Iniciativa za základní příjem + piráti

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Zamčeno
Marek.Dluhos
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 588
Registrován: 27 říj 2013, 20:53
Profese: filosof, kriminolog, teolog
Bydliště: Praha (Ostravak)
Dal poděkování: 799 poděkování
Dostal poděkování: 742 poděkování

Re: Iniciativa za základní příjem + piráti

Příspěvek od Marek.Dluhos »

Jde o to, že by to muselo být spojeno s alespoň přímou demokracií v míře teď jsoucí ve Švýcarsku. Proto je tam myšlenka na základní příjem tak daleko a uvažují o 55 000!
U nás by se začalo klidně na 10000.
Jenže to by občané nesměli být ovčané a museli požadovat naprostou kontrolu státních firem a max. tresty za rozebírání dolů, lesů, polí a dalších aktiv, jak to současné vlády posledních 24 let provozují!
Věř tomu že peněz je dost-Slováci např. zavedli registrační pokladny a za 2 měsíce mají o X miliard vyšší příjmy-u nás pořád ti, co stojí za podnikatelskými klikami ala podle mne vietnamské večerky mají pořád dost vlivu, aby jakékoliv opatření pro lepší příjmy státu zamezili. Registrační pokladny byly podle ODS a TOP prý špatně, dnes to samé slyšíme od podnikatelů z ANO. Švýcaři mají z našich rozkradených dolů ala Mostecká uhelná miliardy-u nás do poslední chvíle ODS a TOP a s nimi spojené soudy atd.tvrdily že vše je OK.
Máte pravdu v tom, že dokud úmyslně tenhle stát bude likvidován několika vykuky, tak na základní příjem nebude. Lidi můžou základní příjem všech mít, ale musí k tomu mit jednu vlastnost-dokázat mít sílu si uhlídat státní majetek a ještě ho rozšiřovat!
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Iniciativa za základní příjem + piráti

Příspěvek od anonym2064 »

PUDr Hotas píše:
Karel Fuzik píše:
volani.webnode.cz píše: Někdo si tu myslí, že se ušetří na administraci a přerozdělí se jen to co se momentálně používá na sociální dávky (zrušení současných adresných dávek a rozdání všem i těm "bohatým" - částka třeba okolo 3000Kč) . Dle dokumentu kulturní impuls a iniciativy za základní nepodmíněný příjem to je zneužití myšlenky.
Tato varianta je pravicová...
Tuto myšlenku jsem formuloval já v roce 1994, mohu doložit. Možná jsem tenkrát vymyslel kolo, ale takto se mi to zdá dobré dodnes. Takže vnímám jiné nasazení VZP jako zneužití mé myšlenky šílenými neomarxisty. Pokud se najdou další zdroje (např. daň z "robota"), bylo by možné ji zvýšit. Takzvaná levicová varianta je utopie a není ji z čeho zaplatit.
pokud se přerozdělí jen to, co se momentálně na sociální dávky používá a rozdá se to všem, dostanou logicky současní příjemci dávek mnohem míň, než dosud. nebude to pro ně znamenat výrazné zhoršení jejich ekonomické situace a nedojde tím paradoxně k ještě k většímu rozevření sociálních nůžek, proti kterému zastánci ZP bojují?
samozřejmě ano, i ZP je možné zneužít.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvek:
volani.webnode.cz
Uživatelský avatar
Jan.Hotarek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 321
Registrován: 15 srp 2013, 15:13
Profese: stavebnictví
Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Iniciativa za základní příjem + piráti

Příspěvek od Jan.Hotarek »

Luxos píše:Věř tomu že peněz je dost-Slováci např. zavedli registrační pokladny a za 2 měsíce mají o X miliard vyšší příjmy
nevím odkud čerpáš data, ale nemyslím si, že je to tak jednoduché (zavedení pokladen) a účinné, přestože jsem na fenomén loterie daňových dokladů na Tchaj-wanu poukazoval již dávno... OFFTOPICta loterie tam je víc než šedesát let
Luxos píše:Švýcaři mají z našich rozkradených dolů ala Mostecká uhelná miliardy-u nás do poslední chvíle ODS a TOP a s nimi spojené soudy atd.tvrdily že vše je OK.
zase neznám zdroj tvých informací a o propojení soudů s ODS a TOP nevím. každopádně já mám privatizaci MUS spojenou s ČSSD ;-)
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
Marek.Dluhos
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 588
Registrován: 27 říj 2013, 20:53
Profese: filosof, kriminolog, teolog
Bydliště: Praha (Ostravak)
Dal poděkování: 799 poděkování
Dostal poděkování: 742 poděkování

Re: Iniciativa za základní příjem + piráti

Příspěvek od Marek.Dluhos »

Ke stánku jsem došel až o půl druhé, neb jsem ještě byl na filosofické fakultě diskutovat o skutečné tváři listopadu 1989 a proč jsme za 24 let budování demokracie tam, kde jsme. I Pithart řekl, že podle něj se v roce 1989 o žádnou revoluci nejednalo. Už jste ale zmizeli, jsem myslel že to tam bude déle. Příště raději přijdu na začátek.

Každopádně se mnou počítejte a pošlete SZ, až budete zase někdy chtít pomoci v Praze se stánkem. :idea:

Co se týká Mostecké uhelné, ta jen dokazuje, že v tom jeli všichni velcí hráči české politiky napříč spektrem. Jedni to začali a druzí (TOP a ODS poslední roky) dělali vše pro to, aby se to nevyšetřovalo. Stejně jak poslední dny pro to, aby to bylo v médiích co nejméně, neb to jasně ukazuje na naprostou děravost české justice vůči skutečným mafiím a organizovanému zločinu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Dluhos za příspěvek:
anonym2064
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Iniciativa za základní příjem + piráti

Příspěvek od Roman.Kucera »

Máloco by mě asi donutilo opustit Pirátskou stranu, ale zavedení cenzury nebo registračních pokladen ano.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Karel.Fuzik, Jan.Koci, Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jan.Hotarek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 321
Registrován: 15 srp 2013, 15:13
Profese: stavebnictví
Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Iniciativa za základní příjem + piráti

Příspěvek od Jan.Hotarek »

Roman Kucera píše:Máloco by mě asi donutilo opustit Pirátskou stranu, ale zavedení cenzury nebo registračních pokladen ano.
o tom jsem právě mluvil, že to není tak jednoduché. na jednu stranu se zdá, že zavedení reg. pok. přinese do rozpočtu spoustu peněz, OFFTOPICale zdání, jak víme, někdy klame ;-) na druhou stranu je to de facto špehování...
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Iniciativa za základní příjem + piráti

Příspěvek od Roman.Kucera »

Četl jsem někde na internetu, že to nic nepřineslo, tak pak zavedli tu loterii (hazarrd pro děti, nemající v Evropě obdobu), aby to nějak napravili, ale náklady na tu loterii opět všechno navýšení sežraly. Úplně nahovno, jen o 50k živnostníků na dlažbě a dávkách.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
volani.webnode.cz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 472
Registrován: 24 srp 2010, 06:20
Profese: Nezaměstnaný-prekérní práce-PéCévál
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 442 poděkování
Dostal poděkování: 408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Iniciativa za základní příjem + piráti

Příspěvek od volani.webnode.cz »

Roman Kucera píše:Četl jsem někde na internetu, že to nic nepřineslo, tak pak zavedli tu loterii (hazarrd pro děti, nemající v Evropě obdobu), aby to nějak napravili, ale náklady na tu loterii opět všechno navýšení sežraly. Úplně nahovno, jen o 50k živnostníků na dlažbě a dávkách.
Nějaké odkazy na zdroje by nebyly?
Ⓐ☮
Uživatelský avatar
Jan.Hotarek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 321
Registrován: 15 srp 2013, 15:13
Profese: stavebnictví
Bydliště: Velká Bíteš, mobil: 602 370 696
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování

Re: Iniciativa za základní příjem + piráti

Příspěvek od Jan.Hotarek »

pokud si dobře pamatuju, po zavedení reg. pokladen na Slovensku výběr daní přechodně stoupl, ale následně zase klesl OFFTOPICasi jak se to lidi naučili obcházet( protože kdo to dělal a chce dělat, bude to dělat dál) ;-) cca na původní hodnoty, ale za cenu mnohem větších nákladů s tím souvisejících...
obdobný to bude s tou loterií. teď je zájem obrovskej, každý dítě si může koupit ledňáka a tím i los... ?!?
výběr daní to pochopitelně přechodně zvedne, ale časem zájem opadne, protože lidi zjistí, že mají doma krabice účtů a stejně nic nevyhrávají (pochopitelně vzhledem k dané pravděpodobnosti) a výběr se opět vrátí plus mínus do předchozí úrovně. jen se zvýšenými náklady na loterii ;-)
Honza Hoťas Hotárek https://www.facebook.com/PuDr.Hotas, člen KS JmK a hostující člen KS Vysočina
...co nejvíc pirátů do komunální politiky!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Iniciativa za základní příjem + piráti

Příspěvek od Roman.Kucera »

Myslet si, že uspořádat loterii je zadarmo, může jen nějaký blb z ČSSD alias SMERu.
Kor když ty "tikety" nemají žádné zabezpečení. Myslím, že je jen otázka času, kdy se po slosování vyrojí desítky tiketů z té jediné správné pokladny :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Zamčeno

Zpět na „Práce a sociální věci“