Re: Všeobecný základní přijem
Napsal: 23 říj 2013, 14:54
jj taky jsem to obratem poslal
Zjistím kdo konkrétně nám to posílal a proč ty otázky jsou tak jak jsou
Tuším kdo to byl 
Já to nebyl a taky chci odpovědětMartin Shanil píše:jj taky jsem to obratem poslalZjistím kdo konkrétně nám to posílal a proč ty otázky jsou tak jak jsou
Tuším kdo to byl
o žádném "čištění" opravdu řeč nebyla... jinak zdroje planety dnes čerpáme na doraz, a pokud odmítáme věci jako GMO (ostatně Babiš prý razí GMO řepku, co se uživí i bez dotací... nevím co je na tom pravdy), tak prostě moc dalšího prostoru jak zajistit další růst populace není.Ivan Sirko píše: Michale asi tebe rozumím, ale mám s toho nedobré asociace. V současném světe je čím dal miň místa(volného prostoru) a když budeš trvat na "osamělostí", tak máš pravdu, jé tu dvě cesty: odstěhovat na nějakou osamělou planetu nebo začít "čistit" prostor jak to dělali fašisti. Ani jedno mne nelibí a pro to myšlenka VZP jé pro mne diskutabilní, což neznamená, že i ji někdo muže pěkně zkurvit, například nepodloženě vekou částkou, která bude ničit ekonomiku atd.
tak je to možné, Babiš je typický korporativista... takže si lze vybrat mezi korporativistou, nahnědlým fašistou Okamurou nebo narudlým fašistou Zemanem (i když tam jde spíš o afinitu k Putinovu režimu). s tímto ale nemám nic společného, ani s jedním.Ivan Sirko píše: Prosazuje Hnutí ANO korporativismus a fašismus?
Více zaplatit je jen jedna možnost. Druhá možnost je přejít na zkrácení úvazeků. Třeba práci pro jednoho rozdělit na čtyři.Petr_23 píše:a když nebude možné sehnat do nějaké špatné práce lidi, tak budou muset hold tu prácu líp ohodnotit.
Ano, u některých činností lze více zaplatit, u jiných rozdělit práci na více zkrácených úvazků, ale u některých to nejde. Obzvlášť se obávám toho, že si spousta lidí nebude vydělávat, ale jen přivydělávat, když pocítí potřebu. Jenže ono nejde, aby třeba řidičů tramvají jeden den nastoupilo ráno 50 a druhý den jen 30, protože je právě po výplatě a těch 20 už necítí potřebu jít znovu pracovat. Ve spoustě zaměstnání se také musíte pořádně zaškolit. I takový automechanik, který opravuje 2 roky jen Škodovky nemůže ze dne na den přejít na Toyotu. A když si ho firma zaškolí, tak jim řekne "já mám ZP, teď jsem si naspořil na dovolenou v Egyptě, tak mě další měsíc už nečekejte". No to nepůjde. Také jsou zaměstnání, která je třeba vykonávat bezpodmínečně soustavně, třeba krmit zvířata. Dnes to zaměstnanec farmy dělá proto, že potřebuje peníze a lepší práci nesehnal. Kdo to bude dělat, až dostane ZP a vystačí mu to? Někdo za dvojnásobnou mzdu? Pak bude maso dovezené 3x kolem Zeměkoule pořád levnější, než to tuzemské. Nebo to bude dělat stroj? No možná za 50 let, ale dnes to ještě úplně automatizovat nejde.Ondra.kl píše:Více zaplatit je jen jedna možnost. Druhá možnost je přejít na zkrácení úvazeků. Třeba práci pro jednoho rozdělit na čtyři.Petr_23 píše:a když nebude možné sehnat do nějaké špatné práce lidi, tak budou muset hold tu prácu líp ohodnotit.
To jistě ne, nicméně takový řidič tramvaje nemusí bouchat dlouhý krátký týden po celý měsíc. Místo něj můžou být 4 kdy 2 budou bouchat dlouhý týden a 2 krátký.Petr Vileta píše:... u jiných rozdělit práci na více zkrácených úvazků, ale u některých to nejde. Obzvlášť se obávám toho, že si spousta lidí nebude vydělávat, ale jen přivydělávat, když pocítí potřebu. Jenže ono nejde, aby třeba řidičů tramvají jeden den nastoupilo ráno 50 a druhý den jen 30, protože je právě po výplatě a těch 20 už necítí potřebu jít znovu pracovat.
Jistě, a v čem je problém? Že zaškolit víc lidí stojí víc peněz? Jistě, ale nezapomeňte že i školitelé budou levnější, takže to nebude až tak "strašné". A hlavně když jich budete mít více tak budete mít větší zastupitelnost.Petr Vileta píše:Ve spoustě zaměstnání se také musíte pořádně zaškolit.
Tohle se řeší smluvně, např. u řidičů tramvaje stojí zaškolení cca 20000. Když na ho uděláte tak máte na výběr - oddělat 3 roky nebo doplatit poměrnou část.Petr Vileta píše:I takový automechanik, který opravuje 2 roky jen Škodovky nemůže ze dne na den přejít na Toyotu. A když si ho firma zaškolí, tak jim řekne "já mám ZP, teď jsem si naspořil na dovolenou v Egyptě, tak mě další měsíc už nečekejte". No to nepůjde.
To jako myslíte že když bude zvířata krmit v pondělí pepa a v úterý franta že ty zvířata v úterý nebudou žrát?Petr Vileta píše: Také jsou zaměstnání, která je třeba vykonávat bezpodmínečně soustavně, třeba krmit zvířata.
... mno když zavedeme otroství tak pak třeba budeme mít nejlevnější maso na planetěPetr Vileta píše: Pak bude maso dovezené 3x kolem Zeměkoule pořád levnější, než to tuzemské.
Petr Vileta píše:Já to nebyl a taky chci odpovědětMartin Shanil píše:jj taky jsem to obratem poslalZjistím kdo konkrétně nám to posílal a proč ty otázky jsou tak jak jsou
Tuším kdo to byl
No pěkně děkuji.Ondra.kl píše:Jistě, a v čem je problém? Že zaškolit víc lidí stojí víc peněz? Jistě, ale nezapomeňte že i školitelé budou levnější, takže to nebude až tak "strašné". A hlavně když jich budete mít více tak budete mít větší zastupitelnost.Petr Vileta píše:Ve spoustě zaměstnání se také musíte pořádně zaškolit.
Z toho mám právě velké obavy.Ondra.kl píše:Podívejte se ... za svých studii na VŠ jsem dělal v čajovně. Dělalo se po-čt ve dvou lidech 14-22, pá-ne ve 3 lidech 14-24. Na to běžně potřebujete tak 3 lidi na plný úvazek a máte problém s tím když vám jeden vypadne. Nás tam na to bylo asi 8. Nikdo jsme na tom příjmu nebyli závislí - všichni jsme bydleli u rodičů a dostávali kapesné. Přesto nebyl problém se zaplněním šichet - tedy s jedinou výjimkou: když jsme chtěli jít všichni na ten stejný koncert / festival.