Fasáda

Pirátská kajuta Olomouc - 8. května 522/5, Olomouc.


Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Republikové předsednictvo, @picolo.tym

Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel.Halamicek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 244
Registrován: 25 zář 2016, 09:41
Profese: Podnikatel,galanterní výroba,merchandise
Dal poděkování: 143 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Daniel.Halamicek »

Jestli za sebe můžu něco podotknout..
Kdybych něco tak zásadního realizoval já na svém baráku ,který mám o pár metrů dál,a opravdu by mi na tom záleželo, nevystačil bych si s vizualizací, nýbrž bych do jednoho okna realizoval jednu variantu a do druhého druhou a podle fyzického dojmu- den/noc, rozsvíceno/zhasnuto bych pak horší variantu nahradil příznivější a doplnil třetí okno.
Jinak osobně si myslím, že při takové ultra minimalistické variantě nápisového sdělení v nich nejspíše bude pramalý rozdíl.
Hlavně už tam po takřka roce něco, nejlépe včera, nalepte, ať to nenatahujete další měsíce.
Co se týče výstrče, na kteréžto podobě je dávno všeobecná shoda,měl jsem zato, že už máte o povolení minimálně zažádáno, když už ne umístění povoleno. Jestli tomu tak není, prosím, ať s tím v pondělí někdo z ustanoveného Picola týmu zaběhne to podat, o tom snad nemusíte hlasovat.
Cedule překrývající rozvaděč: její podoba mi připadne nejméně důležitá, neb je to podkladová vývěska na letáky. Nicméně si při své velké představivosti nedokážu vybavit povrchovou úpravu, která učiní z dřevotřísky ušlechtilý materiál. Jelikož cedule bude značně menší než dosavadní, dala by se nakonec vyrobit i z masívu, zas na tak draho by to nepřišlo.
Co za důležité naopak považuji, při rezignaci na více nápisů do výloh, je umístění dalších kovových cedulek dle Vojtova poslaneckého vzoru s nápisy Sídlo krajského sdružení Pirátské strany Olomouckého kraje a Sídlo místního sdružení města Olomouce, samozřejmě taky s oficiálně stanovenou dobou pro kontakt veřejnosti se stranou. Možná taktéž i umístění cedulky Picola s nějakými bližšími informacemi k centru.
No a na závěr ještě jeden návrh. Zakoupit jednu nebo 2 podkladové tablové desky formátu A2 s průhlednou fólií k zavěšení dovnitř oken- pro umísťování volebních plakátů a plakátů na akce. Připevňování lepící páskou je jednak neestetické a taktéž přidělává zbytečnou práci paní uklízečce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Halamicek za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Tomas.Svoboda, Lubomir.Vlcek
Daniel Halamíček

"Nikdy jsem nechtěl žít nezajímavý život, proto si na jeho útrapy zajisté stěžovat nemůžu"
Uživatelský avatar
Antonin.Stepan
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 290
Registrován: 06 úno 2018, 23:33
Profese: muzikant,pedagog
Dal poděkování: 313 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Antonin.Stepan »

V3.png
Hoj. Připojuji další ilustrativní obrázek. Je zde použita tabule (né tada dle odkazů co dával Vojta), která se rozměrově vejde do 0.6 m2 a je uzamykatelná. Odkaz zde:https://www.b2bpartner.cz/venkovni-vitr ... gIRxvD_BwE
Tomas.Svoboda píše: 25 led 2019, 23:51
Z toho, z čeho je teď. Jen povrchově upravená tak, aby působila jako "ušlechtilý materiál".
Dotaz: Jak by šlo povrchově upravit stávající materiál cedule aby vypadal jako ušlechtilý materiál ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonin.Stepan za příspěvek:
Vojtech.Pikal
OFFTOPICTel : 733147625
Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Těch možností je hodně. Nástřik, polep, etc. Je to možnost, která by se konzultovala. Ale netrvám na tom. Držím se zpět. Nepotřebuji se přetahovat o řešení. Jen bych rád zachoval otevřený formát té cedule, přijde mi moc fajn, že tam mohou připíchnout své věci i "common people". Zamčená nástěnka se mi z principu nelíbí.
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fasáda

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ta otázka je trošku filozofická - když máme velikost 0,6m, můžeme si teoreticky dovolit otevřenou nástěnku, na kterou nám bude píchat kde kdo reklamu, ale musíme si tedy zajistit pravidelné čištění.

Já nepožaduju uzamykatelnost, pro mě je důležitá odolnost proti nepřízni počasí.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Jak říkám, zůstal bych zatím u zmenšení stávající desky.
A hlavně, bylo by dobré již předložit návrh památkářům.
Navrhuji, aby se toho ujal někdo z Picolo týmu, ideálně Nela, jako zástupce (také) poslanecké části.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Svoboda za příspěvek:
Nela.Melicharova
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Nela.Melicharova
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 25 led 2018, 00:00
Profese: Junior project manager a živnostník
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Nela.Melicharova »

Pošlete mi, prosím, do mailu nela.chudova@pirati.cz jaký návrh je tedy finální. Aby obsahoval polepy, umístění výstrče a cedule. Já za památkáři ráda zajdu a také mohu po schválení dohlédnout na zahájení realizace úprav.
Uživatelský avatar
Nela.Melicharova
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 25 led 2018, 00:00
Profese: Junior project manager a živnostník
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Nela.Melicharova »

+ ideálně také umístění cedule poslanecká kancelář s hodinami pro veřejnost.
Uživatelský avatar
Nela.Melicharova
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 25 led 2018, 00:00
Profese: Junior project manager a živnostník
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Nela.Melicharova »

Volala jsem nyní s panem ing. Koluchem z odboru památkové péče a nejprve máme zajít návrh zkonzultovat s panem Mgr. Kubeš (to je ten, kde už byl Vojta s Toníčkem) a následně si přijít pro oficiální posvěcení k Ing. Koluchovi. Jakmile mi přistane návrh na mailu, jsem ready to okamžitě začít řešit a dotáhnout do konce. :)
Uživatelský avatar
Nela.Melicharova
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 25 led 2018, 00:00
Profese: Junior project manager a živnostník
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Nela.Melicharova »

A ačkoliv bych Tome byla také pro "otevřenou nástěnku", jak tu stávající zajistíš před nepříznivým počasím? Osobně jsem tedy spíše pro tu, na kterou odkazuje Toníček.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nela.Melicharova za příspěvek:
Tomas.Svoboda
Uživatelský avatar
Nela.Melicharova
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 25 led 2018, 00:00
Profese: Junior project manager a živnostník
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Nela.Melicharova »

Daniel.Halamicek píše: 27 led 2019, 16:21 No a na závěr ještě jeden návrh. Zakoupit jednu nebo 2 podkladové tablové desky formátu A2 s průhlednou fólií k zavěšení dovnitř oken- pro umísťování volebních plakátů a plakátů na akce. Připevňování lepící páskou je jednak neestetické a taktéž přidělává zbytečnou práci paní uklízečce.
S tím i souhlasím. Můžu tě jen poprosit o zaslání odkazu na něco podobného? Díky!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nela.Melicharova za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Odpovědět

Zpět na „Olomouc - Pirátské Centrum Olomouc (PiCOlo)“