Rozprava o povolební strategii

Moderátoři: Ondrej.Kolek, Odbor LbK - administrativni, PKS Liberecký kraj, KoKS Liberecký kraj, PMS Jablonec nad Nisou

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.

  • V anketách mohou hlasovat i Registrovaní příznivci. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Dodržujte pravidla slušné komunikace.

  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Jan.Lehky
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 26 čer 2013, 09:48
Profese: Eko poradenství
Bydliště: Jablonec nad Nisou, 46601
Dal poděkování: 164 poděkování
Dostal poděkování: 128 poděkování

Re: Rozprava o povolební strategii

Příspěvek od Jan.Lehky »

Ida.Chuchlikova píše: 01 říj 2018, 22:48
Znovu se tedy Jendo ptám, jak chceš přesvědčit ty, kteří nasazují krk, že budeš rozhodovat na základě kompletních informací, které ti mohou poskytnout na osobní schůzce, když ti stačí rozhodovat se podle výsledku jednání, kompetentně? Já si myslím, že důvodem proč čelo kandidátky obchází ostatní členy je, že jim nedůvěřují v úsudku, což mě osobně mrzí a návrh, který jsem předložila měl být kompromisem v tom, že pokud to tak skutečně je, měl nabídnout prostor, kde si všechno můžeme vysvětlit. Mrzí mě, že jste s Lukášem ve svém postoji, přestože je jakkoliv Pirátský a rozumím mu, nekompromisní k aktuální situaci - tedy tomu, že vyžadujete po ostatních vše, co považujete za samozřejmé, ale ten stejný metr nemáte vůči sobě. Vymstí se to oběma stranám (to není výčitka, ale smutné konstatování - neb já to odnesu jako členka stejně jako všichni ostatní).
Ptáš se ale špatně. Ti co nasazují krk jsem i já, já zůstanu pirátem, všechno co naši kandidáti udělají ulpí na mně, v tom dobrém i zlém. Ale třebas Pavel Grunfeld neco vystekne, nepočká na odpověď a zabouchne za sebou dvere. On může říct, že s piráty nemá nic společného, já ne... Co sem pro větší důvěru udělal? Od jara apeluju na neformální nepracovní setkání, od jara nic, proběhl jeden nezdařený pokus. Já nemám možnost toto uspořádat, bydlím v paneláku bez zahrady. V sobotu sem cely odpol koukal od plackovacky, jaxe vsichni kandidati neformalne ale pracovně baví... Byla mi dána možnost se zúčastnit schůze kde špička kandidátky nastřelila povolební strategii? Nebyla, nikde o tom ani slovo, v mailu, na foru, na FB. Prostě sem se o tom ani nedozvěděl. Poslední zápis ze schůze tu foru je z cervence. To si mám o přístup na každý zápis na Gdrive žádat zvlášť, vždyt je to na palici. Pročítám google drive, sleduju místní, celokrajský a celostátní fórum, ke všem hlasováním pročítám rozpravy a podklady, co víc mám dělat? A když objevím něco co se mi nelíbí, nebo chci víc informací, tak napíšu dotaz na FB, zavolam tomu člověku, ale jak to můžu udělat, když se ani nedozvím o tom, že se na schuzi bude bastlit povolební strategie? Každý to děláme ve svém volném čase, zadarmo, odměnou je nám jen další práce, tak to vždycky bylo a bude. Krom výše uvedenýho mám na starosti komisi pro ŽP, jasně nepřerthnu se, ale par hodin měsíčně to spolkne. Teď do toho významný soukromý problémy. Ale chápu co tím chceš říct, zažil jsem to na vlastní kůži před 4 lety, práce jak na 2 kostelech, odezva limitně se blížící nule a když už se někdo ozve, tak proto, že je něco špatně... ale jestli si dobře vzpomínám, nestěžoval jsem si, zatnul sem zuby a makal, ctil pirátský principy. Tenhle vygradovaný předvolební týden jen plně dokazuje to, co jsem o horempádem založení MS Jablonec říkal... Málo lidí, ještě méně akčních, málo času, nezažrany pirátský principy a idealy pod kůži, málo času budování vzájemnýho respektu, nekecáme makáme atd apod. Tohle všecho sem předpovídal a beru to jako svoje osobní selhání, že sem přes tu předvídavost nebyl schopen s tím nic udělat. Když sem na schůzi řečnil o úvodu do pirátství, byly 2 dotazy a pak hrobový ticho... Za celou dobu se mě na radu/názor zeptal 2x jediný člověk Honza Polák, jinak ticho po pěšině, nekecáme makáme. A vůbec nevím, proč se tu obhajuju, na schůzích i do fóra jsem jasně a otevřeně řekl, jak to letos s Pirátěním mám, soudit mě bude leda tak Pánbůh.
Hladká řeč a vtíravé chování jsou zřídka částí dobra.
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Rozprava o povolební strategii

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Přátelé

Komunikujte spolu - pohádat se není chyba, chybou je vzájemná neinformovanost. Odpovídáte se voličům a Pirátům - od jedněch máte hlas, od druhých značku a prostředky na kampaň. Povolební strategie je to hlavní - určete jí spolu. Táhněte za jeden provaz, ale každý používejte svůj rozum.

Za chvíli skončí etapa příprav a dobře to dopadne. Ale držte při sobě a buďte si stále vědomi pirátských zásad. A nenechte se svést dobrými úmysly na špatnou cestu...
Na prvníM místě musím říci, že řadu věcí řešíte vypjatě na poslední chvíli, což je dáno hlavně tím, že řada lidí nic nedělá, ale má názor. Buďme ale rádi i za lidi, kteří přinášejí názory a přispívají do pestré palety pirátské debaty. Jako předsedu KS , mě zejm. dříve rozčiloval fakt, že mnohem víc lidí kecá, než dělá. Ale pomohlo mi přestat se tím trápit a spíš usilovat o příliv posil. Možná ani při loňských sněmovních volbách nebylo zapojeno tolik lidí, jako je teď v Jablonci. Mnoho lidí z KS Vám závidí potenciál a lidské zdroje, ale nechápou, proč se chováte, tak jak se chováte. Přesto je pozornost upřena na Vás, jako na největší město s Pirátskou kandidátkou v LiK.

Komunikace:
Je skvělé, kolik bylo naplánováno osobních setkání a je jasné, že nelze vše vypracovat na fóru, když ho povětšinou moc nevyužíváte. Doporučuji ale připojit k osobním setkáním (potvrzených zápisem nebo zvukovým záznamem) i jednání na fóru a na Mumble. Poslední jmenovaný nástroj je skvělý - téměř nahrazuje osobní setkání a přitom je dostupný každému z pohodlí domova. Uvědomte si, že Piráti vznikli na heslu transparence. To neznamená dát zadarmo vše konkurenci. To znamená zacházet dobře a otevřeně s informacemi. Pokud něco vytvoříte a správně to zveřejníte, nemůže Vás konkurence přebít, protože Vy budete první (samozřejmě, pokud strategii zveřejníte pouze na fóru, jste lůzři).

Povolební strategie:
Vřele doporučuji schválit jí před volbami celým MS. Schvalte si i to, kdo povede povolební vyjednávání. A MS by mělo hlasováním potvrdit i návrh koaliční smlouvy. Když si vše dopředu připravíte (např. šablony pro vyvolání hlasování apod., bude to dostatečně rychlé a přitom transparentní a bezpečné).
Chápu nepirátské garanty a jejich obavu, že (jak mi tlumočil Honza Polák) díky pomalosti provaříte povolební jednání. Chápu, jejich pocit, že něco tvrdě odpracovali a nechtějí být závislí na hlasování některých Pirátů, kteří zase tolik nemakali. Tady čekám, že lídr a předseda MS bude stát na straně Pirátů a zajistí rychlé a transparentní sdílení informací a svižné hlasování. Ostatní ale nemají být opozicí, ale konstruktivní pomocí lídrovi, kterého si jmenovali.
Vaším společným cílem musí být hájení pirátských zásad, nebo navrhnout lepší. Kdo toho není schopen, nechť jde svou cestou.
MS může dopředu schválit, že koaliční smlouvu uzavře předsednictvo a zvolení kandidáti, ale nepovažuji to za dobrý postup. Znepokojuje mě tendence měřit pracovitost a na základě toho určovat, kdo smí o čem rozhodovat. Nebojím se říci, že to je totalitní manýra. Cokoliv, na čem se neusnesete společně (nemyslím jednohlasně), bude v budoucnu zdrojem rozkolu.

Odpovědnost:
Souhlasím v tom, že zvolení zastupitelé mají odpovědnost k voličům. Ale mají jí i ke straně, za kterou kandidovali, ač nejsou jejími členy. Zříkat se obojí odpovědnosti je nečestné - voliči dávají důvěru, strana prostředky a značku, kterou jsme v potu tváře budovali z ničeho. Může jí zkazit jeden mizera, který si myslí, že tam je za sebe, a protože ho voliči zvolili, může cokoliv si usmyslí. Přitom hlasy dostanete za program, osobnosti a za značku strany. Všechny tři aspekty společně podpírají Váš úspěch. Vyjměte jednu a pojedete dolů. Chceme dělat udržitelnou politiku a zodpovědnost k Pirátské straně je klíčová. Mluvili jsme o tom už v lednu a i nepirátští garanti u toho byli. Věřím, že všichni budou féroví a chápou, že se tam nedostanou jen sami o sobě. Na vrchol však dejte své svědomí. Nejděte cestou Změny, kde se to rozhádalo a výsledkem je mj. řada nezávislých, které dnes nikdo do volebního projektu nechce, protože jeli sami za sebe.

Míša Tejmlová:
Mě osobně mrzí, že byla bez vědomí kraje odsunuta na okraj. S Honzou Polákem jsme o tom mluvili v sobotu 29. 9. na Taivanu, protože jsem se nechal na FB náhodou zaskočit informací, že jí nebyla dovolena propagace na této akci. Prý jste (MS) shledali, že její propagace je nežádoucí. Chápu, že i na můj vkus Míša málo reflektovala podporu Pirátů ve své propagaci a že je na příliš vysoké příčce kandidátky konkurenčního uskupení. Nicméně prosím, aby napříště byla podobná rozhodnutí, která se dotýkají závazných rozhodnutí Krajského fóra, dopředu diskutována s krajem. Jde přinejmenším o slušnost.

Financování jablonecké kampaně:
Nejlépe referovala o budoucích a probíhajících nákladech Česká Lípa (P. Jeník), Jablonec měl přislíbeno 100 t, ale podobně jako jiné obce nepřipravil dopředu odhad výdajů a referoval spíše průběžně. Nijak se v tom nelišil od průměru. Rozpočet je důležitý, ale u Pirátů mají vítězit hlavně myšlenky a poctiví pracovití lidé.

Řadu věcí jsem Vám mohl a chtěl pomoci korigovat v průběhu. Víte, že do léta jsem byl často na Vašich setkání přítomen. Bohužel zaskočila mě osobní patálie a připravila mě na dlouho o energii i chuť něco dělat. Život se mi na dlouho zvýznamně změnil. Ale záleží mi na fungování MS Jablonec, na Vašem volebním úspěchu i na Vás.
Pro mnoho z Pirátů v kraji je to letos první volební zkušenost, nebo první, při které na volbách silněji participovali. Proto vznikají chyby a nesrovnalosti, ale z chyb jsme se vždy poučili a bude tomu tak i příště. Važte si nabytých zkušeností. Kdo moc nepracuje, ať se zamyslí, proč tomu tak je a přestane se vymlouvat. Kdo hodně maká, je v napětí a začal všude vidět nepřátele, nechť si uvědomí, že propadá běžným manažerským nemocem a že už nevidí skutečnost čistě.
Přátelé, držte spolu i v různosti svých pohledů a BUĎTE TAK SILNÍ.

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
anonym39320
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 388
Registrován: 22 pro 2017, 16:03
Profese: ústavní právník
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 286 poděkování
Dostal poděkování: 679 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozprava o povolební strategii

Příspěvek od anonym39320 »

Ondrej.Kolek píše: 02 říj 2018, 19:43 Přátelé

Komunikujte spolu - pohádat se není chyba, chybou je vzájemná neinformovanost. Odpovídáte se voličům a Pirátům - od jedněch máte hlas, od druhých značku a prostředky na kampaň. Povolební strategie je to hlavní - určete jí spolu. Táhněte za jeden provaz, ale každý používejte svůj rozum.

Za chvíli skončí etapa příprav a dobře to dopadne. Ale držte při sobě a buďte si stále vědomi pirátských zásad. A nenechte se svést dobrými úmysly na špatnou cestu...
Na prvníM místě musím říci, že řadu věcí řešíte vypjatě na poslední chvíli, což je dáno hlavně tím, že řada lidí nic nedělá, ale má názor. Buďme ale rádi i za lidi, kteří přinášejí názory a přispívají do pestré palety pirátské debaty. Jako předsedu KS , mě zejm. dříve rozčiloval fakt, že mnohem víc lidí kecá, než dělá. Ale pomohlo mi přestat se tím trápit a spíš usilovat o příliv posil. Možná ani při loňských sněmovních volbách nebylo zapojeno tolik lidí, jako je teď v Jablonci. Mnoho lidí z KS Vám závidí potenciál a lidské zdroje, ale nechápou, proč se chováte, tak jak se chováte. Přesto je pozornost upřena na Vás, jako na největší město s Pirátskou kandidátkou v LiK.

Komunikace:
Je skvělé, kolik bylo naplánováno osobních setkání a je jasné, že nelze vše vypracovat na fóru, když ho povětšinou moc nevyužíváte. Doporučuji ale připojit k osobním setkáním (potvrzených zápisem nebo zvukovým záznamem) i jednání na fóru a na Mumble. Poslední jmenovaný nástroj je skvělý - téměř nahrazuje osobní setkání a přitom je dostupný každému z pohodlí domova. Uvědomte si, že Piráti vznikli na heslu transparence. To neznamená dát zadarmo vše konkurenci. To znamená zacházet dobře a otevřeně s informacemi. Pokud něco vytvoříte a správně to zveřejníte, nemůže Vás konkurence přebít, protože Vy budete první (samozřejmě, pokud strategii zveřejníte pouze na fóru, jste lůzři).

Povolební strategie:
Vřele doporučuji schválit jí před volbami celým MS. Schvalte si i to, kdo povede povolební vyjednávání. A MS by mělo hlasováním potvrdit i návrh koaliční smlouvy. Když si vše dopředu připravíte (např. šablony pro vyvolání hlasování apod., bude to dostatečně rychlé a přitom transparentní a bezpečné).
Chápu nepirátské garanty a jejich obavu, že (jak mi tlumočil Honza Polák) díky pomalosti provaříte povolební jednání. Chápu, jejich pocit, že něco tvrdě odpracovali a nechtějí být závislí na hlasování některých Pirátů, kteří zase tolik nemakali. Tady čekám, že lídr a předseda MS bude stát na straně Pirátů a zajistí rychlé a transparentní sdílení informací a svižné hlasování. Ostatní ale nemají být opozicí, ale konstruktivní pomocí lídrovi, kterého si jmenovali.
Vaším společným cílem musí být hájení pirátských zásad, nebo navrhnout lepší. Kdo toho není schopen, nechť jde svou cestou.
MS může dopředu schválit, že koaliční smlouvu uzavře předsednictvo a zvolení kandidáti, ale nepovažuji to za dobrý postup. Znepokojuje mě tendence měřit pracovitost a na základě toho určovat, kdo smí o čem rozhodovat. Nebojím se říci, že to je totalitní manýra. Cokoliv, na čem se neusnesete společně (nemyslím jednohlasně), bude v budoucnu zdrojem rozkolu.

Odpovědnost:
Souhlasím v tom, že zvolení zastupitelé mají odpovědnost k voličům. Ale mají jí i ke straně, za kterou kandidovali, ač nejsou jejími členy. Zříkat se obojí odpovědnosti je nečestné - voliči dávají důvěru, strana prostředky a značku, kterou jsme v potu tváře budovali z ničeho. Může jí zkazit jeden mizera, který si myslí, že tam je za sebe, a protože ho voliči zvolili, může cokoliv si usmyslí. Přitom hlasy dostanete za program, osobnosti a za značku strany. Všechny tři aspekty společně podpírají Váš úspěch. Vyjměte jednu a pojedete dolů. Chceme dělat udržitelnou politiku a zodpovědnost k Pirátské straně je klíčová. Mluvili jsme o tom už v lednu a i nepirátští garanti u toho byli. Věřím, že všichni budou féroví a chápou, že se tam nedostanou jen sami o sobě. Na vrchol však dejte své svědomí. Nejděte cestou Změny, kde se to rozhádalo a výsledkem je mj. řada nezávislých, které dnes nikdo do volebního projektu nechce, protože jeli sami za sebe.

Míša Tejmlová:
Mě osobně mrzí, že byla bez vědomí kraje odsunuta na okraj. S Honzou Polákem jsme o tom mluvili v sobotu 29. 9. na Taivanu, protože jsem se nechal na FB náhodou zaskočit informací, že jí nebyla dovolena propagace na této akci. Prý jste (MS) shledali, že její propagace je nežádoucí. Chápu, že i na můj vkus Míša málo reflektovala podporu Pirátů ve své propagaci a že je na příliš vysoké příčce kandidátky konkurenčního uskupení. Nicméně prosím, aby napříště byla podobná rozhodnutí, která se dotýkají závazných rozhodnutí Krajského fóra, dopředu diskutována s krajem. Jde přinejmenším o slušnost.

Financování jablonecké kampaně:
Nejlépe referovala o budoucích a probíhajících nákladech Česká Lípa (P. Jeník), Jablonec měl přislíbeno 100 t, ale podobně jako jiné obce nepřipravil dopředu odhad výdajů a referoval spíše průběžně. Nijak se v tom nelišil od průměru. Rozpočet je důležitý, ale u Pirátů mají vítězit hlavně myšlenky a poctiví pracovití lidé.

Řadu věcí jsem Vám mohl a chtěl pomoci korigovat v průběhu. Víte, že do léta jsem byl často na Vašich setkání přítomen. Bohužel zaskočila mě osobní patálie a připravila mě na dlouho o energii i chuť něco dělat. Život se mi na dlouho zvýznamně změnil. Ale záleží mi na fungování MS Jablonec, na Vašem volebním úspěchu i na Vás.
Pro mnoho z Pirátů v kraji je to letos první volební zkušenost, nebo první, při které na volbách silněji participovali. Proto vznikají chyby a nesrovnalosti, ale z chyb jsme se vždy poučili a bude tomu tak i příště. Važte si nabytých zkušeností. Kdo moc nepracuje, ať se zamyslí, proč tomu tak je a přestane se vymlouvat. Kdo hodně maká, je v napětí a začal všude vidět nepřátele, nechť si uvědomí, že propadá běžným manažerským nemocem a že už nevidí skutečnost čistě.
Přátelé, držte spolu i v různosti svých pohledů a BUĎTE TAK SILNÍ.
Díky moc, Ondro, za Tvoje slova a pohled tak říkajíc zvenku. Není od věci občas slyšet názor i někoho, kdo není ve věci bezprostředně zatažen a má tedy na ni větší nadhled. Ještě jednou díky, myslím, že to, jak jsi to napsal, je vlastně pěkné shrnutí toho, jak to skutečně je a jak by se to do budoucna mělo vyvíjet.

L.
Lukáš Lev Červinka
analytik Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky
doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK a na Fakultě ekonomie University Ca' Foscari v Benátkách

Twitter: @CervinkaLev / Facebook: Lukas.L.Cervinka
Jan.Lehky
Člen KS Liberecký kraj
Příspěvky: 146
Registrován: 26 čer 2013, 09:48
Profese: Eko poradenství
Bydliště: Jablonec nad Nisou, 46601
Dal poděkování: 164 poděkování
Dostal poděkování: 128 poděkování

Re: Rozprava o povolební strategii

Příspěvek od Jan.Lehky »

Ondrej.Kolek píše: 02 říj 2018, 19:43 Přátelé

Komunikujte spolu - pohádat se není chyba, chybou je vzájemná neinformovanost. Odpovídáte se voličům a Pirátům - od jedněch máte hlas, od druhých značku a prostředky na kampaň. Povolební strategie je to hlavní - určete jí spolu. Táhněte za jeden provaz, ale každý používejte svůj rozum.

Za chvíli skončí etapa příprav a dobře to dopadne. Ale držte při sobě a buďte si stále vědomi pirátských zásad. A nenechte se svést dobrými úmysly na špatnou cestu...
Na prvníM místě musím říci, že řadu věcí řešíte vypjatě na poslední chvíli, což je dáno hlavně tím, že řada lidí nic nedělá, ale má názor. Buďme ale rádi i za lidi, kteří přinášejí názory a přispívají do pestré palety pirátské debaty. Jako předsedu KS , mě zejm. dříve rozčiloval fakt, že mnohem víc lidí kecá, než dělá. Ale pomohlo mi přestat se tím trápit a spíš usilovat o příliv posil. Možná ani při loňských sněmovních volbách nebylo zapojeno tolik lidí, jako je teď v Jablonci. Mnoho lidí z KS Vám závidí potenciál a lidské zdroje, ale nechápou, proč se chováte, tak jak se chováte. Přesto je pozornost upřena na Vás, jako na největší město s Pirátskou kandidátkou v LiK.

Komunikace:
Je skvělé, kolik bylo naplánováno osobních setkání a je jasné, že nelze vše vypracovat na fóru, když ho povětšinou moc nevyužíváte. Doporučuji ale připojit k osobním setkáním (potvrzených zápisem nebo zvukovým záznamem) i jednání na fóru a na Mumble. Poslední jmenovaný nástroj je skvělý - téměř nahrazuje osobní setkání a přitom je dostupný každému z pohodlí domova. Uvědomte si, že Piráti vznikli na heslu transparence. To neznamená dát zadarmo vše konkurenci. To znamená zacházet dobře a otevřeně s informacemi. Pokud něco vytvoříte a správně to zveřejníte, nemůže Vás konkurence přebít, protože Vy budete první (samozřejmě, pokud strategii zveřejníte pouze na fóru, jste lůzři).

Povolební strategie:
Vřele doporučuji schválit jí před volbami celým MS. Schvalte si i to, kdo povede povolební vyjednávání. A MS by mělo hlasováním potvrdit i návrh koaliční smlouvy. Když si vše dopředu připravíte (např. šablony pro vyvolání hlasování apod., bude to dostatečně rychlé a přitom transparentní a bezpečné).
Chápu nepirátské garanty a jejich obavu, že (jak mi tlumočil Honza Polák) díky pomalosti provaříte povolební jednání. Chápu, jejich pocit, že něco tvrdě odpracovali a nechtějí být závislí na hlasování některých Pirátů, kteří zase tolik nemakali. Tady čekám, že lídr a předseda MS bude stát na straně Pirátů a zajistí rychlé a transparentní sdílení informací a svižné hlasování. Ostatní ale nemají být opozicí, ale konstruktivní pomocí lídrovi, kterého si jmenovali.
Vaším společným cílem musí být hájení pirátských zásad, nebo navrhnout lepší. Kdo toho není schopen, nechť jde svou cestou.
MS může dopředu schválit, že koaliční smlouvu uzavře předsednictvo a zvolení kandidáti, ale nepovažuji to za dobrý postup. Znepokojuje mě tendence měřit pracovitost a na základě toho určovat, kdo smí o čem rozhodovat. Nebojím se říci, že to je totalitní manýra. Cokoliv, na čem se neusnesete společně (nemyslím jednohlasně), bude v budoucnu zdrojem rozkolu.

Odpovědnost:
Souhlasím v tom, že zvolení zastupitelé mají odpovědnost k voličům. Ale mají jí i ke straně, za kterou kandidovali, ač nejsou jejími členy. Zříkat se obojí odpovědnosti je nečestné - voliči dávají důvěru, strana prostředky a značku, kterou jsme v potu tváře budovali z ničeho. Může jí zkazit jeden mizera, který si myslí, že tam je za sebe, a protože ho voliči zvolili, může cokoliv si usmyslí. Přitom hlasy dostanete za program, osobnosti a za značku strany. Všechny tři aspekty společně podpírají Váš úspěch. Vyjměte jednu a pojedete dolů. Chceme dělat udržitelnou politiku a zodpovědnost k Pirátské straně je klíčová. Mluvili jsme o tom už v lednu a i nepirátští garanti u toho byli. Věřím, že všichni budou féroví a chápou, že se tam nedostanou jen sami o sobě. Na vrchol však dejte své svědomí. Nejděte cestou Změny, kde se to rozhádalo a výsledkem je mj. řada nezávislých, které dnes nikdo do volebního projektu nechce, protože jeli sami za sebe.

Míša Tejmlová:
Mě osobně mrzí, že byla bez vědomí kraje odsunuta na okraj. S Honzou Polákem jsme o tom mluvili v sobotu 29. 9. na Taivanu, protože jsem se nechal na FB náhodou zaskočit informací, že jí nebyla dovolena propagace na této akci. Prý jste (MS) shledali, že její propagace je nežádoucí. Chápu, že i na můj vkus Míša málo reflektovala podporu Pirátů ve své propagaci a že je na příliš vysoké příčce kandidátky konkurenčního uskupení. Nicméně prosím, aby napříště byla podobná rozhodnutí, která se dotýkají závazných rozhodnutí Krajského fóra, dopředu diskutována s krajem. Jde přinejmenším o slušnost.

Financování jablonecké kampaně:
Nejlépe referovala o budoucích a probíhajících nákladech Česká Lípa (P. Jeník), Jablonec měl přislíbeno 100 t, ale podobně jako jiné obce nepřipravil dopředu odhad výdajů a referoval spíše průběžně. Nijak se v tom nelišil od průměru. Rozpočet je důležitý, ale u Pirátů mají vítězit hlavně myšlenky a poctiví pracovití lidé.

Řadu věcí jsem Vám mohl a chtěl pomoci korigovat v průběhu. Víte, že do léta jsem byl často na Vašich setkání přítomen. Bohužel zaskočila mě osobní patálie a připravila mě na dlouho o energii i chuť něco dělat. Život se mi na dlouho zvýznamně změnil. Ale záleží mi na fungování MS Jablonec, na Vašem volebním úspěchu i na Vás.
Pro mnoho z Pirátů v kraji je to letos první volební zkušenost, nebo první, při které na volbách silněji participovali. Proto vznikají chyby a nesrovnalosti, ale z chyb jsme se vždy poučili a bude tomu tak i příště. Važte si nabytých zkušeností. Kdo moc nepracuje, ať se zamyslí, proč tomu tak je a přestane se vymlouvat. Kdo hodně maká, je v napětí a začal všude vidět nepřátele, nechť si uvědomí, že propadá běžným manažerským nemocem a že už nevidí skutečnost čistě.
Přátelé, držte spolu i v různosti svých pohledů a BUĎTE TAK SILNÍ.
To je dost, žes dorazil kapitáne, Tebe je na DČS škoda. Díky za ten proslov.
Hladká řeč a vtíravé chování jsou zřídka částí dobra.
Odpovědět

Zpět na „Jablonec nad Nisou“