MF P11 15/2021 - Volba předsednictva MS P11

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 11

Uživatelský avatar
Zuzana.Ujhelyiova
Člen KS Praha
Příspěvky: 396
Registrován: 23 led 2018, 22:59
Profese: Projektová manažerka
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 358 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Zuzany Böhmové

Příspěvek od Zuzana.Ujhelyiova »

Nominuji tímto @Zuzana.Boehmova na pozici předsedkyně MS či místopředsedkyně MS a prosím o přijetí kandidatury.

Zuzka je aktivní členka Pirátů na více rovinách (sněmovna, kraj, MS), zodpovědná členka stávajícího předsednictva a vedoucího místního mediálního týmu. Má taky skvěle duhové vlasy :fet: .
Zuzky práce si vážím, považuji ji za pracovitou, zodpovědnou a kreativní.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Ujhelyiova za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Sebek, Josef.Kocourek
Vaclav.Sebek
Příspěvky: 4
Registrován: 15 úno 2021, 19:14
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: MF P11 15/2021 - Volba předsednictva MS P11

Příspěvek od Vaclav.Sebek »

Ahoj všichni,

Kandiduji na místopředsedu MS P11.

Chci přispět ke zlepšení organizace MS tak, aby se podařilo vytěžit zkušenosti z dosavadní práce (nejen) zastupitelů a radních a zároveň čerstvé energie nováčků. Před MS stojí teď podle mě dva hlavní cíle: 1) Obhájit výsledek voleb do zastupitelstva a 2) zajistit dlouhodobé fungování MS.

Až můj mandát skončí, chci, aby MS bylo:

  • fungující personálně zajištěnou organizací,

  • přitažlivou pro politicky aktivní občany P11,

  • odolnou vůči trollům a politické konkurenci,

  • schopnou vlády v městské radě nebo tvrdé konstruktivní opozice v zastupitelstvu,

  • dlouhodobě nezávislou na konkrétních osobnostech.

Rád budu spolupracovat se všemi, kdo doposud kandidovali. Oba kandidáti na předsedu mají podle mě své výhody. Pepa nezpochybnitelnou autoritu, u Honzy se mi líbí jeho přístup k zeefektivnění MS. S body, které Honza uvedl ve svém programu, souhlasím. Báru jako místopředsedkyni taky uvítám, jestli přijme nominaci.

Více o mě a mé dlouhodobé vizi strany najdete v mém přijímacím představení viewtopic.php?f=950&t=58129.

Na konec se ještě vyjádřím k dobře mířeným otázkám od Míši.

Díky za pozornost a těším se na rozpravu! :)

Jak vidíš takovou stručnou SWOT analýzu MSka?

  • Silné stránky: zázemí Pirátské strany; zkušenosti posledního vol. období; existující (fungující) struktura; motivovaný, akční, kreativní tým

  • W slabiny: nízká shoda na nejmenším společném jmenovateli (typicky "co si jako Piráti P11 myslíme o... doplň téma"); nejednotnost při vystupování navenek; neefektivní alokace práce (tzn. příliš agend na málo lidech); slabá komunikace navenek; animozity mezi členy; únava přetěžovaných

  • PříležitOsti: do voleb máme čas udělat vítěznou kampaň; využít aktuální popularity strany a získávat a využívat nováčky; v MS vidím ochotu podílet se na věcech, porád jsme ve fázi růstu, nikoliv stagnace

  • T hrozby: odstředivé tendence členů - potenciálně rozbití MS, tlak ostatních politickýc subjektů; tříštění pozornosti a sil; zneužití otevřenosti strany trolly a konkurencí

Jaké konkrétní reorganizační změny bys prosazoval?
Redistribuce agend - problém nevidím v nedostatku kapacit, ale v koncentraci agend na pár lidech. Agendy předávat ideálně tak, aby cílový člen měl za ně zodpovědnost a přijal je za své ("ownership").[/list]
Jinak ke komunikačním platformám a systému schůzí bylo už řečeno vše. Líbí se mi Honzův nápad udělat nějakou systematičtější analýzu chodu MS.

Jaké gesci se chceš naplno věnovat a koho dalšího v této problematice vzděláváš?
Jako potenciální zastupitel se chci věnovat koncepci energeticky soběstačného města. Více k tomu později, krátce: je to téma budoucnosti, na realizaci se dají získat peníze - etapy lze realizovat během vol. období, potenciálně téma komunikovatelné v mnoha rovinách - ekonomické výhody pro občany, "zelený" a "občanský" (energetické komunity) rozvoj města v protikladu k developerskému postupu. Mojí kvalifikací je práce konzultanta v oboru.

Jak bys řešil nedostatečné personální kapacity?
Redistribuce a optimalizace agend, aktivní oslovování potenciálních zájemců a jejich cílené úkolování.

Jaký je tvůj názor na interní komunikační nástroje strany (Zulip, lobistické kontakty, redmine)?
Zatím stíhám pročítat Zulip a Fórum, ale jen co se týká MS P11. Co je myšleno lobistickými kontakty?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Sebek za příspěvky (celkem 5):
Josef.Kocourek, Bara.Soukupova, mipol, Sarka.Hozmanova, Ladislav.Kos
mipol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 118
Registrován: 04 bře 2021, 17:40
Dal poděkování: 92 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: MF P11 15/2021 - Volba předsednictva MS P11

Příspěvek od mipol »

Vaclav.Sebek píše: 22 zář 2021, 10:10

Co je myšleno lobistickými kontakty?

FYI: https://evidence.pirati.cz/

Tito uživatelé poděkovali autorovi mipol za příspěvek:
Vaclav.Sebek
Uživatelský avatar
Zuzana.Ujhelyiova
Člen KS Praha
Příspěvky: 396
Registrován: 23 led 2018, 22:59
Profese: Projektová manažerka
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 358 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P11 15/2021 - Volba předsednictva MS P11

Příspěvek od Zuzana.Ujhelyiova »

Ucházím se o post místopředsedkyně místního sdružení

Kdo jsem?
Aktuálně radní pro školství na MČ Praha 11 (FB, Redmine), studentka střední pedagogické školy a máma dvou dětí.

Jak to se mnou bylo?
Vzhledem k tomu, že jsem v roli místopředsedy od roku 2018, ráda bych reflektovala svou práci za celou dobu. Předsednictvo ve složení: Jirka, Martin, Milan a já jsme především směřovali MSko k úspěchu v komunálních volbách 2018. Úspěch se povedl díky dobrému týmu a aktivní práci všech v MSku. Po volbách jsme podali rezignaci a bylo voleno nové předsednictvo ve složení Pepa, Zuzka, Milan a já (následně byl dovolen Honza). Chci moc poděkovat Pepovi, Zuzce a Milanovi za fungování předsednictva, ráda jsem s vámi pracovala a nutno dodat, že Milan po vystoupení z Pirátů v týmu znatelně chybí.
Dosluhující předsednictvo se učilo věci doslova za pochodu. Tím, jak se Piráti čím dál více profesionalizují i ve vnitřních procesech, museli jsme nasávat nové systémy. V rámci předsednictva jsme měli rozděleny role a odpovědnosti a postupem času se naše spolupráce zlepšovala. Za dobré rozhodnutí považuji 4 členný tým, protože jsme více motivováni hledat shodu. I některé výbušné věci jsme nakonec vyřešili kultivovaně a s ohledem na druhé.
Považuji za nutné, aby nové předsednictvo navázalo na to dobré a dál MS rozvíjelo. Empatický přístup, pracovitost, spolehlivost a neméně důležitá znalost pirátských procesů by měly být nezbytnou devízou nových členů. Jedná se o dobrovolnickou práci a podle toho, kolik toho do MS vložíme, tolik se nám vrátí.

Co se za tu dobu povedlo?
V předsednictvu jsem měla na starost především administratiu a péči o nováčky.
Podařilo se nastavit stálý systém informování členů i zájemců. V rámci interní skupiny je možné si předávat informace, funguje veřejný i interní pirátský kalendář, systematizovaly se zápisy ze schůzí a věřím, že nedochází k “informačním špuntům”.
Péče o nováčky ve spolupráci s centrálou funguje pružně. Probíhají vstupní schůzky i schůzky na vyžádání. Nováčci jsou hned oslovováni a zapojováni do chodu MSka.
Za funkční dobu předsednictva jsme odpracovali velký projekt zvaný Rekonstrukce PiVyše (tedy jihoměstského pirátského centra). Práci v klubovně jsem věnovala velkou část svého volného času.
Podařilo se nám nastavit stálý systém informování členů i zájemců. V rámci interní skupiny je možné si předávat informace, funguje veřejný i interní pirátský kalendář, systematizovaly se zápisy ze schůzí.
Aktivně jsem se zapojila do hledání senátního kandidáta do obvodu č. 19 a koordinovala činnost s PKS.
Rozdávání "pirátských" listů je samozřejmost 🗞️💪.

Co se nepovedlo nebo nestihlo?
Nemalou část končícího funkčního období poznamenal COVID a fakt, že jsme se nemohli osobně tak často setkávat. I když se MS scházelo alespoň na dálku, osobní kontakt nic nenahradí. Jako mladý tým jsme usedli na radnici a v zastupitelstvu. Obě zmíněná fakta se nepřímo podepsaly na některých problémech. Plánované akce pro členy i občany v PiVyši se nerealizovaly. Plánovanou skupinu na sociálních sítím pro občany se nám nepodařilo dotáhnout do konce. Rezervy cítím i v tom, že se dlouhodobě nedaří motivovat více členů k dobrovolnické práci pro MS. Letos jsme ani neorganizovali akci Ukliďme Česko.

Jakou mám vizi?
“Mám sen” ( Martina Luthera Kinga Jr.)
… dotvořit zázemí, než...

Ráda bych pokračovala ve stávající práci a dále se zaměřila na následující témata:

  • Komunikace s ostatními MSky

Sdílení se už děje napříč Prahou v rámci pravidelných reportů MS, nicméně konkrétní sdílení dobré praxe v rámci schůzí může pomoci zvyšovat dobré jméno Pirátů Prahy 11 v rámci Prahy

  • Kultivace

Začínali jsme na přátelské bázi, která umožňuje i ostřejší komunikaci a poněkud břitké nastavení nám zůstalo. V rámci vyhraněných diskusí je ale potřeba kultivovat způsob, jak je vedeme.

  • Motivace

Chci se zaměřit na zvýšení motivace každého člena, hledat prostor pro jeho aktivitu, takový, abychom si u něj a on u nás mohli svobodně říct o pomoc.

Proč zrovna já?
I když si myslím, že jsem dost dynamická, nabízím … jistotu stálého :-). Znáte mě i můj přístup k práci. Někdy je příliš netrpělivý, ale pozitivem toho je, že je výkonný a vede k cíli. Říkám věci na rovinu, což může být někdy nepříjemné, ale je to pravdivé a nikdy se dlouho nezlobím. Dbám na předávání informací všem a snažím se tam, kde informace neproudí, aby se tak dělo. Komunikace je pro mě alfou i omegou.

Pro výkon jsou důležité tři charakteristiky - umět, chtít a moci. Věřím, že jsem už ukázala, že pracovat umím. Kandiduju a upřímně tím říkám, že pracovat pro MS vážně chci. A proto Vás žádám o důvěru, abych i mohla.

Díky za pozornost, těším se na další práci a spolupráci s Vámi.

Odpovědi na dotazy @mipol

  1. Jak vidíš takovou stručnou SWOT analýzu MSka?
  2. Jaké konkrétní reorganizační změny bys prosazoval?
  3. Jaké gesci se chceš naplno věnovat a koho dalšího v této problematice vzděláváš?
  4. Co jsi dokázal prosadit za dosavadní dobu svého funkčního období?
  5. S kým si dokážeš představit optimální spolupráci v rámci předsednictva?
  6. Jak bys řešil nedostatečné personální kapacity?
  7. Jaký je tvůj názor na interní komunikační nástroje strany (Zulip, lobistické kontakty, redmine)?

Ad 1
Myslím, že analýzu týmu by měl dělat tým, což bude jedním z bodu plánovaného teambuildingu.
Ad 2
Ráda bych, aby si tým stanovil pravidla jako celek a vzájemně se podporovat v jejich dodržování. Jen takto stanovená pravidla mají šanci na dodržování. Myslím, že by se měl posílit mediální tým a doplnit školení pro nové členy v rámci našeho MS.
Ad 3
Nerozumím úplně otázce. Gesci jako radní mám školství a v té se vzdělávám poměrně intenzivně, ať už je to moje probíhající studium, nebo účast na konferencích, školeních a přednáškách. Pokud dotaz směřuje na gesci v rámci předsednictva, tak pro práci s nováčky bych si ráda našla čas na setkávání personálního týmu Práce s lidmi, který probíhá na kraji. Účastnila jsem se souboru školení pro budoucí zastupitele, který jsme jako PMS doporučili všem, kteří o této rolu uvažují.
Ad 4
Nemyslím si, že cílem člena PMS je něco prosazovat. Myslím si, že cílem je MS někam směřovat a podporovat jednotlivé členy. Vnímám PMS jako tým spolupracujících lidí, kteří zajišťují provoz a směřování po dohodě.
Ad 5
Členové předsednictva by měli jít příkladem ve spolehlivosti, pracovitosti a aktivitě a měli by mít snahu se posouvat, jedině tak může předsednictvo fungovat jako tým. Spolupráce s takovými, za kterými není práce ale jen slova/sliby a není na ně spoleh nemůže fungovat. Za nutné považuji, aby byl členem PMS alespoň jeden z uvolněných zastupitelů kvůli předávání informací.
Ad 6
Nemyslím si, že bychom trpěli nedostatečnou personální kapacitou. Trpíme spíš nerovnoměrně rozdělenou aktivitou stávajících členů. V kandidátské řeči mluvím o motivaci, zároveň si však uvědomuji po dlouhodobé zkušenosti, že se dá za druhé udělat opravdu hodně, ale „chtění“ za ně dělat nemůžu.
Ad 7
Lobbistické kontakty používám, stejně jako Redmine, kde ale eviduji jen práci radní, ne práci dobrovolnickou, protože na to už nemám kapacitu. A, po pravdě, nejsem si jista, zda by to vlastně někdo reflektoval.
Zulip příliš nepoužívám, nepřijde mi uživatelsky příjemný.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Ujhelyiova za příspěvky (celkem 4):
Vaclav.Sebek, Sarka.Hozmanova, Bara.Soukupova, Josef.Kocourek
Uživatelský avatar
Bara.Soukupova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 788
Registrován: 31 říj 2013, 19:16
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1285 poděkování

Re: MF P11 15/2021 - Volba předsednictva MS P11

Příspěvek od Bara.Soukupova »

Ráda bych na pozici místopředsedkyně nominovala @Sarka.Hozmanova.

Myslím si totiž, že by Šárka byla dobrou místopředsedkyní. Ač je členkou poměrně krátce, už za tu dobu dokázala, že se umí pro věci nadchnout, být v nich aktivní a motivovat ostatní. Myslím, že přesně takovým lidem bychom měli dávat příležitost a prostor k činnosti a že právě Šárka může pomoct naše MS více semknout, rozpohybovat a připravit do příštího náročného roku. Šárka je aktivní v sociální oblasti a oblasti životního prostředí i mimo Piráty a myslím, že by byla cennou posilou i v rámci předsednictva našeho sdružení.

Prosím Šárku, aby nominaci přijala a napsala svoji kandidátskou řeč.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bara.Soukupova za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Sebek, Sarka.Hozmanova, Josef.Kocourek
Uživatelský avatar
Sarka.Hozmanova
Člen KS Praha
Příspěvky: 10
Registrován: 15 led 2021, 20:23
Profese: student
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 30 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P11 15/2021 - Volba předsednictva MS P11

Příspěvek od Sarka.Hozmanova »

Zdravím,

Na základě nominace @Bara.Soukupova kandiduji na pozici místopředsedkyně místního sdružení Prahy 11.

Jsem absolventka bakalářského studia na PA ČR a nyní studentka magisterského programu FHS UK se zájmem o ekologii a udržitelnost, sociální otázky a lidská práva.

Chci prohloubit lidský přístup a objektivní iniciativu v MS Praha 11 a svou činností přispět k rozmělnění pracovního vytížení a tím zvýšit výkonnost celého týmu.
V průběhu mého mandátu bych chtěla hlouběji prozkoumat a následně pomoci řešit nedostatky v oblastech sociální politiky a udržitelného rozvoje na Praze 11. Chci oslovit mladé, aktivní občany z Prahy 11, aby se více zapojili do místního dění a pomoci učinit místní politiku více flexibilní a otevřenou.

Mé odpovědi na otázky Míši:

1. Jak vidíš stručnou SWOT analýzu MSka?
S: otevřená komunikace, transparentnost, přátelský, aktivní a inovativní tým
W: nerovnoměrné rozložení pracovních povinností, názorová rozporuplnost
O: získávání nováčků především mezi mladými lidmi, větší soudržnost, podpora ve smyslu spravedlivého rozvržení práce, efektivnější komunikace
T: útoky ze stran trollů, časová a pracovní vytíženost, názorové neshody

2. Jaké konkrétní reorganizační změny bys prosazoval?
Převzetí vyšší zodpovědnosti za určité činnosti rovnoměrně v rámci odlehčení přetížených členů a efektivnější komunikace.

3. Jaké gesci se chceš naplno věnovat a koho dalšího v této problematice vzděláváš?
Chci se věnovat sociální oblasti a životnímu prostředí, této problematice se věnuji částečně v rámci studia, ale především sebevzděláváním ve volném čase v rámci dobrovolnictví, kdy se navzájem vzděláváme a předáváme se užitečné informace a nápady komunitně.

4. Jak bys řešil nedostatečné personální kapacity?
MS Prahy 11 má velký potenciál přilákat nováčky z řad mladší generace místních občanů, na které by mělo více programově zacílit a snažit se je oslovit.


5. Jaký je tvůj názor na interní komunikační nástroje strany (Zulip, lobistické kontakty, redmine)?
Funguji především na fóru a sociálních sítích, které mi jako komunikační nástroj vyhovují, i když stále preferuji osobní kontakt se členy. Předpokládám nyní zapojení do Zulipu a redminu, o lobistických kontaktech nevím.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Hozmanova za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Sebek, Bara.Soukupova, Josef.Kocourek
Uživatelský avatar
Zuzana.Boehmova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 335
Registrován: 12 čer 2018, 16:17
Profese: středoškolský pedagog
Dal poděkování: 213 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Re: MF P11 15/2021 - Volba předsednictva MS P11

Příspěvek od Zuzana.Boehmova »

Vážení členové MS Praha 11,

již dlouhou dobu zvažuji, zda budu i v tomto volebním období kandidovat do předsednictva MS. Nominace mě těší a považuji ji za ocenění své práce, proto za ni Zuzce moc děkuji a přijímám ji v napsaném rozsahu, tedy i na pozici předsedy i na pozici místopředsedy.

Má kandidátská řeč bude stručná. Stávající členové znají mou práci a je tedy na Vás, zda mě i pro další volební období dáte důvěru. Ráda bych i nadále pracovala jak na administrativě, tak pomáhala s mediálními výstupy a v neposlední řadě bych v následujícím období chtěla pracovat na volebním programu pro další komunální volby.

Děkuji za zajímavé otázky, které jak se domnívám, pomohou ukázat mou vizi místního sdružení.

Odpovědi na otázky:

Jak vidíš takovou stručnou SWOT analýzu MSka?
S - různorodost, kreativita
W - nedostatek komunikace, nestabilní výkon
O - rozvoj (nábor členů, tvorba expertních skupin), sestavení kvalitního programu, úspěch ve volbách a především kvalitní rozvoj Jižního Města
T - nestabilita týmu
Zároveň ale souhlasím se Zuzkou. Analýzu by si měl primárně udělat sám tým. Byla plánována na minulém teambuildingu, kde jsme ji nakonec pro nízkou účast nedělali. Další TB je v procesu plánování, tedy doufám, že pro tuto aktivitu bude nyní prostor.

Jaké konkrétní reorganizační změny bys prosazoval?
V první řadě je potřeba zprovoznit veškeré místní expertní týmy. Pro další volební období by v těchto týmech měli být členové poradních orgánů a zastupitelé. Týmy by pak sloužily i pro školení nováčků, ale i jako odborná konzultační platforma pro zastupitelský klub.

Jaké gesci se chceš naplno věnovat a koho dalšího v této problematice vzděláváš?
Předpokládám, že se jedná o otázku směřující na komunální politiku.
V současnosti se věnuji primárně IT a transparentnosti. Jsem členem krajských experních týmů pro IT a Smartcity a transparentnost. V oblasti IT a Smartcity pracuji na koordinaci krajských expertních týmů, tedy mám dobrý přehled o tom, co se v které obci v rámci republiky děje a kde můžeme získat inspiraci pro rozvoj naší městské části.
Účastním se SAKO - skvělá akademie pro komunál, která se snaží vzdělávat současné i budoucí komunální zastupitele a to jak v rovině obecné tak i v jednotlivých gescích.
Zvažuji, že bych se zapojila do KET finance. To je téma, které by mě určitě zajímalo a bavilo.

Co jsi dokázal prosadit za dosavadní dobu svého funkčního období?
Reorganizace fóra, struktura zápisů, využívání redmine na usnesení, starost o web a fb, podnět ke znovuzaložení místních expertních týmů

S kým si dokážeš představit optimální spolupráci v rámci předsednictva?
S každým, kdo bude chtít pro MS pracovat.

Jak bys řešil nedostatečné personální kapacity?
Z mého pohledu je potřeba mít dostatečný počet pracovitých, motivovaných lidí, kteří jsou oddáni pirátské ideologii, dále pak odborníky, či nadšené příznivce kteří se zapojí právě například v expertních týmech. Z mého pohledu vždy nejlépe fungovala kontaktní kampaň - setkávat se s lidmi v ulicích, dělat veřejné, klidně i nízkonákladové akce, tisknout vlastní noviny a informovat, což se za poslední rok nedařilo a to bych ráda napravila.

Jaký je tvůj názor na interní komunikační nástroje strany (Zulip, lobistické kontakty, redmine).
Všechny výše uvedené využívám stejně jako například mrak. Za sebe bych ráda přešla na zulip, přestože vím, že se ozývají hlasy proti, důležité ale je, jak se rozhodne místní sdružení jako celek. Zároveň například k zulipu, který měl fungovat jako bezpečná sociální síť pro Piráty vidím jisté nedostatky, například když se výstřižky z této platformy ukazují ve videích konkurenčních kandidátů do PS.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Boehmova za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Sebek, Bara.Soukupova, Josef.Kocourek
Uživatelský avatar
Bara.Soukupova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 788
Registrován: 31 říj 2013, 19:16
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1285 poděkování

Re: MF P11 15/2021 - Volba předsednictva MS P11

Příspěvek od Bara.Soukupova »

Milé jihoměstské Pirátky, milí jihoměští Piráti,

moc děkuji Zuzce za nominaci do předsednictva a ráda bych ji touto cestou přijala - ať už na pozici předsedkyně či místopředsedkyně.

Občas, když se bavím s Piráty a Pirátkami odjinud, tak mi říkají řeči jako „Praha 11 je toxická, od tý se drž dál.“ Za tu dobu, co jsme mohla jihoměstské místní sdružení poznat a zažít, jsem zjistila, že je to nesmysl. Místní sdružení na Praze 11 je v zásadě podobné jako každé další MS, plné různých lidí, kteří do politiky šli, protože mysleli, že tím mohou svět okolo sebe změnit k lepšímu.

Rozdíl je v politické situaci a kultuře. Nevím v Praze o jiné městské části, kde by vládla tak špatná politická kultura, kde by byli tak problematické jiné politické strany, ať už v koalici či opozici, a kde by se přesto dařilo Pirátům udržovat vedení a směřování radnice. Patří za to dík hlavně našemu starostovi a radním @Jiri.Dohnal, @Zuzana.Ujhelyiova a @Martin.Duska.

Chci také poděkovat současnému předsednictvu, zejména @Josef.Kocourek, @Zuzana.Boehmova a @Zuzana.Ujhelyiova, kteří úspěšně provedli místní sdružení uplynulým složitým obdobím a stálo je to spoustu, někdy neviditelné a možná nedoceněné, práce a nervů.

Pokud bych byla teď zvolena do předsednictva, ráda bych se zaměřila na komunikaci. Extrémně důležitá je komunikace vnější. Mandát nám dávají občané, a na to je třeba nezapomínat. Každý krok, který naši radní, zastupitelé a zastupitelky či místní sdružení udělá, musíme umět vysvětlit veřejnosti. V tom myslím máme mezery. Přitom bez patřičné komunikace s veřejností nemusíme již třeba příští rok získat dostatečnou důvěru, abychom mohli městskou část znovu vést. Je tedy třeba zlepšit komunikaci navenek, zvýšit počty našich výstupů směrem k veřejnosti a správně a neúnavně vysvětlovat naše kroky.

Neméně důležitá je komunikace vnitřní. Bezpočet různých kanálů znepřehledňuje vnitřní komunikaci, důležité informace se nedostávají ke všem, klesá vzájemná důvěra mezi zastupiteli. Komunikaci je třeba zpřehlednit, aby se v ni každý a každá cítila komfortně a abychom se nebáli spolu jednat informovaně a na rovinu.

S tím souvisí hned další oblast, na kterou bych se ráda zaměřila, a to je týmovost. Ani v místním sdružení, ani na zastupitelstvu nejsme primárně každý sám za sebe, ale společně, protože věříme nějakým hodnotám a ideálům. Pojďme tak i jednat a uvědomit si, že jedině tak můžeme reálně věcmi pohnout. Společným jmenovatelem, na který bychom se měli všichni zaměřit, je pirátský program. Ať již ten obecný, dlouhodobý, tak ten komunální, s kterým jsme voleni do zastupitelstva.

Poslední oblastí, kterou budu jmenovat, je propojení na zbytek pirátského světa. Ač je komunální politika důležitá, nesmí se stát samojediným středobodem činnosti místního sdružení. Třeba někde ve sdružení máme nejen nové jihoměstské zastupitele, ale třeba i budoucího primátora ;-) či pirátskou ministryni. Ráda bych podpořila zapojení členstva MS Praha 11, jak v krajských týmech či orgánech, tak i na celostátní úrovni. Za důležité v tomto směru také považuji vzdělání jak např. v pirátských systémech, orgánech a řádech, tak i to odborné či politické. V tomto směru chci být sama aktivní a pracovat s nováčky i stávajícím členstvem, a to nezávisle na tom, zda mě do předsednictva zvolíte.

Odpovědi na otázky od @mipol :

  1. Jak vidíš takovou stručnou SWOT analýzu MSka?
    Silné stránky: Zkušenost s fungováním úřadu, stabilní a rostoucí členská základna, silné osobnosti
    Slabé stránky: Komunikace, jak vnitřní, tak navenek, nedostatek koordinace, neschopnost se shodnout
    Příležitosti: Růst členské základny, možnost zaujmout další lidi na Jižní Městě pirátskou politikou, potenciál pro dobrý výsledek ve volbách 2022, vznik kreativního a funkčního týmu, který dokáže s věcmi pohnout
    Hrozby: Individuální neshody, naprostá neschopnost komunikace, nepochopení veřejností

  2. Jaké konkrétní reorganizační změny bys prosazovala?
    Větší rozdělení odpovědnosti napříč MS, nemusí vše odmakat jen PMS, zkvalitnění komunikace mezi zastupiteli, zastupitelským klubem, radními a místním sdružením - tím myslím zpřehlednění, určení jasných komunikačních kanálů a obsahu

  3. Jaké gesci se chceš naplno věnovat a koho dalšího v této problematice vzděláváš?
    V PMS bych se ráda věnovala nováčkům a přiblížení celorepublikového pirátského dění do místního sdružení. Z hlediska radničních gescí je mi nejbližší územní rozvoj a otevřená radnice.

  4. Co jsi dokázal prosadit za dosavadní dobu svého funkčního období?
    Zatím v PMS nejsem, ale jsem v Republikovém výboru. Z poslední doby bych vyzdvihla, že se mi podařilo zabrzdit přijetí Předpisu o předpisech, který kladl striktní formalistní požadavky na všechny předpisy přijímané v Pirátské straně. I dnes mají místní fóra a krajská fóra problém napsat a schválit jakýkoliv předpis, přijetí tohoto by to ještě zkomplikovalo a navíc by hrozilo jeho shození, pokud by striktní formální pravidla v některém bodě nedodržoval.

  5. S kým si dokážeš představit optimální spolupráci v rámci předsednictva?
    Spolupráci si dokážu představit s každým, kdo bude chtít spolupracovat a budeme sdílet aspoň trochu společnou vizi. Myslím, že by bylo dobré udržovat aspoň částečnou dělbu moci, tedy že by předsednictvo mělo být tvořeno alespoň z části lidmi, kteří nejsou uvolnění či dokonce nejsou zastupitelé. Předpokládám podobnou intenzitu setkávání jako dnes, ostatně jsem na mnoho PMS již chodila teď. Přišlo by mi fajn, kdyby se předsednictev zúčastňovali i další členové a členky a neexistovala tak domnělá propast mezi vedením a zbytkem. Každý z předsednictva by měl mít primárně nějakou oblast, ale zároveň by měli být zastupitelní.

  6. Jak bys řešila nedostatečné personální kapacity?
    Řešením je lepší motivace. Když budou lidi cítit, že jim prostředí naslouchá, že zde mohou realizovat svoje nápady a že se tak cítí dobře, pak budou motivováni k činnosti. Pokud to tak nebude, může se to celé snadno rozpadnout. A samozřejmě, pokud zde bude dobrá atmosféra, bude to i lákat další lidi, aby se k nám přidali.

  7. Jaký je tvůj názor na interní komunikační nástroje strany (Zulip, lobistické kontakty, redmine)?
    Množství komunikačních kanálů nám znesnadňuje porozumění. Měli bychom ho redukovat. Používat pouze jeden nástroj z dvojice Messenger, Signal a pouze jeden z dvojice Mrak, GDrive. Sama používám Zulip a ráda, je praktický, protože udržuje přehledné a oddělené kanály. V Redminu bychom měli vést oficiální úkoly vzešlé z usnesení. Není tak složitý a když se dobře používá, tak pomáhá. Lobistické kontakty používám, ale nemyslím, že by ten systém byl všespásný. Přijde mi hodně problematické, aby kdokoliv z předsednictva neuměl používat Zulip, Redmine či Fórum, tedy základní kanály pro propojení s celou stranou.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bara.Soukupova za příspěvky (celkem 3):
Zuzana.Ujhelyiova, Vaclav.Sebek, Josef.Kocourek
Uživatelský avatar
Martin.Duska
Člen KS Praha
Příspěvky: 251
Registrován: 27 zář 2014, 00:05
Profese: Politolog
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 553 poděkování

Re: MF P11 15/2021 - Volba předsednictva MS P11

Příspěvek od Martin.Duska »

Rád bych se přihlásil na pot místopředsedy.
Důvod je jediný. Připravit MS na volby 2022. Z pozice místopředsedy je to byrokraticky snadnější.

Máme prosazovat středovou liberální politiku. Nejsme kouzelná studna přání, máme bojovat za svůj program Silné stránky považuji odolnost naše MS vůči střesu, slabé komunikační faily včetně mých. Přijímat máme skutečně lidi co chtějí Piráty rozvíjet, ne jen pronikat do interních systémů.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Duska za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Sebek, Josef.Kocourek
„Každé skutečné dobrodružství vzniká nárazem fantazie na skutečnost.“ Karel Čapek
Uživatelský avatar
Jan.Mejsnar
Místní předsednictvo
Příspěvky: 66
Registrován: 25 říj 2017, 15:56
Profese: meteorolog
Bydliště: Donovalská, MČ Praha 11
Dal poděkování: 453 poděkování
Dostal poděkování: 95 poděkování

Re: MF P11 15/2021 - Volba předsednictva MS P11

Příspěvek od Jan.Mejsnar »

Ahoj,
Týjo, tohle je snad jediné naše vlákno, kde (zatím a na první pohled) vystupujeme slušně. Tak než nám to moderátor (doufám) uzamkne (fórum je o hodinu posunuté), tak to jdu trochu opepřit.

Jako předseda bych neblafoval, že už nebudu kandidovat na předsedu, premiéra, senátora a pak to z lásky porušil NEVER
Nevzdal bych se zastupitelského mandátu uprostřed volebního období NEVER
Neorganizoval bych rok METy, které stejně stále nevznikly, ať si sami vzniknou odspoda. Zatím „fungují“ jen dva. Školský i Pepův exteriérový přitom vlastně částečně (ale opravdu jen částečně) nahrazují naše neplnění volebního programu a neplnění koaliční smlouvy a neprojednávání věcí s občany. Jakože školství si setkávání s veřejností také zaslouží :) NEVER
Nepřihlásil bych se do 9 denní rozpravy v posledních 24 hodinách, zvlášť když funkci obhajuji a skládám účty NEVER
Neztratil bych aktivisty, ani kdyby to byly Schikorovi NEVER
Nerozdával bych noviny, když se mi nelíběj NEVER
Nedával bych peníze (a čas nejen úředníků) na radniční projekty a studie, které se stejně nebudou nikdy stavět NEVER

Donutil bych starostu, aby kandidoval na místopředsedu, a tím si řekl o potvrzení důvěry v něj ALWAYS
Přiznal bych si, že náš počet uvolněných je nesprávný, dlouhodobě neudržitelný a neustále nás odvádí od jiných témat. Jeden z vás 4 by se měl proaktivně vůči všem opozicím 1.10. na zastupku zneuvolnit (se stejnými pravomocemi, gescí, ale poklesem platu (tedy šetřením MČ)). Vy 4 se zavřete do místnosti a dohodněte si to, nebo losujte, ale bez toho se prostě nepohnem ALWAYS
Byl bych hlavní vyjednavač ALWAYS
Opravdu bych vyjednával ALWAYS
Vyjednal bych ALWAYS

Bouři voleb navzdory!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Mejsnar za příspěvek:
Vaclav.Sebek
Death is the enemy. The first enemy. And the last.
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 11“