PiCOlo

Pirátská kajuta Olomouc - 8. května 522/5, Olomouc.


Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Republikové předsednictvo, @picolo.tym

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PiCOlo

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Na listopadové schůzi KSOLKu jsme se bavili o tom, že by bylo super mít v Olomouckém kraji vlastní centrum. Už ho mají v Praze, Ostravě a v Brně se o ně nějak snaží.

Miloš Zmeškal byl pověřen tím, aby řešil PaRo projekt, který by nám s tím měl pomoci.
Nicméně k zřízení funkčního Pirátského centra v Olomouci (nebo možná i jinde, ale to už bych nechal spíš k diskuzi) je toho potřeba mnohem více. Proto zakládám toto vlákno, abychom zde mohli společně diskutovat o problémech, které se tohoto projektu týkají. Představuji si to asi tak, že bychom zde spolu mohli řešit, kde by mělo být, ideálně také konkrétní nabídky na pronájem prostor, kdo co může zařídit, udělat, jakou činností bychom chtěli OlPiCe naplnit a také, jak to budeme financovat.


Zkusím rovnou začít několika úvahami, které se mi během dneška objevily v hlavě.
Nejvíc mě v současné době trápí otázka lokalizace Centra. Základně si myslím, že by mělo být v Olomouci, je to krajské centrum a studentské město, díky čemuž bychom měli být schopni zajistit i návštěvnost pro nějaké akce. Víc mi vrtá hlavou, kam ho v rámci Olomouce umístit. Centrum by sice bylo velmi reprezentativní, je to všude kousek, byli bychom hodně vidět a snadno by ho každý našel, ale zase na druhou stranu jsou tu vysoké nájmy, nedá se moc zaparkovat a tak by ne pro každého bylo dostupné. Ideální řešení by tedy asi představovalo místo spíš někde blízko nádraží. Dá se tam lépe zaparkovat, nájmy tam nebudou tak vysoké, dostupnost parádní ze všech směrů.
Konkrétní nabídky jsem už nějaké prozkoumal, většinou jsou to bývalé obchody v okolo náměstí (Ulice Sokolská a Pekařská), zítra zkusím udělat průzkum v Okolí nádraží.
Program: jednak bychom tam mohli pořádat schůze KS, takže bychom nemuseli řešit to, co se stalo v Renomé, MS Olomouc, by to asi také ocenilo, dále bychom ho mohli nabídnout na Občané pro občany, dále by tam měly být nějaké besedy k aktuálním tématům (TTIP, imigranti, Všeobecný základní příjem, autorský zákon apod.), vůbec bych se nebránil i nějakým zájmovým věcem, jako jsou deskovky atd.
Financování bude asi docela náročné, něco bychom mohli dát z krajského rozpočtu, pokud by ho využívalo MS Ol, tak by se taky mohlo podílet, navíc, pokud si spočítáme, kolik jsme utratili při zasedání v hospodě a dali bychom to dohromady, tak by taky mohlo pomoci no a pak z darů, nic lepšího mě asi nenapadá (tady bych fakt ocenil iniciativu dalších).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Nepejchal za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Jan.Novak

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Milos.Zmeskal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 976
Registrován: 11 črc 2012, 21:31
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 986 poděkování
Dostal poděkování: 952 poděkování

Re: OlPiCe

Příspěvek od Milos.Zmeskal »

Co se týká financování: Vojta to moc reálně neviděl.
A co se týká PARO: Tam můžeme vypsat projekt tak na vybavení, ale asi těžko na nájem, což je aktuálně asi potřeba vyřešit jako první.
Navrhnu to jako bod k projednání na schůzi v ponorce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Zmeskal za příspěvek:
Jakub.Nepejchal
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

OFFTOPIC
73I 464 9IO
fb.com/milhauzz18
Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OlPiCe

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Co jsem se díval, tak se dá sehnat slušná (25 m, ulice Ztracená) kancelář i za 6000,- i s poplatky. Je jasné, že financování je nutné zvážit. Mě tak napadlo, že bychom mohli tu kancelář např. s někým sdílet (Zelení ji taky nemají jen pro sebe) a doslech jsem se, že kluci z Rekol by mohli něco shánět (nevím, jestli je to stále aktivní) a taková spolupráce by nám mohla náklady dost snížit.

Založil jsem PAD, kde by se mohly řešit praktické záležitosti. Zatím jsem tam naházel nějaké nabídky na nájmy nebytových prostor, které jsem viděl ve výlohách. Asi bychom si měli nějak určit, jestli už je budeme oslovovat (a příp. KDO?) a jaké máme podmínky.

Osobně to vnímám tak, že jsme se shodli, že bychom Pirátské centrum v Olomouci chtěli a teď musíme vyřešit, jak to udělat.

Další možnost je ještě zkusit využít sociální sítě a poptat se jestli někdo o něčem neví. Dokud, ale nebudeme vědět, kolik můžeme nabídnout, tak se nikam nepohneme.

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OlPiCe

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

1) Není pravda, že není možno to financovat z PaRo, podíval jsem se pořádně, a pokud projekt bude znít na "pořízení a provozování centra", na což budou investovány ty hodiny dobrovolnické práce (očekával bych závazek minimálního množství akcí stranických(politických, sociálních i výrobních) a "občanských") tak narozpočtovat část potřebných nákladů do projektu PaRo by mělo projít.
Nemůžu mluvit za celé RP, které bude vyslovovat souhlas.
2) Je potřeba dlouhodobej rozpočet / rozvaha financování (kolik měsíčně z jakých zdrojů, kolik musíme vybrat na PaRo, aby se do toho šlo) což taky znamená stanovit si nějakou minimální dobu, po kterou to pro nás má jako případný pokus smysl.
3) Možnost financování jiná než vypsal kuba vyplývá leda ze schopnosti prostor nabídnout, i za poměrně symbolické částky dalším organizacím. To chce zhodnotit jaká je v tomto ohledu nabídka na trhu přednáškových a podobných sálů v olomouci (nebo co vše budeme nabízet jako prostor.) Mám pocit, že to bude v centru těžší, ale na periferii by zas nemusel být zájem, nevím.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jakub.Nepejchal
Člen KS Praha
Příspěvky: 1360
Registrován: 26 bře 2014, 14:12
Profese: Vedoucí sociální služby
Bydliště: Praha-Petrovice
Dal poděkování: 2426 poděkování
Dostal poděkování: 1730 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OlPiCe

Příspěvek od Jakub.Nepejchal »

Vzhledem k tomu že už máme termín voleb, rád bych toto téma oživil.
Pojďme jednat o rozpočtu, čím bychom centrum chtěli obsadit po programové stránce. A Hlavně bychom teď měli začít jednat o vhodném místě.

Člen KS Praha
=== Kontakt: ===OFFTOPIC* E-mail: jakub.nepejchal@pirati.cz
* Telefon: 6O8428O8O

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OlPiCe

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Opět, pokud uspějeme přes 3%, rozhodně je na místě tuto otázku otevřít.

Kolik ročně potřebujeme, pokud chceme platit jednoho administrativce a jeden prostor, zhruba?
(Prootže pokud k prostoru nebude uvolněná osoba, prostor bude hnít.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Wlada

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OlPiCe

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Vojtech.Pikal píše:Opět, pokud uspějeme přes 3%, rozhodně je na místě tuto otázku otevřít.

Kolik ročně potřebujeme, pokud chceme platit jednoho administrativce a jeden prostor, zhruba?
(Prootže pokud k prostoru nebude uvolněná osoba, prostor bude hnít.)
Ano, ale teď se nemáme babrat v tomto, ale dělat kampaň. Olipici můžeme řešit od 22.10.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kapounek za příspěvek:
Wlada

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OlPiCe

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

(Jo, jen jsem uklízel)

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OlPiCe

Příspěvek od Petr.Kapounek »

:!:
https://www.sreality.cz/detail/pronajem ... reen=false
14000,- Kč/měs, energie prý 3000 (počítejme raději 4500)
82m2

výhody:
+ relativně dobré místo
+ dopravní obslužnost
+ prostorné
+ výloha

nevýhody
- stojí to peníze

:!:
náměstí republiky, viz PDF
https://owncloud.xolk.cz/index.php/s/ztWKnUWQrofa3Q9
7645 kč/měs, energie nevím (tipnul bych 2000-3000)
31m2

výhody:
+ dobré místo
+ dopravní obslužnost

nevýhody
- je to děsně malý

:idea:
přidávejte další nápady

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OlPiCe

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Volal asistent končícího poslance Zemánka, poslal jsem ho za Milošem.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Olomouc - Pirátské Centrum Olomouc (PiCOlo)“