Čelo kandidátky - rozprava

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, PMS Benešov

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1728
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2737 poděkování

Čelo kandidátky - rozprava

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Vážené místní fórum,

Vyhlašuji rozpravu k volbě čela kandidátky pro komunální volby 2018. Zájemce o tyto pozice prosím o představení své vize působení na dané pozici. Rozprava bude trvat do 8.6 23:59. Pokud se nepřihlásí dostatečný počet kandidátů (4), tak bude rozprava o týden prodloužena. Po době nezbytné k rozmyšlení (48 hodin) bude přistoupeno k hlasování (72 hodin), které bude dvoukolové. Připomínám, co musí mít kandidát s dnem podání kandidatury splněno: na adresu stepan.drtina@pirati.cz zaslané podepsané následující dokumenty: Kodex kandidáta, všechna čestná prohlášení z něj vyplývající (celkem 5), demokratické minimum a aktuální výpis z RT (ne starší jak 6 měsíců). Až bude hotový centrální souhlas s kandidaturou, pak ještě tento dokument, ale to se ozvu zvlášť. Dále pak mít svůj profil na wiki.pirati.cz/lide. Ohledně tvorby profilu se prosím obracejte na Filipa Dítě (filip.dite@pirati.cz), kterému dodáte obsah (fotka a několik řádků o sobě). Připomínám, že konečné pořadí čela kandidátky se sestaví podle počtu odevzdaných hlasů v druhém kole, V případě rovnosti hlasů rozhoduje počet hlasů v prvním kole, popř. pořadí přihlášení do rozpravy. Je možné uvést preference a doporučení pro volitele.

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
David.Rejha
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 80
Registrován: 08 lis 2017, 16:18
Profese: student VŠCHT, laboratorní pracovník
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 76 poděkování

Re: Čelo kandidátky - rozprava

Příspěvek od David.Rejha »

Představení kandidáta na čelo - David Řejha

Vážení přátelé Piráti, rád bych se vám v tomto, doufám, krátkém medailonku představil.
Mé jméno je David Řejha, studuji místní osmileté gymnázium a letos maturuji. Po ukončení studia plánuji navázat v Praze studiem chemie na VŠCHT. Rád sportuji, čtu sci-fi a zajímám se o dění ve světě i u nás. Abych začal od začátku. Již od minulého léta jsme s Ondřejem Hrdým plánovali v Benešově založit nějakou stranu, abychom něco změnili. Původně jsme chtěli spolupracovat s ArchiBN, protože jsme je brali jako taky mladé a aktivní ve veřejném dění. Oni bohužel chtěli zůstat apolitičtí, takže to celé stále bylo na nás. Začali jsme zjišťovat formální věci k založení sdružení a zjistili jsme, že potřebujeme 3 Piráty a v té době jsme s Ondrou ještě nebyli členy Pirátské strany. Díky však naší aktivitě jsme se brzo po podzimních volbách do PS Piráty stali. Prošli jsme si grilovačkou od SčK kraje, kde nás hlavně vzali kvůli naší ochotě v Benešově něco změnit. Například nápad na debaty s lidmi (Terasy).
Někdy od února či března, kdy se konala první schůze MS Benešov ve Vidlákově Lhotě jsem se stal 1. místopředsedou, protože jsme v té době byli pouze tři Piráti na celé sdružení. Tato role si však, myslím, velmi sedla a ujal jsem se organizace s kterou mám hojné zkušenosti už jiných spolků. Momentálně kandiduji na 2. místo na kandidátce MS do podzimních voleb. Už jsem také měl dotazy, proč jsem nešel na lídra, kde bych dostal také určitou podporu. Vůči této roli jsem měl dostatečný respekt z důvodu, že mi je jen 19, jsem student a mám méně zkušeností. Hlavně by veřejnost mohl pohlížet špatně na takto mladého a "nezkušeného" lídra. Proto však kandiduji na druhou pozici. Ano, z této pozice bych také měl mít respekt a mám, ale už si na ní více věřím, že bych dokázal Pirátskou stranu velmi dobře reprezentovat.
Proč si to myslím a co mohu nabídnout?
Mladý pohled na věc plný entusiasmu. Jsem členem Pirátské strany. O dění v Benešově se zajímám už nějakou dobu, čtu, co se stalo na radě či zastupitelstvu, a na zastupitelstvo se snažím pravidelně chodit. Mám spoustu plánů a nápadů, co by se v Benešově dalo změnit, hlavně z pohledu architektury, urbanismu či městské zeleně. Jakožto už patnáctiletý jsem koncipoval výstavbu street workoutového hřiště v Benešově, na které jsem posbíral něco přes 200 podpisů a snažil se jednat jak s vládnoucí koalicí a tehdejší opozicí, která dnes v Benešově vládne a na náš návrh se společnou konzultací letos ono hřiště bude stavět. Také mám zkušenosti z debat, kdy jsem se na gymnáziu účastnil debatního spolku a defacto a Ondrou přišli s nápadem v Benešově založit nějaké debaty s obyvateli města (Terasy a podobně). Tím bych chtěl cílit na budoucnost města. Zapojení obyvatel v debatách o věcech, které se v Benešově řeší a obyčejní občané o tom nemají takový přehled, protože neví, co se na zastupitelstvu děje a my bychom jim to takto mohli ventilovat skrz debaty. Tím si také můžeme zlepšit pohled na situaci ve městě (víc hlav víc ví). K tomu co bych mohl přinést do zastupitelstva, bych chtěl ještě dodat, že bych se rád krom zastupitelstva rád dostal i do komise pro architekturu a tím i ovlivňoval vzhled města, což je pro mě jeden z hlavních cílů.
Děkuji za přečtení mého medailonku. Snad jsem se někde až moc nerozepsal. Budu rád za vaše dotazy v komentářích či rád zopakuji, co zaznělo již na schůzi. Například mé nedostatky.
Uživatelský avatar
mmmonz
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 78
Registrován: 12 zář 2017, 20:34
Profese: Environmentalista, nadcházející diplomat
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 82 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Re: Čelo kandidátky - rozprava

Příspěvek od mmmonz »

Milí přátelé,

znáte mne pod zkratkou MMM neboli Martin Michael Monz, nyní se hlásím do skupiny čelních tahounů v Benešově.

Brzy ukončím své magisterské studium Environmentalistiky, předtím jsem se zabýval otázkami přeshraniční spolupráce s německým světem a veřejnou správou ČR, tak i německých zemí. Naváži po magisterském doktorským studiem Environmentalistiky na Masarykově univerzitě, kde se věnuji politickým a ekologicky-ekonomickým otázkám a své malé vášni pro přírodní estetiku z perspektivy německých myslitelů.

Nasbíral jsem bohaté zkušenosti při praxích v německých institucích, které jsem zastupoval, mimo jiné jsem byl osobním asistentem zemského rady ve Freyung-Grafenau. Při svém magisterském studiu se mi podařilo propojit s odborníky a navázat soukromá přátelství, která mohou být jedině v prospěch našich inovačních představ, které jsme si vytyčili pro naše město, které bude obzvláště důležité odborně pokrýt a konzultovat.

Několik let jsem pobýval soukromě v německém prostředí a mohu tedy poskytnout relevantní porovnání a zkušenosti ze zahraničí, kdy jsem díky rodině mohl i značně cestovat po světě.

O politiku se zajímám aktivně již od svých nejmladších let, kdy v rodině máme ukotvenou zásadovost, férovost a pevnou vůli. Rodinné krédo zní: "Scientia potentia est".

Mohu mimo jiné vyniknout mimořádným nadáním pro jazyky a u přeshraniční spolupráce, jsem nadšencem do cyklistiky, literatury, gastronomie a vědění obecně a mám silné pouto k přírodě.

Celoživotní téma pro mne představuje mnohonárodnostní soužití, zejména Čechů, původního německého a židovského obyvatelstva.
O dění v Benešově mám skvělý přehled, neboť se naší rodině podařilo se zapojovat do veřejného dění po více než 50 let, kdy se tu ukotvila po svém příchodu z brněnských vod.

Zastupitelské místo mne láká ze soukromé snahy celostranické modernizace environmentálních otázek a možnosti praktické aplikace své odbornosti na obecní úrovni, kde vidím obrovský potenciál pro návrat staré krásy Benešova a ukotvení nových myšlenek v souznění s pozapomenutým cenným kulturním dědictvím. Rád bych utvořil s dalšími z Benešova environmentálně ukázkové město s budoucností.

O transparentnost se jakožto politický aktivista zasazuji na denní bázi, podporuji řadu brněnských organizací při své činnosti na dobrovolné bázi. Znalost místních poměrů mi nabízí dobrý náhled za pozadí špinavých her a jsem schopen rozpoznat lživé informace a nakládat s nimi.

Budu se mimo jiné snažit prosadit do komise Zdravého města Benešov a MA21, které bych od základů chtěl přebudovat. Neboť v současné době nejsou ničím jiným než populistickým tlacháním na úrovni úřednického aparátu, kde vzniká mnoho papírů, které však jsou v důsledku o ničem. Preferoval bych proto přebudování současné komise na komisi pro ŽP a environmentální otázky.

Jsem taktéž nadšencem do alternativních forem školství, kdy si pamatuji ze svých mladších školních let velice nudné vyučování, které mi nebylo schopné podat a prodat to, co by mne skutečně zajímalo a raději jsem soukromě se dovzdělával. Proto bych podporoval jako svoji druhou prioritu školství, které by bylo schopné s dětmi zajít do přírody a ukazovat věci v praxi. Vidím budoucnost v návratu ke kořenům a ve sblížení se s přirozeností.

Třetí důležitý bod pro mne představuje mezigenerační dialog a náprava mezigeneračních křivd, kde stále pociťuji nedostatečné vyrovnání se s minulostí. Chtěl bych proto zapojit více všechny generace do dění a navrátit dřívější zvyky a obyčeje do městského obrazu, aby město opět žilo a nebylo jako vybydlené o víkendech.

Své slabiny vidím v tom, že jsem velice neústupný, analyzuji rád zdlouhavěji informace, tíhnu k perfekcionismu, workoholismu a čas od času jsem výbušným a bouřlivým rétorem.

Snažím se pracovat se svými slabinami a nežádoucí jevy budu minimalizovat v prospěch našeho sdružení, kdy dám přednost odbornosti před vyprázdněnou mluvou, která je dnes častá u politických představitelů.

Nadto jsem nyní také v celostranickém odboru pro otázky ŽP, kde se snažím přispívat k debatě a rozvíjet nové debaty na témata, která jsou stále řešena jenom okrajově. Některá jsem nově přinesl na pracovní stůl a o těchto jsem přesvědčen, že prospějí celostranicky v souboji s populismem a krátkozrakostí politického rozhodování.

Mějte se krásně a položte mi případně své otázky, děkuji! :)
Martin M. M

PS pomáhal jsem klukům z ArchiBN při jejich startu :)
Moudrý má tři vlastnosti: že sám koná, co radí konati druhým, že nikdy nejedná proti spravedlnosti a že trpělivě snáší slabosti lidí kolem sebe.
Uživatelský avatar
Vaclav.Kubaljak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 517
Registrován: 08 kvě 2018, 23:05
Profese: Účetní
Dal poděkování: 1515 poděkování
Dostal poděkování: 1083 poděkování

Re: Čelo kandidátky - rozprava

Příspěvek od Vaclav.Kubaljak »

Nar. 9. 12. 1988 v Benešově, zde jsem také studoval na ZŠ Jiráskova, než jsem začal častěji jezdit do Prahy, tam jsem se na Masarykově střední škole chemické věnoval analytické chemii. Po dokončení střední školy jsem se rozhodl pro dlouho zamýšlenou pedagogickou kariéru a s ní spojené studium pedagogiky na Univerzitě Karlově, protože jsem odjakživa miloval přírodu v okolí mého bydliště, vybral jsem si logicky dvojobor biologie – chemie. Zatím jsem ukončil pouze bakalářský stupeň vzdělávání s bakalářskou prací dotýkající se okolí Benešova – CHKO Blaník jako didaktický prostor, ve které jsem navrhl různé varianty exkurzí pro učitele a jejich žáky.
Po absolvování bakalářského stupně studia jsem začal učit na Benešovsku ve dvou ZŠ – církevní Archa Petroupim a Chotýšany, kde jsem díky dobrému vedení ze stran ředitelů nasbíral slušný rozhled do alternativního školství (Montesori, Jena plan, Respektující přístup, Hejného metoda matematiky, integrace, inkluze).
Už od malička jsem rád vyrazil za hranice, rád jsem navštívil Řecko, Itálii, Anglii, Francii, Dánsko a další Skandinávské země, Polsko, Slovensko a další, kde jsem rád nasbíral inspiraci co a jak funguje, ale nikdy jsem se nezapomněl vrátit domů, do Benešova.
Ve svém volném čase se věnuji hudbě, přírodě, práci s dětmi, historii a historickému šermu.
Jako učitel bych rád nabídl čelu kandidátky moje dovednosti – řízení týmu, práce ve skupině, práce s motivací, komunikační a analytické dovednosti a vizionářství. Stejně jako vědomosti právě v oblasti školství, „ekologie“, práce s lidmi, ale i informatiky.
Pokud bych se dostal na čelo rád bych s týmem a leadrem řešil svoje vize Benešova jako města, které nabízí vzdělání v maximální možné míře šité na míru, nabízí dostatek vyžití nejen pro děti, ale i dorost nebo seniory, místa, které je vzděláním a vzděláváním vyhlášené, kde je externí pracoviště akademie věd, univerzita, vysokorychlostní připojení k internetu a technologické firmy. Zároveň bych rád rozšířil vizi města, ve kterém funguje veřejná a cyklo doprava, které má rozumně rozmístěnou zeleň stejně jako vodní plochy pro ochlazování městské výhně. Rád bych, aby Benešov bylo město, které je známé jako místo, které nabízí aktivity pro mladé – dostatek sportovišť, legální plochy pro graffiti, místa, kde lze provozovat pouliční umění – klavír na ulici, malé městské pódium, komunitní místo, kde se setkávají staří, kteří učí mladé lidi řemesla, hrají spolu lidovou hudbu a udržují tradice maloměsta. Rád bych pomohl profilovat Benešov jako město, kde se pořád něco děje. Líbilo by se mi, kdyby se kolem města udělal dostatečný průzkum zajímavých lokalit a vznikly kolem něj přírodní rezervace, kde se lidé budou moci učit a obdivovat pěknou přírodu, nebo naopak aby poblíž města vznikl archeoskanzen, který by fungoval jako komunitní a didaktické místo. Také bych rád podporoval myšlenky a nápady komunitních zahrad, dílen nebo spolujízdy.
Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1283
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1586 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: Čelo kandidátky - rozprava

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Ahoj,
jmenuji se Jana Skopalíková a ráda bych kandidovala na čelo benešovské kandidátky, tudíž bych se tu nyní měla představit. Kandidovala jsem již na lídra a medailonek nechávám stejný (tzn. kdo ho již četl, podruhé nemusí), nicméně se těším na vaše dotazy - ptejte se na cokoliv... ;-)

Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy jsem vystudovala magisterský obor Biologie – botanika a nyní pokračuji tamtéž ve studiu doktorském. Jsem z původně Olomouce, asi 5 let jsem bydlela tak napůl v Praze a napůl na Benešovsku a teď už zhruba půl roku (ne)oficiálně bydlím v Dlouhém Poli, vesničce asi 5 km od Benešova. Rodilý Benešák by mohl namítnout, proč chci kandidovat do zastupitelstva, když „to tu vlastně neznám“. Částečně je to pravda, určitě o Benešově nevím úplně všechno, ale za tu ne úplně krátkou dobu na Benešovsku jsem zjistila, jak se tu žije a s jakými problémy se občané mohou potýkat, ba můžu naopak posoudit na základě zkušeností z dalších dvou měst, co je na Benešově lepší než jinde a naopak kde mohou být možnosti pro zlepšení a čím bychom se mohli v rozvoji města inspirovat. Také nebydlím přímo v Benešově, ale jak stojí výše vesničce u Benešova spadající do působnosti města, takže vidím a zakusila jsem si na vlastní kůži některé problémy, které občan Benešova nemusí poznat, např. jaké to je, když vám jezdí domů autobus asi tak 3x denně nebo kvůli suchu „prostě dojde voda“.

Piráty volím už dlouho, bedlivě sledovat a přemýšlet, že bych se mohla nějak zapojit, jsem začala po sněmovních volbách, což se datem téměř shodovalo s ukončením mého magisterského studia. Začala jsem si říkat, že doteď společnost investovala převážně do mě – studium atd., a teď bych mohla začít přinášet něco i já jí. Stejně jako Piráti grilují své kandidáty, tak jsem se já rozhodla zjistit si o straně víc, zúčastnit se pár akcí a ověřit si, jestli máme stejné cíle, vyznáváme podobné myšlenky a hodnoty. Poznala jsem Piráty v Praze – pomáhala jsem vařit a rozdávat tři pirátské guláše, v Olomouci – akce Ukliďme Česko, debata o Ústavě, Pivo s poslancem, ale i v Benešově – posezení s Piráty, grilovačka a akce na 1. máje. Jsou to skvělí lidé, na kterých (kromě programu) oceňuji především individualitu, avšak schopnost vytvořit dobře fungující celek, otevřenost novým myšlenkám a lidem a snaha dělat „i něco navíc“ než jen politiku (např. již zmiňované debaty, guláše nebo úklidové akce). Zatím jsem to nestihla, ale ve velmi blízké budoucnosti bych se ráda stala také členkou Pirátů.

Co bych mohla jako člen čeka kandidátky v Benešově nabídnout? Jsem čerstvě po škole, učím se ráda a velmi rychle. Zatím nemám osobní zkušenosti s politikou, ale svou snahou, pílí a odhodlaností myslím, že se dá leccos dohnat. Jakožto doktorand jsem „pánem svého času“ – nějakou práci sice odvádět musím, ale mohu si ji přesunout na dobu, kdy zrovna nebude probíhat např. kontaktní kampaň. Mám chuť měnit staré pořádky k lepšímu, osobně přidat ruku k dílu a klidně se i zapotit – ne jen sedět u piva v hospodě a o změnách mluvit, na druhou stranu ráda zachovám to, co funguje dobře. Jsem zvyklá tvrdě pracovat jak na sobě, tak na příslušných projektech a dotahovat věci do konce. Jsem tak trochu perfekcionista (což může být někdy i nevýhoda), ale když jsem se svou prací spokojená já, téměř vždy mám pozitivní ohlasy i od okolí. Ráda pracuji v týmu – nejen jako člen čela bych chtěla poznat lidi, kteří budou vést kampaň se mnou, zjistit, jaké jsou jejich přednosti, co je baví a s čím mohou pomoci. Ráda podpořím nápady ostatních – víc hlav víc ví, naopak v případě neshody si ráda vyslechnu všechna pro a proti a snažím se dosáhnout konsenzu mezi oběma stranami. Abychom dosáhli co nejlepšího výsledku, musíme spojit své síly a schopnosti, táhnout za jeden provaz a navzájem se podporovat.

K mým dalším zájmům patří historie – především raný středověk a odívání v něm, tanec – klasický, ale i např. step, příroda nebo hudba – hraji na kytaru a zpívám, především s dětmi na táborech + práce s mladší generací (už 10. rok působím ve vedení přírodovědného kroužku).
Program, se kterým jdou Piráti do voleb se mi líbí, nicméně jsem vybrala tři body, kterým bych se chtěla věnovat asi nejvíce:
1. Benešov, obec s rozšířenou působností, nejen pro lidi přímo z města, ale i jeho okolí (např. problémy se suchem, MHD – aby nemuseli všichni všude autem),
2. Benešov, nejen „noclehárna“ a „parkoviště“ (nedostatek parkovacích míst – lepší doprava z okolí, parkoviště a garáže ve městě, kultura – více akcí přímo na ulici),
3. Benešov, vzdělané město (podpora vzdělanosti a vědy ve městě, tlak na vytváření podmínek pro jejich rozvoj, více mimoškolních aktivit pro děti a dorost).

A proč jsem do toho vlastně šla? Chci pomáhat… Pomáhat lidem, pomáhat městu. Tak, aby se nám tu společně co nejlépe žilo. Je to běh na dlouhou trať a nebude to lehké. Ať jako součást čela kandidátky nebo „pouhý řadový člen“, chci jít do toho s vámi, chci změnit aspoň kousek světa k lepšímu. A proto se ptám, chcete i vy mě?
Zeptejte se na cokoliv… Neříkám, že budu vědět všechno a že všechno umím, jen slibuji, že se budu snažit a dám do toho všechno.
Uživatelský avatar
Hana.Chalusova
Člen KS Praha
Příspěvky: 232
Registrován: 12 bře 2018, 22:56
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 560 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelo kandidátky - rozprava

Příspěvek od Hana.Chalusova »

Ahoj, omlouvám se za zpoždění, jsem ve víru několika přijímaček na vejšku, tak jsem musela věnovat více času přípravě.

Jeden můj medailonek jste již četli, možná, toto je jiná volba, a místo medailonku nabízím zde svou úvahu.
S Piráty spolupracuji velmi dlouho, ještě před sněmovními volbami, kde Piráti neuspěli, jsem se účastnila setkání ke vzdělávání, také jsem navázala osobní vztahy s některými pražskými Piráty. S pirátskou politikou v Benešově jsem začala ještě než jsme se sem stěhovali. Účastnila jsme se setkávání Pirátů v Praze 11 ještě před sněmovními volbami, a byla u toho, jak plánují oficiální vznik sdružení a jak spolu komunikují. Pozvala jsem (prostřednictvím Petra, který za sčk Piráty kandidoval ve volbách) předvolební schůzi k nám již se záměrem dát o nás vědět, že tu jsou aktivní příznivci. Pomáhala jsem v kampani, a ačkoliv jsem se nakonec ve volbách rozhodla podpořit SZ, sama jsem získala mnoho hlasů pro Piráty. Po volbách jsem opět pozvala sčk Piráty k nám na povolební oslavu, kde jsme již komunikovali záměr založit zde sdružení. První setkání Pirátů a příznivců bylo u nás a téma bylo založení sdružení a komunální volby. Petr byl ten, kdo komunikoval s Pirátskou stranou a oslovoval lidi, já s ním o tom diskutovala a podporovala ho.(A dělala kafe a muffiny pro účastníky setkání).
Ve své osobě pro čelo kandidátky nabízím: 1) jsem členka Pirátské strany s dlouho historií příznivkyně 2) aktivně jsem se podílela na vzniku sdružení 3) mám mnoho osobních i profesních zkušeností a přináším nové pohledy a témata 4) oslovuji i jiné, než tradiční voliče PS 5) nebojím se komunikovat i problematická nebo kontroverzní témata, respektuji jiné názory a podporuji diskusi 6) jsem si vědoma svých silných i slabých stránek 7) pracuji s kritikou a nebojím se sdělit a přijmout zpětnou vazbu 8) jsem výrazná a současně civilní 9) ráda pomáhám lidem
V situaci, kdy je lídr kandidátky Daniel Netušil si myslím, že bych byla užitečná na 2. nebo 3. místě kandidátky. Jsem připravená přijmout odpovědnost, která z tohoto umístění vyplývá. Těším se na Vaše otázky a diskusi. Hanka
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1728
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2737 poděkování

Re: Čelo kandidátky - rozprava

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Prodlužuji rozpravu do 11.6 23:59.

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Jan.Licka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 377
Registrován: 28 dub 2017, 14:15
Profese: Manufacturing Engineer
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 1001 poděkování
Dostal poděkování: 839 poděkování

Re: Čelo kandidátky - rozprava

Příspěvek od Jan.Licka »

Protože p. Klempera by neměl možnost sem přidat svoji kandidátskou řeč, přidávám po dohodě s lídrem kandidátky jeho profil, který zaslal včera:

Ing. Radek Klempera
Narodil jsem se 1. listopadu 1973 v Benešově. V letech 1980 až 1988 jsem chodil do Základní školy Na Karlově. V letech 1988 až 1992 jsem studoval na Gymnáziu Benešov. Následně jsem vystudoval Fakultu mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické (zakončeno titulem Ing.) a Právnickou fakultu Univerzity Karlovy (zakončeno titulem Mgr.) Po dokončení vysokých škol jsem krátce pracoval na humanitním odboru úřadu jedné městské části v Praze. Od roku 2002 pak na České inspekci životního prostředí, kde jsem pracoval v několika pracovních pozicích, nejdéle jako právník.

Poté, co se v roce 2010 stal ministrem životního prostředí Pavel Drobil, musela z MŽP, SFŽP a ČIŽP odejít celá řada zaměstnanců. I já jsem byl odejit. Následně jsem pracoval čtyři roky jako interní auditor. V roce 2015 jsem se na Českou inspekci životního prostředí vrátil a pracuji zde jako právník, resp. od účinnosti zákona o státní službě „vykonávám službu“.

Od roku 2008 jsem členem Strany zelených. Před tím jsem nebyl členem žádné politické strany. Za Stranu zelených jsem kandidoval dvakrát, a to v roce 2014 v komunálních volbách v Benešově v koalici SZ s KDU-ČSL a v roce 2016 ve středočeských krajských volbách v koalici SZ s KDU-ČSL a SNK-ED. Jsem rozvedený a mám jednoho syna.

Dávat druhým vyrůst
:idea: infrastruktura / automatizace / logistika

Uživatelský avatar
David.Rejha
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 80
Registrován: 08 lis 2017, 16:18
Profese: student VŠCHT, laboratorní pracovník
Dal poděkování: 111 poděkování
Dostal poděkování: 76 poděkování

Re: Čelo kandidátky - rozprava

Příspěvek od David.Rejha »

Poněvadž pan Konvalinka neměl možnost toto představení psát za sebe, tak to sem dávám za něj. Další kandidát na čelo od SZ.

Jan Konvalinka

Dobrý den a ahoj všem,
Jmenuji se Jan Konvalinka a od roku 1967 jsem benešák. Celý můj dosavadní život je spjatý s tímto městem. Narodil jsem se tu, získal jsem zde vzdělání, v mládí i v dospělosti jsem byl součástí života tohoto městečka. Sportoval jsem, účastnil jsem různých volnočasových aktivit, rád jsem se stýkal s lidmi při debatách o všem možném, od sportu až po politiku. Před revolucí jsem se nemohl dívat na postupnou destrukci starého města, ale nebylo zbytí, po revoluci se i v Benešově blesklo na lepší časy. Pravidelně jsem se jako volič zúčastňoval voleb a věřil jsem v aktivity místních politiků, že to dají dohromady a že město bude vzkvétat. S touto myšlenkou jsem chodil ke komunálním volbám snad až příliš dlouho, než jsem pochopil, že se tady děje něco, v co jsem nikdy nedoufal, ale co se bohužel děje i celorepublikově. Morální úpadek politiků a zároveň únava voličů, kteří již nemají v co doufat se zvrhl v destrukci nejen našich životů, ale i veřejného prostoru.
Tato politická atmosféra ani našemu městu neprospívá. Rád bych se, alespoň částečně, pokusil tento stav, v našem městě změnit. Jsem si vědom, že to nebude jednoduché, ale, to už je riziko aktivity a na rozdíl názoru, že kdo nic nedělá, nic nezkazí, razím názor, (který jsem si s dovolením půjčil od jedné rockové skupiny) – radšej buděm dnes aktývny áko zajtra radioaktývny.

Rozhodl jsem se tedy, po zvážení, podpořit kandidátku Pirátů s podporou Strany zelených kde bych rád dal k dispozici všechny moje životní i pracovní zkušenosti v Čechách i v zahranicí a to v Londnýně (23 měsíců), Dublinu (6měsíců), Damašku(8měsíců), Krakově (14měsíců) a v Mnichově (13měsíců) Momentálně pracuji na pozici oblastního ředitele v poradenské firmě Finpos s.r.o. se sídlem v Benešově. Za vaší případnou podporu předem děkuji.

p.s. – omlouvám se, ale psal jsem to na poslední chvíli. Díky za pochopení
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1728
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2737 poděkování

Re: Čelo kandidátky - rozprava

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Ukončuji rozpravu. K hlasování přistoupíme 13.6 23:59.

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Odpovědět

Zpět na „Benešov“