Všeobecný základní přijem
Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni tym Socialni
Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
- Jindrich.Bartek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2707
- Registrován: 14 črc 2012, 00:45
- Profese: Idealistický pragmatik
- Bydliště: London
- Dal poděkování: 3184 poděkování
- Dostal poděkování: 2613 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
Chtelo by to vytvorit takovou to kalkulacku, akorat pro cesky statni rozpocet (prakticky to je jen html a javascript):
https://googledrive.com/host/0B68HCFLtg ... lator.html
(varianta pro USA rozpocet)
A dat to to treba na vseobecnyzakladniprijem.cz . Vim, ze je ted priorita duvodova zprava a dodelat bod, ale toto by melo byt nasledne na poradu dne.
https://googledrive.com/host/0B68HCFLtg ... lator.html
(varianta pro USA rozpocet)
A dat to to treba na vseobecnyzakladniprijem.cz . Vim, ze je ted priorita duvodova zprava a dodelat bod, ale toto by melo byt nasledne na poradu dne.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvky (celkem 3):
- Martin.Shanil, Petr.Vileta, Michaela.Vodova
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
- Ivan Sirko
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2752
- Registrován: 04 úno 2011, 15:23
- Profese: Putující filosof
- Bydliště: Praha - 1
- Dal poděkování: 10364 poděkování
- Dostal poděkování: 2642 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Jsem zaznamenal 110 hlasu v anketě 
Aspoň nějaká dobra správa v začátku týdne!
Aspoň nějaká dobra správa v začátku týdne!
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
- volani.webnode.cz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 472
- Registrován: 24 srp 2010, 06:20
- Profese: Nezaměstnaný-prekérní práce-PéCévál
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 442 poděkování
- Dostal poděkování: 408 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Jak je to s těmi zkratkami?
Nejdřív se tu nejvíce používalo VZP, když jsme si na to zvykl a přestal si pod tím představovat zdravotní pojišťovnu, tak se zase více začíná více objevovat BZP/NZP.
Stejně tak existuje vícero iniciativ, tuším že i stránek na FB atd..
Nestálo by za to, tomu začít primárně říkat jedním názvem a označovat jednou zkratkou?
Nejdřív se tu nejvíce používalo VZP, když jsme si na to zvykl a přestal si pod tím představovat zdravotní pojišťovnu, tak se zase více začíná více objevovat BZP/NZP.
Stejně tak existuje vícero iniciativ, tuším že i stránek na FB atd..
Nestálo by za to, tomu začít primárně říkat jedním názvem a označovat jednou zkratkou?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi volani.webnode.cz za příspěvek:
- Pavel.Moravec
Ⓐ☮
- volani.webnode.cz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 472
- Registrován: 24 srp 2010, 06:20
- Profese: Nezaměstnaný-prekérní práce-PéCévál
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 442 poděkování
- Dostal poděkování: 408 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
propagace v PPT, nevím jakou to má licenci...
http://philipptieber.de/misc/kratka-prezentace.ppt
http://philipptieber.de/misc/kratka-prezentace.ppt
Ⓐ☮
- volani.webnode.cz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 472
- Registrován: 24 srp 2010, 06:20
- Profese: Nezaměstnaný-prekérní práce-PéCévál
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 442 poděkování
- Dostal poděkování: 408 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Co vyplácet peníze z VZP v lokální měně? Nebo jen část? - nejsme odborník, jen téma k diskuzi...
Hlavní výhody které v tom jako vidím:
Zabránění odtoku peněz zahraničním subjektům, podpora místní ekonomiky, možnost mít peníze v jedné státní bance (žádné další poplatky za vedení účtu atp, lepší dohled a kontrola nad financemi, pomohlo by to řešilo i problém migrace, dvojího občanství atp.).
Mohlo by se také vynechat zdanění lokální měny (na co platit z peněz vyplacených v rámci VZP DPH? ).
Možná píšu kraviny, moc o tom nevím, ale rád bych se prostě dozvěděl...
Když to tady píšu tak se mi vybavuje, jak Tožička ve filmu závod ke dnu/robota přemisťuje sirky (víte kterou scénu mám na myslí?)
Hlavní výhody které v tom jako vidím:
Zabránění odtoku peněz zahraničním subjektům, podpora místní ekonomiky, možnost mít peníze v jedné státní bance (žádné další poplatky za vedení účtu atp, lepší dohled a kontrola nad financemi, pomohlo by to řešilo i problém migrace, dvojího občanství atp.).
Mohlo by se také vynechat zdanění lokální měny (na co platit z peněz vyplacených v rámci VZP DPH? ).
Možná píšu kraviny, moc o tom nevím, ale rád bych se prostě dozvěděl...
Když to tady píšu tak se mi vybavuje, jak Tožička ve filmu závod ke dnu/robota přemisťuje sirky (víte kterou scénu mám na myslí?)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi volani.webnode.cz za příspěvky (celkem 2):
- Martin.Shanil, Ivan Sirko
Ⓐ☮
- Ales.Sura
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2095
- Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
- Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
- Bydliště: Praha 7, Bubeneč
- Dal poděkování: 1952 poděkování
- Dostal poděkování: 3102 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
Toliko k názoru, že všichni by rádi pracovali, ale práci nemohou sehnat:
Desetina mladých Čechů nestojí o práci
http://www.novinky.cz/ekonomika/303527- ... praci.html
Desetina mladých Čechů nestojí o práci
http://www.novinky.cz/ekonomika/303527- ... praci.html
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 3):
- Martin.Shanil, Pavel.Moravec, Petr.Vileta
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
- Martin.Shanil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7036
- Registrován: 07 dub 2012, 21:03
- Profese: eshop + prodejna
- Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
- Dal poděkování: 9169 poděkování
- Dostal poděkování: 9464 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
škoda že si eurostatistici nedali tu práci a nezjistili zároveň z čeho žijí. jestli je to na úkor státu - jaké dávky pobírají, nebo zda je živí rodiče.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
- Ivan Sirko, Pavel.Moravec
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Myslím, že to není tak podstatné, z čeho žijí teď. Když se zavede VZP, tak většina těch bez zájmu o práci začne žít na úkor státu. Proč by je živili rodiče, když stát to převezme za ně?Martin Shanil píše:škoda že si eurostatistici nedali tu práci a nezjistili zároveň z čeho žijí. jestli je to na úkor státu - jaké dávky pobírají, nebo zda je živí rodiče.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
- Ales.Sura, Pavel.Moravec
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Jan.Korbel
- Předseda/předsedkyně místního sdružení
- Příspěvky: 1666
- Registrován: 03 úno 2012, 19:04
- Profese: IT
- Bydliště: Jílové u Prahy
- Dal poděkování: 3474 poděkování
- Dostal poděkování: 2659 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
IMHO je to jinak. Zavedenim VZP by se zlepsily podminky pro nepracujici a ta skupina by se vyrazne zvetsila.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
- Petr.Vileta
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
- volani.webnode.cz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 472
- Registrován: 24 srp 2010, 06:20
- Profese: Nezaměstnaný-prekérní práce-PéCévál
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 442 poděkování
- Dostal poděkování: 408 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Už se to tu probíralo. Jsou na to průzkumy. Odpovědi nejsou přesné.
Vycházelo, že většina lidí kteří pracují by chtělo pracovat nadále (někteří méně hodin atd.).
Přibude lidí, kteří budou dělat jinou práci ( třeba více společensky potřebnou ale hůře finančně ohodnocenou) a práce která se dá označit za prekérní (krátké úvazky, nekvalifikovaná práce atp.) stoupne na ceně (zaměstnanci dostanou o trochu více, zaměstnavatele to bude stát o trochu víc).
Vycházelo, že většina lidí kteří pracují by chtělo pracovat nadále (někteří méně hodin atd.).
Přibude lidí, kteří budou dělat jinou práci ( třeba více společensky potřebnou ale hůře finančně ohodnocenou) a práce která se dá označit za prekérní (krátké úvazky, nekvalifikovaná práce atp.) stoupne na ceně (zaměstnanci dostanou o trochu více, zaměstnavatele to bude stát o trochu víc).
- Tito uživatelé poděkovali autorovi volani.webnode.cz za příspěvky (celkem 2):
- Martin.Shanil, Pavel.Moravec
Ⓐ☮