MF P11 3/2022 Dovolba místopředsedy MS Praha 11 a MF P11 10/2022 Dovolba místopředsedy MS Praha 11

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 11

Uživatelský avatar
Josef.Kocourek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 127
Registrován: 10 úno 2018, 09:49
Profese: Provozní dispečer
Bydliště: Konstantinova Praha 4
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

MF P11 3/2022 Dovolba místopředsedy MS Praha 11 a MF P11 10/2022 Dovolba místopředsedy MS Praha 11

Příspěvek od Josef.Kocourek »

Na základě rezignace člena PMS Václava Šebka dne 10.1.2022 viewtopic.php?f=949&t=59858 tímto zahajuji jednání ve věci volby místopředsedy MS Praha 11.

Lhůtu pro přihlášení kandidátů a pro podání kandidátské řeči stanovuji do 27.1.2022 do 12:00.
Do tohoto data zároveň potrvá rozprava.

Prosím zájemce o místo místopředsedy v PMS, aby zde ohlásili svou kandidaturu.

Volba místopředsedy začne 29.1. 2022 v 12:00 a bude trvat 48 hodin. V prvním kole hlasujeme o přijatelnosti, všichni přijatelní kandidáti postupují do druhého kola. Druhé kolo bude vyhlášeno bezprostředně po skončení kola prvního.

Harmonogram:

Doba pro navrhování bude trvat do 27.1. 12:00;
Doba na rozmyšlenou poběží do 28.1. 12:00;
Hlasování bude zahájeno 29.1. 10:00 a skončí 31.1. 12:00, další hlasování budou bezprostředně navazovat.

Přeji vám úspěšnou volbu! :fet:

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kocourek za příspěvky (celkem 5):
Ladislav.Kos, Sarka.Hozmanova, Pavel.Podgorny, Jan.Zak, Zuzana.Boehmova
Uživatelský avatar
Jan.Zak
Člen KS Praha
Příspěvky: 16
Registrován: 05 kvě 2020, 14:28
Profese: SW vývojář
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Dovolba místopředsedy MS Praha 11

Příspěvek od Jan.Zak »

Vážené místní fórum,
dovoluji si před vás předstoupit jako kandidát na místopředsedu MS Praha 11.

S místními Piráty jsem se dostal do kontaktu v květnu 2020 a po fázi registrovaného příznivce jsem se v prvních dnech roku 2022 stal členem České pirátské strany.

Mezitím jsem si střihnul rozdávání Pirátských listů v rámci kampaní pro krajské volby v roce 2020 a pro parlamentní volby v roce 2021, byl jsem za Piráty nominovaný do OVK při senátních volbách na Praze 5 v říjnu 2020 a od stejného měsíce působím také v Komisi informatiky Rady MČ Praha 11.

V rámci MS Praha 11 jsem členem METu “Transparentní radnice, otevřený úřad, IT” a čerstvě jsem se začal podílet na činnosti Mediálního týmu. V rámci KS Praha jsem se pak - rovněž poměrně čerstvě - zapojil do činnosti KETu IT. V minulosti jsem se krátce motal i kolem Technického odboru Pirátů (vývoj aplikace Nalodění).

Do předsednictva kandiduji abych pomohl stabilizovat situaci v místním sdružení, zefektivnil jeho vnitřní fungování, zlepšil obraz značky České pirátské strany na Jižním Městě a také pozvednul atmosféru uvnitř místního sdružení tak, aby z práce pro Piráty a pro občany Prahy 11 nebyla jen jakási setrvačná povinnost, ale byl to i zdroj uspokojení a radosti. Chci přispět k co nejlepšímu výsledku České pirátské strany v nadcházejících komunálních volbách.

Myslím si, že bychom měli zrevidovat formát našich osobních setkání (zejména pak veřejné schůze). Rád bych vymyslel, jak přilákat nováčky souznící s myšlenkami Pirátů a zapojit je do aktivního “pirátění” na Jižním Městě - aniž bychom každého nového příchozího automaticky směřovali k přímému působení v zastupitelstvu MČ. Mám v tomto směru možná naivní představu “tvrdé jádro, měkký obal”. Cítím také potřebu dát v rámci MS jakýsi rámec činnosti těch Pirátů či jejich příznivců, kteří sice bydlí na Praze 11, ale chtějí se angažovat v tématech, které s MČ nejsou primárně spojeny. Chci podporovat i pořádání nepolitických akcí pro členy MS a veřejnost (některé již probíhají, další se chystají).

K dosažení výše uvedeného bych vám rád nabídnul své dovednosti, mezi které - poněkud neskromně - počítám systematičnost, organizovanost a schopnost dotahovat svěřené úkoly do konce.

Těším se na případné dotazy.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zak za příspěvky (celkem 4):
Zuzana.Boehmova, Zuzana.Ujhelyiova, Martin.Muzikant, Josef.Kocourek
Uživatelský avatar
Pavel.Podgorny
Místní předsednictvo
Příspěvky: 35
Registrován: 30 čer 2021, 11:31
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování

Re: Dovolba místopředsedy MS Praha 11

Příspěvek od Pavel.Podgorny »

Vážení spolustraníci,

chtěl bych požádat o podporu kandidatury na místopředsedu Pirátů Praha 11.

Od počátku roku jsem řádným členem Pirátské strany a snažím se poctivě plnit svěřené úkoly. Jsem součástí mediálního týmu, předsedou místního expertního týmu finance, člen volebního týmu, členem METu sociálního a člen RT EZO. Jsem rád, že se mi povedlo zapojit se do fungování místního MSka a být platným členem, ale abych skloubil jednotlivé funkce dohromady, tak by mě velmi potěšilo, kdybych mohl pracovat s důvěrou všech členů místního sdružení.

Pokud bych důvěru získal, rád bych využil své zkušenosti s vyjednáváním ze soukromé sféry a stal se tmelícím prvkem místního sdružení, aby výsledně působilo navenek více jednotně (působení dovnitř). Dále bych se rád účastnil jednání s ostatními politickými stranami v nalézání shod s pirátským programem (působení ven).

Na Pirátské straně mi hodně záleží. Jako jediná razí čistě liberální politiku, kterou považuji za jedinou spravedlivou vůči všem. Ačkoliv má komunální politika jiná specifika než celostátní, vzájemně se doplňují. Pokud se díky Pirátům podaří, aby se politice na Praze 11 přestalo říkat pražské Palermo, pak více lidí začne věřit smyslu liberální pirátské politiky. Na to je ale potřeba, aby Piráti získali v příštích komunálních volbách co nejlepší výsledek, a tomu bych chtěl jako případný místopředseda MSka vše podřídit.

Moc mě mrzí rezignace Vaška, protože i já jsem v něm viděl pro MSko velký potenciál. Zároveň se mi stal i jistým vzorem, proč jsem se jako nováček rozhodl kandidovat, protože i on se stal místopředsedou brzy po získání členství ve straně. Jsem si vědom, že objem práce, který teď leží na bedrech předsednictva, nelze zvládnout ve třech lidech. Jsem připraven obětovat čas, abych pomohl zátěž rovnoměrně rozložit.

Když už byly zmíněné schůzky MSka, rád bych přispěl k tomu, aby členové neměli pocit, že účast na nich je ztracený čas. Když pominu občas zbytečné hádky, byl bych rád, kdybychom o co nejvíce návrzích usnesení včetně důvodů informovali členy dopředu.

Ohledně MSka, nerad bych něco měnil. Tahle pozice mi zatím nepřísluší vzhledem ke krátké době u Pirátů. Chtěl bych ale MSko posouvat dál k tomu, aby se některé procesy zrychlily tak, abychom výsledně pouze nereagovali na podněty z vnějšku a byli ve vleku událostí, ale abychom sami prostředí, ve kterém působíme, aktivně vytvářeli, a nedovolili druhým převzít iniciativu.

Děkuji, že si najdete čas na zvážení mé kandidatury.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Podgorny za příspěvky (celkem 4):
Zuzana.Ujhelyiova, Martin.Muzikant, Zuzana.Boehmova, Jan.Zak
mipol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 118
Registrován: 04 bře 2021, 17:40
Dal poděkování: 92 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: Dovolba místopředsedy MS Praha 11

Příspěvek od mipol »

Ahoj,
vítám všechny již ve třetí (do)volbě předsednictva během c. půl roku. Stále věřím, že kandidatura nováčků nepovede k brzké rezignaci na funkci.
Raketové postupy bez rozkoukání se nemusejí být vždy nejlepší.
Přesto děkuji za představení a odvahu vystoupit mezi prvními. Na všechny kandidující mám stejné otázky jako v září:
1.Jak vidíš takovou stručnou SWOT analýzu MSka?
2. Jaké konkrétní reorganizační změny bys prosazoval?
3. Jaké gesci se chceš naplno věnovat a koho dalšího v této problematice vzděláváš?
4. Co jsi dokázal prosadit za dosavadní dobu svého funkčního období?
5. S kým si dokážeš představit optimální spolupráci v rámci předsednictva?
6. Jak bys řešil nedostatečné personální kapacity?
7. Jaký je tvůj názor na interní komunikační nástroje strany (Zulip, lobistické kontakty, redmine)?
8. Ve vedlejším vlákně zazněly obavy nebo dokonce strach veřejně komunikovat.
Uvědomuješ si jako kandidát na člena předsednictva, že podobný nebo větší komunikační nápor budeš muset zvládat? Je volební rok.
Pokude se budete chtít více prezentovat, další dobrovolné otázky speciálně pro nováčky jsou ještě tady: viewtopic.php?f=950&t=59495
(Do hospod nechodím, ale na ZMČ se ráda sejdu.)
Děkuji Míša

Uživatelský avatar
Jan.Zak
Člen KS Praha
Příspěvky: 16
Registrován: 05 kvě 2020, 14:28
Profese: SW vývojář
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Re: Dovolba místopředsedy MS Praha 11

Příspěvek od Jan.Zak »

Ahoj Míšo,
děkuji za otázky a odpovídám na ně níže.

mipol píše: 24 led 2022, 21:24

1.Jak vidíš takovou stručnou SWOT analýzu MSka?

Silné stránky: Odborné a provozní zázemí Pirátů na úrovni Prahy a celého státu; zkušenosti s fungováním radnice Prahy 11; zajímavé a silné osobnosti; kreativita členů; demokratické fungování.
Slabé stránky: Nestabilní výkon; nedotahování věcí, do kterých už bylo nainvestováno úsilí; přetěžování jednotlivců a jejich omezená zastupitelnost; osobní spory; slabá identifikace některých členů a příznivců s MS.
Příležitosti: Získávání sympatizantů a nováčků mezi obyvateli Prahy 11; růst členské základny; připravení kvalitního programu a kampaně vedoucí k úspěchu v nadcházejících volbách.
Hrozby: Permanentní očerňující kampaň s chutí zneužívající transparentnost strany; dopad bojů celostátní politiky do kampaní v komunálních volbách; dopad problémů z radnice Prahy 11 do vnitřního fungování MS.

mipol píše: 24 led 2022, 21:24

2. Jaké konkrétní reorganizační změny bys prosazoval?

Jak jsem se zmiňoval už v kandidátské řeči, rád bych zrevidoval formát našich osobních setkání, zejména pak veřejné schůze. Hladší fungování opakovaných činností bych rád podpořil pomocí “checklistů” jednotlivých kroků, které mají být v dané věci vykonány.

mipol píše: 24 led 2022, 21:24

3. Jaké gesci se chceš naplno věnovat a koho dalšího v této problematice vzděláváš?

Předpokládám, že mluvíš o gescích v rámci PMS. Toto samozřejmě záleží na dohodě uvnitř předsednictva v novém složení. Z oblastí, kterých jsem se dotknul v kandidátské řeči, plyne můj případný zájem o oblast nováčků, dobrovolníků, organizace schůzí, mediálního týmu nebo financí. S ohledem na to, že jsem na úplném začátku, tak jsem si nástupce ještě vychovávat nezačal.

mipol píše: 24 led 2022, 21:24

4. Co jsi dokázal prosadit za dosavadní dobu svého funkčního období?

Žádné funkční období jsem ještě neměl příležitost absolvovat :-)

mipol píše: 24 led 2022, 21:24

5. S kým si dokážeš představit optimální spolupráci v rámci předsednictva?

S ostatními - již zvolenými - členy předsednictva :-)

mipol píše: 24 led 2022, 21:24

6. Jak bys řešil nedostatečné personální kapacity?

Ve své kandidátské řeči píšu o snaze zapojit nějakou volnější formou příznivce pirátských myšlenek z Prahy 11 včetně zájemců o témata, která se městské části přímo netýkají. Od tlaku by mohly pomoci ulevit i některé z věcí naznačených v bodě o reorganizačních změnách.

mipol píše: 24 led 2022, 21:24

7. Jaký je tvůj názor na interní komunikační nástroje strany (Zulip, lobistické kontakty, redmine)?

Nemám s nimi žádný zásadnější problém (s výjimkou grafomanie některých členů Pirátů demonstrované zejména v Podpalubí Zulipu). Evidence kontaktů by si zasloužila vylepšení uživatelského rozhraní.

mipol píše: 24 led 2022, 21:24

8. Ve vedlejším vlákně zazněly obavy nebo dokonce strach veřejně komunikovat.
Uvědomuješ si jako kandidát na člena předsednictva, že podobný nebo větší komunikační nápor budeš muset zvládat? Je volební rok.

Z toho strach skutečně nemám. Problémem u mne spíše bývá ohlídat, aby se ke slovu dostala i druhá strana :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Zak za příspěvek:
Josef.Kocourek
Uživatelský avatar
Pavel.Podgorny
Místní předsednictvo
Příspěvky: 35
Registrován: 30 čer 2021, 11:31
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování

Re: Dovolba místopředsedy MS Praha 11

Příspěvek od Pavel.Podgorny »

Ahoj Míšo,

Moc děkuji za otázky.

jako silné stránky místního MSka vidím lidi, kteří jsou schopní se dohodnout. Jako příležitost vidím donaplnění programu Pirátu P11, hlavně ve školství. Ohrožení vidím spíš vnější, a to jsou mocenské zájmy konkrétních lidí, kteří využívají populismu. Jmenovat je nebudu. Slabé stránky jmenovat nebudu, ty si vyřešíme jinými komunikační kanály.

Reorganizační změny jsem popsal v kandidátské řeči, chtěl bych se zaměřit na schůze MS, aby byly efektivnější.

Věnuji se financím v současné době. Nevím, jestli to chci dělat i do budoucna.

Nejsem zas tak dlouho ve straně, každopádně jsem se spolupodílel na některých procesech uvnitř MS, především co se týče mediálního týmu.

Ohledně předsednictva, tak nemám problém komunikovat a nacházet shody s každým, kdo má jako člověk charakter, což jsou v předsednictvu všichni. Rozdílnost v komunikačních způsobech lze překonat. Zatím komunikuji nejčastěji se Zuzkou U., protože jsme spolu v mediálním týmu.

Personální kapacity lze zvýšit jedině zvýšením atraktivity Pirátské strany. Když v ní budou dobří lidé, atraktivita bude růst.

S komunikačními nástroji problém nemám. Zulip je ale takový trochu nepřehledný. Čím víc je ale člověk používá, tím víc si k nim nachází vztah.

Nemám strach otevřeně komunikovat, ale interní záležitosti by se měli řešit interně, nikoliv na fóru. Je to neosobní a spousta ze sdělení se ztratí absencí emocí.

Jinak ZMČ sleduji ze záznamu na Youtube.

Pavel.

mipol píše: 24 led 2022, 21:24

Ahoj,
vítám všechny již ve třetí (do)volbě předsednictva během c. půl roku. Stále věřím, že kandidatura nováčků nepovede k brzké rezignaci na funkci.
Raketové postupy bez rozkoukání se nemusejí být vždy nejlepší.
Přesto děkuji za představení a odvahu vystoupit mezi prvními. Na všechny kandidující mám stejné otázky jako v září:
1.Jak vidíš takovou stručnou SWOT analýzu MSka?
2. Jaké konkrétní reorganizační změny bys prosazoval?
3. Jaké gesci se chceš naplno věnovat a koho dalšího v této problematice vzděláváš?
4. Co jsi dokázal prosadit za dosavadní dobu svého funkčního období?
5. S kým si dokážeš představit optimální spolupráci v rámci předsednictva?
6. Jak bys řešil nedostatečné personální kapacity?
7. Jaký je tvůj názor na interní komunikační nástroje strany (Zulip, lobistické kontakty, redmine)?
8. Ve vedlejším vlákně zazněly obavy nebo dokonce strach veřejně komunikovat.
Uvědomuješ si jako kandidát na člena předsednictva, že podobný nebo větší komunikační nápor budeš muset zvládat? Je volební rok.
Pokude se budete chtít více prezentovat, další dobrovolné otázky speciálně pro nováčky jsou ještě tady: viewtopic.php?f=950&t=59495
(Do hospod nechodím, ale na ZMČ se ráda sejdu.)
Děkuji Míša

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Podgorny za příspěvky (celkem 2):
Josef.Kocourek, Zuzana.Ujhelyiova
Uživatelský avatar
Josef.Kocourek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 127
Registrován: 10 úno 2018, 09:49
Profese: Provozní dispečer
Bydliště: Konstantinova Praha 4
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba místopředsedy MS Praha 11

Příspěvek od Josef.Kocourek »

Děkuji všem kandidátům i Míše za otázky.
Tímto uzavírám vlákno a po uplynutí doby na rozmyšlenou zahájím volby na Heliosu 29.1. 10:00
Pepa :fet:

Uživatelský avatar
Josef.Kocourek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 127
Registrován: 10 úno 2018, 09:49
Profese: Provozní dispečer
Bydliště: Konstantinova Praha 4
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Výsledek dovolby

Příspěvek od Josef.Kocourek »

Jan Žák: 11 hlasů
Pavel Podgorný: 3 hlasy

Gratuluji @Jan.Zak ke zvolení a přeji mu hodně energie do přijaté výzvy.
Také děkuji @Pavel.Podgorny za odvahu :fet:

Odkaz na vlastní volbu:
1. kolo
2. kolo

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kocourek za příspěvky (celkem 2):
Jan.Zak, Zuzana.Ujhelyiova
Uživatelský avatar
Josef.Kocourek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 127
Registrován: 10 úno 2018, 09:49
Profese: Provozní dispečer
Bydliště: Konstantinova Praha 4
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dovolba 2: MF P11 10/2022 Dovolba místopředsedy MS Praha 11

Příspěvek od Josef.Kocourek »

Na základě rezignace členů PMS Báry Soukupové viewtopic.php?f=949&t=60981 a Honzy Žáka viewtopic.php?f=949&t=61100 , zahajuji jednání ve věci dovolby místopředsedů MS Praha 11.

Lhůtu pro přihlášení kandidátů a pro podání kandidátské řeči stanovuji do 8.5.2022 do 17:00.
Do tohoto data zároveň potrvá rozprava.

Prosím zájemce o místo místopředsedy v PMS, aby zde ohlásili svou kandidaturu.
(Pavlovi Podgornému stačí potvrdit kandidaturu.)

Volba místopředsedů začne 8.5. 2022 v 18:00 a bude trvat 74 hodin.
V prvním kole hlasujeme o přijatelnosti, všichni přijatelní kandidáti postupují do druhého kola.
Druhé kolo bude vyhlášeno bezprostředně po skončení kola prvního.

Harmonogram:

Doba pro navrhování bude trvat do 8.5. 17:00;
Hlasování bude zahájeno 8.5. 18:00 a skončí 11.5. 18:00, další hlasování budou bezprostředně navazovat.

Přeji vám úspěšnou volbu!
Předseda :fet:

Uživatelský avatar
Jan.Suchanek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 114
Registrován: 15 dub 2012, 17:51
Profese: webmaster
Dal poděkování: 237 poděkování
Dostal poděkování: 123 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba 2: MF P11 10/2022 Dovolba místopředsedy MS Praha 11

Příspěvek od Jan.Suchanek »

Ahoj, hlásím se jako posila do dovolby na místopředsedu místního sdružení. Zkušenosti s komunikací s dalšímí MSky mám
a dokázal jsem řadě MS po celé ČR dát dokupy webky, což se zdá je problém všude doteď.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Suchanek za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Bara.Soukupova, Josef.Kocourek, Ladislav.Kos
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 11“