Letní zamyšlení

Moderátoři: PKS Stredocesky kraj, Krajsti predsedajici, PMS Benesov

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan.Licka
Místní předsednictvo
Příspěvky: 233
Registrován: 28 dub 2017, 14:15
Profese: Projektant logistiky
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 600 poděkování
Dostal poděkování: 588 poděkování

Letní zamyšlení

Příspěvek od Jan.Licka »

[kopíruji s Facebooku, v rámci zachování pro další diskusi] Co definuje Piráta a Pirátství? Dlouho jsem nad tímhle dotazem přemýšlel, i nad odpověďmi. Řada lidí v rámci strany, s kterými jsem o tomhle tématu mluvil, nezmiňovala esenci, ale ideál Piráta. Což je obdobně abstraktní, falešné a prázdné jako Topolánek, slib Jisker, nebo heslo Policie České republiky :)

Potkal jsem u Pirátů řadu lidí, kteří jsou fajn a řadu, s kterými si u piva nemám co říct. Nalhávat si, že jsme beztřídní, bezkonfliktní komunita je zavádějící směrem k absurditám typu exemplární popravy skrze NDA nebo kodex správného ministra, který může splnit jen Bůh a autor kodexu. Piráti jsou historicky lidi, kteří se bodali navzájem do ksichtu, ale vůči svým mnohým nepřátelům postupovali jednotně, inovativně a demokraticky.

Jestli něco skutečně je idea - nikoliv ideál - Pirátství a to globálně, je to 𝐧𝐞𝐭𝐰𝐨𝐫𝐤𝐢𝐧𝐠: 𝐭𝐨𝐮𝐡𝐚 𝐬𝐝𝐢́𝐥𝐞𝐭, 𝐬𝐢́𝐭̌𝐨𝐯𝐞́ 𝐮𝐯𝐚𝐳̌𝐨𝐯𝐚́𝐧𝐢́ 𝐚 𝐡𝐥𝐞𝐝𝐚́𝐧𝐢́ 𝐬𝐨𝐮𝐯𝐢𝐬𝐥𝐨𝐬𝐭𝐢́ 𝐮 𝐠𝐞𝐧𝐞𝐫𝐚𝐜𝐞, 𝐤𝐭𝐞𝐫𝐚́ 𝐧𝐞𝐩𝐨𝐮𝐳̌𝐢́𝐯𝐚́ 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐧𝐞𝐭, 𝐚𝐥𝐞 𝐳̌𝐢𝐣𝐞 𝐡𝐨. Což vede k antitezi politiky postavené na ideologických zkratkách. Když říkáme A, říkáme i B a C; děláme kvalifikovaná a informovaná rozhodnutí.

Když se zeptáte Zelených na jaderné elektrárny, pošlou vám link na seriál Černobyl a přivážou se pro jistotu k reaktoru. Pirát se zeptá: "aha, ale až bude celý svět včetně aut na elektřinu, jak zajistíme plynulé zásobování energií bez uhlí a plynu, i v noci, za bezvětří, v zemi bez velkých přehrad?" Zacházet s energií představuje riziko už od doby strkání hřebíků do zásuvek; energie pro celé lidstvo znamená mít klíče od brány pekla.
Vysokorychlostní železnice znamená svět na dosah ruky, ale i krajinu rozdělenou tisíce tunami oceli a štěrku z kamenolomů. Krajinné prvky jako remízky, meze, jezírka nebo stezky jsou nezbytné pro její funkčnost, ale znamenají pracnější přístup, menší výnos a dražší produkty ... politika u nás byla vždycky o tom, že vlády lhaly o nevýhodách řešení - a opozice lhala o přednostech, aby se dostala k moci. Myslím, že my jsme pro tu předchozí generaci šíbrů nebezpeční právě v tom, že na podobné fráze a "táhněte doleva! táhněte doprava!" zvysoka kašlem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Licka za příspěvky (celkem 3):
Lenka.Kozlova, MMMonz, Vaclav.Kubaljak
Dávat druhým vyrůst

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Benešov“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host