Pomozme vrátit děti rodičům
Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni tym Socialni
Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pomozme vrátit děti rodičům
9000 árizovaných dětí ročně je kec. Bylo to celkové číslo k roku myslím 2013. Porodnost v Norsku je asi 60000/r
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Rostislav.Reha
- Kontrolní komise
- Příspěvky: 4692
- Registrován: 15 říj 2013, 12:16
- Profese: informatik
- Bydliště: Ostrava
- Dal poděkování: 6802 poděkování
- Dostal poděkování: 7520 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pomozme vrátit děti rodičům
Strizlive zhodnocena situace.
http://www.lidovky.cz/barnevern-odebira ... n_domov_hm
http://www.lidovky.cz/barnevern-odebira ... n_domov_hm
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
- Roman.Kucera, Ondra.kl
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Junior clen KK.
- Robert.Magni
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 4745
- Registrován: 18 led 2013, 17:08
- Profese: dělník
- Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
- Dal poděkování: 17929 poděkování
- Dostal poděkování: 3694 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pomozme vrátit děti rodičům
Nejdřív se mediálně nechá dítě utýrat a potom národ sám volá po,,prevenci,, Stejný scénář v Británii,Norsku a pokusy o totéž byli i u nás....Kdo to režíruje a proč ?
- Rostislav.Reha
- Kontrolní komise
- Příspěvky: 4692
- Registrován: 15 říj 2013, 12:16
- Profese: informatik
- Bydliště: Ostrava
- Dal poděkování: 6802 poděkování
- Dostal poděkování: 7520 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pomozme vrátit děti rodičům
Imho to nikdo nereziruje - je to podobny pripad jako s trestem smrti, taky po kazdem zvlast medaialne nechutnem pripadu vzroste jeho podpora. A s justicnm omylem zase klesne.
Od zacatku jsem proti tomu, ze se jedna o nejakou zlou "juvenilni justici", ktera ma za ukol odebirat deti rodicum a prevychovavat je, nebo je davat do adopce homosexualum (a kdovico jsem jeste slysel). Tady je to nazorne receno - debilni vyhypovany system, ktery neprimo nakladove uprednostnuje odebirani deti (nezvisle na tom, jestli neco rodice provedli nebo ne), urednici s komplexem mesiastvi, nebo proste jen flakaci...takova moc urednikovi do ruky nepatri. A na druhou stranu financne zvyhodneni pestouni...kazdy analytik musi jasne predem rict, k cemu to povede.
Lhostejny urednik je vetsi zlo, nez jakykoliv sadista. Uz jen proto, ze jich je o nekolik radu vice.
Od zacatku jsem proti tomu, ze se jedna o nejakou zlou "juvenilni justici", ktera ma za ukol odebirat deti rodicum a prevychovavat je, nebo je davat do adopce homosexualum (a kdovico jsem jeste slysel). Tady je to nazorne receno - debilni vyhypovany system, ktery neprimo nakladove uprednostnuje odebirani deti (nezvisle na tom, jestli neco rodice provedli nebo ne), urednici s komplexem mesiastvi, nebo proste jen flakaci...takova moc urednikovi do ruky nepatri. A na druhou stranu financne zvyhodneni pestouni...kazdy analytik musi jasne predem rict, k cemu to povede.
Lhostejny urednik je vetsi zlo, nez jakykoliv sadista. Uz jen proto, ze jich je o nekolik radu vice.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
- Ondra.kl, Robert.Magni
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Junior clen KK.
- msuchan
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 870
- Registrován: 29 říj 2013, 11:25
- Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
- Dal poděkování: 173 poděkování
- Dostal poděkování: 1432 poděkování
Re: Pomozme vrátit děti rodičům
Je to normálně ze stránek Bernevertenu... Už jsem to sem dával...Roman Kucera píše:9000 árizovaných dětí ročně je kec. Bylo to celkové číslo k roku myslím 2013. Porodnost v Norsku je asi 60000/r
A jedná se o čísla typu "aktuálně v řešení".
Takže těch cca 9 000 dětí je aktuálně ve správě úřadu A v pěstounské péči...a k tomu zbytku do 53 tis. jsou pouze aktuálně "činěna nějaká opatření"...
Statisticky je cca každé 12-té dítě"v péči" tohoto úřadu...
- Robert.Magni
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 4745
- Registrován: 18 led 2013, 17:08
- Profese: dělník
- Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
- Dal poděkování: 17929 poděkování
- Dostal poděkování: 3694 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pomozme vrátit děti rodičům
Tak já s tebou v celku i souhlasím,až na maličkost - jsou lidé,kteří si na tom založili živnost.A jelikož v tom lítají stamiliony,který hledají páníčka,tak těch trafikantů je hodně.Různé zájmové skupiny,dokonce je tu i konkurenční boj.Sansom píše:Imho to nikdo nereziruje - je to podobny pripad jako s trestem smrti, taky po kazdem zvlast medaialne nechutnem pripadu vzroste jeho podpora. A s justicnm omylem zase klesne.
Od zacatku jsem proti tomu, ze se jedna o nejakou zlou "juvenilni justici", ktera ma za ukol odebirat deti rodicum a prevychovavat je, nebo je davat do adopce homosexualum (a kdovico jsem jeste slysel). Tady je to nazorne receno - debilni vyhypovany system, ktery neprimo nakladove uprednostnuje odebirani deti (nezvisle na tom, jestli neco rodice provedli nebo ne), urednici s komplexem mesiastvi, nebo proste jen flakaci...takova moc urednikovi do ruky nepatri. A na druhou stranu financne zvyhodneni pestouni...kazdy analytik musi jasne predem rict, k cemu to povede.
Lhostejny urednik je vetsi zlo, nez jakykoliv sadista. Uz jen proto, ze jich je o nekolik radu vice.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
- Rostislav.Reha
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pomozme vrátit děti rodičům
Z bejsbůku:
http://m.denik.cz/denik/c/vzali-mu-milo ... -giw0.html
Jenže tady je z toho smrťák.
A i my máme svůj čerstvý barnevern:Norsko cca 1,6 dítěte na 1000 obyvatel mimo péči biologických rodičů, všechny v pěstounských rodinách včetně postižených dětí. Ty ovšem většinou zůstavají v rodině a je zajištěna široká škála služeb tak aby to rodinu neničilo podobně jako se stává v ČR - s rušením ústavů začali už v osmdesátých letech. Chybí data kolik těch náhradních rodin je v rámci širší rodiny.
ČR cca 1,2 dítěte mimo rodinnou péči, většina v ústavu. 1,6 dítěte pokud se počítá i dítě svěřené do pěstounské péče širší rodině (biologičtí rodiče zbaveni péče). Většina z nich je odebraná ze sociálních důvodů, případně jde o děti ústavních dětí, které do dvaceti let porodí další děti, o které se nebudou umět starat.
2,7 dítete když se počítají postižené děti v žijící ústavech sociální péče (tedy ne v denních centrech a podobně), které nejsou právně volné pro náhradní rodinnou péči.
http://www.ospod.cz/e_download.php...
http://www.mpsv.cz/cs/7513
http://www.nahradnirodina.cz/statistiky ... ni_vychovy...
počty jsou u ČR zhruba, nejsem ochotná se kvůli postu na FB prohrabávat materiály tří ministerstev kvůli přesným datům, takže je to z těch odkazovaných zdrojů, které jsou ovšem nejsou z roku 2013, je možné že se šoupnou počty v rámci pěstounské péče, ale bojím se že ne tak, aby se to projevilo v přesnosti na desetiny dítěte na 1000 obyvatel.
http://m.denik.cz/denik/c/vzali-mu-milo ... -giw0.html
Jenže tady je z toho smrťák.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
- David.Michal, Rostislav.Reha, Robert.Magni, MilanM
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Robert.Magni
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 4745
- Registrován: 18 led 2013, 17:08
- Profese: dělník
- Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
- Dal poděkování: 17929 poděkování
- Dostal poděkování: 3694 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pomozme vrátit děti rodičům
Takže tady text,který je napsaný člověkem,který pracuje na zavádění ,,norska,,do čech.Vychází z oficiálních zdrojů. Norsko je nejlepším místem na světě.Tolik oficiální názor.
Prosím,porovnejte čísla s našimi,ale já se začínám opravdu bát.
-
MilanM
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 435
- Registrován: 09 črc 2012, 00:34
- Profese: technik
- Dal poděkování: 1102 poděkování
- Dostal poděkování: 613 poděkování
Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Naposledy upravil(a) MilanM dne 27 led 2015, 14:56, celkem upraveno 1 x.
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.
- msuchan
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 870
- Registrován: 29 říj 2013, 11:25
- Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
- Dal poděkování: 173 poděkování
- Dostal poděkování: 1432 poděkování
Re: Pomozme vrátit děti rodičům
Takto nějak jsem si to představoval.. Nejvíc mne zaujala "komise"...zabzicek píše:Takže tady text,který je napsaný člověkem,který pracuje na zavádění ,,norska,,do čech.Vychází z oficiálních zdrojů. Norsko je nejlepším místem na světě.Tolik oficiální názor. Prosím,porovnejte čísla s našimi,ale já se začínám opravdu bát.
Jo..jo...to všechno dobře známe...potratové komise a pouliční výbory...
Takže odebírací komise se skládá:
1) 1 ks právníka dodaného "úřadem"
2) 2 ks "nezávislého odborníka" viz. např znalci Michalákové, co mají byznys "kindr sejfty" jako povolání na plný úvazek, včetně přednášek a psaní knih...
3) dva prověření vobčani (vobčanky) na brigádě
- Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvek:
- Robert.Magni