To si plně uvědomujeme, proto prakticky vůbec nechceme zvyšovat daň z nemovitosti pro tuto velkou skupinu obyvatel a když, tak to bude kompenzováno něčím jiným. Prosím nemaluj čerta na zeď a vyčkej na další rozšiřující článek a když budeš hodný, tak Ti ho dáme přečíst předem.Mikulas.Ferjencik píše: ↑24 dub 2021, 12:04 Obávám se, že si neuvědomujete, že zvýšení daní z nemovitostí je v českých podmínkách fakticky daň z hlavy, cca 80 % lidí bydlí ve svém a sémantickým propojením nzp se zvýšením daně z nemovitostí jste masivně snížili šanci na získání podpory veřejnosti pro nzp...
Všeobecný základní přijem
Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni tym Socialni
Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
-
kolemjdouci
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 100
- Registrován: 25 zář 2020, 22:30
- Dal poděkování: 78 poděkování
- Dostal poděkování: 107 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
- Tito uživatelé poděkovali autorovi kolemjdouci za příspěvek:
- Robert.Magni
- Mikulas.Ferjencik
- Mediální odbor
- Příspěvky: 14052
- Registrován: 24 dub 2009, 00:25
- Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
- Bydliště: Choltice, okres Pardubice
- Dal poděkování: 11388 poděkování
- Dostal poděkování: 19571 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Ten nový článek si narozdíl od toho předchozího nikdo nepřečte a Novinky žádný navazující také nevydají. Je pouze jeden první dojem. Vítejte do reality.kolemjdouci píše: ↑24 dub 2021, 12:24To si plně uvědomujeme, proto prakticky vůbec nechceme zvyšovat daň z nemovitosti pro tuto velkou skupinu obyvatel a když, tak to bude kompenzováno něčím jiným. Prosím nemaluj čerta na zeď a vyčkej na další rozšiřující článek a když budeš hodný, tak Ti ho dáme přečíst předem.Mikulas.Ferjencik píše: ↑24 dub 2021, 12:04 Obávám se, že si neuvědomujete, že zvýšení daní z nemovitostí je v českých podmínkách fakticky daň z hlavy, cca 80 % lidí bydlí ve svém a sémantickým propojením nzp se zvýšením daně z nemovitostí jste masivně snížili šanci na získání podpory veřejnosti pro nzp...![]()
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
- Antonino.Milicia, Jan.Prokop
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
- Robert.Magni
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 4745
- Registrován: 18 led 2013, 17:08
- Profese: dělník
- Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
- Dal poděkování: 17929 poděkování
- Dostal poděkování: 3694 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Tak holt nebudeme vládnout,hovno zle,alespon tak zůstanem v politice o pár let déle.
-
Ondra.kl
- Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
- Příspěvky: 3729
- Registrován: 18 čer 2009, 12:09
- Profese: IT administrátor
- Dal poděkování: 727 poděkování
- Dostal poděkování: 3798 poděkování
-
kolemjdouci
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 100
- Registrován: 25 zář 2020, 22:30
- Dal poděkování: 78 poděkování
- Dostal poděkování: 107 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
Nemyslím si, ale uvidíme. Myslet na první dojem je dobré například na pracovním pohovoru, ale v politice se hraje spíše na dojem dlouhodobý. Samozřejmě může to fungovat viz Andrej a jeho slavné PR, ale je jen otázka času, než se mu to celé sesype jako domeček z karet. Myslím si, že Piráti mají na víc. Faktem je, že i Palička se do toho chytl a od redaktora se očekává jistá odbornost, takže klidně ho to může vynést do Newsroomu ČT24. Jelikož jak si popisoval, tak to zřejmě nakrklo i plno fanoušků Pirátské strany, tak lze odhadovat, že budou pro klid duše případný další článek sdílet všude možně.Mikulas.Ferjencik píše: ↑24 dub 2021, 12:31Ten nový článek si narozdíl od toho předchozího nikdo nepřečte a Novinky žádný navazující také nevydají. Je pouze jeden první dojem. Vítejte do reality.kolemjdouci píše: ↑24 dub 2021, 12:24To si plně uvědomujeme, proto prakticky vůbec nechceme zvyšovat daň z nemovitosti pro tuto velkou skupinu obyvatel a když, tak to bude kompenzováno něčím jiným. Prosím nemaluj čerta na zeď a vyčkej na další rozšiřující článek a když budeš hodný, tak Ti ho dáme přečíst předem.Mikulas.Ferjencik píše: ↑24 dub 2021, 12:04 Obávám se, že si neuvědomujete, že zvýšení daní z nemovitostí je v českých podmínkách fakticky daň z hlavy, cca 80 % lidí bydlí ve svém a sémantickým propojením nzp se zvýšením daně z nemovitostí jste masivně snížili šanci na získání podpory veřejnosti pro nzp...![]()
- Tito uživatelé poděkovali autorovi kolemjdouci za příspěvky (celkem 2):
- Robert.Magni, Milus.Kotisova
- Martin.Shanil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7036
- Registrován: 07 dub 2012, 21:03
- Profese: eshop + prodejna
- Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
- Dal poděkování: 9169 poděkování
- Dostal poděkování: 9464 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Kdo je doprdele teďka garantem soc. věcí? Okamžitě ho převelte ke svobodným, do topky nebo do trikolory.
A jestli uděláte ze ZP negativní daň, tak jste čučkaři všichni.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
- V__, volani.webnode.cz
- Milus.Kotisova
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 566
- Registrován: 22 kvě 2014, 15:52
- Profese: překladatelka, lektorka, publicistka
- Dal poděkování: 732 poděkování
- Dostal poděkování: 835 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
Zprávy z Kanady
Kanadská poslankyně Julie Dzerowiczová z Liberální strany podala návrh zákona C-273 (22. únor 2021) na zavedení NZP.
Pokud by byl schválen, postupuje do 2. čtení, ministryně financí Chrystia Freelandová by měla vypracovat studii proveditelnosti a připravit národní strategii, jak nejlépe by bylo možné zavést a strukturovat základní příjem.
Studie proveditelnosti by měla přinést odpovědi na následující otázky:
Sledovat vývoj návrhu lze zde: https://www.parl.ca/LegisInfo/BillDetai ... d=11111622
Petice na podporu: https://www.ubiworks.ca/basicincomebill
@Ales.Jakl
@kolemjdouci
@Andrea.Protivinska
@Martin.Shanil
@Vaclav.Fortik
Kanadská poslankyně Julie Dzerowiczová z Liberální strany podala návrh zákona C-273 (22. únor 2021) na zavedení NZP.
Pokud by byl schválen, postupuje do 2. čtení, ministryně financí Chrystia Freelandová by měla vypracovat studii proveditelnosti a připravit národní strategii, jak nejlépe by bylo možné zavést a strukturovat základní příjem.
Studie proveditelnosti by měla přinést odpovědi na následující otázky:
- jak by NZP ovlivnil efektivitu vlády
- jak podpoří podnikatelského ducha, tvorbu pracovních míst,
- aktivitu občanů v nové ekonomice
- jaký by měl dopad na Kanaďany a komunity
Sledovat vývoj návrhu lze zde: https://www.parl.ca/LegisInfo/BillDetai ... d=11111622
Petice na podporu: https://www.ubiworks.ca/basicincomebill
@Ales.Jakl
@kolemjdouci
@Andrea.Protivinska
@Martin.Shanil
@Vaclav.Fortik
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Milus.Kotisova za příspěvky (celkem 9):
- Robert.Magni, Vit.Jurasek, mrkafr, Ales.Jakl, Vaclav.Fortik, Janka.Michailidu, kolemjdouci, Martin.Shanil, Andrea.Protivinska
"Jednej, jako by svobodný a plný rozvoj kteréhokoli člověka závisel na tvém jednání." (Agnes Hellerová)
* * *
milus.kotisova@volny.cz, 773 219 196
zakladatelka, ex-1. kurátorka Pirátské putovní univerzity
nových 5 kurátorů viz web PPU
* * *
O PPU: https://otazky.github.io/ (dočasné umístění webu)
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita
* * *
milus.kotisova@volny.cz, 773 219 196
zakladatelka, ex-1. kurátorka Pirátské putovní univerzity
nových 5 kurátorů viz web PPU
* * *
O PPU: https://otazky.github.io/ (dočasné umístění webu)
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita
- mrkafr
- Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
- Příspěvky: 31
- Registrován: 08 dub 2021, 13:50
- Profese: Programátor
- Dal poděkování: 41 poděkování
- Dostal poděkování: 45 poděkování
Re: Všeobecný základní přijem
Celkově je UBI jedna z věcí, se kterou v programu nesouhlasím. Nebo spíš nesouhlasím s tím, aby se v současné době na něčem takovém opravdu pracovalo a prezentovalo jako úkol na další volební období. Z mého pohledu nebude UBI v příštích 2-3 volebních obdobích realizovatelné, ať už kvůli nenutnosti takového systému, ekonomických problémům které máme, kvůli mentalitě lidí a celkově kvůli rozpoložení společnosti. Je dobré o tom diskutovat, dělat nějakou hodně neinvazivní osvětu prospěchu takového systému a sledovat pokrok v zahraničí, jelikož za 15-30 let už bude UBI o dost realizovatelnější, ale nevím, jestli je dobré toto mít v současné době v programu případně to tak hodně prezentovat, jelikož s tím má strašně moc lidí (ať už z mého okolí nebo na internetu) problém, má to negativní dopad na piráty celkově a v příštím volebním období se to určitě neprosadí.
Hodně z mého pohledu pomůže, až bude UBI realizované ve více zemích, ať máme do průzkumů a studií nějaké relevantní data. Možná by se dalo říct, že "průkopník" z toho vyjde nejlíp (aspoň pár takových názorů jsem tu zahlédl), s tím ale těžce nesouhlasím. Není důležité být první, je důležité to udělat správně.
Jinak jsem názoru, že lepší než UBI by bylo v blízké budoucnosti menší zdanění práce, nebo kompromis ve stylu negativní daně, alespoň do doby, než bude UBI opravdu nutné z důvodu robotizace. Člověk dostane tolik jako s UBI (pokud pracuje) může si to co dostane navíc našetřit a poté začít podnikat s nějakou rezervou. Taktéž to snižuje procento zaměstnaných na černo, snižuje byrokracii, počet úředníků a zmenšuje goverment jako takový. když tak mě někdo vyveďte z omylu, pokud jsou nějaké validní argumenty proti.
Ve zkratce, za mě má UBI budoucnost, ale je to dost vzdálená budoucnost.
Hodně z mého pohledu pomůže, až bude UBI realizované ve více zemích, ať máme do průzkumů a studií nějaké relevantní data. Možná by se dalo říct, že "průkopník" z toho vyjde nejlíp (aspoň pár takových názorů jsem tu zahlédl), s tím ale těžce nesouhlasím. Není důležité být první, je důležité to udělat správně.
Jinak jsem názoru, že lepší než UBI by bylo v blízké budoucnosti menší zdanění práce, nebo kompromis ve stylu negativní daně, alespoň do doby, než bude UBI opravdu nutné z důvodu robotizace. Člověk dostane tolik jako s UBI (pokud pracuje) může si to co dostane navíc našetřit a poté začít podnikat s nějakou rezervou. Taktéž to snižuje procento zaměstnaných na černo, snižuje byrokracii, počet úředníků a zmenšuje goverment jako takový. když tak mě někdo vyveďte z omylu, pokud jsou nějaké validní argumenty proti.
Ve zkratce, za mě má UBI budoucnost, ale je to dost vzdálená budoucnost.
Naposledy upravil(a) mrkafr dne 27 dub 2021, 13:13, celkem upraveno 1 x.
- Robert.Magni
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 4745
- Registrován: 18 led 2013, 17:08
- Profese: dělník
- Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
- Dal poděkování: 17929 poděkování
- Dostal poděkování: 3694 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Jasně,vědci přece prokázali,že stroj těžší než vzduch nikdy nemůže lítat...
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
- V__
- Jan.Zavadil
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 650
- Registrován: 04 lis 2017, 17:54
- Profese: Product Manager
- Bydliště: Praha 10
- Dal poděkování: 3940 poděkování
- Dostal poděkování: 1368 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Všeobecný základní přijem
Já souhlasím s tím, že vydat podobný článek pár měsíců před volbami nebylo nejmoudřejší, na druhou stranu tu diskuzi vedeme už dlouho a Piráti nejsou nebo dříve nebývali stranou, která se neumí a nechce bavit i o věcech méně populárních.Mikulas.Ferjencik píše: ↑24 dub 2021, 10:14 Mně kvůli tomu volají lidi s minimální mzdou, že na takovou daň z nemovitostí nebudou mít, to vážně nejsou pravicoví voliči.
Co třeba mě osobně chybí u tématiky daně z nemovitostí, která byla "namočená" do tématiky ZNP, je aktivní zmiňovaní možnosti ošetření lidí, kteří nemovitost používají pro vlastní bydlení, případně u nemovitostí s nějakou veřejnou prospěšnostní funkcí, kde může být daň zásadně snížená, třeba i blízká nule, jako nyní.
Na straně druhé to může částečně ošetřit masivní kšeftování s byty, nebo byty ležící ladem co by "investice", které v našich podmínkách zásadně snižují možnost řešení bytové krize v některých lokalitách. V to počítaje i nějaké omezení služeb typu airbnb.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zavadil za příspěvky (celkem 2):
- Robert.Magni, Vit.Jurasek
“There are naive questions, tedious questions, ill-phrased questions, questions put after inadequate self-criticism. But every question is a cry to understand the world. There is no such thing as a dumb question.” Carl Sagan