Martine, to nepochopení je zdá se oboustranné. Otázka stojí zda uvést VZP jako jeden za základních bodů v programu. Ve stejném programu, který (zatím) do hloubky neřeší jak by mělo dojít k masivní redistribuci daňové zátěže bez toho, aby to položilo státní správu (a její současné povinnosti jako právě výplatu rent).Martin Shanil píše:Danieli,Michale - oba dva vycházíte ze současného daňového systému, který se s VZP neslučuje.
Už zde někdo podotkl, že VZP si vyžaduje zásah i do dalších oblastí programu - především jde právě o daň z příjmu.
Myšlenka VZP víceméně předpokládá nulovou daň z příjmu, financován by měl být ze spotřeby ( z produkce ).
Danieli - částku nelze určovat opět slepě podle současného zákonem určeného živitního minima, protože všem je logicky jasné že z toho se žít nedá. I nyní jsou k životnímu minimu vypláceny např přídavky na bydlení a další.
Někdo výše zmínil že VZP nahradí nemocenskou a důchod. Ne to jsou oba produkty - pojištění.
atd. těch nesrovnalostí vycházejících z nedostatku informací, případně z nedostatečného objasnění (pochopení) je mnoho. Ve fóru pak občas převládají emoce plynoucí z přílišného zjednodušování, nebo z příkladů postavených na chybných předpokladech. Chce to IMHO nejpříve opravdu obětovat čas k hlubšímu seznámaní s námětem, pročíst celé vlákno až zas tak dlouho netrvá. S důrazem na odkazy na straně první. Potom tedy budeme schopni vést polemiku, o VZP jako o nástroji. Co vše VZP řeší, kde nemá vliv, na čem je závislý. A až uplně nakonec házet ciframa.
Ve stejném programu, který zatím nemá ošetřenou imigrační politiku ani způsob jak stávající body (natož VZP) prosadit globálně.
S ohledem na tyto skutečnosti, jak asi pochopí VZP média a laická veřejnost? Budou ochotni si dohledat všechny souvislosti? Řekl by jsi sám v tuto chvíli, že tento bod je obhajitelný před demagogy Kalouskova formátu?
Tady přece nejde o to, že popírám právo na život každého člověka v důstojnosti. Jen odmítám dláždit cestu do pekla dobrými úmysly.
