Povinně doma

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Povinně doma

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Ponechám finální rozhodnutí na MO. Podstata je stejná
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Ivo.Vlasaty

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Povinně doma

Příspěvek od Homo.Pyratus »

nejvetsim problemem v techto pripadech byva to, ze rodice se chteji vlastnit ci omezovat pomoci deti. ti lidi se vetsinou ani domluvit nechteji.-)))
socialni system zachrani jedine smysluplny zakladni prijem misto birokracie.-)))
Tito uživatelé poděkovali autorovi Homo.Pyratus za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinně doma

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Musíme si tam otírat hubu o to očkování?

Jdu si najít to rozhodnutí, ale principielně nemám problém s tím, pokud státem zřizované školky odmítají neočkované děti do svého kolektivu. Naopak.
V sektoru soukromých školek a dětských skupin by to mělo být na libovůli provozovatele s tím že každý rodič by měl být řádně informován, jestli populace do níž svěřuje své dítě je či není proočkovaná.
(Ale to patří spíše do oblasti zdravotnictví.)

EDIT: Našel jsem si rozhodnutí US, souhlasím, že současná zákonná úprava není šťastná ale také souhlasím s ÚS že nejde za hranu zákonnosti (něco jiného by to bylo u základního nebo středního vzdělávání.)
btw.: Proč je očkování povinné? Z obdobného důvodu, jako je povinná školní docházka.

Když se opíráte do komplikovanosti sociálních dávek, přibalte i do komplikovanosti sociálních daňových úlev. Je doba přiznání.
Až budete mít usazený návrh, hoďte ho (kopii) do podatelny MO.
Im out.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5558
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22539 poděkování
Dostal poděkování: 4545 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinně doma

Příspěvek od Robert.Magni »

Mě vadí povinné očkování i povinná škola.Obojí by napáchalo méně škody,kdyby to přešlo z oblasti povinností do oblasti práv.
piratska-poradna-f285/proti-dobru-se-st ... 77-60.html

socialni-system-f548/pomozme-vratit-det ... 6-100.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Marek.Necada

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5254
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7643 poděkování
Dostal poděkování: 8838 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinně doma

Příspěvek od Rostislav.Reha »

To očkování je dobře vpašováno...


Ja upřimě nevím, co má tohle řešit. Rodina se stejně rozhodne na základě přijmu obou rodičů, co je pro ně výhodnější - např. můj kamarád je teď na rodičovské dovolené, protože jeho žena prostě vydelává víc než on. Má to samozřejmě těžší než ona - např. protože dítě jaxi fyziologicky nakojit neumí. Tedy musí parkrát denně zajet za ženou do práce, nebo to řeší přes lahvičky.

Pokud je příjem obou rodičů od sebe diametrálně odlišný, tak je nějaké 2 tisíce nevytrhnou, ten výpadek to nemůže pokrýt ani zdaleka a pro rodinu s výdaji za dítě by to bylo smrtící. VZP je asi jediné správné řešení a nechat to na rodině.

Ale připravte se na to, že cikánobijci se na vás okamžitě vrhnou...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Robert.Magni

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Povinně doma

Příspěvek od anonym2064 »

Vojtech Pikal píše:Musíme si tam otírat hubu o to očkování?
taky bych to tam necpal.
zaprvé na to nemáme ucelený názor a za druhé se to toho co Markspvá navrhuje tak uplně netýká.
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Povinně doma

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Vojtech Pikal píše:Musíme si tam otírat hubu o to očkování?

Jdu si najít to rozhodnutí, ale principielně nemám problém s tím, pokud státem zřizované školky odmítají neočkované děti do svého kolektivu. Naopak.
V sektoru soukromých školek a dětských skupin by to mělo být na libovůli provozovatele s tím že každý rodič by měl být řádně informován, jestli populace do níž svěřuje své dítě je či není proočkovaná.
(Ale to patří spíše do oblasti zdravotnictví.)

EDIT: Našel jsem si rozhodnutí US, souhlasím, že současná zákonná úprava není šťastná ale také souhlasím s ÚS že nejde za hranu zákonnosti (něco jiného by to bylo u základního nebo středního vzdělávání.)
btw.: Proč je očkování povinné? Z obdobného důvodu, jako je povinná školní docházka.

Když se opíráte do komplikovanosti sociálních dávek, přibalte i do komplikovanosti sociálních daňových úlev. Je doba přiznání.
Až budete mít usazený návrh, hoďte ho (kopii) do podatelny MO.
Im out.
Vojto, jak chce stát vyřešit sociální problém, když v podstatě porušuje evropské dohody a listiny, a to má zásadní vliv na zaměstnanost žen? Takže za mne ano, musíme tam řešit i tuto otázku, aby si to lidé, kteří rozhodují o životech v tomto státě měli možnost uvědomit. Pokud existuje možnost očkovat, jsem za to, aby se člověk mohl nechat píchat třeba na všechny nemoci najednou, ale z jakého důvodu brání společnost rodiči dát dítě do školky jenom proto, že se rozhodl posunout očkování, nebo má špatnou zkušenost z toho předcházejícího? Jak je možné, že otázka víry je zásadnější než otázka zdraví dítěte?
http://www.ochrance.cz/fileadmin/user_u ... kovani.pdf
Rozumím tomu, že se lidem nechce řešit otázku očkování, je to nepříjemné téma, protože evokuje emoce a rozděluje rodiny.Je načase to nějak řešit. Připadne mi zvláštní, že máme v programu legalizaci konopí a bráníme se dát prostor v rozhodování rodičům jak budou o své děti pečovat, včetně prevence zdraví. Možná bude dobře, pokud si uvědomíme, že tento problém řeší asi 25% rodičů . Mrzí mne, že nevnímáte souvislost s tímto tématem. Já ho vnímám, protože to žiju. Také mi nepřijali dítě do školky, protože není plně očkováno dle kalendáře. A pokud nemám dítě zajištěno, tak nemohu do práce. Takže myslíte, že očkování s problémem uplatňování žen na trhu práce nesouvisí?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 3):
Marek.Necada, Robert.Magni, Marek.Dluhos

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Povinně doma

Příspěvek od anonym2064 »

Maria Vasickova píše: Rozumím tomu, že se lidem nechce řešit otázku očkování, je to nepříjemné téma, protože evokuje emoce a rozděluje rodiny.Je načase to nějak řešit.
Je to skutečně tak žhavé téma? Není to taky jen požadavek menšiny podobně jako adopce homoosexuály?
Možná je to oprávněné, možná ne, když už to řešíte, dotáhněte to až do nějakého hlasování ať tedy víme na čem jsme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5558
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22539 poděkování
Dostal poděkování: 4545 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinně doma

Příspěvek od Robert.Magni »

Odmítání očkování nebo stádního výplachu mozků ve školství může vést i ke krádežím dětí.Být svobodný je trestné.
Jistě,že to k sobě patří.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinně doma

Příspěvek od Marek.Necada »

Majko, já s tebou souhlasím, že povinné očkování rozhodně je souvisejícím problémem, ale taky mi nepřijde úplně vhodné to tlačit do jedné tiskovky. Tiskovka není esej, měly by tam být jen ty nejdůležitější souvislosti.
OFFTOPICMimochodem, dnes jsem si v souvislosti s čerstvými nálezy ÚS procházel příslušnou legislativu, což mě přimělo k tomu, abych své dceři zrušil trvalý pobyt v ČR, do té doby jsem k tomu neviděl podstatný důvod. Teď ho vidím: nějaký iniciativec by mi mohl dát pokutu kvůli povinnému očkování. Zrovna jsem to datovkou poslal.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 2):
anonym2064, Robert.Magni
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Odpovědět

Zpět na „Práce a sociální věci“