Re: Všeobecný základní přijem
Napsal: 08 říj 2016, 22:21
Michale, super příspěvek, buď něco do soutěže nahoď nebo lépe, rozšiř řady týmu, co to bude posuzovat...
Být v posuzujícím týmu by byl střet zájmů. Jednoznačně těch 15 stránek zkusím vyplodit... i když nejtěžší bude samozřejmě získat relevantní čísla.Vaclav.Fortik píše:Michale, super příspěvek, buď něco do soutěže nahoď nebo lépe, rozšiř řady týmu, co to bude posuzovat...
Já ten Varufakisovo citát pochopil trošku jinak. nebo spíš jeho definici "práce" , jako výsledek produkce za podpory státu. na té se lidská práce podílí poměrně málo. Samozřejmě souhlasím s tím, že danit lidskou práci se se ZP neslučuje.Michael.xChaos.Polak píše:Uvažovat o ZP jako o "dividendě z práce" je šílené zpátečnictví, je to koncept, který pořád sází na zdanění lidské práce. To je ale cesta k tomu, že se o pracovní místa budou ucházet přistěhovalci, kteří se stanou de-facto "státními otroky", jaké znala např. Athénská demokracie!
No já žil v domnění, že jde o akci RV, neb jsem to navrhl a prosadil jako člen RV a měl jsem to za RV na starosti, pak se z toho stala záležitost RP (byť nevím jak) a RP mi zadala úkol, vypracoval jsem, drobně ho upravili (k lepšímu) a nyní můj koncept předložila RV ke schválení - z popisu je jasné, že bych se nechtěl dostat do Krtkovi hejtovací mašinerie, že slibujeme peníze, které nemáme, poté se prokáže, že je máme, ale rozhoduje RP, pak se ukáže, že ne, že rozhoduje RV (jde o jejich peníze), pak se ukáže, že není určen hospodář, pak se najde, ale neodsouhlasí převedení peněz (principiálně nesouhlasí se ZP, souhlasí se ZP, ale jiným konceptem ...), nakonec odsouhlasí - několik měsíců po slíbené výplatě a v době, kdy vítězný tým zpracovává koncept ZP pro Zelené, druhý v pořadí pro ČSSD (Slávek se od nás hodlá programově učit ...)a několik dalších týmů/jejich představitelů má Andrej za ekonomické poradce.Já žil v domnění, že je v rozpočtu už 100t vyhraženo. Na čem konkrétně to vázne?
ANO . + nějaký termín do kdy musí být práce hotové a odevzdané. + termín vyhodnocení by tedy měl být do konce roku - takže raději tak do 10.12.Vaclav.Fortik píše: Takže zopakuji otázku, vyhlásíme soutěž k 28.10.2016?
ano,ano anoVaclav.Fortik píše: s penězi - již bude odsouhlaseno
bez peněz - budou zamítnuty peníze, nikoli soutěž
nebo s příslibem peněz - bude to stále v procesu, ale vůle pro bude
uvidíme, jen se musíme vyvarovat neohlášených změn, takže raději řádně na všechny možnosti upozornit.Vaclav.Fortik píše: pod RP? a se změněnými penězi? - RV bude zamítnuta i soutěž (nepředpokládám, ale možné je vše)