Pomozme vrátit děti rodičům

Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Roman.Kucera »

9000 árizovaných dětí ročně je kec. Bylo to celkové číslo k roku myslím 2013. Porodnost v Norsku je asi 60000/r
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 4692
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 6802 poděkování
Dostal poděkování: 7520 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Ondra.kl
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Robert.Magni »

Nejdřív se mediálně nechá dítě utýrat a potom národ sám volá po,,prevenci,, Stejný scénář v Británii,Norsku a pokusy o totéž byli i u nás....Kdo to režíruje a proč ?
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 4692
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 6802 poděkování
Dostal poděkování: 7520 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Imho to nikdo nereziruje - je to podobny pripad jako s trestem smrti, taky po kazdem zvlast medaialne nechutnem pripadu vzroste jeho podpora. A s justicnm omylem zase klesne.

Od zacatku jsem proti tomu, ze se jedna o nejakou zlou "juvenilni justici", ktera ma za ukol odebirat deti rodicum a prevychovavat je, nebo je davat do adopce homosexualum (a kdovico jsem jeste slysel). Tady je to nazorne receno - debilni vyhypovany system, ktery neprimo nakladove uprednostnuje odebirani deti (nezvisle na tom, jestli neco rodice provedli nebo ne), urednici s komplexem mesiastvi, nebo proste jen flakaci...takova moc urednikovi do ruky nepatri. A na druhou stranu financne zvyhodneni pestouni...kazdy analytik musi jasne predem rict, k cemu to povede.
Lhostejny urednik je vetsi zlo, nez jakykoliv sadista. Uz jen proto, ze jich je o nekolik radu vice.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Ondra.kl, Robert.Magni
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1432 poděkování

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od msuchan »

Roman Kucera píše:9000 árizovaných dětí ročně je kec. Bylo to celkové číslo k roku myslím 2013. Porodnost v Norsku je asi 60000/r
Je to normálně ze stránek Bernevertenu... Už jsem to sem dával...
A jedná se o čísla typu "aktuálně v řešení".
Takže těch cca 9 000 dětí je aktuálně ve správě úřadu A v pěstounské péči...a k tomu zbytku do 53 tis. jsou pouze aktuálně "činěna nějaká opatření"...
Statisticky je cca každé 12-té dítě"v péči" tohoto úřadu...
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Robert.Magni »

Sansom píše:Imho to nikdo nereziruje - je to podobny pripad jako s trestem smrti, taky po kazdem zvlast medaialne nechutnem pripadu vzroste jeho podpora. A s justicnm omylem zase klesne.

Od zacatku jsem proti tomu, ze se jedna o nejakou zlou "juvenilni justici", ktera ma za ukol odebirat deti rodicum a prevychovavat je, nebo je davat do adopce homosexualum (a kdovico jsem jeste slysel). Tady je to nazorne receno - debilni vyhypovany system, ktery neprimo nakladove uprednostnuje odebirani deti (nezvisle na tom, jestli neco rodice provedli nebo ne), urednici s komplexem mesiastvi, nebo proste jen flakaci...takova moc urednikovi do ruky nepatri. A na druhou stranu financne zvyhodneni pestouni...kazdy analytik musi jasne predem rict, k cemu to povede.
Lhostejny urednik je vetsi zlo, nez jakykoliv sadista. Uz jen proto, ze jich je o nekolik radu vice.
Tak já s tebou v celku i souhlasím,až na maličkost - jsou lidé,kteří si na tom založili živnost.A jelikož v tom lítají stamiliony,který hledají páníčka,tak těch trafikantů je hodně.Různé zájmové skupiny,dokonce je tu i konkurenční boj.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Rostislav.Reha
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Roman.Kucera »

Z bejsbůku:
Norsko cca 1,6 dítěte na 1000 obyvatel mimo péči biologických rodičů, všechny v pěstounských rodinách včetně postižených dětí. Ty ovšem většinou zůstavají v rodině a je zajištěna široká škála služeb tak aby to rodinu neničilo podobně jako se stává v ČR - s rušením ústavů začali už v osmdesátých letech. Chybí data kolik těch náhradních rodin je v rámci širší rodiny.

ČR cca 1,2 dítěte mimo rodinnou péči, většina v ústavu. 1,6 dítěte pokud se počítá i dítě svěřené do pěstounské péče širší rodině (biologičtí rodiče zbaveni péče). Většina z nich je odebraná ze sociálních důvodů, případně jde o děti ústavních dětí, které do dvaceti let porodí další děti, o které se nebudou umět starat.

2,7 dítete když se počítají postižené děti v žijící ústavech sociální péče (tedy ne v denních centrech a podobně), které nejsou právně volné pro náhradní rodinnou péči.

http://www.ospod.cz/e_download.php...
http://www.mpsv.cz/cs/7513
http://www.nahradnirodina.cz/statistiky ... ni_vychovy...

počty jsou u ČR zhruba, nejsem ochotná se kvůli postu na FB prohrabávat materiály tří ministerstev kvůli přesným datům, takže je to z těch odkazovaných zdrojů, které jsou ovšem nejsou z roku 2013, je možné že se šoupnou počty v rámci pěstounské péče, ale bojím se že ne tak, aby se to projevilo v přesnosti na desetiny dítěte na 1000 obyvatel.
A i my máme svůj čerstvý barnevern:
http://m.denik.cz/denik/c/vzali-mu-milo ... -giw0.html
Jenže tady je z toho smrťák.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
David.Michal, Rostislav.Reha, Robert.Magni, MilanM
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Robert.Magni »

Takže tady text,který je napsaný člověkem,který pracuje na zavádění ,,norska,,do čech.Vychází z oficiálních zdrojů. Norsko je nejlepším místem na světě.Tolik oficiální názor.
NORSKO.pdf
(43.71 KiB) Staženo 494 x
Prosím,porovnejte čísla s našimi,ale já se začínám opravdu bát.
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
MilanM
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 435
Registrován: 09 črc 2012, 00:34
Profese: technik
Dal poděkování: 1102 poděkování
Dostal poděkování: 613 poděkování

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od MilanM »

OFFTOPICV tomto případě se bohužel naplňuje ono známé "aktivní blbec horší třídního nepřítele"...

http://www.novinky.cz/domaci/359917-v-c ... razde.html
Naposledy upravil(a) MilanM dne 27 led 2015, 14:56, celkem upraveno 1 x.
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.
Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1432 poděkování

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od msuchan »

zabzicek píše:Takže tady text,který je napsaný člověkem,který pracuje na zavádění ,,norska,,do čech.Vychází z oficiálních zdrojů. Norsko je nejlepším místem na světě.Tolik oficiální názor.
NORSKO.pdf
Prosím,porovnejte čísla s našimi,ale já se začínám opravdu bát.
Takto nějak jsem si to představoval.. Nejvíc mne zaujala "komise"...
Jo..jo...to všechno dobře známe...potratové komise a pouliční výbory...

Takže odebírací komise se skládá:

1) 1 ks právníka dodaného "úřadem"
2) 2 ks "nezávislého odborníka" viz. např znalci Michalákové, co mají byznys "kindr sejfty" jako povolání na plný úvazek, včetně přednášek a psaní knih...
3) dva prověření vobčani (vobčanky) na brigádě
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvek:
Robert.Magni
Odpovědět

Zpět na „Práce a sociální věci“