MF Pha4 26/2018 - nominace do EP - rozprava

Moderátoři: PKS Praha, PMS Praha 4

Adam.Jaros
Profese: Teoretický alchymista
Dal poděkování: 921 poděkování
Dostal poděkování: 980 poděkování

MF Pha4 26/2018 - nominace do EP - rozprava

Příspěvek od Adam.Jaros » 20 lis 2018, 19:11

Vážené fórum Prahy 4,
tímto zahajuji jednání ve věci kandidátů pro primárky pirátské strany pro volby do Europarlamentu za Prahu 4. Cílem tohoto jednání je zjistit, jestli v rámci MS Praha 4 máme jednoho nebo případně i více kandidátů, které bychom následně jako MS Praha 4 podpořili v rámci primárek pirátské strany pro volby do Evropského parlamentu.

Rozprava a tedy i lhůta pro předložení kandidatury poběží do 3. 12. 2018. Kandidáti se budou moci představit členům na veřejném grilování 2. 12. 2018. Následovat bude hlasování od 4. 12. 2018, které potrvá 96 hodin.
MS Praha 4 následně podpoří všechny kandidáty, kteří v rámci hlasování obdrží nadpoloviční většinu hlasů všech členů MS Praha 4, přičemž je podpoří v pořadí podle celkového počtu hlasů, které obdrží (v případě stejného počtu hlasů se bude jednat o podporu ve stejném rozsahu). Z tohoto důvodu není následně nutné realizovat druhé kolo voleb.

V rámci svých přihlášek uveďte i to jestli se chcete ucházet o volitelné pozice (1 až 3 místo), nebo o pozice, kde jsou nižší nebo žádná pravděpodobnost zvolení (4 až 21 místo).
Případná neúčast v tomto hlasování samozřejmě nebrání možnosti ucházet se o kandidaturu ve volbách do europarlamentu v rámci primárek pirátské strany prostřednictvím jiných způsobů, které připouští stanovy Pirátské strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Jaros za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hora, Matej.Sandor

Matej.Sandor
Místní předsednictvo
Profese: právník, manažer, zastupitel Prahy 4
Dal poděkování: 375 poděkování
Dostal poděkování: 543 poděkování

Re: MF Pha4 26/2018 - nominace do EP - rozprava

Příspěvek od Matej.Sandor » 21 lis 2018, 12:12

Ahoj Pirátky a Piráti z Prahy 4,

děkuji Adamovi za založení tohoto vlákna. Zároveň hlásím, že bych se rád v primárkách Pirátské strany ucházel o volitelné a v případě, že to nevyjde, tak i o nevolitelné místo na kandidátce pirátské strany pro volby do Evropského parlamentu. V blízké době k tomu založím členský podnět, neboť podle stávajících pravidel je nutná podpora dostatečného množství členů strany (i když se to možná v blízké době změní). Samozřejmě bych ale rád získal i symbolickou podporu místního sdružení Praha 4 jako celku.

Kdo jsem a co nabízím?

1. Nabízím profesionální realizaci programu České pirátské strany jako proevropské, liberální, demokratické, středové strany s kořeny v mezinárodním pirátském hnutí.

2. Orientuji se náležitě jak v institucionálním rámci EU, tak v příslušných mezinárodních normách. Mám
vystudované právo (JUDr.), Evropská studia (Bc.) a mezinárodní hospodářské právo (Ph.D.). Momentálně působím jako radní Prahy 4, jsem zapojen do činnosti Zahraničního odboru Pirátů, včetně účasti v Pirate Parties International.

3. Kampaň si odpracuji. Pokládám za důležité, aby lídři kandidátky vedli kontaktní kampaň v rámci všech regionů ČR a uzpůsobím tomu svůj pracovní program. Budu-li zvolen mezi lídry kandidátky, jsem připraven nabídnout rezignaci na mou veřejnou funkci už během kampaně.

4. ČR a Evropa společně. Budu prosazovat, abychom se v rámci kampaně zaměřili na vysvětlování výhod členství v EU a vyvolali tím příslušnou celospolečenskou debatu.

5. V EP budu aktivně vyjednávat o podpoře našich programových bodů. Jsem zvyklý pohybovat se v mezinárodním prostředí. Za svou profesní praxi jsem vyjednával podmínky tisíců smluv v hodnotě desítek miliard Kč.

Co budu aktivně prosazovat v EP?

1. Společnou Evropskou armádu – EU, jako největší zóna svobody na světě, nemůže být jen ekonomická velmoc, ale potřebuje i vojenskou sílu, která bude mimo jiné schopná chránit společné hranice EU.

2. Ochranu svobodného internetu a boj proti nadměrné ochraně duševního vlastnictví – prosazování síťové neutrality, zákazu geolokace, ochrany proti hoaxům a rozvolnění ochrany duševního vlastnictví (díla se státním příspěvkem musí mít volnou licenci).

3. Změnu dotační politiky – s cílem čerpat více peněz na dotační stavby a sociální projekty a méně např. na projekty v oblasti soft skills. Podpora omezení dotací pro velké zemědělce ve prospěch zemědělců malých a ve prospěch projektů na ochranu životního prostředí včetně projektů omezování plastů.

4. Jednotné evropské železniční a dálniční sítě včetně celoevropské dálniční známky.

5. Rozšiřování EU o země západního Balkánu.

Více informací o mne lze nalézt na pirátské wikině, viz odkaz níže.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Sandor za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hora, Viktor.Derka

Adam.Jaros

Příspěvek od Adam.Jaros » 03 pro 2018, 01:24

Přihláška od Lukáše Lva Červinky:

Zdravím!
Jsem Lev a rád bych se za nás rval na půdě Evropského parlamentu. Možná jste o mě neslyšeli, tak vás chci poprosit o dvě minuty času. Děkuji!

Proč právě já?
Jsem právník. Ústavní právník. Není to úplně nejčastější právnické zaměření, pravda. Zajímají mě psaná a nepsaná pravidla, která mnohdy zůstávají nepovšimnuta, ale která ovlivňují celou naši společnost od jejích základů. Detailně jsem zkoumal náš zákonodárný sbor a fungování poslaneckých klubů. Nejdříve jsem se tomuto věnoval jako čistě akademickému problému, ale poslední rok jsem pomáhal poslaneckému klubu a mohl tak sledovat fungování parlamentu pěkně zblízka. I na základě těchto zkušeností nakonec vznikla má kniha věnující se právě úloze a fungování poslaneckých klubů z pohledu ústavního práva. V posledních měsících také úzce spolupracuji se zahraničním odborem, mimo jiné na přípravě společného evropského programu.

Jsem z Jablonce nad Nisou, což není zrovna pupek světa, přiznávám. Ale právě díky Jablonci jsem se naučil, jak je důležité se neuzavřít ve své lokální či národní bublině. Věděl jsem, že za právnickým vzděláním musím vyjet z Jablonce ven, a tak jsem se dostal do Prahy. Ale i tam jsem věděl, že by byla chyba se uzavřít do bubliny jedné univerzity, což mě dovedlo až do Dublinu na jednu z nejlepších právnických fakult na světě. Tam jsem na vlastní kůži zažil, jak člověka posune kupředu, pokud se otevře a začne spolupracovat s lidmi z dalších zemí, a jak fantastické myšlenky a projekty z takové spolupráce mohou vzniknout.

Jsem mladý. Pořád je mi pod třicet. Nepřipadá mi to ale jako nevýhoda. Mluvím plynně anglicky, rozumím německy a učím se italsky a, ano, velšsky. Myslím, že mladších europoslanců je potřeba jako soli. Nic proti zkušenostem osmdesátníků, ale pamatujete si, když se naposledy psala evropská ústava? Výsledkem bylo několik set stran textu sepsaných za zavřenými dveřmi bez otevřeného dialogu s občany a následně obrovský neúspěch a zamrznutí integrace na několik dalších let. Nevím, jak by to s evropskou ústavou dopadlo, kdyby ji psali mladší, ale určitě by nebyla tak dlouhá.

Unie srozumitelná občanovi. Zasadil bych se o to, aby měla Evropská unie jednodušší a srozumitelnější pravidla. Politická vůle k velkým změnám v Evropě pomalu roste. Chce to tedy jen odvahu a chuť proklestit se stovkami stran zakládajících smluv a dát Evropské unii Ústavu, jakou už dávno měla mít. Stručnou a srozumitelnou.

Unie silná a ochraňující slabší. Usiloval bych o to, aby Evropská unie byla dostatečně silná a dokázala ochraňovat slabší v Evropě i ve světě. Měla by posilovat práva občana proti velkým nadnárodním organizacím. Měla by bojovat proti chudobě, organizovanému zločinu nebo mezinárodnímu terorismu. Měla by být společným hlasem nás všech Evropanů při vyjednávání s Ruskem, Čínou nebo Amerikou.

Unie demokratická. Prosazoval bych posílení Evropského parlamentu. Evropský parlament je jediná instituce EU, kterou volí přímo občané. Naopak moc zákulisního vyjednávání v Evropské radě, kde sedí představitelé jednotlivých vlád, musí být omezena. Stejně tak by měla být posílena odpovědnost Evropské komise vůči Evropskému parlamentu. Předsedu Komise by měl vybírat pouze Evropský parlament a neměla by to být jen hra velkých států o moc.

Unie svobodná. Chtěl bych, aby Evropská unie byla prostorem skutečné svobody. Nemluvím jen o svobodě pohybu. Pokud cestujeme po Evropě, nebo dokonce v jiné evropské zemi pracujeme, nemusíme již sice čekat na hranicích, ale přesto se musíme prokousávat neskutečnou byrokracií, která hranice mezi státy stále vytváří. Proč si nemůžeme zřídit bankovní účet třeba ve Francii nebo v Německu bez potvrzování trvalého pobytu, nebo dokonce příjmu? A proč si Italové nebo Poláci nemohou založit účet u nás bez stejných problémů? Ne, není to pro naši ochranu, ale je to výhodné pro banky. A jen pro ně.

Unie otevřenosti a rovnosti. Chtěl bych, aby Evropská unie byla prostorem rovnosti. Ano, rovnosti. Vadí mi, že my ze střední a východní Evropy dostáváme zboží, služby a mzdy druhé jakosti. Nejen nadnárodní korporace jsou zdrojem nerovností a problémů. Státní byrokracie si také zuřivě hájí své písečky, a tak máme problémy s platbami sociálního a zdravotního pojištění, když pracujeme v zahraničí. Máme jen minimální nárok na ošetření, když jsme mimo hranice svého státu. Proč si stále musíme zřizovat komerční cestovní pojištění, když cestujeme přes hranice? Proč si nemůžeme vybírat na skutečně jednotném evropském trhu mobilních operátorů a musíme za mobilní služby platit mnohonásobně víc než v jiných zemích?

Unie skutečně evropská. Chtěl bych, abychom v Evropské unii spolupracovali na skutečně evropských projektech, které positivně zasáhnou do života občanů a které každému občanovi ukáží, že Evropská unie má smysl. Jedná se například o vybudování evropské vysokorychlostní železnici, zavedení jednotné dálniční známky, o boj s klimatickými změnami, budování energetické samostatnosti Evropy ad.

Rád bych se v kampani rval z čela kandidátky. Více informací o mně, mé činnosti v Pirátské straně, kompletní CV a aktuality lze nalézt na https://www.piratcervinkado.eu
Pokud byste měli jakýkoli dotaz, můžete mi napsat na mail (lukas.lev.cervinka@pirati.cz) nebo třeba tady na fóru.
Pokud jste dočetli až sem, patří vám můj velký dík. Za případnou podporu budu rád!
Lev
Naposledy upravil(a) Adam.Jaros dne 03 pro 2018, 22:41, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Jaros za příspěvek:
Jan.Hora

Adam.Jaros

Příspěvek od Adam.Jaros » 03 pro 2018, 22:38

Přihláška od Lukáše Blažeje:

Z Bruselu zdravím členy Prahy 4 a děkuji Viktorovi, že mě představil na schůzi.
Problém s kandidaturou do Evropského parlamentu je, že velká část Pirátů neví, co EU dělá, a prakticky nikdo neví, co je reálnou náplní činnosti europoslance. Pokusím se tedy definovat, co by podle mě měl pirátský europoslanec splňovat, a ke každému bodu napíšu, nakolik ho naplňuji já.

Odbornost
Pirátský europoslanec musí vědět, čemu se chce v Evropském parlamentu věnovat, a musí pro to mít odpovídající znalosti a zkušenosti. Nikdo nemůže vědět všechno, a i proto má europoslanec možnost v kanceláři zaměstnat dva až tři odborné asistenty OFFTOPICCelkem může do kanceláře akreditovat tři asistenty, ale kvůli množství administrativy (zařizování cest, finanční záležitosti, koordinace činnosti kanceláře, hlídání deadlinů, sledování agendy, drobnosti od nového klíče ke dveřím přes nefunkční klávesnici až po vydání hlasovací karty) je potřeba mít jednoho administrativního. Lze to obejít tím, že dalšího asistenta poskytne frakce, tzn. nebude akreditovaným asistentem europoslance, ale zaměstnancem frakce., ti ho ale můžou jen doplňovat. Asistenti mohou vystoupit leda na setkání stínových zpravodajů (OFFTOPICKdyž přijde legislativní návrh z Komise, je přidělen výboru, kde se ho ujme zpravodaj z nějaké frakce, který k němu připraví návrh pozice. V ostatních frakcích se danému legislativnímu návrhu věnují stínoví zpravodajové, a na společných setkáních pak dochází k vyjednávání.), ale všude jinde musí návrhy prosazovat sám europoslanec. Od mediálních vystoupení a setkání s lobbisty přes jednání výboru až po trialogy, europoslanec musí do hloubky rozumět všemu, co se jím prosazovaného textu týká. Pokud by europoslanec potřebné zkušenosti neměl, bude jednak mrhat svým i asistentským časem ve snaze vše dohnat, a především dříve či později tvrdě narazí. Když to bude v televizní debatě, utrpí tím Piráti, když by to bylo třeba v roli zpravodaje během trialogu, mohou tím utrpět všichni občané EU.

Jako europoslanec bych působil v ENVI výboru. Životnímu prostředí se věnuji nejen v oblasti praktické (spolek Ústecké šrouby), ale i v rovině teoretické: prezentuji na konferencích (OFFTOPICv uplynulém roce například Naše příroda a X. ročník mezinárodní konference Právo v podnikání vybraných členských států Evropské Unie), píšu články (OFFTOPICnapř. BLAŽEJ, L.: Střet vlastnického práva a veřejného zájmu na ochraně biodiverzity. In: ANTOŠ, Marek a Jan WINTR, ed. Omezování svobod z důvodu veřejného zájmu. Praha: Univerzita Karlova, Právnická fakulta, 2017. ISBN 978-80-87975-68-8.) a publikuji (OFFTOPICnapříklad právě pro Arniku píšu monografii o kácení dřevin).

Pirát
Polovina europoslanců ANO ze strany vystoupila. Keller z ČSSD vystupuje v rozporu s programem a znovu na kandidátce nebude. Brusel i Štrasburk jsou od ČR daleko a je snadné se názorově rozejít - tím spíše, že Piráti dle aktuálních průzkumů získají několik europoslanců, kteří budou i při snaze o sdílení informací do jisté míry uzavřeni a izolováni ve vlastním klubu. Pirátský europoslanec by tudíž měl být názorově vyprofilovaný a mělo by být jisté, že ve straně po následujících pět let vydrží, a to například i přes skandály, které se v budoucnu mezi stovkami pirátských zastupitelů jistě objeví.

V Pirátech jsem aktivní od roku 2010, přijímalo mě republikové předsednictvo, strávil jsem pár let v republikovém výboru, podílel jsem se na tvorbě společného programu pro krajské volby (ve kterých jsem byl lídr Pirátů na pirátsko-zelené kandidátce v Ústeckém kraji), čtyři roky jsem za Piráty seděl v kontrolním výboru městského zastupitelstva a v současnosti jsem zastupitelem. Před dvěma lety jsem odmítl nabídku trafiky od ČSSD s platem 30 000 Kč měsíčně výměnou za přestup k ČSSD. Po tolika letech věnovaných Pirátům a boji o uzavírací klauzuli je nemyslitelné, že bych to všechno zahodil ve chvíli, kdy se konečně začíná dařit prosazovat náš program.

Kontakty
Europoslanec s pár asistenty nezvládne vše. Kontakty jsou potřeba nejen ke spolupráci na tvorbě pozměňovacích návrhů, ale také vytvoření tlaku veřejnosti či získání informací. Sítě kontaktů jsou obtížně přenositelné a bylo by velmi na škodu, pokud by europoslanec strávil první rok svého mandátu zjišťováním, kdo je kdo - v Evropském parlamentu i mimo něj.

Pravidelně se účastním odborných konferencí v ČR i v zahraničí, tudíž v oblasti životního prostředí znám snad na každé téma někoho, komu mohu napsat s prosbou o nestrannou konzultaci. V Česku jsem jako zástupce spolku Ústecké šrouby v organizaci Zelený kruh, která sdružuje všechny ekologické neziskovky. V Bruselu jsem několikrát ročně, jen při předposlední příležitosti jsem se potkal s Klausem Röhrigem a Tomem Boylem z CAN Europe, Alexem Masonem z World Wildlife Fund European Policy Office, Martinem De Groote z Buildings Performance Institute Europe, Ansgarem Kienem z Greenpeace Europe, Raphaelem Hanoteauxem z CEE Bankwatch Network, úředníky z DG Clima a DG Energy a zástupci ekologických organizací působících v členských státech (zejména Laurou Krug z Deutsche Umwelthilfe e.V. a Wojciechem Kukułou z Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi). Z poslední cesty jsem se zatím nevrátil - je jí šestitýdenní odborná stáž u místopředsedy ENVI výboru Evropského parlamentu.

Práce s médii
Jen 39 % Čechů si myslí, že členství v EU je dobrá věc. Jsme nejhorší ze všech členských států, větší přesvědčení o přínosu EU má i Polsko nebo dokonce Maďarsko. Svoji vinu na tom z velké části nesou i europoslanci, kteří nejsou schopni svoji činnost dostatečně komunikovat a prosadit do médií. Pokud to máme změnit, musí se naši europoslanci před kamerou cítit jako ryba ve vodě a dobré prohlášení vymyslet i ve dvě ráno (což je bohužel občas realita).

Týdeník Euro mě označil za jednu z nejviditelnějších tváří Pirátů v regionech. 14 vybraných mediálních výstupů naleznete na mém profilu na wiki (https://wiki.pirati.cz/lide/lukas_blazej), kromě nich existuje i řada vystoupení v televizích či rádiu. Piráty jsem dokázal do médií dostat i v době, kdy neměli žádné funkce, tím spíše bych to dělal v pozici europoslance.

Jazyky
Pokud alespoň trochu sledujete dění v Europarlamentu, jste pravděpodobně zvyklí na zasedání tlumočená do všech jazyků členských států. Realita je ovšem zcela jinde a téměř se dá říci, že žádné opravdu důležité věci tlumočené nejsou. Nejde jen o to, že tlumočník s vámi nebude přesvědčovat ostatní europoslance k podepsání pozměňovacího návrhu nebo při vyjednávání o kompromisu, ale tlumočené nejsou ani setkání stínových zpravodajů, pracovní skupiny či většina odborných konferencí. Bez angličtiny si v Bruselu nekoupíte ani oběd. Má to ještě jeden zádrhel - zdejší mluvčí angličtiny nebudou v příštím funkčním období prakticky vůbec rodilí (Brexit). Musíte tedy rozumět španělovi mluvícímu o limitech kadmia v hnojivech i francouzovi popisujícímu nejnovější poznatky o endokrynních disruptorech.

V roce 2012 jsem si udělal FCE certifikát a od roku 2016 jsem překládal a tlumočil pro Koleje a Menzy Univerzity Karlovy. Vzhledem k tomu, že toto tlumočení probíhalo výhradně směrem ke studentům Erasmu, nenarazil jsem zatím v Evropském parlamentu na nikoho, s kým bych nebyl schopen mluvit. Do života v Bruselu by se hodila i Francouzština, kterou neovládám, ale pro politickou činnost je angličtina naprosto dostatečná.

Ochota být dlouhodobě mimo ČR
Jako poslední bod uvádím něco, co si možná neuvědomují ani spolukandidáti. Funkci europoslance lze samozřejmě využívat k budování vnitrostátní pozice nebo jako pětiletou dovolenou. Jsou tu poslanci, na které nemá nikdo ani telefon a jejich kanceláře jsou prázdné. Pokud ale chceme využít příležitost v Evropském parlamentu naplno, znamená to, že se naši europoslanci do ČR podívají maximálně jeden týden v měsíci, reálně ale ještě mnohem méně. To se výrazně podepisuje nejen na rodině (se kterou europoslanec většinu měsíce nebude, ani kdyby se přestěhovala do Bruselu) a kamarádech, ale také na psychice.

Já jsem připraven být dlouhodobě v zahraničí a mám tu výhodu, že moji přátelé žijí přímo v Bruselu a v nedalekém Utrechtu. Nebudu lhát, Česko mi chybí, ale mohu s jistou říct, že bych to po následujících pět let zvládnul.

S ohledem na výše uvedené tedy žádám o vaši podporu na volitelné místo kandidátky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Jaros za příspěvek:
Jan.Hora

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 23050 poděkování
Dostal poděkování: 10925 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 03 pro 2018, 22:52

Pardon, že vám do toho kecám, ale nominovat může kraj, tedy Praha, ne MS.
Jako nic vám samozřejmě nezakazuje si o tom zahlasovat, jen že mi to tak přijde trochu zbytečné.
Taky zní nesmyslně, že MS podpoří kandidáty - jako v nominacích a primárkách se hlasují členové buď krajsky nebo celostátně. MS v tom nemůže hrát žádnou faktickou roli. Fakt nechápu, co to rozjíždíte. Nebo mi snad něco uniká? :)
Naposledy upravil(a) Dalibor.Zahora dne 03 pro 2018, 23:16, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Adam.Jaros, Matej.Sandor
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Adam.Jaros

Příspěvek od Adam.Jaros » 03 pro 2018, 22:58

Dalibor.Zahora píše:
03 pro 2018, 22:52
Pardon, že vám do toho kecám, ale nominovat může kraj, tedy Praha, ne MS.
Jako nic vám samozřejmě nezakazuje si o tom zahlasovat, jen že mi to tak přijde trochu zbytečné.
Taky zní nesmyslně, že MS podpoří kandidáty - jako v nominacích a primárkách se hlasují členové buď krajský nebo celostátně. MS v tom nemůže hrát žádnou faktickou roli. Fakt nechápu, co to rozjíždíte. Nebo mi snad něco uniká? :)
Neuniká ti vůbec nic. To prostě jen půlka republiky zatoužila po podpoře 15 lidí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Jaros za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jan.Hora, Michaela.Kleslova

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1636 poděkování
Dostal poděkování: 1878 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 04 pro 2018, 12:42

Mě se třeba líbí ta myšlenka, že si žadatelé o podporu dojdou do jednotlivých MS a důkladně a viditelně se představí, než požádají o podporu kraj a CF. Dávají tím najevo, že chápou kde se vlastně berou ty hlasy v nominačních vláknech...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvek:
Matej.Sandor
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 23050 poděkování
Dostal poděkování: 10925 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 04 pro 2018, 13:20

Chápeš to jako trénink na kampaň, že budou muset objet i každou zapadlou vesnici? Oukej :)
Akorát ty primárky by měli skončit někdy v lednu, aby objeli všechny MS měli začít někdy v létě. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Adam.Jaros, Matej.Sandor, Jan.Hora
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Adam.Jaros

Příspěvek od Adam.Jaros » 04 pro 2018, 14:07

Prodlužuji možnost přihlášení do okamžiku, než se přihlásí Alex Mansurov, kterýžto tento záměr oznámil na schůzi MS.

Alexandr.Mansurov
Zahraniční odbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 5094 poděkování
Dostal poděkování: 1993 poděkování

Příspěvek od Alexandr.Mansurov » 05 pro 2018, 00:47

Piráti patří do europarlamentu. Naše stěžejní témata se dnes řeší napříč Evropou a na jejich kvalitní naplnění je potřeba dohlížet zblízka. Je potřeba koncentrovat úsilí a zaměřovat se na naše hlavní priority. Sestavme kvalitní tým, který dokáže naplnit očekávání, která do nás voliči vkládají.

Jak jsem avizoval na schůzi, hodlám se zúčastnit primárek na volitelné místo, a proto bych rád získal podporu i Pirátů z Prahy 4.

V případě zvolení se chci primárně orientovat na oblast Digital Affairs. Jedná se o hlavní Pirátské téma a nyní je čím dál více aktuální. Máme tak šanci naše vize přetavit do reálných návrhů nebo alespoň zamezit návrhům diametrálně odlišným. Navíc se jedná o téma, které je mi blízké po odborné stránce:
  • Na MFF UK teď dokončuji magisterské studium informatiky, kde se věnuji oblasti linked open data. Mám i praktické pracovní zkušenosti z oboru.
  • U Pirátů v poslední době působím ve sněmovním rezortním týmu pro otázky EU.
    Zpracovávám podklady pro řadu témat, některá následně adresujeme i v rámci návrhu společného programu do voleb, např. otázku automatických online filtrů.
S Piráty souzním již od vzniku hnutí. Historicky jsem se u Pirátů (od svého vstupu v r. 2014, po minulých eurovolbách) věnoval zahraniční agendě. Z prvotního působení v ZO jsem se přesunul do RV. Zde jsem se podílel zejména na stanovisku k migraci a dále také na stávající podobě programu mezinárodních vztahů: jak dlouhodobému programu, tak volebnímu programu do sněmovny.

Rád bych přispěl většímu rozšíření otevřených dat v Evropě. Pirátské iniciativy k povinnému evidování schůzek s lobbisty a dohledatelnosti autorů pozměňovacích návrhů mají místo v celé Evropě. Evropské instituce musí zavést standard publikace těchto údajů jako linked open data. Jeho následné rozšíření do členských států přispěje k zásadnímu ztransparentnění vnějších vlivů na politické rozhodování napříč kontinentem.

Technologie, které slouží lidem a pomáhají vládám poskytovat kvalitnější služby svým občanům, posilují důvěru v demokracii. Digitální agendu v EU by měli řešit lidé, kteří s technologiemi vyrůstali, rozumějí jim a nenechají si od lobbistů vyprávět pohádky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvky (celkem 5):
Dalibor.Zahora, Adam.Jaros, Jan.Hora, Mikulas.Peksa, Ondrej.Profant

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 4“