Všeobecný základní přijem

Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět

Měl by být nepodmíněný základní příjem diskutován jako komponenta Pirátského programu?

Ano
529
76%
Ne
135
19%
Nevím
34
5%
 
Celkem hlasujících: 234 - Celkem hlasů: 698

Uživatelský avatar
Marek Antos
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2012, 18:33
Profese: Oblast IT a práce s ním spojená...
Bydliště: Ládví, Praha
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Marek Antos »

No na toto bych rád někde s váma se všema podiskutoval... ovšem aby jsme se k něčemu dobrali, tak by to chtělo více než jen zajít do hospody. To by se muselo jet třeba v pátek ke mě na chalupu a probírat to až do neděle.
(Pátek seznámení ožrání se a ropracování jistých variant a hlavně vůbec zjištění, kdo na to má jaký názor (víc než jenom podporuji - nepodporuji), v sobota probrání se a pomalu pokračování a trochu bumbání, založení ohně, grilování a stále probírání a už by bylo vyřešeno hodně, no a neděle během balení a uklázení udělat závěr)

Můj hodně zjednodušený a zobecněný názor je, že bez práce nejsou koláče a když jsou, tak pak přibývá neschopných lidí. (Viz bude stroj co je sám dělá a nic se s ním nemusí dělat a tak všichni žerou koláče a po pár generacích stroj přestane koláče vyrábět... wau... nikdo ho neumí ani opravit, ani neví jaký je recept na koláče a už vůbec jak se pěstujou ingredience na koláče).
Miluju ten stártrekovský svět, kdy každý se snaží být co nejvíce užitečný a odměnou budiž uznání a seberealizace i když můžu třeba jen tak sedět a mít všechno.... ale stanu se postavou, která bude zbytečná v tom skvělém věku.
Takže pro začátek každý musí pracovat, jinak nebudou dávky, příjem plat... je lepší aspoň muset někam zajít si odcvaknout, že jsem tam byl, chodit kolem parkoviště s lahváčem a pak jít domů, než chrnět a v noci dělat bordel... Tím, že každý bude muset pracovat, tak ani ti co mají povolání "syn" nebudou jen tak sedět doma, ale když se neprosadí nikde jinde, tak i když přijede v lambu, tak si to může třeba odsedět v ocelárce na recepci.
To přinese výhody v tom, že člověk možná se nebude bát něco jen tak zkusit, protože ví, že když se mu nepovede ta jeho vize (u mě to kdysi a ještě malinko je : jet na chalupu, tam si začít budovat mega wi-fi síť pro všechny vesnice kolem a centralizovanou s lokálnim(a) servrama v Polici) Tak bude aspoň někde. V jednu dobu co mi v tom bránilo je to, že když se tam neprosadím jako tento síťař, tak budu sakra litovat toho, že jsem se vzdal práce, která je celkem dobrá (kterou bych asi znova v dnešní době jen tak nesehnal). Ta nejistota, že možná neseženu nic, mi brání udělat více. Mojí mámě je 55 a byla právě po desítkách let vyhozena z firmy a nyní jsem zvědav co bude dělat.... Stáním na úřadech nikomu nepomůže. Kdyby měla dostat třeba i sekání trávy a úpravou parků v místě lokality, tak by to bylo fajn. Ale nyní neví a uvidíme jak to dopadne.... a koukám, že už se mi aktualizovali Tanky, tak pokračování příště.... musím si v tom udělat strukturu....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek Antos za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Rezek, Ivan Sirko, V__
Uživatelský avatar
Marek Antos
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2012, 18:33
Profese: Oblast IT a práce s ním spojená...
Bydliště: Ládví, Praha
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Marek Antos »

Jo a to hlavní co jsem chtěl říci k té anketě: do programu bych to nedával do té doby, než vůbec ve straně budeme mít jednotný názor... a taky dokud o tom budou vědět všichni (voliči) aspoň tolik jako já kdysi po zhlédnutí prvního z více tohoto tématu se týkajících dokumentů na mustwatch.cz. V tuto chvíli bych nebyl v opozici proti straně, která by se to snažila prosadit, ale rozhodně bych to neměl jako nějaký stěžejnější cíl....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek Antos za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 5005
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1697 poděkování
Dostal poděkování: 2635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Marek Antos píše:No na toto bych rád někde s váma se všema podiskutoval... ovšem aby jsme se k něčemu dobrali, tak by to chtělo více než jen zajít do hospody. To by se muselo jet třeba v pátek ke mě na chalupu a probírat to až do neděle.
(Pátek seznámení ožrání se a ropracování jistých variant a hlavně vůbec zjištění, kdo na to má jaký názor (víc než jenom podporuji - nepodporuji), v sobota probrání se a pomalu pokračování a trochu bumbání, založení ohně, grilování a stále probírání a už by bylo vyřešeno hodně, no a neděle během balení a uklázení udělat závěr)
zajímavá nabídka.
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
Uživatelský avatar
Ivan Sirko
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2752
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10364 poděkování
Dostal poděkování: 2642 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Ivan Sirko »

Obě ruce pro, dokonce máme možnost pozvat spoluautora knihy o VZP, Marka Hrubce na toto setkání. Máme na něj kontakt a na poslední veřejné debatě na Ovocném trhu, byl ochoten aktivně na tuto téma debatovat. ;)

Jediné, prosím pečlivě vybrat termín s tím že budou volby 12-13, takže do nich taky ne a potom Forum 2000 21–23.10.2012, takže v říjnu zbývá 26-28. Potom až listopad.
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
Uživatelský avatar
Marek Antos
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2012, 18:33
Profese: Oblast IT a práce s ním spojená...
Bydliště: Ládví, Praha
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Marek Antos »

Kdyby se "besedy" účastnil dokonce spoluautor knihy, tak to by bylo hodně zajímavý. A k něčemu bychom se určitě dobrali a když né, tak bychom se určitě hodně dozvěděli a utužili, upravili, vylepšili svoje pravdy :-)
Uživatelský avatar
Ivan Sirko
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2752
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10364 poděkování
Dostal poděkování: 2642 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Ivan Sirko »

Marek Antos píše:Kdyby se "besedy" účastnil dokonce spoluautor knihy, tak to by bylo hodně zajímavý. A k něčemu bychom se určitě dobrali a když né, tak bychom se určitě hodně dozvěděli a utužili, upravili, vylepšili svoje pravdy :-)
Ano, to by bylo skvěle, ale mam obavy, že pokud budeme zvát pana Hudce, je potřeba aby my samí ujasnili jak jsme na tom. Sformulovat zakládáni pro a proti, aby to ne bylo jen plácaní a vysvětlováni furt do kola o co jde pro té, které zatím ne měli část něco o tom to zjistit.
Je vhodné taktéž, začít shánět kandidáti na garanta tohoto téma.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvek:
Martin.Shanil
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
Uživatelský avatar
Marek Antos
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2012, 18:33
Profese: Oblast IT a práce s ním spojená...
Bydliště: Ládví, Praha
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Marek Antos »

Každopádně je jedna věc, co v těch dokumentech nějak moc neuváděli. A tou je ne jenom v případě Německa, že kdyby to tam chtěli zavést, tak mi museli asi zavřít hranice... no myslím, že by se jim tam nahrnulo hodně lidí :-) tam uváděli že by ten základní příjem byl zhruba 1000 Euro.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Petr.Vileta »

Marek Antos píše:Každopádně je jedna věc, co v těch dokumentech nějak moc neuváděli. A tou je ne jenom v případě Německa, že kdyby to tam chtěli zavést, tak mi museli asi zavřít hranice... no myslím, že by se jim tam nahrnulo hodně lidí :-) tam uváděli že by ten základní příjem byl zhruba 1000 Euro.
Ja myslim, ze by jakykoliv stat musel uzavrit hranice a zavest cla. Jako se do Prahy stahuji bezdomovci a zlodeji z cele CR, protoze je tam vetsi sance na "zisk", tak by se do takoveho statu stahovaly "socky".
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Roman.Kucera »

Nevšiml jsem si, že bychom rozdávali občanství na požádání. Není problém jako podmínku VZP dát třeba 10 let občanství.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Martin.Shanil, Ivan Sirko
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Marek Antos
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 44
Registrován: 01 zář 2012, 18:33
Profese: Oblast IT a práce s ním spojená...
Bydliště: Ládví, Praha
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Marek Antos »

Jo, stanoveni "aktivacnich" podminek. To je jedna ze stezejnich vecich na kterejch to muze jet, ci padnout. Jedna z nich by treba mohla byt tech x let pobytu a rovnou bych doplnil bezuhoneho pobytu :-)
Odpovědět

Zpět na „Práce a sociální věci“