Fasáda

Pirátská kajuta Olomouc - 8. května 522/5, Olomouc.


Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Republikové předsednictvo, @picolo.tym

Odpovědět
Uživatelský avatar
Antonin.Stepan
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 290
Registrován: 06 úno 2018, 23:33
Profese: muzikant,pedagog
Dal poděkování: 313 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Antonin.Stepan »

Posláno do emailu (co jsem měl)
Máš Tome nějaký odhad co se týče ceny? Ono je fanj to někomu zadat ale aby to nestálo majlant. Jen ten grafik by stál šlupku a navíc si nejsem jist zda-li jsme se na té podobě nějak jako kraj dohodli. Já bych třeba tu výstrč tam chtěl + něco kam by šly případě zapíchnout vlajky na státní výročí když už ( jak řekl Vojta) tam ten úřad je.
OFFTOPICTel : 733147625
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26141
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36864 poděkování
Dostal poděkování: 30024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fasáda

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Zdroje jsou.

Ale měl jsem za to, že se to probere na schůzích MS/KS aby se probrali ty možnosti a všichni věděli že: bude/nebude ten výlep, bude/nebude ten štít apod.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Antonin.Stepan
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 290
Registrován: 06 úno 2018, 23:33
Profese: muzikant,pedagog
Dal poděkování: 313 poděkování
Dostal poděkování: 247 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Antonin.Stepan »

Vojtech.Pikal píše: 25 říj 2018, 11:03 Ale měl jsem za to, že se to probere na schůzích MS/KS aby se probrali ty možnosti a všichni věděli že: bude/nebude ten výlep, bude/nebude ten štít apod.
Tak nějak jsem to právě myslel
OFFTOPICTel : 733147625
Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

S Kubešem si věci ujasníme mailem. Sice existují Vojtovi poznámky z jednání s Kubešem, ale chci to mít od zástupce UPP zdokumentováno alespoň v mailové komunikaci.
Dále jsem konzultoval s architektem Ondřejem. On zastává názor, že ulice je přeplněna informacemi a vizuálním smogem, čili z jeho pohledu je lepší nemít ceduli žádnou a zásadní komunikaci směrem ven (co, kdo, etc.) udělat s pomocí grafika. Samotnou tabuli, nebo cokoliv, co ji nahradí by umístil do průjezdu. Jsou různé možnosti a pohledy na "správné" řešení. Jeden je estetický a druhý praktický. Ideálně spojit oba. Nebo vybrat ten, na kterém záleží více. To je na diskuzi.

K vašim strachům (Tonda) a předpokladům (Vojta). Žádné výdaje se nechystají. Co se týče probrání na schůzi, to už se dělo, bez jasných výsledků, ztráta času. Proto bude dobré mít nejprve ověřené a (alespoň v mailu) potvrzené stanovisko. To potom vytvoří stabilní podklad pro návrhy jednotlivých (odborných) řešení a potom přichází moment k diskuzi, tedy zvolit co bude pro nás to pravé.

26.11. mám schůzku (zdarma Tondo) s grafikem. Ten byl doporučen Ondřejem Spustou, jako člověk, který kvalitně a za dobrou cenu tvoří řešení písma (nejen) v projektech MASPARTI. S Petrem Macháčkem https://goo.gl/FuKp3C se tedy potkám v Picolu 26.11. v 16:30.

Je to tedy za měsíc.

Do té doby by asi bylo ok si říct, zda chceme ceduli venku, nebo v průjezdu, nebo vůbec. Viz zmiňovaný vizuální smog a přeinformovanost ulice.
Tím bych asi začal. Logicky bude menší, zhruba o dvě třetiny. To si lze snadno představit, vizualizovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Svoboda za příspěvky (celkem 2):
Antonin.Stepan, Jan.Bednarik
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Antonin.Stepan píše: 24 říj 2018, 20:05 Posláno do emailu (co jsem měl)
Máš Tome nějaký odhad co se týče ceny? Ono je fanj to někomu zadat ale aby to nestálo majlant. Jen ten grafik by stál šlupku a navíc si nejsem jist zda-li jsme se na té podobě nějak jako kraj dohodli. Já bych třeba tu výstrč tam chtěl + něco kam by šly případě zapíchnout vlajky na státní výročí když už ( jak řekl Vojta) tam ten úřad je.
Odhad není, Není žádný návrh řešení, proto nelze mít odhad ceny.
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Přátelé, přemýšlím nad tou věcí a též beru v potaz minulé zkušenosti s interierem a jeho řešením vs růzností názorů.

Proto bych rád navrhl následující:

1) shodnout se (např formou ankety) na: cedule na domě, cedule či jiný nosič v průchodu (domluvím s majitelem), cedule vůbec. To je základní věc.

2) zvolit tým tří zástupců k jednání o budoucím řešení. (navrhuji sebe, Honzu Bednaříka, Petra Kapounka) kteří to dotáhnou do finálního konce a budou mít dohled nad rozumným financováním, řešením estetickým i praktickým, nad komunikací, etc.
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Jan.Bednarik
Administrativní odbor
Příspěvky: 2783
Registrován: 24 říj 2017, 00:23
Profese: vývojář SW
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 6102 poděkování
Dostal poděkování: 7187 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Jan.Bednarik »

Myslím si, že cedule v průjezdu je zbytečná, protože ji nikdo neuvidí, krom pár taxikářů a návštěvníků fitcentra. Venkovní cedule, kam umístíme program na další měsíc a plakáty na aktuální akce, je podle mě nezbytná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bednarik za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Pikal, Antonin.Stepan, Zdenek.Zak, Tomas.Svoboda, Nela.Melicharova

„Vidíš-li, že se člověk mýlí, nehněvej se naň. Pomni, že není možné mýlit se schválně.“ Seneca

člen CF • člen a dělník v TO (vývoj a správa systémů) • člen AO • předsedající CF
RV (11/2019–3/2023) • předseda OLK (6/2018–11/2019) • místopředseda MS Olomouc (12/2017–6/2018)
jan.bednarik@pirati.cz • 603 439 481 • pište mi na Zulip

Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Myslím si to stejné. Jen jsem předložil pohled architekta.
Co s tím jednacím týmem?
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Bavíme se tedy o menší ceduli na fasádě (v rámci doporučených rozměrů a z "ušlechtilého" materiálu) a vyřešení venkovního označení prostoru písmem/textem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Svoboda za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
Nela.Melicharova
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 25 led 2018, 00:00
Profese: Junior project manager a živnostník
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 345 poděkování

Re: Fasáda

Příspěvek od Nela.Melicharova »

Tome, ten památkář poskytuje ústní konzultace, takže je jasné, že Vojta ani Toníček k tomu nemají písemné podklady. Jde jen o to, abychom přišli s nějakým návrhem ke schválení (nemusí to být nic super truper profi). Takoví Turci co chtějí prodávat kebab, nebo Vietnamci, kteří chtějí dělat nehty rozhodně nechodí s dokonalými návrhy. Jde jen o to, že jim něco předložíš a oni ti to odsouhlasí, nebo Ti to vrátí s nějakými výhradami.

O co nám tedy jde. Dovolím si to v krátkosti shrnout:
- Musíme zmenšit desku na které v tuto chvílí věšíme pozvánky a na kterém je označení PICOLO - Pirátské centrum Olomouc.
- Zjistila bych, zda cedule Picolo nemůže zůstat. (Kdyby byla navrtána přímo na fasádu a nebyla by na té desce).
- Zmenšila bych tedy tu desku tak, jak se po nás chce.
- Materiál - samozřejmě záleží na ceně. Tuším, že jsme se bavili o smrku? Bylo by fajn, aby se také vyřešilo nějaké krytí té plochy - blíží se zima - sníh, déšť, vítr...
- Shodli jsme se, že potřebujeme výstrč.
-Předpokládám, že by to mělo vypadat tak, jako http://www.slavkovskypivovar.cz/rekl/reklamni_vystr.jpg, akorát samozřejmě s tím, že tam bude logo Pirátské strany a nápis Picolo - pirátské centrum Olomouc.
- Měli bychom tedy zjistit, kde a za kolik je možné si takovouto výstrč pořídit + namontování.
- Bavili jsme se také o jakémsi označení poslanecké kanceláře a pir.centra formou nápisu na výlohy. Netuším, jestli jsme se na tomto shodli či nikoliv?
- Co se týče áčkové cedule před Picolem, kterou jsem koupila - využívala bych ji rozhodně do doby, než bude výše zmíněné zajištěno.
- Cedule uvnitř průchodu je k ničemu. Myslím, že ta cedule na chodníku, před Picolem, má velký smysl. Vycházím ze zkušeností kamarádky, která ceduli pravidelně využívá ke zvaní na jejich akce a velmi pravidelně se jim stává, že na základě toho jim na akce přicházejí noví lidé.
- Cedule není velká, takže nezabírá téměř žádné místo. Pominu to, že bývá postavena přímo před schody, přes které se po chodníku chodit nedá a navíc o pár metru zatím stojí obří cedule SKLIZENO.
-
Tito uživatelé poděkovali autorovi Nela.Melicharova za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Svoboda, Vojtech.Pikal
Odpovědět

Zpět na „Olomouc - Pirátské Centrum Olomouc (PiCOlo)“