Stránka 1 z 19

PiCOlo

Napsal: 28 lis 2015, 16:28
od Jakub.Nepejchal
Na listopadové schůzi KSOLKu jsme se bavili o tom, že by bylo super mít v Olomouckém kraji vlastní centrum. Už ho mají v Praze, Ostravě a v Brně se o ně nějak snaží.

Miloš Zmeškal byl pověřen tím, aby řešil PaRo projekt, který by nám s tím měl pomoci.
Nicméně k zřízení funkčního Pirátského centra v Olomouci (nebo možná i jinde, ale to už bych nechal spíš k diskuzi) je toho potřeba mnohem více. Proto zakládám toto vlákno, abychom zde mohli společně diskutovat o problémech, které se tohoto projektu týkají. Představuji si to asi tak, že bychom zde spolu mohli řešit, kde by mělo být, ideálně také konkrétní nabídky na pronájem prostor, kdo co může zařídit, udělat, jakou činností bychom chtěli OlPiCe naplnit a také, jak to budeme financovat.


Zkusím rovnou začít několika úvahami, které se mi během dneška objevily v hlavě.
Nejvíc mě v současné době trápí otázka lokalizace Centra. Základně si myslím, že by mělo být v Olomouci, je to krajské centrum a studentské město, díky čemuž bychom měli být schopni zajistit i návštěvnost pro nějaké akce. Víc mi vrtá hlavou, kam ho v rámci Olomouce umístit. Centrum by sice bylo velmi reprezentativní, je to všude kousek, byli bychom hodně vidět a snadno by ho každý našel, ale zase na druhou stranu jsou tu vysoké nájmy, nedá se moc zaparkovat a tak by ne pro každého bylo dostupné. Ideální řešení by tedy asi představovalo místo spíš někde blízko nádraží. Dá se tam lépe zaparkovat, nájmy tam nebudou tak vysoké, dostupnost parádní ze všech směrů.
Konkrétní nabídky jsem už nějaké prozkoumal, většinou jsou to bývalé obchody v okolo náměstí (Ulice Sokolská a Pekařská), zítra zkusím udělat průzkum v Okolí nádraží.
Program: jednak bychom tam mohli pořádat schůze KS, takže bychom nemuseli řešit to, co se stalo v Renomé, MS Olomouc, by to asi také ocenilo, dále bychom ho mohli nabídnout na Občané pro občany, dále by tam měly být nějaké besedy k aktuálním tématům (TTIP, imigranti, Všeobecný základní příjem, autorský zákon apod.), vůbec bych se nebránil i nějakým zájmovým věcem, jako jsou deskovky atd.
Financování bude asi docela náročné, něco bychom mohli dát z krajského rozpočtu, pokud by ho využívalo MS Ol, tak by se taky mohlo podílet, navíc, pokud si spočítáme, kolik jsme utratili při zasedání v hospodě a dali bychom to dohromady, tak by taky mohlo pomoci no a pak z darů, nic lepšího mě asi nenapadá (tady bych fakt ocenil iniciativu dalších).

Re: OlPiCe

Napsal: 01 pro 2015, 13:11
od Milos.Zmeskal
Co se týká financování: Vojta to moc reálně neviděl.
A co se týká PARO: Tam můžeme vypsat projekt tak na vybavení, ale asi těžko na nájem, což je aktuálně asi potřeba vyřešit jako první.
Navrhnu to jako bod k projednání na schůzi v ponorce.

Re: OlPiCe

Napsal: 01 pro 2015, 22:49
od Jakub.Nepejchal
Co jsem se díval, tak se dá sehnat slušná (25 m, ulice Ztracená) kancelář i za 6000,- i s poplatky. Je jasné, že financování je nutné zvážit. Mě tak napadlo, že bychom mohli tu kancelář např. s někým sdílet (Zelení ji taky nemají jen pro sebe) a doslech jsem se, že kluci z Rekol by mohli něco shánět (nevím, jestli je to stále aktivní) a taková spolupráce by nám mohla náklady dost snížit.

Založil jsem PAD, kde by se mohly řešit praktické záležitosti. Zatím jsem tam naházel nějaké nabídky na nájmy nebytových prostor, které jsem viděl ve výlohách. Asi bychom si měli nějak určit, jestli už je budeme oslovovat (a příp. KDO?) a jaké máme podmínky.

Osobně to vnímám tak, že jsme se shodli, že bychom Pirátské centrum v Olomouci chtěli a teď musíme vyřešit, jak to udělat.

Další možnost je ještě zkusit využít sociální sítě a poptat se jestli někdo o něčem neví. Dokud, ale nebudeme vědět, kolik můžeme nabídnout, tak se nikam nepohneme.

Re: OlPiCe

Napsal: 02 pro 2015, 16:41
od Vojtech.Pikal
1) Není pravda, že není možno to financovat z PaRo, podíval jsem se pořádně, a pokud projekt bude znít na "pořízení a provozování centra", na což budou investovány ty hodiny dobrovolnické práce (očekával bych závazek minimálního množství akcí stranických(politických, sociálních i výrobních) a "občanských") tak narozpočtovat část potřebných nákladů do projektu PaRo by mělo projít.
Nemůžu mluvit za celé RP, které bude vyslovovat souhlas.
2) Je potřeba dlouhodobej rozpočet / rozvaha financování (kolik měsíčně z jakých zdrojů, kolik musíme vybrat na PaRo, aby se do toho šlo) což taky znamená stanovit si nějakou minimální dobu, po kterou to pro nás má jako případný pokus smysl.
3) Možnost financování jiná než vypsal kuba vyplývá leda ze schopnosti prostor nabídnout, i za poměrně symbolické částky dalším organizacím. To chce zhodnotit jaká je v tomto ohledu nabídka na trhu přednáškových a podobných sálů v olomouci (nebo co vše budeme nabízet jako prostor.) Mám pocit, že to bude v centru těžší, ale na periferii by zas nemusel být zájem, nevím.

Re: OlPiCe

Napsal: 29 dub 2016, 10:52
od Jakub.Nepejchal
Vzhledem k tomu že už máme termín voleb, rád bych toto téma oživil.
Pojďme jednat o rozpočtu, čím bychom centrum chtěli obsadit po programové stránce. A Hlavně bychom teď měli začít jednat o vhodném místě.

Re: OlPiCe

Napsal: 08 zář 2017, 12:39
od Vojtech.Pikal
Opět, pokud uspějeme přes 3%, rozhodně je na místě tuto otázku otevřít.

Kolik ročně potřebujeme, pokud chceme platit jednoho administrativce a jeden prostor, zhruba?
(Prootže pokud k prostoru nebude uvolněná osoba, prostor bude hnít.)

Re: OlPiCe

Napsal: 09 zář 2017, 14:13
od Petr.Kapounek
Vojtech.Pikal píše:Opět, pokud uspějeme přes 3%, rozhodně je na místě tuto otázku otevřít.

Kolik ročně potřebujeme, pokud chceme platit jednoho administrativce a jeden prostor, zhruba?
(Prootže pokud k prostoru nebude uvolněná osoba, prostor bude hnít.)
Ano, ale teď se nemáme babrat v tomto, ale dělat kampaň. Olipici můžeme řešit od 22.10.

Re: OlPiCe

Napsal: 10 zář 2017, 14:06
od Vojtech.Pikal
(Jo, jen jsem uklízel)

Re: OlPiCe

Napsal: 23 říj 2017, 15:38
od Petr.Kapounek
:!:
https://www.sreality.cz/detail/pronajem ... reen=false
14000,- Kč/měs, energie prý 3000 (počítejme raději 4500)
82m2

výhody:
+ relativně dobré místo
+ dopravní obslužnost
+ prostorné
+ výloha

nevýhody
- stojí to peníze

:!:
náměstí republiky, viz PDF
https://owncloud.xolk.cz/index.php/s/ztWKnUWQrofa3Q9
7645 kč/měs, energie nevím (tipnul bych 2000-3000)
31m2

výhody:
+ dobré místo
+ dopravní obslužnost

nevýhody
- je to děsně malý

:idea:
přidávejte další nápady

Re: OlPiCe

Napsal: 23 říj 2017, 15:54
od Vojtech.Pikal
Volal asistent končícího poslance Zemánka, poslal jsem ho za Milošem.