Re: Všeobecný základní přijem
Napsal: 18 čer 2012, 21:51
Již jednou jsem tě prosil, aby sis nejdříve přečetl na co reaguješ a také vlastní příspěvky a pak teprv se ohrazoval. O socialismu jsem se jen jednou zmínil v reakci na odbočení Ivo Vašíčka:Ondrej Profant píše:Co má VZP společného se socialismem, sociálním státem a tak? O to mi jde. Chytáte se pojmů, které mají špatnou pověst a při tom VZP je v praxi spíše pravicová záležitost. O čemž sem v této diskusi napsal již velmi mnoho. Odvádíte tím diskusi od podstaty VZP....
Byla to jen taková špička, jeho ne/funkčnost s horou příkladů jsi pak začal řešit ty.Ivo Vasicek píše:Lze předpokládat, že největší vliv dude mít všeobecný základní příjem na růst mezd. Což je z makroekonimického hlediska zapotřebí. Nadprodukt z růstu produktivity je příliš kapitalizován a klesá agregátní poptávka. Podobný zlom řešili v 19st.
Daniel Hradský: Nechtěl by jsi, alespoň na chvíli, slézt z těch makroekonomických výšin mezi jednotlivé smrtelníky?
EDIT: Ano, a následkem bylo, že u stolu vymysleli socialismus. Ten ale právě z mnou uváděných důvodů ekonomicky nefungoval. Musíme tu chybu opakovat?
Také nevím, ve kterém mém příspěvku zmiňuji, že nevím co je / nechci sociální systém a proč mi vysvětluješ na co je policie....
Marcel Kolaja: Tvůj odkazovaný příspěvek jsem četl a v jádru s ním souhlasím. Pokud sis stejně pozorně přečetl moji argumentaci pochopil bys, že na příkladech i jinak se snažím vyjádřit, že motivace lidí nezávisí vždy na množství peněz a tudíž jí nelze vyčíslit rovnicí. Znovu opakuji, ve zkratce, říkám: Dnešní systém: Normální je pracovat. VZP říká: normální je dostávat od státu peníze, tudíž pracovat se nemusí. Také končím s touto diskuzí, buď jste pochopili, co říkám a souhlasíte/nesouhlasíte, ale víc jsem říct nechtěl.
