Picolo - technické vybavení, stream

Pirátská kajuta Olomouc - 8. května 522/5, Olomouc.


Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Republikové předsednictvo, @picolo.tym

Uživatelský avatar
supershort
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 15
Registrován: 30 kvě 2012, 20:44
Profese: IT, livestreaming, kameraman
Bydliště: Olomouc, Bořivojova 21
Dostal poděkování: 30 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Picolo - vybavení

Příspěvek od supershort »

Pro každou značku (a tou Picolo je, stejně jako Pirátská strana) je jednou z nejdůležitějších věcí PROPAGACE. Proto má každá televize v každém vysílání své logo. Díky logu, je pořad jasně identifikován s něčím "automaticky spojen". Mimo jiné, toto je jedna z věcí, která je ze strany Pirátů neustále podceňována a přitom je to jeden z nejúčinnějších způsobů propagace, zdarma a s výrazně větším dosahem, než plakáty, nebo samolepky. I proto by měly mít streamy (bez ohledu na to, kdo a co streamuje) jednotnou grafiku (už třeba jen proto, že prostor je poskytnut za 1Kč) PS: vzdálenou správu mám na každém, ze svých (i zákaznických)PC, k tomu nepotřebuji vzdálený server. PPS: Mám dojem, že jsem na téměř všech NTB viděl běžet wokna, nikoliv linux :) Samozejmě s vyjímkou Tvého iMacu.
Jaroslav Vinický
http://ndiaio.cz http://sports-online.cz
777 304 627
Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Picolo - vybavení

Příspěvek od Petr.Kapounek »

supershort píše: 02 kvě 2018, 23:49 Pro každou značku (a tou Picolo je, stejně jako Pirátská strana) je jednou z nejdůležitějších věcí PROPAGACE. Proto má každá televize v každém vysílání své logo. Díky logu, je pořad jasně identifikován s něčím "automaticky spojen". Mimo jiné, toto je jedna z věcí, která je ze strany Pirátů neustále podceňována a přitom je to jeden z nejúčinnějších způsobů propagace, zdarma a s výrazně větším dosahem, než plakáty, nebo samolepky. I proto by měly mít streamy (bez ohledu na to, kdo a co streamuje) jednotnou grafiku (už třeba jen proto, že prostor je poskytnut za 1Kč) PS: vzdálenou správu mám na každém, ze svých (i zákaznických)PC, k tomu nepotřebuji vzdálený server. PPS: Mám dojem, že jsem na téměř všech NTB viděl běžet wokna, nikoliv linux :) Samozejmě s vyjímkou Tvého iMacu.
Tato diskuze je zcela iracionální. Narvat label do streamu umí i kamera. Nebo to může dělat ten sotware na tom serveru. Notebook ti neberu, ale musí někde ležet a zavazet a nikdo jiný s ním nemůže pracovat, páč má svého majitele. K virtuálnímu serveru se může dostat více lidí, nikde nezavazí, nežere proud, neposere se a nic nestojí. Jaký OS tam má být je samostatná otázka. Já preferuji Linux všude kde to jde (protože funguje a nesere se), ale pokud to na linuxu udělat nejde, tak to nejde. To v tuto chvíle ale není jasné. Bavme se tedy o podstatných věcech - jaký software použít, aby nám to streamovalo kam potřebujeme.

Jo a mimochodem nejzásadnější důvod, který zřejmě nevíš nebo ignoruješ, proč to tahat přes vitruální server, je ten, že když budeme streamovat na více platforem, stále nám z picola poteče jen jeden stream.

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
supershort
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 15
Registrován: 30 kvě 2012, 20:44
Profese: IT, livestreaming, kameraman
Bydliště: Olomouc, Bořivojova 21
Dostal poděkování: 30 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Picolo - vybavení

Příspěvek od supershort »

AD: "Jo a mimochodem nejzásadnější důvod, který zřejmě nevíš nebo ignoruješ, proč to tahat přes vitruální server, je ten, že když budeme streamovat na více platforem, stále nám z picola poteče jen jeden stream." Neignoruji, ale pravděpodobně neznáš službu restream, která funguje úplně stejně, tedy že z Picola jde jen jeden stream. OK, pravděpodobně se ve streamování vyznáš lépe, než já. Debatu končím.
Jaroslav Vinický
http://ndiaio.cz http://sports-online.cz
777 304 627
Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Picolo - vybavení

Příspěvek od Petr.Kapounek »

supershort píše: 03 kvě 2018, 11:23 AD: "Jo a mimochodem nejzásadnější důvod, který zřejmě nevíš nebo ignoruješ, proč to tahat přes vitruální server, je ten, že když budeme streamovat na více platforem, stále nám z picola poteče jen jeden stream." Neignoruji, ale pravděpodobně neznáš službu restream, která funguje úplně stejně, tedy že z Picola jde jen jeden stream. OK, pravděpodobně se ve streamování vyznáš lépe, než já. Debatu končím.
Ne, neznám službu restream. Nevyznám se v tom lépe než ty, jen bych čekal, že mi poradíš, místo aby jsi ze mě dělal........
Přijde mi rozumejší se o tom někdy pobavit normálně osobně a prodiskutovat to věcně, než tady házet hejty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kapounek za příspěvky (celkem 2):
Antonin.Stepan, Daniel.Sosyn

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Tomas.Svoboda
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 667
Registrován: 22 lis 2014, 08:03
Profese: osvč
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 906 poděkování
Dostal poděkování: 447 poděkování

Re: Picolo - vybavení

Příspěvek od Tomas.Svoboda »

Jsem jistý, že se domluvíte.
Der Mann ohne Eigenschaften

Tomáš Svoboda
733 252 652
Uživatelský avatar
supershort
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 15
Registrován: 30 kvě 2012, 20:44
Profese: IT, livestreaming, kameraman
Bydliště: Olomouc, Bořivojova 21
Dostal poděkování: 30 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Picolo - vybavení

Příspěvek od supershort »

Ok, znovu otvírám diskuzi. Mým cílem není dělat z kohokoliv cokoliv, ani kohokoliv hejtovat. Jde mi o to, aby bylo vše ku prospěchu společného cíle. A proto jsem také předpokládal, že to otevřená diskuze může řešit. Věcné argumenty jsem myslím dal. Opravdu nemůžu za to, že se v této problematice pohybuji více než 10 let na profesionální úrovni a vím, co je třeba a co je vhodné. V žádné odpovědi jsem nikoho nenapadl, že mě hejtuje.. naopak, položil jsem konkrétní otázky, spojené s věcí. A taky spojené s širší a komplexní analýzou toho, co můžeme "vytěžit" díky možnostem Picola. Navíc, jak ukázala praxe, ne vždy funguje vše, tak jak by mělo. Proto jsem nabídl řešení, které by tyto problémy odstranilo v časovém řádu několika dnů. Nevím, kdy bych měl možnost se o tom s někým pobavit normálně, osobně a věcně. Já jen nabídl řešení, které může být k dispozici od příštího pondělí. Nicméně, jelikož stále ještě nejsem členem, nemám v podstatě možnost jinou, než nabídnout. A upozornit na možné problémy stávajícího řešení a i plánovaného nastávajícího. Okamžiky, kdy jsem považován za hlupáka -viz. např. "Jo a mimochodem nejzásadnější důvod, který zřejmě nevíš nebo ignoruješ, proč to tahat přes vitruální server, je ten, že když budeme streamovat na více platforem, stále nám z picola poteče jen jeden stream" jsou mi šumafuk, protože právě proto jsem toto řešení navrhoval. PS: Další otázka je, nevím, kolik stojí ročně provoz virtuálního serveru. Provoz PC na Picolu (které virtuální server plně nahradí) stojí jen elektřinu. Jinak, "OK, pravděpodobně se ve streamování vyznáš lépe, než já" nebylo míněno nijak ve zlém, protože jsem nějak nabyl dojmu, že děláš ve firmě, která se zabývá IP kamerami (což je taky typ streamu, který já moc nepoužívám, já jsem kovaný ve stremech na YouTube, Facebook, Twitch, tedy veřejných videoslužbách, IP kamery na soukromé servery nejsou můj job a používám je pouze okrajově jako nouzové zdroje videa, protože neodpovídají standartním produkčním požadavkům).
Tito uživatelé poděkovali autorovi supershort za příspěvek:
Tomas.Svoboda
Jaroslav Vinický
http://ndiaio.cz http://sports-online.cz
777 304 627
Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Picolo - vybavení

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Potkejem se a proberme to třeba u piva nebo kofoly. Ten virtuální server by běžel na mém cloudu, takže by nestál nic.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kapounek za příspěvek:
Tomas.Svoboda

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Picolo - vybavení

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Prosím oddělit debatu o streamu od debaty o vybavení.
Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Petr.Kapounek

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Olomouc - Pirátské Centrum Olomouc (PiCOlo)“