Stránka 14 z 36

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Napsal: 22 led 2015, 22:56
od Maria.Vasickova
Jak vnímáme svobodu?
Osobně bych definovala svobodu jako "vše, co mohu" OFFTOPICne, že můžu vše
V čem spočívá svoboda rodičů ? A v čem svoboda dětí?

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... patrovany/

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Napsal: 22 led 2015, 23:12
od msuchan
Maria Vasickova píše:Já mám na mysli Nory, protože myslím, že oni vůbec netuší co se tam děje,
S tímto opět musím nesouhlasit.
Když si vezmu kalkulačku, statistiku Bernevertenu a odhadnu stejný poměr dětí do 15 let jako v ČR, tak v nějaké jejich "péči" je aktuálně každé 11-té dítě, tedy 2-3 z každé školní třídy.
Což mi připadá příliš, aby to nějak "běželo mimo" norské (minimálně) rodiče.

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Napsal: 22 led 2015, 23:20
od Rostislav.Reha
Ad Marksova: Ona je (podle toho, co jsem od ni slysel) idealni kandidat na zavedeni podobneho systemu u nas. Je hnana bohulibymi umysly - je potreba dbat na nazor deti, dneska se tak u nas nedeje atd. Ona musi nad tema Norama uplne slintat, jak je obdivuje. Nevidi problem v tom, ze takhle dat rozhodovaci pravomoc na v podstate nejslabsi clanek ve hre je brutalne korupcni manipulativni mechanismus - primet to dite rict to, co si dospely znaly veci a triku zamane, je bohuzel krute realne.

Ad velvyslankyne: To uz je uplne vymasteny rozhovor, jako bych slysel hlas z fasistickeho nemecka nebo ze socialismu - my nevime, co se tam deje, my to vedet nesmime, ale nasi soudruzi-soukmenovci jednaji prisne podle zakona a prava a nemohou se mylit... hruza des.

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Napsal: 22 led 2015, 23:36
od msuchan
Maria Vasickova píše:Jak vnímáme svobodu?
Osobně bych definovala svobodu jako "vše, co mohu" OFFTOPICne, že můžu vše
V čem spočívá svoboda rodičů ? A v čem svoboda dětí?

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... patrovany/
Svoboda a dítě není to úplně správné spojení. To už je "hraní jejich hry"...
Užitečnější jsou slova "zodpovědnost", "práva" a "způsobilost".

Norský systém popírá systém dosavadní a to velmi zásadním způsobem.

V Norsku se říká rozhodnutí tříletého dítětě "svoboda" a na jeho základě se jedná. U nás to zatím je jen nějaké přání, ke kterému může rodič přihlédnout. Uvádím schválně rodič, protože ten je v našem systému primárně osobou způsobilou a zodpovědnou za dítě a jeho vývoj, dokud ho tohoto práva a povinnosti někdo nezbaví. Ditě způsobilé za sebe jednat není...naštěstí...

Svoboda rodičů je také obskurní pojem. Nyní doplácíme nejspíš na jev, že desetitíce let bylo nejzákladnější právo lidí na rozmnožování a život se svojí rodinou natolik samozřejmým, že jsme si ho zapoměli definovat... :roll:

Mimochodem by mne zajímalo, jak milý Barnevernet respektuje "svobodu rozhodování dětí", když křičí, že chtějí zpátky k mámě... :x

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Napsal: 23 led 2015, 00:07
od Maria.Vasickova
msuchan píše:
Mimochodem by mne zajímalo, jak milý Barnevernet respektuje "svobodu rozhodování dětí", když křičí, že chtějí zpátky k mámě... :x
To je dobrá otázka :?:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Napsal: 23 led 2015, 06:21
od Robert.Magni
Opatrovník je dítěti udělen, protože rodiče mohou mít v krizových situacích rozdílné názory na situaci, a ty nemusí být vždy objektivní a k prospěchu dítěte.
V praxi to znamená,že ve chvíli,kdy vstoupí do hry OSPOD končí všechna práva,bez ohledu na to,co tvrdí zákony..

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Napsal: 24 led 2015, 09:29
od msuchan
http://zpravy.idnes.cz/barnevern-kauza- ... ranicni_hv

Klasika...tak už to z nich začíná lézt...
Takže posudečky... ;) Od "znalců" kteří spolupracují s Barnevertenem a ten jim proplácí faktury... :lol:
Tudíž ekvivalent, když v ČR Policie zatýká lidi za "propagaci hnutí" a objednává si na to posudky od znalců, kteří když jim tu akci 1x zblamují, tak už nikdy od Policie zakázku nedostanou...
Vážně vidím toho znalce Barnevertenu, který dělá pro jejich pobočku 200 posudků ročně a bude do nich psát, že "k odebrání nebyl důvod." :lol: :lol: :lol:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Napsal: 24 led 2015, 10:54
od Robert.Magni
msuchan píše:http://zpravy.idnes.cz/barnevern-kauza- ... ranicni_hv

Klasika...tak už to z nich začíná lézt...
Takže posudečky... ;) Od "znalců" kteří spolupracují s Barnevertenem a ten jim proplácí faktury... :lol:
Tudíž ekvivalent, když v ČR Policie zatýká lidi za "propagaci hnutí" a objednává si na to posudky od znalců, kteří když jim tu akci 1x zblamují, tak už nikdy od Policie zakázku nedostanou...
Vážně vidím toho znalce Barnevertenu, který dělá pro jejich pobočku 200 posudků ročně a bude do nich psát, že "k odebrání nebyl důvod." :lol: :lol: :lol:
No a totéž máme v ČR. Např.v Kroměříži je,,znalcem - psychologem,, tamního úřadu evangelický farář se specializací na traumata a vyhoření kněží.... Co jsou zač soudní znalci netřeba rozvádět,většina ,,znalcovala,, už za soudruhů :fet:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Napsal: 24 led 2015, 11:45
od Marek.Dluhos
Celá tato kauza se možná objevila v pravý čas, aby ukázala, jak je norský systém (a podobné systémy) nelidský a že by se v ČR neměl naprosto zavádět. Místo vymýšlet a zavádět přeplácené pěstounské systémy by se stát měl po vzoru vyspělých států jako Německa a Francie učit opravdu pomáhat rodinám s dětmi, samoživitelkám, což se v ČR nezvládá taky (směšné výše přídavků na dítě, peníze na bydlení končící místo podpory rodin jak to bylo dříve před Kalouskem (byl pro rodiny sociální příplatek) v ghettech s ubytovnami atd.). Takže Nory kritizovat, ale to co se děje s podporou rodin v ČR, aby nenastávalo to co v Norsku, je taky katastrofa.

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Napsal: 24 led 2015, 11:47
od msuchan
zabzicek píše:
msuchan píše:http://zpravy.idnes.cz/barnevern-kauza- ... ranicni_hv

Klasika...tak už to z nich začíná lézt...
Takže posudečky... ;) Od "znalců" kteří spolupracují s Barnevertenem a ten jim proplácí faktury... :lol:
Tudíž ekvivalent, když v ČR Policie zatýká lidi za "propagaci hnutí" a objednává si na to posudky od znalců, kteří když jim tu akci 1x zblamují, tak už nikdy od Policie zakázku nedostanou...
Vážně vidím toho znalce Barnevertenu, který dělá pro jejich pobočku 200 posudků ročně a bude do nich psát, že "k odebrání nebyl důvod." :lol: :lol: :lol:
No a totéž máme v ČR. Např.v Kroměříži je,,znalcem - psychologem,, tamního úřadu evangelický farář se specializací na traumata a vyhoření kněží.... Co jsou zač soudní znalci netřeba rozvádět,většina ,,znalcovala,, už za soudruhů :fet:
Začínám mít pocit, že stav v ČR je také "zajímavý"... Minimálně bych se rád podíval na penězotoky, tedy hospodaření a financování různých "Klokánků", znalců a pod...
A za čísla vidím, že v Norsku se odebírá cca jen 2x více, než u nás, což vůči tomu jejich komunistickém systému zase není takový rozdíl...

Jinak kauza docela jede a veřejnost to zajímá...Nebylo by to na nějaké oficiální stanovisko? Aspoň nějaké..?