http://www.liveleak.com/view?i=1c9_1350712726
Všeobecný základní přijem
Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni tym Socialni
Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
- Ivan Sirko
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2752
- Registrován: 04 úno 2011, 15:23
- Profese: Putující filosof
- Bydliště: Praha - 1
- Dal poděkování: 10364 poděkování
- Dostal poděkování: 2642 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Vojto děkují za plodnou argumentace a teď jsem díval na FB a to to video mne rozesmálo ale i zase znovu mě upevnilo to hlavně, proč jsme tu, mezi piráty. A to je to, že jsme chceme byt politickou stranou budoucna. Která ne uvázne v dvacetiletým přežvýkaní o hrozbě komunizmu, ale bude řešit vedle dnešních problému i otázky budoucností, jak třeba té robotí a co s nimi
http://www.liveleak.com/view?i=1c9_1350712726
http://www.liveleak.com/view?i=1c9_1350712726
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvky (celkem 2):
- Marek.Necada, V__
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Ivane Sirko, komunismem uz neni treba strasit, on se pravdepodobne uz vratit fakt nemuze, ale jeste hodne dlouho bude nutne o nem mluvit a tem mladym ho pripominat v dejepisu. Aby vedeli, ze vsude, kde byl pokus o zavedeni komunismu, to skoncilo diktaturou, krveprolitim a vseobecnou bidou. Ono totiz v kazde spolecnosti bude nemale procento tech, kteri si rikaji "Vyrobim vic sroubu nez Franta, chci vetsi odmenu nez Franta". Jestli je Franta liny nebo nesikovny, to je nezajima. No a pak v kazde spolecnosti je nekolik malo jedincu, kterym nejde o ideu, ale o vlastni moc a majetkovy prospech a ti se v socialne orientovanych a komunismu blizicich systemech dostavaji k moci velmi rychle. Ono to neni tak prekvapive, protoze kdyz vetsina spolecnosti slepe veri, ze vsichni jsou dobri, hodni a pracoviti, tak se hajzlum a podvodnikum dari dobre. Clovek je sice vyspele, ale porad jen zvire. Meli bychom na to myslet a neztracet a umele potlacovat sebezachovne pudy a neztracet ostrazitost. Kazda "jistota", kterou nekomu zacnes garantovat jej pripravi o prirozenou (zvireci) ostrazitost, ukoleba ho a kdyz prijde maler, on se nedokaze branit ani orientovat v nastale situaci. Proste "Furt ve střehu"
Vojtech to vystihl. Napred je treba zmenit moralku lidi (postupne, vychovou, ne nasilim) a teprve pak je mozne uvazovat o nejakem VZP. Nejlepe to vystihuje jeden anglicky vtip:
Diví se Čech v Anglii: "Vy máte krásný trávník, jak to děláte?"
Angličan: "Prostě ho každý den zaléváte a jednou týdně stříháte."
Čech: "A to stačí?"
Angličan: "Když to děláte nějakých 300 let ..."
Dokud se u nas bude na danovy unik koukat jako na nejake hrdinstvi a lidovy odpor, tak to lepsi nebude. Lide za minuleho rezimu moc nepracovali, protoze proc? Aby meli o 100 Kc vic a dreli se jako kone? Tak se smirili s nizsim zivotnim standardem, radeji jeli na tramp, nebo na chatu. Proc se snazit, kdyz se stejne nemohu mit o moc lepe nez ten, co se jen flaka.
Vojtech to vystihl. Napred je treba zmenit moralku lidi (postupne, vychovou, ne nasilim) a teprve pak je mozne uvazovat o nejakem VZP. Nejlepe to vystihuje jeden anglicky vtip:
Diví se Čech v Anglii: "Vy máte krásný trávník, jak to děláte?"
Angličan: "Prostě ho každý den zaléváte a jednou týdně stříháte."
Čech: "A to stačí?"
Angličan: "Když to děláte nějakých 300 let ..."
Dokud se u nas bude na danovy unik koukat jako na nejake hrdinstvi a lidovy odpor, tak to lepsi nebude. Lide za minuleho rezimu moc nepracovali, protoze proc? Aby meli o 100 Kc vic a dreli se jako kone? Tak se smirili s nizsim zivotnim standardem, radeji jeli na tramp, nebo na chatu. Proc se snazit, kdyz se stejne nemohu mit o moc lepe nez ten, co se jen flaka.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Ivan Sirko
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2752
- Registrován: 04 úno 2011, 15:23
- Profese: Putující filosof
- Bydliště: Praha - 1
- Dal poděkování: 10364 poděkování
- Dostal poděkování: 2642 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Petře a to vlastně omyl, ne komunism, ale jeho zneužiti muže vrátit kdykoliv, kdy budou ztracené mechanizmy sebekontroly, vlastně o tom taky píšeš
třeba jako příklad zneužiti koncentrace moci v EU. Jinak mluvíme o tom samém: VZP jé hezká myšlenka do budoucna, jak z ekonomických, tak i jiných předpokladu.
Zbytek příspěvku jé těžké OT a nikam debatu ne posouvá. Vojta ano.
Vlákno má cílem probrat jestli vůbec tato myšlenka jé přijatelná pro piráty anebo ne, a jestli bude přijata jako komponenta Pirátského programu. Což tech 73% říkají sami za sebe.
Pokud budeš mít chuť znovu něco psát, radši prosím vrat se na první příspěvek a přečti tech 67 stránek. Možná zrovna tam najdeš to, o čem jsi chtěl psát.
Fakt už to přeháníš a hlavně nic nového, jen přežvýkaní furt do kola. Ivan Bartoš k tomu vyjádřil přesně:
post178958.html#p178958
trochu zamyslí že něco na tom bude
Zbytek příspěvku jé těžké OT a nikam debatu ne posouvá. Vojta ano.
Vlákno má cílem probrat jestli vůbec tato myšlenka jé přijatelná pro piráty anebo ne, a jestli bude přijata jako komponenta Pirátského programu. Což tech 73% říkají sami za sebe.
Pokud budeš mít chuť znovu něco psát, radši prosím vrat se na první příspěvek a přečti tech 67 stránek. Možná zrovna tam najdeš to, o čem jsi chtěl psát.
Fakt už to přeháníš a hlavně nic nového, jen přežvýkaní furt do kola. Ivan Bartoš k tomu vyjádřil přesně:
post178958.html#p178958
trochu zamyslí že něco na tom bude
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
K otázce, jestli je VZP pro piráty přijatelné či nikoliv je potřeba vyjasnit ekonomicko-politickou, tedy levo-pravicovou pozici na pirátském spektru. A to poněkud přesněji než to, jestli jsme "trošku nalevo".
Jde o vyjasnění si, jestli "sociální stát" - na kterém se myslím shodneme celkem bez problému - má mít podobu široké podpory a společenského základu(nezadatelné lidské právo na život a to docela dobrý), nebo podobu narovnávání startovní čáry(odstraňování ekonomické diskriminace a to může být také široké téma co to je), či záchranné sítě(základní péče a životní minimum pro adresné životní situace, pouze). [Nižší verzí už jsou pak jen nějaké minimální státy ochrany, zákona a práva, ale to přenechme svobodným.]
A další otázkou třeba může být, odkud plyne to společenské právo na tento sociální stát
- je to ochrana občanů před vnitřním nepřítelem a budování sociálního smíru? (spíše pravicový pohled - nejste oprávněni k nějaké péči prostě proto, že jste občan/člověk, ale pro společnost (tu bohatou) je výhodnější/levnější platit sociální systém než represe a vězení.)
- nebo je to něco, k čemu je člověk/občan nadán svou existencí jako nezadatelné právo (máte právo na vzdělání/zdravotnictví/žití protože jste příslušníci tohoto mého druhu či skupiny a má skupina takto funguje)
A v neposlední řadě je otázkou, kde se bere to bohatství společnosti, z nějž čerpá sílu ono právo příslušníků na péči společnosti
- je to bohatství místa - půda, slunce či nerostné bohatství, které zaručuje, že každý může mít dosti a tedy by se každému mělo dosti dostat (ropa Arabských emirátů, termální energie severských zemí, Aljaška apod.)
- je to bohatství Impéria, bohatství dědičné (dnes už to moc nebývá, ale přece jen přežívají nějaké šlechtické státy s rentou, kde dynastie je poměrně široká, nebo tak lze v jistém smyslu pohlížet na Vatikán)
- je to bohatství naší produkce, díky níž si to můžeme dovolit?
- je to bohatství tajného vědění a inteligence jež prodáváme a za to čerpáme bohatství nevědomých (cechy, náboženská společenstva, znalci kalendářů...)
- je to bohatství vlastníků a bohatých, kteří musejí vracet svůj díl společnosti, protože z něj opět čerpají svůj úspěch
Když si vyjasníme tuhle pozici, základní politicko-ekonomickou pozici pro nás jako Piráty v tomhle čase a místě, budeme vědět jak, odkud a jestli vykročit k VZP. Dříve to nemá smyslu.
Navrhuji debatu přesunout do programových prostor fóra.
Jde o vyjasnění si, jestli "sociální stát" - na kterém se myslím shodneme celkem bez problému - má mít podobu široké podpory a společenského základu(nezadatelné lidské právo na život a to docela dobrý), nebo podobu narovnávání startovní čáry(odstraňování ekonomické diskriminace a to může být také široké téma co to je), či záchranné sítě(základní péče a životní minimum pro adresné životní situace, pouze). [Nižší verzí už jsou pak jen nějaké minimální státy ochrany, zákona a práva, ale to přenechme svobodným.]
A další otázkou třeba může být, odkud plyne to společenské právo na tento sociální stát
- je to ochrana občanů před vnitřním nepřítelem a budování sociálního smíru? (spíše pravicový pohled - nejste oprávněni k nějaké péči prostě proto, že jste občan/člověk, ale pro společnost (tu bohatou) je výhodnější/levnější platit sociální systém než represe a vězení.)
- nebo je to něco, k čemu je člověk/občan nadán svou existencí jako nezadatelné právo (máte právo na vzdělání/zdravotnictví/žití protože jste příslušníci tohoto mého druhu či skupiny a má skupina takto funguje)
A v neposlední řadě je otázkou, kde se bere to bohatství společnosti, z nějž čerpá sílu ono právo příslušníků na péči společnosti
- je to bohatství místa - půda, slunce či nerostné bohatství, které zaručuje, že každý může mít dosti a tedy by se každému mělo dosti dostat (ropa Arabských emirátů, termální energie severských zemí, Aljaška apod.)
- je to bohatství Impéria, bohatství dědičné (dnes už to moc nebývá, ale přece jen přežívají nějaké šlechtické státy s rentou, kde dynastie je poměrně široká, nebo tak lze v jistém smyslu pohlížet na Vatikán)
- je to bohatství naší produkce, díky níž si to můžeme dovolit?
- je to bohatství tajného vědění a inteligence jež prodáváme a za to čerpáme bohatství nevědomých (cechy, náboženská společenstva, znalci kalendářů...)
- je to bohatství vlastníků a bohatých, kteří musejí vracet svůj díl společnosti, protože z něj opět čerpají svůj úspěch
Když si vyjasníme tuhle pozici, základní politicko-ekonomickou pozici pro nás jako Piráty v tomhle čase a místě, budeme vědět jak, odkud a jestli vykročit k VZP. Dříve to nemá smyslu.
Navrhuji debatu přesunout do programových prostor fóra.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 7):
- Marek.Necada, Petr.Vileta, Martin.Shanil, Ivan Sirko, Ondrej.Profant, Vaclav.Klecanda, Martin.Kucera
- Ivan Sirko
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2752
- Registrován: 04 úno 2011, 15:23
- Profese: Putující filosof
- Bydliště: Praha - 1
- Dal poděkování: 10364 poděkování
- Dostal poděkování: 2642 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Vojto, tvoje skromnost tebe šlechtí, ale za co jsou té hlasy nahoře?
Ale jo, máš pravdu: už jé na čase!
Ale jo, máš pravdu: už jé na čase!
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Ivane, ty hlasy nahore znamenaji jedine - hodne lidi to chce prodiskutovat. Diskutovat o necem neznamena souhlasit s tim. Jestli to tak nekdo chape, pak nechapu ja jeho. Nemohu s nejakym tematem bud souhlasit, nebo ho uplne ignorovat a odmitat se o nem bavit se zastanci opacneho nazoru.Ivan Sirko píše:Vojto, tvoje skromnost tebe šlechtí, ale za co jsou té hlasy nahoře?![]()
I ja chci VZP prodiskutovat a na delsi dobu ho zamitnout jako nerealizovatelny.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
- Ivan Sirko
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
-
jzvc
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2682
- Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
- Profese: Admin
- Dal poděkování: 2 poděkování
- Dostal poděkování: 1013 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
Petre, chapu co chces rict, ale ty zjevne nechapes, ze vysledkem nema byt ze vsichni budou pracovat. Jednoduse proto, ze pro ne stejne nebude prace. Spousta lidi i dneska trebas naprosto dobrovolne a bez naroku na odmenu jde, a poklidi bordel kolem domu (na obecnim pozemku trebas). Mohli by (a naprosto opravnene) prohlasit, ze plati dane, tak at to obec za ty jejich dane uklidi.Petr Vileta píše:Protoze by se jednalo o pokus, tak by vykonavani zbytecne prace simulovalo skutecnou praci (zamestnani, zivnost). Proste aby se ukazala ta ochota "neco vykonat", abych se mel lepe.volani.webnode.cz píše:Nechápu co má vykonávání zbytečné práce společného s VZP ?
Mozna by se fakt po nekolika dnech kazdy radeji valel a spokojil se s mensim obedem. Ovsem pro pokus by se musely i "uzavrit hranice", tedy v oplocenem arealu bez moznosti uniku a odebrat vsem penize, aby se jidlo "nepasovalo" z venku. Ostatne z toho mam prave obavu i u VZP, ze by pak kazdy chtel byt obcanem CR, pobirat tu VZP a jezdit si nacerno vydelavat do sousedniho statu a tam take svuj vydelek utracet.
Ber to tak, ze dneska dostava 70 nebo 80% obcanu nejake penize od statu - vetsi ci mensi. A ruznych davek jsou TISICE. Stara se o to DESITKY TISIC zbytecnych uredniku - oni prakticky neprodukuji VUBEC NIC, jen poziraji znacnou cast tech prostredku (odhady jsou pokud vim kolem 50%). Pokud vemes ten celkovej balik penez a budes to vyplacet "od kusu", tak ziskas tech 50% navrch, protoze nikdo nemusi nic dokladat, prokazova, dokazovat ...
Nech si vyplacet minimalni mzdu (alespon 2-3 mesice) a pak poreferuj, jak z toho uzivis 2 deti, manzelku na matersky a sebe ... A pak vyres, jak vyjdes s pulkou. Ano, muzes prespavat pod mostem a deti pronajimat za uplatu hodnym stryckum ... Minimalni mzda neni problem (absolutne zadnej problem). Je totiz naprosto smesne nizka. Ostatne, ve fungujici firme musi jeden zamestnanec generovat !minimalne! 1M rocne, v cemz se nejakych 200k nakladu na jeho minimalni mzdu ztrati ... jinak nema smysl toho zamestnance mit.Vojtech Pikal píše: ...snížením nákupní ceny práce (snížení minimální mzdy, zdanění práce), zvýšením poptávky po práci (snížení cen výrobků a služem snížením zdanění, zkrácení pracovního týdne.)
Já té ekonomice sice vůbec nerozumím a nejsem ani chemik, ale víte jak.
Zkraceni pracovni doby samo resenim je, jenze ... podivej se kolem sebe, drtiva vetsina firem funguje tak, ze eviduje 8 ale realita je 12 hodin ... a povazuje se to za "samozrejmost", samo se nic neplati. Znama co delala v CEZu mivala i 400+ hodin prescasu za 1/2 roku ... pravda, nikoli z aminimalni mzdu, ale to je jedno.
Pokud se to zbozi dovazi ovsem zvenku, tak ti jeho zlevneni nezvedne prijmy obyvatel tvych, ale cizich. Musel bys rozlisovat vyrobky domaci a zahranicni.Vojtech Pikal píše:Poptávku práce generuje také poptávka po službách a výrobcích. Poptávku po službách a vírobcích generuje kupní síla obyvatelstva.
Zvýšení kupní síli je možno dosáhnout mnoha způsoby, ale například i tak, že kupované zboží bude stát méně peněz, třeba proto, že bude zatíženo menší daní nebo menšími byrokratickými náklady.
Am I clear?
K tomu odchodu do důchodu se klidně připojím.
Problem mas v tom, ze existuje vazba "produktivnich" a "neproduktivnich" profesi. Existuje nejaky maximalni podil. A ty hranice se zacina dosahovat (IMO). Jednoduse, pokud je tu rekneme zemedelec, tak spotrebuje nejake omezene mnoztiv byrokracie, zabavy, ... za ktere je ochoten/schopen vyprodukovat nejake mnozvi vyrobku. Ale nevidi duvod, proc by mel produkovat za stejnou spotrebu trebas 10x vic, aby uzivil 10x vic byrokratu.Vojtech Pikal píše: Jinou možností je, aby ta pracovní síla začla produkovat něco nového, dalšího, co ti ostatní producenti koupí. Přece efektivita produkce vždy stoupala a lidé byly vždy nějak absorbováni. Do šoubyznysu, do zpravodajství, do politiky, do managementu, do byrokracie, do umění, do vzdělávání. Pravda, může to znít jako "zbytečné profese", ale jistě vymyslíte profese "nové", které dříve nebyly možné ani si je nikdo nemohl dovolit.
2PV: Ad komunismus, videls nekdy aspon jeden dil Startreku? Tedy toho serialu/filmu natoceneho na tom zlem kapitalistickem zapade? To je PRESNE realizace komunismu. Uplne stejne tak funguji p2p site - to je komunismus ve virtualnim prostredi. Nemam pocit, ze by to nefungovalo. Kazdy si bere co chce a dava co muze(a nebyt pronasledovani a legislativy, fungovalo by to naprosto dokonale). A kdo ze se tu snazi lidi zavirat a pripadne nejspis v blizke budoucnosti i vrazdit?
Zkus si predstavit, ze i cena vyroby hmotnych veci bude nulova (nebo naprosto nepatrna) a co vic, bude si tu vec moct vyrobit prakticky kdokoli (VELMI DULEZITY PREDPOKLAD). Abych dal konkretni priklad, kdyz k tobe prijdu, abys mi vyrobil tiskarnu, tak mi ji trebas vyrobis, ale budes za to chtit pomerne dost penez (kusova vyroba ...a spousta prace). Kdyz te vyroba ty tiskarny bude stat par korun a "vyrobi se to samo", tak mi ji mozna das (a ja ti za to dam neco jinyho - mozna). Proc zrovna tiskarna - mrkni na 3D tiskarny. Existujou modely, ktere samy sebe umi z velke casti replikovat. Ale muzeme jit i na jine veci. Rekneme takove konkretnost jako spunt od nadrze auta - celoplastovej bazmek (prevazne). Kdyz si ho dnes pujdes kopit, bude to za 500+. Kolik te bude stat totez vytisknout? 10Kc? Budes po me chtit tech 10Kc nebo nad tim mavnes rukou?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi jzvc za příspěvky (celkem 2):
- volani.webnode.cz, Ivan Sirko
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
S tímto tvrzením nesouhlasím ani, co by se za mák vešlo. VZP je způsob, jak zajistit sociální smír. Stávající systém podpor v nezaměstnanosti je totéž. Existoval za vlády "pravice" i "levice", evidentně tedy nijak nezáleží na pravolevosti Pirátů.Vojtech Pikal píše:K otázce, jestli je VZP pro piráty přijatelné či nikoliv je potřeba vyjasnit ekonomicko-politickou, tedy levo-pravicovou pozici na pirátském spektru. A to poněkud přesněji než to, jestli jsme "trošku nalevo".
VZP prosazujeme proto, že si myslíme, že zajistí efektivnějším zůsobem sociální smír a nebude demotivovat lidi od práce. To je myšlenka "pravicová", nebo "levicová"?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
- Ivan Sirko, Martin.Shanil, Petr.Nemecek
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Na Startrek jsem koukal docela pravidelne a tam se samozrejme maji vsichni dobre, kdyz maji replikatorjzvc píše:2PV: Ad komunismus, videls nekdy aspon jeden dil Startreku? Tedy toho serialu/filmu natoceneho na tom zlem kapitalistickem zapade? To je PRESNE realizace komunismu. Uplne stejne tak funguji p2p site - to je komunismus ve virtualnim prostredi. Nemam pocit, ze by to nefungovalo. Kazdy si bere co chce a dava co muze(a nebyt pronasledovani a legislativy, fungovalo by to naprosto dokonale).
Co se tyka vymeny na p2p sitich, tak tam jde vetsinou o cizi obsah
Chtelo by to jeste jednu Zemekouli nekde pobliz. Na jedne by se zavedl kapitalismus, na druhe komunismus a lide by mohli jednou za zivot volne zmenit planetu. Predpokladam, ze na te komunisticke by po 50 letech bud pomreli hlady, nebo by se jejich planeta zmensila o vytezene suroviny, a ta druha by se o ne zvetsila.
Hele pozor! Zatim neprosazujeme, ale jen diskutujeme, a rozhodne si nemyslime vsichni, ale jen nekteri z nas.Roman Kucera píše:VZP prosazujeme proto, že si myslíme,
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Petře, mohl bys konečně přestat plácat pojmy "komunismus""socialismus" a dalšími podobnými, aniž bys tušil, že každý znamená něco jiného?
Drobná poznámka. To, co se to praktikovalo před 24 lety nebylo ani jedno z toho.
Drobná poznámka. To, co se to praktikovalo před 24 lety nebylo ani jedno z toho.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 6):
- Ondrej.Profant, Ivan Sirko, Vaclav.Klecanda, volani.webnode.cz, Vojtech.Pikal, Ivo.Vlasaty
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!