Komponenta Rodinná a pronatální politika

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Zamčeno
Uživatelský avatar
trinitrofenol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1339 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komponenta Rodinná a pronatální politika

Příspěvek od trinitrofenol »

Petr Vileta píše:Ja napriklad fandil predchozimu papezi, to byl dobry a moudry clovek, ale ani on nedokazal zkostnatelou cirkev posunout o moc dal.
No popravdě i Jan Pavel měl své mouchy. On sice navenek, k ostatním vyznáním byl strašně vstřícný, ale uvnitř to nebyla až taková sláva, nevím, jestli se nějak zázračně snažil posouvat reformy dál. Spíš se snažil proběhlé reformy udržet a mnoho jeho názorů zejména v oblasti sexuality je velmi konzervativních, jak je tomu koneckonců u vrchnosti pořád. V mnoha případech se dá hovořit přímo o pokrytectví (aspoň, co mi vyprávěl můj gay kamarád, který chodil do kláštera za jedním akolytou podívat se na jeho sbírku biblí. Opatovi se to nelíbilo, mezi čtyřma očima mu sdělil, že dotyčný akolyta je jen jeho.)
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komponenta Rodinná a pronatální politika

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Oznámení moderátora:
Diskutujte prosím o současné podobě komponenty případně navrhujte lepší znění.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Michaela.Vodova

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

jarbara
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 56
Registrován: 15 kvě 2010, 16:10
Profese: barmanka, aranžérka
Bydliště: Borohrádek- okolí, Rychnovský kraj
Dal poděkování: 210 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování

Re: Komponenta Rodinná a pronatální politika

Příspěvek od jarbara »

kopíruji jeden příspěvek pod jedním z článků autora, zajímavého pro trinitrofenola:
Autor: J. David Datum: 17.03.2012 14:35

S restitucemi také souhlasím, ale výčtově. Ne ale "ad hoc", jako "politikum". Měl jsem tu "čest" zpracovávat softvérově i datově pro Národní účty v oblasti LH, před vstupem do EU v oblasti lesního hospodářství (2001-2004). Prkotina. Propojit databáze KN, LHP a RES ve vztahu k druhu užívání v předmětném portfoliu dle NUTS1,2 a 3. Kupodivu tam vždy vyšlo, že ŘKC v přímém vlastnictví (druh užívání) měla necelých 5500 ha lesních pozemků, ato dokonce i k 25.2.1948. EU požadovala výnosové ocenění z hodnoty budoucí diskontací u porostů, nikolivěk věcné dle vyhl. MF 279/1997 Sb. a 540/2002 Sb. Asi Vám to nic neřekne, týká se to porostů. Ale jeden poznatek a výpočet. Cena lesního pozemku je je vypočtena "rentním" způsobem na dobu obmýtní, a je stanovena tak, že les něco může na daném stanovišti vyprodukovat. Lesní typ či soubor lesních typů (spojuje lesní typy). Dle SLT je max. cena dle řady vyhlášek stanovena na 8,86 Kč /m2. A ejhle, fráterníci to mají mít refundováno v "restitucích" metr lesního pozemku za 45 Kč/m2. Kdo to stanovil a vypočetl? Kdybych to předložil u soudu, třeba jako znalec, tak mne budou považovat za nesprávného. To asi mají nominálně stanovenou hodnotou před měnou (1:5). Takže, jak v Katechismu, či výkladu Bible, kdo klade otázky proti dogmatismu vykladačů víry, vysloví pochybnost o Trojdedinost, v neomylnost Jeho Svatosti, kardinála Kongregace pro nauku víry (Inkvizice), je heretik. Vím, že budu zatracen, ale ptejme se, co nám vlastně ŘKC přináší, jako jedincům. Víru v Boha, či výnosný kšeft kupčením s vírou? Výklad víry byl, je a bude vždy výnosnou komoditou pro partu farizejů (biblicky je Ježíš vyhnal z chrámů, také proto skončil na kříži).
Dosti dišputací, církevní restituce jsou jedny z posledních "tunelů", kterak "ohlodat zbytek kosti". A nyní mne kamenujte. Víra v Boha není v církvích, ale v srdci každého. Mohu se ale mýlit.

Jakub Michálek- omlouvám se, neaktualizovala jsem stránku a odeslala, aniž bych viděla moderaci
Tito uživatelé poděkovali autorovi jarbara za příspěvky (celkem 5):
Petr.Nemecek, Petr.Vileta, Zdenek.Stepanek, Petr.Stehlik, trinitrofenol
Návštěvník
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Komponenta Rodinná a pronatální politika

Příspěvek od Návštěvník »

Bylo by v programu rodina možné zohlednit poznatky webů podobných tomuto? http://www.stridavka.cz/clanky.html Myslím, že danou problematiku sledují velice podrobně a ve svém oboru mají k věci co říci.
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komponenta Rodinná a pronatální politika

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Návštěvník píše:Bylo by v programu rodina možné zohlednit poznatky webů podobných tomuto? http://www.stridavka.cz/clanky.html Myslím, že danou problematiku sledují velice podrobně a ve svém oboru mají k věci co říci.
Ano, podpora střídavé a společné péči o dítě je vyjádřena v poslední větě:
Pokud se rodiče na péči o dítě nedohodnou, budeme prosazovat rovnocennou možnost obou rodičů se na výchově svého dítěte podílet, kdykoliv to připadá v úvahu.
Nakonec děkuji všem, kdo se účastnili diskuse a přispěli svými nápady a úvahami. Teze byly v rámci komponenty rovnoprávnost předloženy republikovému výboru k projednání.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Zamčeno

Zpět na „Práce a sociální věci“