Ale celkem odpovida.Ales Sura píše:Motivace strachem je taky poněkud zvláštní formulace.
U VZP jde o prechod od negativni motivace (bojim se, ze nebudu mit co jist a kde spat) k pozitivni motivaci (chci se mit lepe nez na co mi staci VZP). A IMHO drtiva vetsina lidi bude chtit se mit lepe.
Muj orientacni nastrel byl plusminus 4000 Kc.Daniel Hradsky píše:Aha, to je zajímavé, ale není to tak velká změna, pro potřebné je to jen přejmenování těch dávek, pro ostatní nevím, jestli to má nějaký smysl. Zkus to konkrétněji. Tohle je jen můj orientační pohled:a) Bude to 3000Kč? Jako sociální dávka je to úplně na h. V Praze a Středních Čechách asi přežiješ jen těžce.
Ze za to v nekterych oblastech prezijes jen tezce? No tak si holt budes muset privydelat nebo zit jinde. "byt schopen prezit na zakladni urovni" neznamena "byt toho schopen v libovolnem meste".
A jednim z dulezitych faktoru by bylo totalni (nebo temer totalni) odbourani te obri byrokraticke masinerie, ktera je v soucasne dobe nabalena na system vyplaceni davek. Protoze na plosne vyplaceni vsem obcanum staci podstatne mensi administrativa.
