Reporty poslance Františka Kopřivy

Moderátoři: Poslanecka snemovna - poslanci, Poslanecka snemovna - asistenti poslancu

Odpovědět
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Reporty poslance Františka Kopřivy

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Report za první měsíc ve funkci.

Politická práce:
Dostal jsem se do dvou výborů jako řadový člen: VO (výbor pro obranu) a VEZ (výbor pro evropské záležitosti). V těchto výborech spolupracuji s Honzou Lipavským a Mikulášem Peksou. Pomalu se zapojuji do běžné agendy v těchto výborech, seznamuji se s materiály a plánuji své dlouhodobé aktivity na příští rok jak v rámci našich programových priorit, tak i své osobní agendy. Kromě toho se po jeho zřízení chystám do podvýboru pro mládež. V prvním měsíci jsem především navazoval kontakty s ostatními poslanci, aparátem sněmovny, neziskovkami, odborníky a zainteresovanou veřejností.

Akce:
17. 11: Den boje za svobodu a demokracii jsem oslavil v Praze položením věnce na Národní třídě. Poté jsem se v ČT zúčastnil debaty s dalšími mladými poslanci na téma, jak vnímáme porevoluční vývoj.
Výstup: https://www.facebook.com/frantisek.kopr ... 4626178635

2. 12.: Konference Bezpečnost, co mladí potřebují vědět v Hradci Králové. Jednalo se o dvoudenní setkání studentů s odborníky a politiky. V politické debatě jsem prezentoval pirátský program. Upozornil jsem na bezpečnostní rizika 21. století, zejména ve vztahu k informacím na internetu. Studenti pokládali skvělé otázky, a podle reakcí bylo znát, že je debata baví.
Výstup: https://www.facebook.com/frantisek.kopr ... 4635148803

8. 12.: S Vítkem Šimralem jsem jel do Mladé Boleslavi navštívit kojenecký ústav na pozvání doktorky Tomanové. Předmětem schůzky bylo seznámení se s problematikou kojeneckých ústavů. Z naší strany bylo přislíbeno, že jejich připomínky budeme brát v potaz. Po rozhovoru nás paní doktorka provedla budovou, pravděpodobně nejkrásnějším ústavem tohoto tipu. Večer jsem v MB pořádal první pivo s poslancem. Tato setkání se Středočechy chci pořádat pravidelně.
Výstup: https://www.facebook.com/frantisek.kopr ... 9623273478

16. 12.: Konference Akumulátor v Břežanech. Institut aktivního občanství mě pozval, abych motivoval mladé lidi v zájmu o dění kolem sebe.
Výstup: https://www.facebook.com/frantisek.kopr ... 6912875676

21. 12.: Setkání středočeských Pirátů v Poslanecké sněmovně jako poděkování za pomoc v kampani.

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reporty poslance Františka Kopřivy

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Leden - výcuc:

4. 1. jsem se sešel s Koalice za manželství. Navazuje to na naši spolupráci s kampaní „Jsme fér“. Viz samostatné vlákno.

5. 1. jsme měli schůzku s Českou středoškolskou unií. Jejich aktivity směřují k většímu zapojení studentů do dění ve škole.

8. 1. nás PEN klub seznámil s čínskou básnířkou Liou Sia která je v domácím vězení. Domluvili jsme, že se tento případ pokusíme zviditelnit a oslovit čínskou velvyslankyni.

19. 1. jsme v rámci EZO skupiny přijaly zástupce Ukrajiny. Jednání se týkalo současné situace na Ukrajinské frontě a politickém vývoji. Dále jsme projednávali následující zasedání PACE. Nabídli jsme obnovit parlamentní spolupráci mezi Českou republikou a Ukrajinou. Bylo nám přislíbeno pravidelné zasílání informací od ukrajinského velvyslanectví

21. – 26. 1. jsem byl na Parlamentním shromáždění Rady Evropy, viz článek na blogu.

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5500 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reporty poslance Františka Kopřivy

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Report - únor

2.2 - schůzka s Ivanem Gabalem, bývalý předseda Výboru pro Obranu

5.2 - schůzka se zástupcem rekonstrukce státu Jiřím Skuhrovcem ohledně jejch agendy a hlavně daňovch rájích - více vstupy-a-vystupy-f570/evidence-lobbisti ... ml#p541803

14.2 - seminář Asociace pro mezinárodní otázky o roli výboru pro obranu

15.2 - schůze Výboru pro Evropské Záležitosti

16.2 - Národní Konvent o EU, o reformě EU - Description:http://www.narodnikonvent.eu/o-nas/

17.2 - Zasedání Republikového výboru Pirátů v Pardubcích

18.2 - Krajské schůze Pirátů ve Vidlákové Lhotě

19.2 - schůzka v Mladé Boleslavi s J. Šebkem a D. Markem ze STAN - téma spolupráce v komunálních a sentáních volbách - více vstupy-a-vystupy-f570/evidence-lobbisti ... ml#p544466

20.2 - neformální posezení s veřejností v Benešově

22.2 - Schůzka s Karlou Šlechtovou

23.2 - Slavnostní nástup Armády České Republiky na Vítkově

27.2 - Konference ICM LIBE v Bruselu

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Odpovědět

Zpět na „Reporty z jednání klubu“