Dovolba 3. místopředsedy místního sdružení Piráti Praha 11 (rozprava)

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 11

Uživatelský avatar
Jan.Suchanek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 115
Registrován: 15 dub 2012, 17:51
Profese: webmaster
Dal poděkování: 238 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba 3. místopředsedy místního sdružení Piráti Praha 11 (rozprava)

Příspěvek od Jan.Suchanek »

Svou odpověď jsem mírně upravil a především jsem tím chtěl říct, že jsem to myslel jako mít praxi fungovat jako místopředseda nebo předseda je stěžení né jen to mít naštudované ze stanov. + bych rád aby do příští řádné volby byli přijati i další členové, kteří by se mohli o tuto funkci také ucházet. V teamu nás není mnoho a proto bychom si měli tuto pozici vyzkoušet všichni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Suchanek za příspěvky (celkem 2):
Zuzana.Ujhelyiova, Zuzana.Boehmova
Uživatelský avatar
Ladislav.Kos
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 210
Registrován: 07 zář 2017, 08:47
Profese: konzultant online marketingu
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 506 poděkování
Dostal poděkování: 365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba 3. místopředsedy místního sdružení Piráti Praha 11 (rozprava)

Příspěvek od Ladislav.Kos »

Děkuji Zuzce za dotazy.

1.Chci pomoci s vedením místního sdružení v době, která není pro MS Piráti Praha 11 lehká. Za rok nás řekají komunální volby. Potřebujeme provést kontrolu plnění volbebního programu a představit toto zhodnocení naším voličům. Zároveň musíme začít pracovat na novém programu, který bude reflektovat aktuální potřeby Jižního Města a jeho obyvatel. Trápí mě slabá členská základna, proto bych chtěl pracovat na jejím posílení.

2. Cca 5h týdně.

3.S rozdáváním novin jsem pomáhal při parlamentní i komunální kampani.

4. Nehraju na styl komunikace "někde jsem se doslech" a "zavání". Vyslovený názor bych ho nediskvalifikoval, samozřejmě pokud jeho smýšlení nepřekračuje parametry zákona. Jsme liberální strana s prostorem na odlišné názory.

5. Kromě pravidelných schůzek místního sdružení s možností účasti veřejnosti bych prostor používal na schůzky expertních týmů, čas od času na setkání starosty/radních s veřejností, či veřejné projednávání nějakého většího tématu, rezonujícího v naší MČ. Nyní např. k tématu Areálu ledových sportů, nebo rekonstrukce ubytovny Sandra.


Zuzana.Bohmova píše: 29 dub 2021, 12:16 Na všechny kandidáty mám stejné otázky a prosím o jejich odpovědi:

1. Na úvod začnu “zlehka”. Jakým věcem byste se chtěli v rámci předsednictva věnovat?

2. Funkce v předsednictvu je neplacená, ale může být poměrně dost časově náročná. Kolik přibližně hodin týdně si představujete, že budete této funkci věnovat?

3. Protože předsednictvo by mělo jít samo příkladem, další otázka bude na současný roznos novin. Kolik novin jste roznesli a kolik se jich ještě roznést chystáte?

4. Modelová situace, kterou předsednictvo musí řešit: Máte přijmout člena do místního sdružení. Při grilování odpovídal na otázky v souladu se všemi pirátskými dokumenty. Někde se ale doslechnete, že má problém s otázkou transgenderu a to v takové míře, až to zavání homofóbií a transfóbií. Jak budete postupovat?

5. Vzhledem k tomu, že máme vlastní pirátské centrum, tedy prostor, který by se dal využít pro pořádání veřejných akcí. Poslední otázkou (alespoň pro tuto chvíli) jaké byste chtěli pořádat akce pro veřejnost i pro členy a RegP?
Uživatelský avatar
Jan.Mejsnar
Místní předsednictvo
Příspěvky: 66
Registrován: 25 říj 2017, 15:56
Profese: meteorolog
Bydliště: Donovalská, MČ Praha 11
Dal poděkování: 453 poděkování
Dostal poděkování: 95 poděkování

Re: Dovolba 3. místopředsedy místního sdružení Piráti Praha 11 (rozprava)

Příspěvek od Jan.Mejsnar »

Hlásím se do dovolby 2. místopředsedy a nebo jednoho ze 3 místopředsedů. viewtopic.php?f=949&t=49200 (Milan byl podle mě podle odkazu 2. místopředsedou).
Podle mě proběhla v roce 2019 převolba viewtopic.php?p=638754#p638754 , která nezměnila funkční období PMS 12/2018-12/2020. Takže v případě zvolení mě čeká buďto +5měsíců (pokud se pletu) a nebo -5měsíců (pokud už jsou mandáty zkonzumovány a expirovány).

Na úvod luxusní 14 denní rozpravy si nechám poradit od Báry jako předsedající, jestli sbíráme nějaké odmocniny/nominace/palce našich kandidátských prohlášení a případně kolik? Tento kandidát viewtopic.php?p=757331#p757331 nemá žádný palec jiného člena MS11, bude i tak připuštěn k volbě? (HA, a teď nedostanu žádný palec třeba ani já)

Můj vstup do pirátů a politická historie v čase 2:16:00 https://www.youtube.com/watch?v=M02F6t3rpZY a viewtopic.php?p=545280#p545280.
Můj hlas pro koaliční smlouvu viewtopic.php?p=605693#p605693
Co bych dělal v PMS platí asi stále toto viewtopic.php?p=640907#p640907 (pozor příspěvek částečně remixuje příspěvek Pepy)
Co bych změnil v PMS: dělal bych to prostě trochu jinak
Také bych některé zbytné věci naopak nedělal, např. interní řády viewtopic.php?p=725385#p725385
Můj názor na aktuální situaci s Míšou Polákovou viewtopic.php?p=758057#p758057

Moje odpověď na Zuzku B. v rozpravě výše zatím jen zlehka, (třeba ty noviny), ať se šetřím do druhé půlky kampaně.
Já jsem byl z různých důvodů (nejvíce z ((nakonec bohužel oprávněných)) očekávání kororestrikcí) proti vzniku těchto novin. Ty noviny jsou podle mě nakonec ale obsahově dobré , otázka je, jaký mají/můžou mít efekt čas/výkon na Praze 11. Poté v zimě jsem byl pro zakoupení roznosu novin poštou. Byl jsem opět v menšině. Pro aktuální rozdávání novin do schránek jsem zatím nenašel u sebe slot. Nechci rozdávat sám, protože nemám žádný chytrý mobil nebo MP3, takže bych se nudil. Až budu mít volný slot, tak se třeba zkusím domluvit s Vaškem, Šárkou, Petrem, někým, koho moc neznám. A nejlepší mě přijde zbytek nahřibovat do květnových celostátních.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Mejsnar za příspěvky (celkem 2):
Martin.Muzikant, Jan.Suchanek
Death is the enemy. The first enemy. And the last.
Uživatelský avatar
Ladislav.Kos
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 210
Registrován: 07 zář 2017, 08:47
Profese: konzultant online marketingu
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 506 poděkování
Dostal poděkování: 365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba 3. místopředsedy místního sdružení Piráti Praha 11 (rozprava)

Příspěvek od Ladislav.Kos »

Viděl jsi někdy, že by se u Pirátů hlasovalo podle palečků? Ten mi může dát např. kamarád z Ostravy když ho požádám, volí se ale jen z řad členů MS Praha 11. Přejdu tvou uplakanou snahu mě vyřadit z boje, ještě než začal.. Načti si ale prosím stanovy, svou neznalostí shazuješ především sám sebe.
Jsem rád že kandiduješ, je z čeho vybírat. Přeji ti hodně štěstí.
Jan.Mejsnar píše: 01 kvě 2021, 02:16
Na úvod luxusní 14 denní rozpravy si nechám poradit od Báry jako předsedající, jestli sbíráme nějaké odmocniny/nominace/palce našich kandidátských prohlášení a případně kolik? Tento kandidát viewtopic.php?p=757331#p757331 nemá žádný palec jiného člena MS11, bude i tak připuštěn k volbě? (HA, a teď nedostanu žádný palec třeba ani já)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ladislav.Kos za příspěvek:
Jan.Suchanek
Uživatelský avatar
Bara.Soukupova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 788
Registrován: 31 říj 2013, 19:16
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1285 poděkování

Re: Dovolba 3. místopředsedy místního sdružení Piráti Praha 11 (rozprava)

Příspěvek od Bara.Soukupova »

Ahoj,
jako předsedající odpovím na položené otázky:
Jan.Mejsnar píše: 01 kvě 2021, 02:16 Hlásím se do dovolby 2. místopředsedy a nebo jednoho ze 3 místopředsedů. viewtopic.php?f=949&t=49200 (Milan byl podle mě podle odkazu 2. místopředsedou).
Podle mě proběhla v roce 2019 převolba viewtopic.php?p=638754#p638754 , která nezměnila funkční období PMS 12/2018-12/2020. Takže v případě zvolení mě čeká buďto +5měsíců (pokud se pletu) a nebo -5měsíců (pokud už jsou mandáty zkonzumovány a expirovány).
MS Praha 11 tradičně své místopředsedkyně a místopředsedy nečísluje, v tomto případě to ani nepůjde dovodit z počtu hlasů, protože hlasování v řádné volbě před rokem a půl a v této dovolbě budou neporovnatelná. Čili volíme prostě jednoho chybějícího místopředsedu. Funkční období celého předsednictva je shodné, čili nově dovolený místopředseda má před sebou přibližně půl roku práce, a pak musí následovat kompletně nová volba celého PMS.

Jan.Mejsnar píše: 01 kvě 2021, 02:16 Na úvod luxusní 14 denní rozpravy si nechám poradit od Báry jako předsedající, jestli sbíráme nějaké odmocniny/nominace/palce našich kandidátských prohlášení a případně kolik? Tento kandidát viewtopic.php?p=757331#p757331 nemá žádný palec jiného člena MS11, bude i tak připuštěn k volbě? (HA, a teď nedostanu žádný palec třeba ani já)
Jelikož MS Praha 11 nemá schválený vlastní jednací řád, tak jednáme podle Zásad týmové spolupráce (ZaTyS), jelikož ty jsou vzorovým jednacím řádem pro oblastní sdružení. S ohledem na to, že ZaTyS sběr podpory pro nominace nevyžadují, a s ohledem na historické volby MS Praha 11, které je také nevyžadovaly, postačí k účasti v této dovolbě přihlášení a kandidátská řeč.

Prosím všechny kandidující a diskutující, aby se vyvarovali zbytečných osobních útoků. Nominace se skutečně někdy v minulosti v některých volbách sbíraly i pomocí palečků, ale jak píše Láďa, mělo a má to svá úskalí. Nicméně zde nominace nejsou potřeba. Není žádnou ostudou se na takové procedurální otázky zeptat, ať si to ujasníme a nejsou nějaká nedorozumění. Jelikož MS nemá schválený vlastní jednací řád, tak může být trochu nejasné, že se jedná podle ZaTyS.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bara.Soukupova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Suchanek, Jiri.Belsan
Uživatelský avatar
Jan.Suchanek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 115
Registrován: 15 dub 2012, 17:51
Profese: webmaster
Dal poděkování: 238 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba 3. místopředsedy místního sdružení Piráti Praha 11 (rozprava)

Příspěvek od Jan.Suchanek »

Možná by další člen PMS, mohl přispět konečně k dotáhnutí schválení toho jednacího řádu :) Nebo nechápu proč není schválený a v čem se liší od ostatních jednacích řádů ostatních MSek? Jinak Honzovi dám palec, když je tak potřebuje :)

Ještě taková věcička, co sem dát i přehled, co všechno kandidáti udělali pro Piráty? Je to blbost?

OT: Jaké jsou nedodělané další věcí @Zuzana.Bohmova ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Suchanek za příspěvek:
Jan.Mejsnar
Uživatelský avatar
Zuzana.Ujhelyiova
Člen KS Praha
Příspěvky: 396
Registrován: 23 led 2018, 22:59
Profese: Projektová manažerka
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 358 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba 3. místopředsedy místního sdružení Piráti Praha 11 (rozprava)

Příspěvek od Zuzana.Ujhelyiova »

Jan.Suchanek píše: 02 kvě 2021, 16:39 Možná by další člen PMS, mohl přispět konečně k dotáhnutí schválení toho jednacího řádu :) Nebo nechápu proč není schválený a v čem se liší od ostatních jednacích řádů ostatních MSek? Jinak Honzovi dám palec, když je tak potřebuje :)

Ještě taková věcička, co sem dát i přehled, co všechno kandidáti udělali pro Piráty? Je to blbost?

OT: Jaké jsou nedodělané další věcí @Zuzana.Bohmova ?
Možná přehled toho, co udělali pro MS Praha 11 by za mě dávalo smysl.
Uživatelský avatar
Josef.Kocourek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 128
Registrován: 10 úno 2018, 09:49
Profese: Provozní dispečer
Bydliště: Konstantinova Praha 4
Dal poděkování: 253 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba 3. místopředsedy místního sdružení Piráti Praha 11 (rozprava)

Příspěvek od Josef.Kocourek »

Jan.Suchanek píše: 02 kvě 2021, 16:39 Možná by další člen PMS, mohl přispět konečně k dotáhnutí schválení toho jednacího řádu :) Nebo nechápu proč není schválený a v čem se liší od ostatních jednacích řádů ostatních MSek? Jinak Honzovi dám palec, když je tak potřebuje :)

Ještě taková věcička, co sem dát i přehled, co všechno kandidáti udělali pro Piráty? Je to blbost?

OT: Jaké jsou nedodělané další věcí @Zuzana.Bohmova ?
Honzo, odpovím ti. Jednací řád MS jsme vytvořili, ale byl nám zakázán na základě toho, že vzniká řád pro MS, aby byl jednotný pro všechny stejně. Tak uvidíme, kdy se uvede v platnost.

Co všechno udělali kandidáti pro Piráty? Můžou to psát sem do vlákna, a spíše bych to upřesnil, co dělali pro Piráty v MS P11, jak píše Zuzka U. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kocourek za příspěvek:
Zuzana.Ujhelyiova
Uživatelský avatar
Jan.Suchanek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 115
Registrován: 15 dub 2012, 17:51
Profese: webmaster
Dal poděkování: 238 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba 3. místopředsedy místního sdružení Piráti Praha 11 (rozprava)

Příspěvek od Jan.Suchanek »

Jen pro MS nevím, když sem Pirát co nikdy nesouhlasil s koalicí, tak to bude slabota, ale co, něco se tam najde :)
Uživatelský avatar
Zuzana.Ujhelyiova
Člen KS Praha
Příspěvky: 396
Registrován: 23 led 2018, 22:59
Profese: Projektová manažerka
Bydliště: Praha 11
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 358 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolba 3. místopředsedy místního sdružení Piráti Praha 11 (rozprava)

Příspěvek od Zuzana.Ujhelyiova »

Jan.Suchanek píše: 02 kvě 2021, 22:31 Jen pro MS nevím, když sem Pirát co nikdy nesouhlasil s koalicí, tak to bude slabota, ale co, něco se tam najde :)
Nesouhlas s koaliční smlouvou je Tvé právo. V demokratickém hlasování MS rozhodlo, že smlouvu schvaluje a je dobré to respektovat. Koaliční smlouva se primárně týká zastupitelů, ti jsou mimo pirátského programu vázáni i programovým prohlášením rady (koalice). Člen Pirátů má povinnost se v rámci svého působení v MS podílet na plnění programu Pirátů.

Chci tím říci, že i když nesouhlasíš s koalicí (a koaliční smlouva fakt není akt lásky :lol: ) tak v rámci MS můžeš a máš (a nejen Ty, všichni členové MS) plnit pirátský program. Tam směřovala, řekla bych, otázka @Josef.Kocourek .
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 11“