Stránka 118 z 307

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 25 říj 2013, 15:16
od Ondra.kl
Petr Vileta píše:No pěkně děkuji. :twisted: Budu mít malou autodílnu se 3 automechaniky, ale zaškolit si jich budu muset třeba 10?
Nevím jestli 3 nebo 5 nebo 10 ... závisí jak se s nimi domluvíte. Klidně můžete mít 2 co chodí furt, další 4 na občasnou výpomoc a další 3 na krizovou výpomoc.
Petr Vileta píše:Jako hnusný kapitalista totiž chci mít jistotu, že každý pracovní den mohu mít otevřeno pro zákazníky a že tam ti 3 mechanici budou. ;)
V tom případě navrhuji stát se jediným bohem s plnou mocí nad prostorem i časem, protože jinak to zajistit nelze.
Petr Vileta píše:
Ondra.kl píše:Podívejte se ... za svých studii na VŠ jsem dělal v čajovně. Dělalo se po-čt ve dvou lidech 14-22, pá-ne ve 3 lidech 14-24. Na to běžně potřebujete tak 3 lidi na plný úvazek a máte problém s tím když vám jeden vypadne. Nás tam na to bylo asi 8. Nikdo jsme na tom příjmu nebyli závislí - všichni jsme bydleli u rodičů a dostávali kapesné. Přesto nebyl problém se zaplněním šichet - tedy s jedinou výjimkou: když jsme chtěli jít všichni na ten stejný koncert / festival.
Z toho mám právě velké obavy. :?
... aha, měl jsem asi doplnit že ten problém jsme vyřešili domluvou, takže provoz byl jako normálně ;) Ono je to všechno o domluvě. Můžu mít 8 lidí co mi to vykrývají a stačí definovat že když mi šichty nevykryjí tak prostě skončí a hledám si nové lidi ;) Můžu klidně stanovit i pořadí ve kterém si mají právo psát šichty a klidně i pořadí ve kterém si musí napsat šichty.

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 25 říj 2013, 16:24
od Frantisek.Navrkal
Vileto, zase vymejšlíš absurdnosti!

Prostě je to o dohodě. Klidně můžeš automechanikovi dát do smlouvy, že když nějak zamešká nebo podá najednou výpověď, tak že bude muset třeba zaplatit nějaký penále.

Prostě, když chceš zabránit fluktuaci, tak to dej do smlouvy. Další Viletův pseudoproblém vyřešen.

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 25 říj 2013, 16:45
od Petr.Vileta
Frantisek Navrkal píše:Vileto, zase vymejšlíš absurdnosti!

Prostě je to o dohodě. Klidně můžeš automechanikovi dát do smlouvy, že když nějak zamešká nebo podá najednou výpověď, tak že bude muset třeba zaplatit nějaký penále.

Prostě, když chceš zabránit fluktuaci, tak to dej do smlouvy. Další Viletův pseudoproblém vyřešen.
Není vyřešen. Když bude mít každý VZP a spokojí se s nižší životní úrovní, tak neseženeš nikoho, kdo by takovou smlouvu podepsal. Lidé strašně snadno zpohodlní a smíří se s málem, zažil jsem to za komoušů. Do firmy nastoupil někdo nový, pár měsíců se snažil, přicházel s nápady, byl iniciativní a když viděl, že na to ostatní dlabou, začal se chovat jako oni. Ráno odpíchnout, nějak proflákat den, odpíchnout odchod a do hospody, nebo za koníčky. Ona se totiž to flákání a iniciativnost od sebe platově nelišily buď vůbec, nebo maximálně 200 korunami, při platech kolem 2000. To si pak opravdu hodně lidí řekne "Budu já se honit kvůli takové almužně?".

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 26 říj 2013, 08:57
od Dalibor.Zahora
https://www.facebook.com/NepodminenySex

http://www.nepodminenysex.cz/
Držitel Abraka-Dabra s.r.o.
jednatel: Tomáš Houška, dat. nar. 5. května 1964
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tomáš_Houška

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 26 říj 2013, 09:29
od Ondra.kl
Petr Vileta píše:Ona se totiž to flákání a iniciativnost od sebe platově nelišily buď vůbec, nebo maximálně 200 korunami, při platech kolem 2000. To si pak opravdu hodně lidí řekne "Budu já se honit kvůli takové almužně?".
Mno jo, to jsou ti podnikatelé. Mezi základní a plně vybavenou verzí škodovky je víc než 50% rozdíl. Ale mezi základním a plně se snažícím zaměstnancem má být 10%. Tomu se říká motivace.

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 26 říj 2013, 14:07
od Petr.Vileta
Ondra.kl píše:
Petr Vileta píše:Ona se totiž to flákání a iniciativnost od sebe platově nelišily buď vůbec, nebo maximálně 200 korunami, při platech kolem 2000. To si pak opravdu hodně lidí řekne "Budu já se honit kvůli takové almužně?".
Mno jo, to jsou ti podnikatelé. Mezi základní a plně vybavenou verzí škodovky je víc než 50% rozdíl. Ale mezi základním a plně se snažícím zaměstnancem má být 10%. Tomu se říká motivace.
Tohle přirovnání jsem nepochopil. Píšu o tom, že člověk se snaží a vděku se nedočká, tak se snažit přestane. S prasárnou, že jedno auto lze koupit od 200 do 400 tisíc, jen podle výbavy, to nemá nic společného.

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 26 říj 2013, 20:14
od volani.webnode.cz
Dalibor Zahora píše:https://www.facebook.com/NepodminenySex

http://www.nepodminenysex.cz/
Držitel Abraka-Dabra s.r.o.
jednatel: Tomáš Houška, dat. nar. 5. května 1964
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tomáš_Houška
To sou kokoti. Jen sex a ještě za peníze? :)
Asi založím evropskou iniciativu za rozšířenou nepodmíněnou lásku zdarma :lol:

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 26 říj 2013, 20:49
od Martin.Shanil
Petr Vileta píše:
Frantisek Navrkal píše:Vileto, zase vymejšlíš absurdnosti!

Prostě je to o dohodě. Klidně můžeš automechanikovi dát do smlouvy, že když nějak zamešká nebo podá najednou výpověď, tak že bude muset třeba zaplatit nějaký penále.

Prostě, když chceš zabránit fluktuaci, tak to dej do smlouvy. Další Viletův pseudoproblém vyřešen.
Není vyřešen. Když bude mít každý VZP a spokojí se s nižší životní úrovní, tak neseženeš nikoho, kdo by takovou smlouvu podepsal. Lidé strašně snadno zpohodlní a smíří se s málem, zažil jsem to za komoušů. Do firmy nastoupil někdo nový, pár měsíců se snažil, přicházel s nápady, byl iniciativní a když viděl, že na to ostatní dlabou, začal se chovat jako oni. Ráno odpíchnout, nějak proflákat den, odpíchnout odchod a do hospody, nebo za koníčky. Ona se totiž to flákání a iniciativnost od sebe platově nelišily buď vůbec, nebo maximálně 200 korunami, při platech kolem 2000. To si pak opravdu hodně lidí řekne "Budu já se honit kvůli takové almužně?".
Pozor: pro negativisticky smýšlející není VZP vhodný námět k diskuzi. Petře, často popisuješ minulý režim a chování lidí v něm s despektem. Ale tak to prostě být muselo. Platové rovnostářství bylo základem socialistické práce. To nebylo dané náturou lidí. A nemáš pravdu, že kdo se snažil, neměl šanci. Jen ty šance nebyly tak velké, úsilí muselo být mimořádné nebo korupční. Strašit zde tedy srovnáváním se socíkem je zavádějící. Podmínky jsou prostě uplně jinde a lidská morálka (i ta pracovní) je velice pružná záležitost. Změň podmínky a změní se i chování lidí. Po 89 to chvilku i fungovalo než začla být práce nedostatkovým zbožím.
Píšeš, že lidi velice snadno zpohodlní a odvoláváš se na to, že příčinou je jejich lenost. Není. Příčinou je nemožnost být aktivnější. Mraky lidí nyní dělají co se dá - načerno. A to ne proto, že nechcou platit daně, ale proto, že je nikdo ofiko zaměstnat nechce.

Re: Všeobecný základní přijem-pomoc voličů pirátů s podpisy

Napsal: 29 říj 2013, 14:11
od milepola
https://www.facebook.com/ceska.piratska ... 1701879559 Dobrý den, na tomto odkazu je text, který by mohl pomoci s podpisy zde v ČR pod petici za Základní příjem.
Mohli by pomoci všichni voliči, kteří piráty volili. Je možné toto uveřejnit na oficielní stránky pirátů? Budeme tak moci získat dost podpisů pod tento pokrokový projekt.
Voličů bylo 132.417 tis. a to už je síla! Za ČR je potřeba do ledna (13.1.) 2014 16500 podpisů, zatím má ČR 2215 podpisů k 29.10.2012.
Nenechme ČR prohrát v této pokrokové petici, coby ignoranty a občany, kteří nestojí o pokrok a změnu systému v sociální, ekonomické i morální oblasti našich životů.
Pomozte EOI Evropské občanské iniciativě za ČR v podepisování se. Bude to záslužné a pokud se to podaří, probudit pirátské voliče k podepisování se, bude to opravdu obdivuhodný pirátský kousek :-)
Text, pokud jej opravdu dáte na piráty.cz, lze samozřejmě upravit a zkrátit.
Děkuji a prosím o odpověď, zda takto základní příjem jste ochotni podpořit tímto propagačním skutkem a činem. Milena Poláková.

Re: Všeobecný základní přijem

Napsal: 29 říj 2013, 17:33
od Petr.Romanek
už jsem podepsal před časem :-)