Všeobecný základní přijem
Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni tym Socialni
Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
- Marek Antos
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 44
- Registrován: 01 zář 2012, 18:33
- Profese: Oblast IT a práce s ním spojená...
- Bydliště: Ládví, Praha
- Dal poděkování: 35 poděkování
- Dostal poděkování: 34 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
No na toto bych rád někde s váma se všema podiskutoval... ovšem aby jsme se k něčemu dobrali, tak by to chtělo více než jen zajít do hospody. To by se muselo jet třeba v pátek ke mě na chalupu a probírat to až do neděle.
(Pátek seznámení ožrání se a ropracování jistých variant a hlavně vůbec zjištění, kdo na to má jaký názor (víc než jenom podporuji - nepodporuji), v sobota probrání se a pomalu pokračování a trochu bumbání, založení ohně, grilování a stále probírání a už by bylo vyřešeno hodně, no a neděle během balení a uklázení udělat závěr)
Můj hodně zjednodušený a zobecněný názor je, že bez práce nejsou koláče a když jsou, tak pak přibývá neschopných lidí. (Viz bude stroj co je sám dělá a nic se s ním nemusí dělat a tak všichni žerou koláče a po pár generacích stroj přestane koláče vyrábět... wau... nikdo ho neumí ani opravit, ani neví jaký je recept na koláče a už vůbec jak se pěstujou ingredience na koláče).
Miluju ten stártrekovský svět, kdy každý se snaží být co nejvíce užitečný a odměnou budiž uznání a seberealizace i když můžu třeba jen tak sedět a mít všechno.... ale stanu se postavou, která bude zbytečná v tom skvělém věku.
Takže pro začátek každý musí pracovat, jinak nebudou dávky, příjem plat... je lepší aspoň muset někam zajít si odcvaknout, že jsem tam byl, chodit kolem parkoviště s lahváčem a pak jít domů, než chrnět a v noci dělat bordel... Tím, že každý bude muset pracovat, tak ani ti co mají povolání "syn" nebudou jen tak sedět doma, ale když se neprosadí nikde jinde, tak i když přijede v lambu, tak si to může třeba odsedět v ocelárce na recepci.
To přinese výhody v tom, že člověk možná se nebude bát něco jen tak zkusit, protože ví, že když se mu nepovede ta jeho vize (u mě to kdysi a ještě malinko je : jet na chalupu, tam si začít budovat mega wi-fi síť pro všechny vesnice kolem a centralizovanou s lokálnim(a) servrama v Polici) Tak bude aspoň někde. V jednu dobu co mi v tom bránilo je to, že když se tam neprosadím jako tento síťař, tak budu sakra litovat toho, že jsem se vzdal práce, která je celkem dobrá (kterou bych asi znova v dnešní době jen tak nesehnal). Ta nejistota, že možná neseženu nic, mi brání udělat více. Mojí mámě je 55 a byla právě po desítkách let vyhozena z firmy a nyní jsem zvědav co bude dělat.... Stáním na úřadech nikomu nepomůže. Kdyby měla dostat třeba i sekání trávy a úpravou parků v místě lokality, tak by to bylo fajn. Ale nyní neví a uvidíme jak to dopadne.... a koukám, že už se mi aktualizovali Tanky, tak pokračování příště.... musím si v tom udělat strukturu....
(Pátek seznámení ožrání se a ropracování jistých variant a hlavně vůbec zjištění, kdo na to má jaký názor (víc než jenom podporuji - nepodporuji), v sobota probrání se a pomalu pokračování a trochu bumbání, založení ohně, grilování a stále probírání a už by bylo vyřešeno hodně, no a neděle během balení a uklázení udělat závěr)
Můj hodně zjednodušený a zobecněný názor je, že bez práce nejsou koláče a když jsou, tak pak přibývá neschopných lidí. (Viz bude stroj co je sám dělá a nic se s ním nemusí dělat a tak všichni žerou koláče a po pár generacích stroj přestane koláče vyrábět... wau... nikdo ho neumí ani opravit, ani neví jaký je recept na koláče a už vůbec jak se pěstujou ingredience na koláče).
Miluju ten stártrekovský svět, kdy každý se snaží být co nejvíce užitečný a odměnou budiž uznání a seberealizace i když můžu třeba jen tak sedět a mít všechno.... ale stanu se postavou, která bude zbytečná v tom skvělém věku.
Takže pro začátek každý musí pracovat, jinak nebudou dávky, příjem plat... je lepší aspoň muset někam zajít si odcvaknout, že jsem tam byl, chodit kolem parkoviště s lahváčem a pak jít domů, než chrnět a v noci dělat bordel... Tím, že každý bude muset pracovat, tak ani ti co mají povolání "syn" nebudou jen tak sedět doma, ale když se neprosadí nikde jinde, tak i když přijede v lambu, tak si to může třeba odsedět v ocelárce na recepci.
To přinese výhody v tom, že člověk možná se nebude bát něco jen tak zkusit, protože ví, že když se mu nepovede ta jeho vize (u mě to kdysi a ještě malinko je : jet na chalupu, tam si začít budovat mega wi-fi síť pro všechny vesnice kolem a centralizovanou s lokálnim(a) servrama v Polici) Tak bude aspoň někde. V jednu dobu co mi v tom bránilo je to, že když se tam neprosadím jako tento síťař, tak budu sakra litovat toho, že jsem se vzdal práce, která je celkem dobrá (kterou bych asi znova v dnešní době jen tak nesehnal). Ta nejistota, že možná neseženu nic, mi brání udělat více. Mojí mámě je 55 a byla právě po desítkách let vyhozena z firmy a nyní jsem zvědav co bude dělat.... Stáním na úřadech nikomu nepomůže. Kdyby měla dostat třeba i sekání trávy a úpravou parků v místě lokality, tak by to bylo fajn. Ale nyní neví a uvidíme jak to dopadne.... a koukám, že už se mi aktualizovali Tanky, tak pokračování příště.... musím si v tom udělat strukturu....
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek Antos za příspěvky (celkem 3):
- Jiri.Rezek, Ivan Sirko, V__
- Marek Antos
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 44
- Registrován: 01 zář 2012, 18:33
- Profese: Oblast IT a práce s ním spojená...
- Bydliště: Ládví, Praha
- Dal poděkování: 35 poděkování
- Dostal poděkování: 34 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
Jo a to hlavní co jsem chtěl říci k té anketě: do programu bych to nedával do té doby, než vůbec ve straně budeme mít jednotný názor... a taky dokud o tom budou vědět všichni (voliči) aspoň tolik jako já kdysi po zhlédnutí prvního z více tohoto tématu se týkajících dokumentů na mustwatch.cz. V tuto chvíli bych nebyl v opozici proti straně, která by se to snažila prosadit, ale rozhodně bych to neměl jako nějaký stěžejnější cíl....
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek Antos za příspěvek:
- V__
- Jiri.Rezek
- Republikový výbor
- Příspěvky: 5005
- Registrován: 23 čer 2009, 19:35
- Profese: výzkumný pracovník
- Bydliště: Sokolovská, Plzeň
- Dal poděkování: 1697 poděkování
- Dostal poděkování: 2635 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
zajímavá nabídka.Marek Antos píše:No na toto bych rád někde s váma se všema podiskutoval... ovšem aby jsme se k něčemu dobrali, tak by to chtělo více než jen zajít do hospody. To by se muselo jet třeba v pátek ke mě na chalupu a probírat to až do neděle.
(Pátek seznámení ožrání se a ropracování jistých variant a hlavně vůbec zjištění, kdo na to má jaký názor (víc než jenom podporuji - nepodporuji), v sobota probrání se a pomalu pokračování a trochu bumbání, založení ohně, grilování a stále probírání a už by bylo vyřešeno hodně, no a neděle během balení a uklázení udělat závěr)
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
- Ivan Sirko
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2752
- Registrován: 04 úno 2011, 15:23
- Profese: Putující filosof
- Bydliště: Praha - 1
- Dal poděkování: 10364 poděkování
- Dostal poděkování: 2642 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Obě ruce pro, dokonce máme možnost pozvat spoluautora knihy o VZP, Marka Hrubce na toto setkání. Máme na něj kontakt a na poslední veřejné debatě na Ovocném trhu, byl ochoten aktivně na tuto téma debatovat.
Jediné, prosím pečlivě vybrat termín s tím že budou volby 12-13, takže do nich taky ne a potom Forum 2000 21–23.10.2012, takže v říjnu zbývá 26-28. Potom až listopad.
Jediné, prosím pečlivě vybrat termín s tím že budou volby 12-13, takže do nich taky ne a potom Forum 2000 21–23.10.2012, takže v říjnu zbývá 26-28. Potom až listopad.
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
- Marek Antos
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 44
- Registrován: 01 zář 2012, 18:33
- Profese: Oblast IT a práce s ním spojená...
- Bydliště: Ládví, Praha
- Dal poděkování: 35 poděkování
- Dostal poděkování: 34 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
Kdyby se "besedy" účastnil dokonce spoluautor knihy, tak to by bylo hodně zajímavý. A k něčemu bychom se určitě dobrali a když né, tak bychom se určitě hodně dozvěděli a utužili, upravili, vylepšili svoje pravdy 
- Ivan Sirko
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2752
- Registrován: 04 úno 2011, 15:23
- Profese: Putující filosof
- Bydliště: Praha - 1
- Dal poděkování: 10364 poděkování
- Dostal poděkování: 2642 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Ano, to by bylo skvěle, ale mam obavy, že pokud budeme zvát pana Hudce, je potřeba aby my samí ujasnili jak jsme na tom. Sformulovat zakládáni pro a proti, aby to ne bylo jen plácaní a vysvětlováni furt do kola o co jde pro té, které zatím ne měli část něco o tom to zjistit.Marek Antos píše:Kdyby se "besedy" účastnil dokonce spoluautor knihy, tak to by bylo hodně zajímavý. A k něčemu bychom se určitě dobrali a když né, tak bychom se určitě hodně dozvěděli a utužili, upravili, vylepšili svoje pravdy
Je vhodné taktéž, začít shánět kandidáti na garanta tohoto téma.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvek:
- Martin.Shanil
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
- Marek Antos
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 44
- Registrován: 01 zář 2012, 18:33
- Profese: Oblast IT a práce s ním spojená...
- Bydliště: Ládví, Praha
- Dal poděkování: 35 poděkování
- Dostal poděkování: 34 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
Každopádně je jedna věc, co v těch dokumentech nějak moc neuváděli. A tou je ne jenom v případě Německa, že kdyby to tam chtěli zavést, tak mi museli asi zavřít hranice... no myslím, že by se jim tam nahrnulo hodně lidí
tam uváděli že by ten základní příjem byl zhruba 1000 Euro.
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Ja myslim, ze by jakykoliv stat musel uzavrit hranice a zavest cla. Jako se do Prahy stahuji bezdomovci a zlodeji z cele CR, protoze je tam vetsi sance na "zisk", tak by se do takoveho statu stahovaly "socky".Marek Antos píše:Každopádně je jedna věc, co v těch dokumentech nějak moc neuváděli. A tou je ne jenom v případě Německa, že kdyby to tam chtěli zavést, tak mi museli asi zavřít hranice... no myslím, že by se jim tam nahrnulo hodně lidítam uváděli že by ten základní příjem byl zhruba 1000 Euro.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Nevšiml jsem si, že bychom rozdávali občanství na požádání. Není problém jako podmínku VZP dát třeba 10 let občanství.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
- Martin.Shanil, Ivan Sirko
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Marek Antos
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 44
- Registrován: 01 zář 2012, 18:33
- Profese: Oblast IT a práce s ním spojená...
- Bydliště: Ládví, Praha
- Dal poděkování: 35 poděkování
- Dostal poděkování: 34 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
Jo, stanoveni "aktivacnich" podminek. To je jedna ze stezejnich vecich na kterejch to muze jet, ci padnout. Jedna z nich by treba mohla byt tech x let pobytu a rovnou bych doplnil bezuhoneho pobytu 