Stránka 244 z 307

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 08 říj 2016, 22:21
od Vaclav.Fortik
Michale, super příspěvek, buď něco do soutěže nahoď nebo lépe, rozšiř řady týmu, co to bude posuzovat...

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 09 říj 2016, 00:06
od Michael.Polak
Vaclav.Fortik píše:Michale, super příspěvek, buď něco do soutěže nahoď nebo lépe, rozšiř řady týmu, co to bude posuzovat...
Být v posuzujícím týmu by byl střet zájmů. Jednoznačně těch 15 stránek zkusím vyplodit... i když nejtěžší bude samozřejmě získat relevantní čísla.

Vedl jsem debaty se ZP už tak dlouho, že mi prostě nezbývá nic jiného, než nějaký návrh předložit. Všechny ty příspěvky do debat vždycky někam zapadnou a odrolují a začíná se pořád znovu a znovu.

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 09 říj 2016, 10:08
od Martin.Shanil
Michael.xChaos.Polak píše:Uvažovat o ZP jako o "dividendě z práce" je šílené zpátečnictví, je to koncept, který pořád sází na zdanění lidské práce. To je ale cesta k tomu, že se o pracovní místa budou ucházet přistěhovalci, kteří se stanou de-facto "státními otroky", jaké znala např. Athénská demokracie!
Já ten Varufakisovo citát pochopil trošku jinak. nebo spíš jeho definici "práce" , jako výsledek produkce za podpory státu. na té se lidská práce podílí poměrně málo. Samozřejmě souhlasím s tím, že danit lidskou práci se se ZP neslučuje.

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 09 říj 2016, 10:14
od Vaclav.Fortik
Pokud RP/RV nepohne se soutěží mám otázku na Martina a Aleše - rozjedeme soutěž bez finančních odměn?

Mám pocit, že se příspěvky sejdou tak i tak, jen nebude na odměny odborných oponentů (tedy to budou dělat zdarma nebo vůbec) a ani na finanční odměnu pro nejlepší práce - což v obou případech není katastrofa.
Horší je, že jsem do propozic zakomponoval těch 15% za spolupráci na pirátském programu, což už by problém být mohl (tedy, že nebudou nijak vázáni na Piráty a odhaduji, že Zelení nebo jiní nám jak programový bod, tak realizační tým ukradnou), takže proto se ptám takto veřejně...

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 09 říj 2016, 17:14
od Ales.Jakl
Nemám problém se soutěží bez peněz pokud to RV odmítne, ale množství příspěvků pak bude určitě menší. Dal bych přednost, aby to normálně prošlo transparentními rozhodovacími procesy. Mohlo by se i zkusit vybrat něco přes "participativní rozpočtování".

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 09 říj 2016, 18:02
od Martin.Shanil
Já žil v domnění, že je v rozpočtu už 100t vyhraženo. Na čem konkrétně to vázne?

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 09 říj 2016, 18:04
od Vaclav.Fortik
No RV schválilo 100.000,-Kč na tento rok, takže pokud nepohneme, tak stejně žádné nebudou bez dalšího hlasování na rok 2017, pak bude příprava voleb, pak zklamání, e to zase o procento nevyšlo...
Takž esi pojďme stanovit termín vyhlášení soutěže řekněme 28.10.2016 - nebudou-li do té doby administrativní záležitosti vyřešeny, bude to bez těch odměn (s poznámkou, že odměny jsou v jednání).

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 09 říj 2016, 18:15
od Vaclav.Fortik
Já žil v domnění, že je v rozpočtu už 100t vyhraženo. Na čem konkrétně to vázne?
No já žil v domnění, že jde o akci RV, neb jsem to navrhl a prosadil jako člen RV a měl jsem to za RV na starosti, pak se z toho stala záležitost RP (byť nevím jak) a RP mi zadala úkol, vypracoval jsem, drobně ho upravili (k lepšímu) a nyní můj koncept předložila RV ke schválení - z popisu je jasné, že bych se nechtěl dostat do Krtkovi hejtovací mašinerie, že slibujeme peníze, které nemáme, poté se prokáže, že je máme, ale rozhoduje RP, pak se ukáže, že ne, že rozhoduje RV (jde o jejich peníze), pak se ukáže, že není určen hospodář, pak se najde, ale neodsouhlasí převedení peněz (principiálně nesouhlasí se ZP, souhlasí se ZP, ale jiným konceptem ...), nakonec odsouhlasí - několik měsíců po slíbené výplatě a v době, kdy vítězný tým zpracovává koncept ZP pro Zelené, druhý v pořadí pro ČSSD (Slávek se od nás hodlá programově učit ...)a několik dalších týmů/jejich představitelů má Andrej za ekonomické poradce.

Takže zopakuji otázku, vyhlásíme soutěž k 28.10.2016?
s penězi - již bude odsouhlaseno
bez peněz - budou zamítnuty peníze, nikoli soutěž
nebo s příslibem peněz - bude to stále v procesu, ale vůle pro bude
pod RP? a se změněnými penězi? - RV bude zamítnuta i soutěž (nepředpokládám, ale možné je vše)

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 09 říj 2016, 18:24
od Martin.Shanil
Vaclav.Fortik píše: Takže zopakuji otázku, vyhlásíme soutěž k 28.10.2016?
ANO . + nějaký termín do kdy musí být práce hotové a odevzdané. + termín vyhodnocení by tedy měl být do konce roku - takže raději tak do 10.12.
Vaclav.Fortik píše: s penězi - již bude odsouhlaseno
bez peněz - budou zamítnuty peníze, nikoli soutěž
nebo s příslibem peněz - bude to stále v procesu, ale vůle pro bude
ano,ano ano
Vaclav.Fortik píše: pod RP? a se změněnými penězi? - RV bude zamítnuta i soutěž (nepředpokládám, ale možné je vše)
uvidíme, jen se musíme vyvarovat neohlášených změn, takže raději řádně na všechny možnosti upozornit.

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 09 říj 2016, 18:26
od Ales.Jakl
Ano.