovali s informacemi od těch, kteří se prosazování našeho programu budou věnovat.
email: ida.chuchlikova@pirati.cz
tel: +420 776747881
Uživatelský avatar
Ida.Chuchlikova
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 331
Registrován: 10 lis 2016, 18:15
Profese: Architektka se slabostí k územním plánům
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 424 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

Re: Rozprava o povolební strategii

Příspěvek od Ida.Chuchlikova »

Lukas.Lev.Cervinka píše: 01 říj 2018, 20:08
Ida.Chuchlikova píše: 01 říj 2018, 14:17 Mohl bys mi Lukasi ukazat priklady MS, které dle tvych predstav pracuje na foru, jak by sis predstavoval? Plne vitam digitalizaci a rada se poucim z lepsich prikladu jinfe.
Ono by naprosto stačilo, kdyby se o důležitých věcech vedla diskuse zde na fóru - jako třeba teď o Povolební strategii - do které by se zapojili lidé, kteří něco předkládají straně. A ne do budoucna takovou diskusi omezovat na osobní schůzky.

Já rozumím, že mnoho činností je třeba udělat osobně / fyzicky - účast na akcích, rozdávání novin, procházky apod. a že lidé, kteří se rozhodnou kandidovat, by si čas na to udělat mohli - všimni si, prosím, že já jsem od samého počátku v Jbc řekl, že kandidovat nebudu a že svou pomoc fyzicky nabídnout nemohu. Mohli jste na úvodní schůzce, na kterou jsem byl pozván a na které se rozhodovalo o mém členství, říct, že to pro jablonecké Piráty není přípustné, že chtějí jen členy, kteří jsou osobně v Jbc k disposici. Nic takového nikdo ale neřekl. Dokonce s tím neměl nikdo problém ani když jsem kandidoval na místopředsedu a vedoucího mediálního týmu a zvolili jste si mě. Pak s tím začali problémy, že to přeci nejde, aby někdo, kdo je moc času v Praze měl takovéto funkce - to jsem považoval za svým způsobem legitimní, akceptoval jsem to a resignoval.

Přesto mi ale, prosím, odpusť mé zklamání, když se najednou jako člen dostávám na druhou kolej a slyším, že rozhodovat mají jen ti, kteří jsou dost aktivní na to, aby přišli na osobní setkání.
Lukáši, chtěla jsem konkrétní příklad z podstatného důvodu, někdy mám pocit, že to, co považuješ za správné zároveň vnímáš jako jediné možné řešení (nechci polemizovat o tom, jestli je nebo není správné - podstatné je pro mě to, jestli je realizovatelné). Hledala jsem hlasování o koaliční spolupráci ve městech, kde bylo pirátské zastupiteltsvo již minulé volební období. Neúspěšně. Znovu se tedy ptám, dej mi sem, prosím, odkaz na MS sdružení, které považuješ za "pirátské", abych měla představu co je skutečný obraz reality a co nerealizovatelný požadavek ze strany člověka, který vnímá stávající možné scénáře s odstupem toho, co je a není reálné.
email: ida.chuchlikova@pirati.cz
tel: +420 776747881
Odpovědět

Zpět na „Jablonec nad Nisou“