Re: Všeobecný základní přijem
Napsal: 07 led 2013, 01:44


Transparentní správa, alespoň pro mě, znamená především zvýšení dohledu občanů (i novinářů) nad volenými zastupiteli i úředníky a tím snížení korupce a plýtvání. To se dá zavádět postupně, náklady nebudou tak velké. V porovnání s úsporou na korupci a plýtvání to po několika málo letech povede k trvalému zisku - vydělá si to na sebe. Proto proti tomu nic nemám, naopak to podporuji.Ivan Sirko píše:Stejně jak prosazujeme transparentní veřejnou správu. Když to prosazujeme, tak to ne znamená že to půjde ihned všude, bude to pracné a zabere nějaký čas.
Anebo podle tvého přístupu, když mně nezaručíte okamžitou transparentní veřejnou správu, tak do toho nejdu.
No to je právě ono, že něco chceš prosazovat jen proto, že jsi přesvědčen, že to půjde.Tomas Klapka píše:Navíc, někde tu byla teze, že není otázka, kde na VZP vzít, ale zda jej chceme prosadit, protože pokud se dohodneme, že to prosadíme, tak se řešení určitě nějaké najde. Já jsem o tom přesvědčen
Petře, o tom už tady jsem několikrát říkal, že diskuze zamotává do 150-ho kola, jen pro to, že nechcete nejdřív prostudovat veškeré zdroje informace, které sem dal od začátku Tomaš Klapka a pak i já.Petr Vileta píše:okamžitou transparentní veřejnou správu, tak do toho nejdu.
Kdežto VZP je zatím pustá teorie, kterou ještě nikdo v praxi nevyzkoušel ani v tom nejmenším měřítku. Navíc by to byl experiment ekonomicko-sociální a u těchto měkkých věd je jakékoliv předvídání jen věštěním z křišťálové koule. Tento experiment nelze provést "na zkoušku" někde v laboratoři, musí se provádět "naostro", tedy na živých lidechJeště ke všemu existuje něco jako "národní povaha", kdy něco může fungovat třeba v Německu, ale už to nebude fungovat v Polsku nebo u nás, protože máme jiné tradice, jinou mentalitu, jiné historické zkušenosti, jiný obecný žebříček hodnot.
Zase zbytečná koncentrace jen na životní minimum. VZP můžeš začít zavádět i od 100 Kč podle toho jaké zdroje budou k dispozice, a až původní částka dosáhne částce životního minimuma můžeš to spojit a pak začneš šetřit na staní spravě ve smyslu administrace rozdělovaní, pak to může jen zvětšovat, v souvislostí s vůlí občanu. Atd, atp. Cely for VZP, jak už to tu tisíc krát znělo není v matematice a není to auto, na které můžeš dostat zárukuPetr Vileta píše: Ovšem VZP nemůžeš začít zavádět od 100 Kč na osobu a měsíc. Takový začátek vůbec nic nepřinese. Musíš začít něčím použitelným, třeba životním minimem. Jenže když se podíváš, tak životní minimum pro jednotlivce je 3410 Kč, ovšem pro dvě osoby už jen 5970 Kč. To je logické, protože žijí společně a tak třeba nájem a topení neplatí dvakrát. Ovšem pokud stanovíš VZP pro jednotlivce, tak dva dostanou 2x tolik a už máme vyšší náklady než dnes. Pak ovšem musíš říci, kde ty dodatečné náklady hodláš ušetřit, abychom byli alespoň na nule.
Zvýraznil jsi špatnou část textu. Takhle je to správně.Ivan Sirko píše:Reálně základní nepodmíněný příjem funguje čtvrt století na Aljašce, kde je financován ze zdanění těžby nerostných surovin.
My nemáme ropu, ani zlato, ani nic jiného, z čeho by se to dalo dlouhodobě financovat. Máme jen práci, služby a možná nějakou vědu a techniku (patenty).Reálně základní nepodmíněný příjem funguje čtvrt století na Aljašce, kde je financován ze zdanění těžby nerostných surovin.
Ta kniha se nedá číst, má úplně rozhozené formátování.Ivan Sirko píše:Víc o tom jé v knize
Ale vždyť to tam píšu. Jaký reálný dopad bude mít, že každý občan ČR dostane měsíčně 100 Kč? To jsou čisté náklady a nic pozitivního to nepřinese.Ivan Sirko píše:Zase zbytečná koncentrace jen na životní minimum. VZP můžeš začít zavádět i od 100 Kč
Toto jen poukazuje na úroveň tvé argumentace, když to nejde čist, běž a kup si tu knihu v krámě, ale kvůli tomu ne vymýšlej nic navíc.Petr Vileta píše: Ta kniha se nedá číst, má úplně rozhozené formátování.
Tohle přece nikdo číst nedokáže.
Petr Vileta píše: VZP je zatím pustá teorie
Ivan Sirko píše: Reálně základní nepodmíněný příjem funguje čtvrt století na Aljašce
?????????????????????? mámí, já toho chlapa ...............!!!!!!Petr Vileta píše: je financován ze zdanění těžby nerostných surovin.