Zápisy ze zasedání předsednictva MS

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 4

Odpovědět
Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Místní předsednictvo
Příspěvky: 232
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník, doktorand veřejného práva
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 196 poděkování
Dostal poděkování: 229 poděkování

Zápisy ze zasedání předsednictva MS

Příspěvek od Viktor.Derka » 01 srp 2019, 15:12

Dne 30. 7. 2019 se uskutečnilo první zasedání nového předsednictva MS Praha 4, z důvodů počasí bylo zasedání v restauraci NOLA na Pankráci.
Na zasedání byly prodiskutovány následující věci:

Rozdělení rolí v předsednictvu

V předsednictvu došlo k rozdělení působnosti v rámci oblasti komunikační, oblasti organizační a oblasti vnitřně správní.
Komunikační oblast předsednictvo rozdělilo následovně:
  • komunikace s veřejností, PR + správa webu a Facebooku MS - zajišťuje mediální odbor (MO), jehož členem bude jako pověřený člen předsednictva Matej
  • komunikace s KS Piráti Praha, buňkami ostatních stran na Praze 4 a komunikací členů MS Praha 4 navzájem (krizová komunikace, řešení sporů, atd.) - Matej sdíleně s Viktorem
  • komunikace se zájemci o členství a jinými MS Pirátů - Láďa sdíleně s Pepou (KoMS)
Organizační oblast rozdělilo předsednictvo následovně:
  • organizace akcí - Láďa s Pepou (KoMS)
  • manažování voleb - nově zřízený volební odbor + Pepa
Vnitřně správní působnost rozdělilo předsednictvo následovně:
  • finanční věci - Viktor, v rámci výkonu funkce hospodáře i Tibor.
  • Procesní věci, vedení schůzí a navazující organizační věci - Viktor
  • administrativa s přijímáním členů - Láďa s Pepou.
Tvorba orgánů MS

Z diskuse vyplynul úmysl předsednictva zformalizovaní již dnes neformálně existujících orgánů MS. Mimo předsednictva a MF by takto došlo k vytvoření:
Mediálního odboru (MO) s jeho vlastním předsedou jako stálého orgánu. MO by měl mít v působnosti správu komunikace s veřejností, PR, webu a Facebooku. Tato působnost by byla výlučně v oblasti MO v drtivé většině agendy, u citlivějších materiálů by byla sdílená s předsednictvem.
Volebního odboru (VO). Volební odbor by byl koncipován jako stálý orgán vytvořený okolo pověřeného člena předsednictva pro volební věci (aktuálně Pepa). Pověřený člen předsednictva by dále jmenoval a odvolával ostatní členy volebního odboru dle potřeby, přičemž by platilo, že za odbor mluví kterýkoliv jeho člen dle vlastního vnitřního rozdělení úkolů (podobný princip jako u ministerstev).
Koordinátoři místního sdružení (KoMS). KoMS bude fungovat na podobném principu jako jsou KoDo. Náplní koordinátorů je komunikace se zájemci o členství a jejich začlenění do MS, komunikace a spolupráce s ostatními Pirátskými MS, příprava a pořádání akcí s veřejností včetně neformálních setkání.

Další směřování MS + schůze

Předsednictvo si jako aktuální plán činnosti vytyčilo vytvoření vnitřních procesů MS a nastartování akcí. Do konce září bude vytvořen organizační řád (návrh vyhotoví Viktor), který bude upravovat rozdělení kompetencí jednotlivých orgánů MS a organizačních pravomocí. Do budoucna se též v návaznosti na zkušenosti s organizačním řádem zvažuje vytvoření jednacích řádů jednotlivých orgánů.

Konání schůzí by předsednictvo ponechalo víceméně v dosavadním harmonogramu - 1x měsíčně otevřenou schůzi MF v PiCe (MF bude předloženo hlasování, který den v týdnu by se tyto schůze měly odehrávat), která by byla doplněná o možnosti neveřejných schůzí MF (neveřejnost by musela být navázána vždy na vážný důvod), plus neformální setkání, které by zajišťovali koordinátoři.

Otázky komunikace

Předsednictvo se dohodlo na záměru sjednotit používání technických systémů. Jednotným úložištěm pro stranické věci bude MSkový GDrive. Dlouhodobější komunikace bude nadále projednávána na fóru (nadto se na fórum budou umisťovat též materiály, které se umisťují do FB skupiny MS Pir Praha 4), operativnější komunikaci předsednictvo má v úmyslu přesunout z FB Messengeru na Zulip. Na některé z následujících schůzí bude proto provedena názorná ukázka fungování Zulipu a případně nastavení na počítače a mobilní telefony zájemců.

Jak na fóru, tak na Zulipu budou vytvořeny sekce veřejné (u fóra viditelné pro všechny bez registrace, u Zulipu pro všechny zaregistrované) a interní (na fóru i Zulipu viditelné v zásadě pouze pro členy MS Praha 4). Na fóru bude moci každý navrhnout, aby se vlákno přesunulo z interní do veřejné sekce a naopak - o přesunutí rozhodne předsednictvo po vyžádání stanoviska od zakladatele příslušného vlákna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Viktor.Derka za příspěvky (celkem 3):
Matej.Sandor, Ladislav.Dvorak, Jan.Hora
Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Zastupitel MČ Praha 4
viktor.derka@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Místní předsednictvo Praha 4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů