Všeobecný základní přijem

Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět

Měl by být nepodmíněný základní příjem diskutován jako komponenta Pirátského programu?

Ano
529
76%
Ne
135
19%
Nevím
34
5%
 
Celkem hlasujících: 234 - Celkem hlasů: 698

Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem-pomoc voličů pirátů s podpisy

Příspěvek od Martin.Shanil »

milepola píše:...
Text, pokud jej opravdu dáte na piráty.cz, lze samozřejmě upravit a zkrátit.
Děkuji a prosím o odpověď, zda takto základní příjem jste ochotni podpořit tímto propagačním skutkem a činem. Milena Poláková.
části textu jsem použil - viz TZ zde socialni-system-f548/iniciativa-za-zakl ... ml#p254806

chcete-li někdo, tak to ještě můžete nějak vylepšit. Jinak to zítra vypustím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Ivan Sirko
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Martin.Shanil »

na závěr jedna dobrá zpráva
Ahoj Martine, přeposílám výpisy z přístupů ke stránce basicincome2013 -
Piráti obrovský nárůst a také podpisů už máme za dnešek 100 a přibývají
každou minutu!
Soubory jsou dále k šíření!

iva
Snap2.jpg
tak se přeci jen něco povedlo :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
volani.webnode.cz
Adam.Skorepa
Asistent/ka poslance/poslankyně
Příspěvky: 4725
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6845 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Ano, není třeba mediálnímu odboru děkovat, lepší je podat rezignaci. Ach jo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvek:
V__
Author Sensei Tyrant Pervert
Helena Jarolimkova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem-pomoc voličů pirátů s podpisy

Příspěvek od Helena Jarolimkova »

Martin Shanil píše:
milepola píše:...
Text, pokud jej opravdu dáte na piráty.cz, lze samozřejmě upravit a zkrátit.
Děkuji a prosím o odpověď, zda takto základní příjem jste ochotni podpořit tímto propagačním skutkem a činem. Milena Poláková.
části textu jsem použil - viz TZ zde socialni-system-f548/iniciativa-za-zakl ... ml#p254806

chcete-li někdo, tak to ještě můžete nějak vylepšit. Jinak to zítra vypustím.

https://www.facebook.com/events/356663064471292/
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Martin.Shanil »

Adam Skorepa píše:Ano, není třeba mediálnímu odboru děkovat, lepší je podat rezignaci. Ach jo.
rezignace byla předtím, (i když jen o pár vteřin) takže žadnou souvislost nehledej.
Shaleman
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 5
Registrován: 28 říj 2013, 08:40
Profese: platikář
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Shaleman »

Nepracuješ - nejíš. Každý den chodím do práce abych si vydělal o něco víc než má být všeobecný základní příjem, o jehož "prozatímní" výši jsem se někde dočetl a opravdu se mi nechce, aby pak někdo seděl na zadku, v dobách kdy na nic nejsou peníze, a já přispíval státu co zvedá daně aby je uživil. Je to hezké heslo ke sbírání hlasů nepracujících a celkově nepřizpůsobivých občanů parazitujících na našem děravém systému, ale nic dobrého to nepřinese. Jen hladomor :D !
Uživatelský avatar
volani.webnode.cz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 472
Registrován: 24 srp 2010, 06:20
Profese: Nezaměstnaný-prekérní práce-PéCévál
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 442 poděkování
Dostal poděkování: 408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od volani.webnode.cz »

Pracující chudoba: pracujes, nejíš (nebo jen s dotacemi a podporou státu a stejně máš hlad..).
Článek o ZP a hladomoru už ale vyšel :lol: http://www.ceskapozice.cz/byznys/ekonom ... n-hladomor
Tito uživatelé poděkovali autorovi volani.webnode.cz za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, JirkaXDU
Ⓐ☮
milepola
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 22
Registrován: 29 říj 2013, 13:30
Profese: nyní bez profese dříve konstruktérka
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od milepola »

Shaleman píše:Nepracuješ - nejíš. Každý den chodím do práce abych si vydělal o něco víc než má být všeobecný základní příjem, o jehož "prozatímní" výši jsem se někde dočetl a opravdu se mi nechce, aby pak někdo seděl na zadku, v dobách kdy na nic nejsou peníze, a já přispíval státu co zvedá daně aby je uživil. Je to hezké heslo ke sbírání hlasů nepracujících a celkově nepřizpůsobivých občanů parazitujících na našem děravém systému, ale nic dobrého to nepřinese. Jen hladomor :D !
Jen se zeptám: "Je to hezké heslo ke sbírání hlasů nepracujících a celkově nepřizpůsobivých občanů parazitujících na našem děravém systému, ale nic dobrého to nepřinese. Jen hladomor "..Nazval jste stávající systém děravým..Proč je děravý? Kdo za těmi černými děrami stojí? Myslíte těmi parazitujícími na děravém systému ty, co to vše zavinili, že je systém děravý, kteří jej úmyslně nechávají děravým, aby mohli ze státního rozpočtu odčerpávat do vlastních kapes ročně cca 150-200 mld ?...Souhlasím s vámi, že takový systém vede k hladomoru. Máte to trochu popletené, snažit se vydělávat nad ZP budete moci i po jeho zavedení. Zavedení základního příjmu je ta nutná změna systému, který jste nazval děravým...
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od Ondra.kl »

Shaleman píše:Nepracuješ - nejíš. Každý den chodím do práce abych si vydělal o něco víc než má být všeobecný základní příjem, o jehož "prozatímní" výši jsem se někde dočetl a opravdu se mi nechce, aby pak někdo seděl na zadku, v dobách kdy na nic nejsou peníze, a já přispíval státu co zvedá daně aby je uživil. Je to hezké heslo ke sbírání hlasů nepracujících a celkově nepřizpůsobivých občanů parazitujících na našem děravém systému, ale nic dobrého to nepřinese. Jen hladomor :D !
Mno hladomor to MOŽNÁ přinese. Nicméne současný systém hladomor přinese JISTĚ, neboť těch kteří mají dost majetku aby je uživil je málo. Ostatní ke svému uživení potřebují prodat svoji práci - což začíná být čím dál větší problém neboť poptávka po ní rapidně klesá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 2):
milepola, volani.webnode.cz
milepola
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 22
Registrován: 29 říj 2013, 13:30
Profese: nyní bez profese dříve konstruktérka
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Všeobecný základní přijem

Příspěvek od milepola »

Ondra.kl píše:
Shaleman píše:Nepracuješ - nejíš. Každý den chodím do práce abych si vydělal o něco víc než má být všeobecný základní příjem, o jehož "prozatímní" výši jsem se někde dočetl a opravdu se mi nechce, aby pak někdo seděl na zadku, v dobách kdy na nic nejsou peníze, a já přispíval státu co zvedá daně aby je uživil. Je to hezké heslo ke sbírání hlasů nepracujících a celkově nepřizpůsobivých občanů parazitujících na našem děravém systému, ale nic dobrého to nepřinese. Jen hladomor :D !
Mno hladomor to MOŽNÁ přinese. Nicméne současný systém hladomor přinese JISTĚ, neboť těch kteří mají dost majetku aby je uživil je málo. Ostatní ke svému uživení potřebují prodat svoji práci - což začíná být čím dál větší problém neboť poptávka po ní rapidně klesá.
Nesouhlasím s tím "hladomor to MOŽNÁ přinese"...Nepřinese ani náhodou, naopak, přinese mnoho pozitivního a napraví i to, že stávající mafiánské politické tunely skončí.
Odpovědět

Zpět na „Práce a sociální věci“