Volba předsednictva MS Benešov - rozprava

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Krajsti predsedajici, PMS Benešov

Odpovědět
Uživatelský avatar
Klara.Kocmanova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 669
Registrován: 03 dub 2018, 14:28
Dal poděkování: 923 poděkování
Dostal poděkování: 1611 poděkování

Volba předsednictva MS Benešov - rozprava

Příspěvek od Klara.Kocmanova »

Vážené fórum,

vyhlašuji rozpravu o volbě předsednictva MS Benešov. Rozprava bude trvat do 21. 10. 2018, poté bude 48 na rozmyšlenou a následné hlasování.
Zájemci nechť představí svoji vizi působení na dané pozici.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Vaclav.Kubaljak, Jan.Licka

„Někteří věří, že pouze velká síla dokáže udržet zlo pod kontrolou, ale moje zkušenost říká něco jiného: jsou to malé, každodenní skutky běžných lidí, které brání zlu růst. Drobné, milé, láskyplné činy.“
Gandalf

Klára Kocmanová
poslankyně
+420 733 765 433
klara.kocmanova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1276
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1585 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: Volba předsednictva MS Benešov - rozprava

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Vážené místní fórum,

ráda bych vám oznámila svou kandidaturu na předsedu i místopředsedu místního sdružení Benešov.
Co se týká kandidátské řeči, tak tu bych shrnula jen krátce, protože si myslím, že vybírat členy předsednictva by se mělo spíš na základě již vykonaných skutků a toho, jak se jednotlivým členům s kandidáty spolupracuje než podle kandidátských řečí.
Po Ondrovi, historicky prvním předsedovi tohoto sdružení, jsem funkci přebírala teprve nedávno (cca 2 měsíce zpět), nicméně v tu dobu probíhala ostrá fáze kampaně, takže jsme se měli šanci poznat a spolupracovat na rozličných úkolech podle mého názoru dostatečně.

Čeho bych chtěla v předsednictvu v nejbližší době dosáhnout:

1) zrušení doporučení o tom, že místní sdružení v SčK nemají přijímat nové členy, ale tuto zodpovědnost mají nechat na krajském předsednictvu - nelíbí se mi nedůvěra PKS SčK vůči svým místním sdružením a buď je neměli zakládat hned (dle organizačního řádu lze vytvořit nejprve přípravný tým a až posléze, až vykazuje dostatečnou aktivitu na to, aby sdružení plnilo svěřené úkoly dle org. ř., zakládat místní sdružení) nebo jim nechat pravomoce, které jim dle stanov náleží,

2) zasadit se o to, aby jednotlivá MS měla vlastní, byť klidně ne moc vysoké, rozpočty (cca 15 - 20 000 na rok) - lépe se organizují akce a hospodaří s penězi, když člověk ví, kolik jich na rok má a může investovat do činnosti ve své oblasti působnosti, než aby pokaždé musel žádat krajské předsednictvo o schválení a zaplacení i malých položek,

3) přenos informací mezi místním sdružením a krajským předsednictvem - je potřeba, aby někdo kvalitně zprostředkovával přenos informací od PKS, případně prosazoval zájmy místního sdružení u PKS,

4) ač se mám stále co učit, ráda bych poskytla své znalosti a stranických předpisů a zkušenosti z fungování jiného oblastního sdružení (MS Olomouc, potažmo Olomoucký kraj) k tomu, abychom se mohli posouvat dál.

Toť ode mě vše, děkuji za pozornost. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 3):
Jan.Licka, Vaclav.Kubaljak, David.Rejha
Uživatelský avatar
Jan.Licka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 376
Registrován: 28 dub 2017, 14:15
Profese: Manufacturing Engineer
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 998 poděkování
Dostal poděkování: 835 poděkování

Re: Volba předsednictva MS Benešov - rozprava

Příspěvek od Jan.Licka »

Rád bych oznámil svoji kandidaturu na místopředsedu MS Benešov.

Hodnocení svého dosavadního působení v této roli nechávám na jiných. Hodnocení fungování MS jsem za sebe shrnul na poslední schůzi 12.10. U Kovářů, přesto bych rád zopakoval, že považuji práci nás všech ve sdružení za úspěšný vstup do komunální politiky, za okolností, které panovaly v Benešově: tradiční vítěz voleb je konzervativní VPB, volí zejména starší lidé, silný vliv ANO-ČSSD s vazbami na hlavního zaměstnavatele (nemocnici), krátký čas na stabilizaci MS (vzniklo de facto 5 měsíců od voleb) atd.

Svoji roli nadále vnímám jako spojující článek mezi specializovanými stranickými útvary (nejen Dopravy) a Poslaneckou sněmovnou. V dalším volebním období bych rád motivoval lidi k účasti v evropských volbách, aby se za Středočeský kraj dostal do EP alespoň jeden Pirát. A naše působení vyvrcholí v roce 2020, kdy je potřeba prorazit "skleněný strop" na kraji, jinak zůstanou naše možnosti financování větších projektů v obcích velmi omezené. Měli jsme rozhodně víc času věnovat kontaktní kampani s občany; zejména mladší voliči sice lajkovali a sympatizovali, ale statisticky je stále komunál ze židle nezvedá, což je škoda. I reakce na soutěž v novinách o ceny byla nulová. Do příštích voleb bychom tedy měli rozhodně přehodnotit způsoby propagace a udělat papírové offline volby víc cool.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Licka za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Jana.Skopalikova, Vaclav.Kubaljak, David.Rejha

Dávat druhým vyrůst
:idea: infrastruktura / automatizace / logistika

Uživatelský avatar
David.Rejha
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 80
Registrován: 08 lis 2017, 16:18
Profese: student VŠCHT, laboratorní pracovník
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 76 poděkování

Re: Volba předsednictva MS Benešov - rozprava

Příspěvek od David.Rejha »

Rád bych oznámil svoji kandidaturu na post místopředsedy MŠ Benešov.

Tímto bych chtěl obhajovat funkci místopředsedy místního sdružení. K nějakému tomu obhajování sebe sama z minulého působení. V podstatě od začátku působení sdružení jsem byl místopředsedou, protože jsme na samém počátku byli pouze tři Piráti. Jelikož však Ondra po nějaké době přestal z osobních důvodů plnit roli předsedy, tak jsme tuto roli společně zastávali s Honzou Ličkou až do zvolení nového předsedy, což byla nějaká doba. Také jsem prošel celou volební kampaní jako místopředseda a nasbíral tím dobré zkušenosti.
Ještě abych se nějak vyjádřil k mé předešlé práci. Byl jsem místopředsedou a takovým polovičním předsedou, ale vůbec jsem nevěděl, co to obnáší a dělal jsem chyby, ale časem jsem se v tom naučil chodit a myslím si, že jsem se v tom zlepšil. Avšak výsledné hodnocení je už na zbytku sdružení, jestli jsem se zlepšil a jak jsem pracoval.

K mé práci budoucí. Chtěl bych být opět místopředsedou a zastávat tu roli větší komunikace s městem a lidmi v něm. Být tím hlavním mostem mezi sdružením a zastupiteli. Jelikož mi jde právě o Benešov, tak se chci zasadit o tu hlavní napojenost na město. Pořádání akcí, komunikace na další sdružení a město či další práce ve městě. Chtěl bych být tím hlavním tmelem a organizátorem ve sdružení.
Právě funkci dalšího místopředsedy či předsedy bych viděl toho, který bude tou hlavní spojkou na kraj a další MS v kraji. Samozřejmě bych však chtěl a to chci slíbit, že bych se začal více věnovat kraji a začal jezdit na krajské schůze po celém kraji.

Toť asi vše a čekám na dotazy a tak dále. 🐵
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Rejha za příspěvky (celkem 3):
Jana.Skopalikova, Vaclav.Kubaljak, Jan.Licka
Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1276
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1585 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: Volba předsednictva MS Benešov - rozprava

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Je hezké, jak se jako kandidáti z řad končícího předsednictva doplňujeme. 🙂
Nicméně zatím to vypadá spíš jako formalita - původní PMS rezignuje, přihlásí se do rozpravy a nechá se znovu zvolit ve stejném složení... Proto bych ráda vyzvala členy, kteří o kandidatuře přemýšlí, ať se nebojí rozšířit naše řady zde a všechny, byť "náhodné kolemjdoucí", ať pokládají otázky do diskuse. Rozprava se nám pomalu blíží ke konci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Jan.Licka
Uživatelský avatar
Hana.Chalusova
Člen KS Praha
Příspěvky: 232
Registrován: 12 bře 2018, 22:56
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 560 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba předsednictva MS Benešov - rozprava

Příspěvek od Hana.Chalusova »

Zdravím,
oznamuji svoji kandidaturu na předsedkyni a místopředsedkyni MS Benešov.

V minulosti jsem se představovala, a v minulé dovolbě jsem představovala i svoji vizi pro své působení v roli předsedkyně sdružení. Nebudu zde hodnotit dosavadní čas působení našeho MS, já sama jsem neměla žádnou roli v předsednictvu. Této evaluaci, jak činnosti předsednictva, tak kampaně, bychom v rámci sdružení ještě měli dát prostor. Může to pomoci našemu MS do budoucna, poučit se z chyb a pojmenovat si rizika.

Shrnutí s čím kandiduji:

1. Záleží mi na fungování našeho sdružení a na tom, aby se v něm dobře pracovalo všem členům a příznivcům, kteří se dobrovolně účastní aktivit sdružení. Svou roli coby předsedkyně vnímám zejména ve facilitaci a moderaci komunikace. S tím souvisí i prezentace našeho sdružení směrem k veřejnosti a motivace dosavadních dobrovolníků a účastníků našich akcí v další spolupráci s naším sdružením. Když to shrnu, cílem je, aby nám členové a příznivci neubývali, ale přibývali, a aby všichni mohli otevřeně diskutovat své návrhy a zpětné vazby.

2. Další důležitou oblast vnímám komunikaci s PKS a ostatními orgány Pirátské strany, včetně sdílení s ostatními oblastními sdruženími. A zprostředkovávat oboustranně přenos informací. Cílem je pro mě vyjasnění kompetencí MS vzhledem k PKS a usilování o samostatné a efektivní fungování našeho MS v souladu se stanovami PS. PKS a další orgány PS vnímám jako servis pro fungování dané stanovami a naplňování programu PS. Členové i příznivci by měli být obeznámeni s jejich rolí a fungováním a zejména mají být obeznámeni, pokud se jedná o nich.

3. Roli předsedkyně MS vnímám i jako koordinaci činnosti předsednictva MS tak, aby všem bylo srozumitelné, jaké jsou kompetence a odpovědnosti jednotlivých členů předsednictva. Vzhledem ke komunální situaci, kdy máme dva zastupitele, považuji za další náplň této role zprostředkování komunikace členů našeho MS s těmito zastupiteli se zřetelem na naplňování programu MS i programu PS.

Jako předsedkyně chci podpořit takové normy, které dosud fungovaly, např. i v situaci kontroverzí jsme vždy fungovali jako celek zaměřený na cíl v komunikaci s veřejností. Naopak se chci zaměřit na změny v tom směru, kde naše MS chybovalo, např. aby každý měl dostatek informací a tyto informace byly kontinuálně a srozumitelně distribuovány mezi všemi členy a příznivci a každý se mohl více aktivně zapojit, když bude mít zájem. Svou volbu vnímám jako alternativu k tomu, jak dosud sdružení fungovalo, aniž by byla narušena kontinuita činnosti sdružení.

Politickou funkci vnímám především jako službu a věřím, že mám životní i profesní zkušenosti pro výkon této služby.

Ráda odpovím ještě dnes na případné vaše dotazy či zpětné vazby. Hanka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Chalusova za příspěvek:
Jana.Skopalikova
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Benešov“